Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Фетбайк - велосипед, що не залежить від пори року

  1. Трохи історії
  2. Основні особливості
  3. Якими бувають фетбайкі
  4. Фетбайкі сьогодні

Наша сеть партнеров Banwar

Що таке фетбайк? Якщо спробувати перевести слово з англійської, вийде: «товстий велосипед». Або «велосипед для товстих»? Ні те ні інше. Мова йде про товщину шин, яка у цих надміцних велосипедів становить 3,8 дюйма і більше. Гарну прохідність забезпечує байку низький тиск в шинах. Колеса такого всюдихода в сумі важать цілих 6 кг, що збільшує його загальна вага до 15-17 кг. Зате переваг у фетбайков більш ніж достатньо. Трохи історії
Основні особливості
Секрет успіху
Ложка дьогтю
Якими бувають фетбайкі
техніка катання
Фетбайкі сьогодні

Що таке фетбайк Трохи історії

Вперше слово fatbike згадується в спеціалізованому американському журналі, в рубриці «Strange but True» в 1932 році. Повідомлення про те, що трюкач винайдений велосипед з товстими покришками, супроводжується фотографією велосипеда з гігантськими колесами. Свіжу новина багато хто сприйняв як розіграш. І тільки в 90-х роках, завдяки Марку Грюнвальда, винахіднику зі штату Аляска, велосипед з тридюймовим Велопокришка, розтягнутими на стандартному ободі, знайшов офіційне право на існування. Фетбайк, за задумом Грюнвальда, повинен був перетворити їзду на велосипеді в заняття цілорічне. В умовах тривалої північної зими така думка легко могла прийти в голову. Очікування винахідника виправдалися: поліпшена прохідність дозволила фетбайкам з легкістю долати засніжені і покриті крижаною кіркою траси. Недарма цей вид велотранспорту отримав другу назву - snowbike. Винахід байка з обтяженою шинами стало справжньою революцією в світі велоспорту. А в 2013 році велосипедистка Марія Лейерштам дісталася на цьому чудо-велосипеді аж до Південного полюса!

Основні особливості

Крім обважнених покришок, фетбайк має спеціально сконструйовану міцну раму. На вигляд вона не відрізняється від рами звичайного гірського велосипеда, але ряд нюансів має. Наприклад, зазор колеса на таких байках призначений для широких покришок. Можливість їх установки дає передня вилка і модифікований задній трикутник. На фетбайке майже неможливо зустріти ободниє гальма: вони не можуть зупинити стрімке обертання важкого колеса. Тому гальма, як правило, дискові. Особливе пристрій має велосипедна трансмісія. Передача на фетбайках низька. За рахунок цього збільшується зчеплення з нерівностями траси: снігом, піском, щебенем. Низька передача прискорює початок руху коліс-важковаговиків. На передній вилці встановлений амортизатор, але і без нього «товстуни» йдуть тихо і легко навіть по гравію. Завдяки названим особливостям, їзда на велосипедах з широкими покришками вважається комфортним і безпечним.

Секрет успіху

Якщо для нас слово fatbike звучить екзотично, то для американців, канадців і жителів Північної Європи воно давно стало звичним. На зимові дороги щорічно виїжджає все більше велосипедів з широкими шинами. Кататися на фетбайках любить як молодь, так і райдери з досвідом. Люди вибирають даний вид транспорту з кількох причин:

  • такі велосипеди дають можливість отримувати задоволення від катання круглий рік;
  • проїхати на фете можна навіть по таких місцях, як пляж, замерзле озеро або водосховище (низький тиск в шинах зменшує і тиск на ділянку траси під колесом);
  • фетбайкі створені для складних тривалих подорожей, ідеально підходять велотуристам;
  • вони являють собою відмінний варіант щоденного фізичного навантаження;
  • фетбайкі легко трансформуються з зимових велосипедів в літні за рахунок зміни коліс: купується одна стандартна пара з покришками, як у звичайного гірського велосипеда, і друга - з ободами під покришки - для зими.

Існує і ще один нюанс: на фетбайке вам точно не вдасться залишитися непоміченим. Плюс це чи мінус, вирішуйте самі.


Ложка дьогтю

Переваг у фетбайка чимало, але є і недоліки. В першу чергу, це їхня вага. Щоб щодня тягати на собі 15-20 кг, потрібно добре потренуватися. По-друге, такі велосипеди дороги в обслуговуванні і ремонті: ціна спеціальної екіпіровки і гідних комплектуючих вельми пристойна. На думку веломеханікі, фетбайк - не той вид велосипеда, на якому можна заощадити. Зимова їзда сама по собі - задоволення не для всіх, тому основні комплектуючі повинні бути чудової якості. По-третє, багато хто не може звикнути до нестандартних колесам, які, в залежності від виду, можуть вразити не тільки розмірами, а й формою. Правда, все це з лишком окупається можливістю кататися в своє задоволення скільки завгодно і де завгодно!

Якими бувають фетбайкі

Всі велосипеди типу fatbike дуже чарівні і надихаючі. Якщо виключити такий критерій відмінності, як ширина гуми (4 і 4,8 дюйма), головною відмітною ознакою між видами можна назвати наявність офсет, або його відсутність. Офсет - це особливість конструкції, при якій втулка зміщена щодо центральної велосипедної осі і колеса. Вона дозволяє використовувати планетарні втулки або втулки для МТБ на товстій гумі, при цьому зберігаючи всі функції трансмісії. Якщо офсет однаковий на передньому і задньому колесі, їх можна вільно замінювати один одним, що дуже корисно в екстремально холодних умовах, що збільшують ризик поломок. Недолік офсетних моделей в тому, що до них складно підібрати обода. До того ж, колеса у них більш ніж оригінальні. Безоффсетние фети (сімметрік) більше схожі на стандартні гірські велосипеди з широкою гумою. Вони простіше в збірці. Правда, можуть виникнути складності з відповідністю гуми. Є також пляжні американські фетбайкі, які в умілих руках можуть бути переоснащені в універсальні. Окремо варто виділити електрофетбайк - велосипед з мотором і акумулятором. Необхідність в його створенні виникла в зв'язку з тим, що звичайний fatbike не може розвивати швидкість більше 30 км / ч. Мотор можна встановити в кареточного вузлі або всередині колеса, акумулятор - прикріпити до багажника або рамі. Його заряду вистачить, в середньому, на 100 км. Але якщо акумулятор розрядиться, до своєї мети ви все одно доїдете, просто обертаючи педалі.

техніка катання

Серйозних проблем з їздою на фетбайках бути не повинно: у них хороша стійкість і прохідність, м'який хід, природна амортизація. Важливо взяти на замітку лише такий момент, як посадка за кермом. Вона обов'язково повинна бути низькою. Сипучі поверхні + покришки з низьким тиском зажадають рівномірного розподілу ваги. Кермо необхідно встановити, як мінімум, на рівні сидіння, а бажано - навіть нижче. До речі, кермо потрібно вибрати широкий: чи не вже 680 мм. Якщо у вас високий зріст, сміливо встановлюйте ще більш широкий кермо.

Фетбайкі сьогодні

Зі сфери аматорського катання фетбайкі стрімко переміщаються в професійний спорт. Взимку 2015 американці, які, власне, і задають даний велотренд, вперше провели офіційний чемпіонат для фетбайкеров. Щороку в штаті Айова любителі фетбайкінга можуть взяти участь в Чемпіонаті світу Pugsley. Ініціативу проведення подібних велогонок підхоплюють в Канаді і Європі. Сьогодні існує навіть офіційно відзначається день фетбайков, який святкується в перший грудневий вікенд. Велосипеди з товстими покришками стають невід'ємною частиною сучасного життя і, в прямому сенсі слова, дають своїм власникам простір для маневру.
купити фетбайк ви можете в нашому інтернет-магазині. За вибором моделі або інших питань телефонуйте +375 (29) 221-88-88. Фахівці "Велосклад" із задоволенням допоможуть вам і дадуть відповідь на всі запитання.

Або «велосипед для товстих»?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов