Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Енергетичні напої: шкода чи підтримка спорту і заряд бадьорості? - ФОТО

Наша сеть партнеров Banwar

Енергетичні напої або, як їх називають в народі, «енергетики» давно і міцно увійшли в наше життя.

Їх п'є і старі, й малі, для багатьох людей «енергетики» стали щоденним напоєм. І це зрозуміло - завдяки що входять до їх складу речовин вони тонізують, дають багатьом людям заряд бадьорості, підвищують працездатність.

Але останнім часом в пресі і на ТБ все частіше публікують негативні матеріали про енергетичні напої. У них в чорних фарбах описують різні «страшилки» про енергетиках, засновані переважно на вигаданих і не мають під собою підстав фактах. З огляду на, наскільки широко популярні енергетичні напої в Азербайджані і то, скільки людей щодня випиває їх, 1news.az провів дослідження на предмет того, що ж таке «енергетики», і як вони впливають на наше життя.

Знижують сонливість і підвищують концентрацію уваги

В першу чергу з'ясувалося, що більшість складових енергетичних напоїв - це не якісь екзотичні інгредієнти, а звичайні компоненти нашого щоденного раціону харчування. Так, типові компоненти енергетиків, крім води і цукру, це таурин і кофеїн. Численні токсикологічні оцінки цих компонентів в провідних світових організаціях констатували відсутність будь-якої стурбованості кожним з них і їх поєднанням. Наприклад, таурин міститься в багатьох продуктах харчування, зокрема, присутній в дитячому харчуванні. А один з головних компонентів «енергетиків» - кофеїн - в помірних кількостях робить позитивний вплив на організм, знижуючи сонливість і підвищуючи концентрацію уваги.

У січні 2015 р Європейське управління по контролю безпеки продуктів харчування (EFSA), головне в Європейському Союзі установу, відповідальну за безпеку продуктів, опублікувало результати «Наукового дослідження з питань безпеки кофеїну», підготовлені його науковим підрозділом по дієтичних продуктів, харчування та алергії. Дослідження було підготовлено на замовлення Європейської Комісії в зв'язку з питаннями з боку європейської громадськості та експертів щодо безпечного для здоров'я рівня споживання кофеїну, що входить до складу енергетичних напоїв. В основу висновків були покладені підсумки 39 оглядів, підготовлених в 22-х країнах Європи, в яких взяв участь 66 531 особа. Основні висновки європейських вчених звелися до наступного:

Вживання кофеїну до 400 мг / сут. безпечно для здоров'я всіх, за винятком вагітних.

Вживання кофеїну до 200 мг / сут. не представляє небезпеки для вагітних.

Недарма 12 лютого 2009 року Європейський департамент харчової безпеки опублікував думку вчених, в якому вони приходять до висновку про те, що кількість таурину, що отримується при регулярному споживанні енергетичних напоїв, не представляє небезпеки для людського здоров'я (про це докладніше читайте тут ).

Є й інші солідні наукові дослідження з безпеки «енергетиків», що містять кофеїн, але вони маловідомі широкому загалу. Як результат, в силу недостатньої інформованості населення і отримали в нашій країні поширення різні міфи і стереотипи навколо «енергетиків». Всі ці голослівні твердження не засновані на серйозних наукових дослідженнях і носять популістський характер, а іноді і замовний! В результаті у частини суспільства виникає явно спотворене уявлення про тонізуючих напоях.

У той же час, природно, необхідно законодавчо ввести обмеження на продаж «енергетиків» особам молодше 18 років, а також зобов'язати виробників вказувати на банках це обмеження великим шрифтом, як це робиться в більшості розвинених країн. Але в той же час ведуться в Азербайджані розмови про введення акцизного збору з продажу «енергетиків» теж висмоктані з пальця - адже на даний момент енергетичні напої продаються у всіх розвинених країнах, без винятку, без акцизного збору.

Навіщо позбавляти людей робочих місць, а бюджет - доходів?

Не забудемо і інший момент - ті, хто вважає «енергетики» «вселенським злом», забувають про те, скільки спортивних заходів проводиться при спонсорстві енергетичних напоїв. Гонки Формули-1, авіашоу, екстремальні види спорту, футбол - на всі ці види спорту компанії-виробники витрачають великі гроші, пропагуючи тим самим здоровий спосіб життя.

Йдемо далі і розглянемо ще один, економічний, аспект «енергетиків». Адже одним з найважливіших факторів, який може виникнути після введення акцизної марки на енергетичні напої, стане серйозний удар по місцевим, азербайджанським, виробникам, зовсім недавно з'явилися в цій сфері. З огляду на, що виробництво в Азербайджані високоякісного продукту, що дозволяє конкурувати з «енергетиками» розвинених країн, вимагає чималих інвестицій у виробничі потужності, виробники при такому подорожчанні продукту просто не зможуть повернути вже вкладені інвестиції і вийти на рентабельність виробництва.

У підсумку все це призведе до закриття підприємств, а значить - до ліквідації тисяч постійних і добре оплачуваних робочих місць в сфері виробництва, адміністрування, дистрибуції, логістики та продажу «енергетиків». Зникне місцеве виробництво - зникнуть не лише робочі місця, а й податкові збори, які, як відомо, складають значну частину держбюджету.

Це, в свою чергу, явно йде врозріз з політикою держави, спрямованою на надання всебічної допомоги місцевому виробництву і зниження частки нафтового сектора в економіки країни, розвиток нафтового сектора. Чи не краще, навпаки, ввести додаткові митні збори на імпортні «енергетики», враховуючи, що левова частка азербайджанського ринку на даний момент у імпортних компаній?

І на закінчення хотілося б додати наступне - святе місце, як то кажуть, порожнім не буває. Найбільше п'є «енергетики» молодь. І в разі значного подорожчання енергетичних напоїв вся ця велика аудиторія буде шукати альтернативу тонізуючого ефекту в спиртних напоях, пиві, цигарках і навіть наркотики. Чи потрібно це азербайджанському суспільству? Чи потрібно Азербайджанському державі позбудуться доходів через тиск на місцевих виробників і продавців «енергетиків»? Думаю, відповідь на це питання зрозуміле будь-якій розсудливій людині в Азербайджані.

Тимур Рзаєв

Навіщо позбавляти людей робочих місць, а бюджет - доходів?
Чи не краще, навпаки, ввести додаткові митні збори на імпортні «енергетики», враховуючи, що левова частка азербайджанського ринку на даний момент у імпортних компаній?
Чи потрібно це азербайджанському суспільству?
Чи потрібно Азербайджанському державі позбудуться доходів через тиск на місцевих виробників і продавців «енергетиків»?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов