Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Електронний блок керування двигуном - мозок будь-якого автомобіля

  1. опис ЕБУ
  2. функції
  3. компоненти
  4. Принцип роботи
  5. Плюси і мінуси електронного блоку управління двигуном
  6. Відео «Що таке ЕБУ і як зробити його заміну»

Наша сеть партнеров Banwar

Жоден сучасний автомобіль не може функціонувати без ЕБУ. Електронний блок керування двигуном, по суті, є «мозком» транспортного засобу, дозволяючи найбільш оптимальним чином здійснювати процедуру управління двигуном. У цій статті ми детально розберемо питання влаштування, принципу роботи ЕБУ, покажемо фото і відео.

опис ЕБУ

Для початку розберемося з тим, що таке ЕБУ, де він може стояти в машині і для чого потрібно це пристрій. Нижче наведені фото девайса. В першу чергу розглянемо основні функції, що виконує цей девайс.

В першу чергу розглянемо основні функції, що виконує цей девайс

Плата блоку управління

функції

Електронний блок керування двигуном призначений для прийому вступників імпульсів і їх обробки, а також подальшого перенаправлення сигналів на всілякі регулятори і датчики. Інформація, яку приймає електронна система управління двигуном, обробляється за певним алгоритмом. Згодом ЕБУ двигуна створює необхідні команди для складових компонентів виконавчого типу.

Завдяки тому, що в транспортному засобі є електронний блок керування двигуном, система дозволяє оптимізувати основні параметри роботи мотора, а саме:

  • контролювати показник крутного моменту;
  • оптимізувати потужність ДВС для оптимальної роботи;
  • здійснювати контроль складу відпрацьованих газів;
  • оптимізувати витрату палива.

Ці функції є одними з найбільш основних, але в залежності від моделі блок може бути доповнений іншими функціями. Крім того, саме блок керування двигуном дозволяє здійснити діагностику більшості систем транспортного засобу при виявленні поломок. Якщо ви помітили, що на приладовій панелі загорілася лампочка CHECK, це свідчить про те, що в роботі тих чи інших систем ЕБУ зафіксував помилку. Щоб отримати точну інформацію про несправності, необхідно провести діагностику блоку і вважати отримані коди несправностей. Контрольна лампа системи управління двигуном дозволяє вчасно виявити поломку і виправити проблему.

Контрольна лампа системи управління двигуном дозволяє вчасно виявити поломку і виправити проблему

Діагностика ЕБУ комп'ютером

Де знаходиться блок керування двигуном? Пристрій коштує, як видно по фото, в торпеді автомобіля. На більшості транспортних засобів його розташування саме таке, зокрема, ЕБУ стоїть посередині, усередині центральної консолі. Слід зазначити, що всупереч поширеній думці, електронне управління двигуном не дозволяє захистити авто від угону і крадіжки. Щоб захистити авто від угону, необхідно застосовувати додаткові заходи безпеки, про які ми розповімо пізніше.

компоненти

З яких же елементів складається електронний пристрій для управління автомобільним ДВС:

  • програмне забезпечення;
  • апаратне забезпечення.

Безпосередньо саме програмне забезпечення складається з декількох модулів обчислювального типу:

  1. Контрольний. Даний компонент спочатку налаштований на діагностику, перевірку та інспектування вихідних імпульсів. Крім того, контрольний модуль дозволяє коригувати сигнал, якщо це потрібно. Слід зазначити, що контрольний компонент програмного забезпечення при необхідності зможе навіть заглушити двигун.
  2. Функціональний. Основним призначенням функціонального модуля є отримання імпульсів, які надходять від різних регуляторів і датчиків. Після отримання сигналу функціональний модуль здійснює його обробку, в подальшому формуючи необхідні команди для обладнання і пристроїв виконавчого типу.

Схема взаємодії блоку з системами

Що стосується апаратного забезпечення, то до його складу входять різні електронні компоненти - мікропроцесори, плати і т.д. Встановлений в ЕБУ аналогово-цифровий перетворювач дозволяє ловити аналогові імпульси, що надходять на пристрій від різних регуляторів. Надалі цей перетворювач переводити сигнали в цифровий формат, на який, власне, і орієнтований основний мікропроцесор.

У тому випадку, якщо є необхідність в зворотному перетворенні сигналів, які лунають із боку процесора, то елемент перетворює і їх. Крім цього, на блок надходять і інші сигнали імпульсного типу, що проходять спочатку через перетворювач, який переводить їх формат в цифровий.

Захист ЕБУ в автомобілі від угону полягає в установці спеціального резервуара або сейфа, який не дозволить зловмиснику підключитися до двигуна. Взаємозамінність ЕБУ - це, звичайно, добре, адже в разі поломки пристрою автовласник завжди зможе замінити його на нове. Однак через це ж у злочинця є можливість відключити автомобільний блок і встановити свій власний, який дозволить обійти систему від викрадення авто.

Лампа Check, якою управляє ЕБУ

Принцип роботи

Що стосується принципу роботи, то схема ЕБУ дозволяє здійснювати прийом імпульсів від регуляторів, яких в цілому може бути не один десяток:

  • це сигнали про витрату повітря;
  • параметри, що надходять з кисневого датчика;
  • дані про стан і частоті обертання коленвала;
  • імпульси про нерівності траси і т.п.

Крім того, що блок здійснює обробку імпульсів, він також відправляє їх до різних приладів:

  1. На запалювання автомобіля. Залежно від типу двигуна, це може бути як одна, так і декілька котушок. Як відомо, призначення запалювання полягає в своєчасній подачі іскри від свічки на циліндри ДВС.
  2. Доданий індикатор на панелі приладів - цей елемент призначений для видачі повідомлень водієві і наявності помилок. Помилки можуть стосуватися не тільки мотора, але і ЕБУ.
  3. На форсунки мотора, що дозволяють зробити впорскування горючої суміші в циліндри агрегату. В даному випадку частота зміни обсягу суміші може змінюватися, оскільки це залежить від різних умов. Основну роль в даному випадку відіграють характеристики форсунок, зокрема, як вони реагують на зміни команд від блоку, а також швидкість їх роботи.
  4. Тестери. Завдяки тестерам автовласник може підключитися до блоку управління і зробити діагностику складових мотора (автор відео - VideoMix).

Плюси і мінуси електронного блоку управління двигуном

Почнемо з плюсів:

  1. Блок дозволяє оптимізувати динамічні параметри транспортного засобу.
  2. Зниження витрати повітря.
  3. Простота запуску двигуна.
  4. При використанні блоку у водія відпадає необхідність регулювання параметрів ДВС вручну.
  5. В теорії завдяки використанню ЕБУ можливо домогтися підвищення параметрів екологічної чистоти.

Що стосується недоліків:

  1. Самі блоки досить дорогі за своєю вартістю. Якщо пристрій зламається, відремонтувати його, найімовірніше, не вийде, необхідно буде тільки здійснювати заміну.
  2. Для діагностики стану роботи мотора і інших систем авто необхідне спеціальне обладнання, вартість якого досить висока. Крім того, для цього необхідно володіти певними навичками.
  3. Для правильної роботи пристрою ланцюг електроживлення повинна бути найбільш надійною.
  4. В автомобіль завжди потрібно заправляти тільки якісне паливо.

Відео «Що таке ЕБУ і як зробити його заміну»

Детальна інструкція по заміні пристрою приведена на відео (автор відео - Avto-Blogger).

Вибачте, в даний час немає доступних опитувань.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов