Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Фільтр сажі на дизелі, бензиновому двигуні: що це таке, як чистити своїми руками?

  1. 1 Для чого встановлюють фільтр сажі - принцип дії
  2. 2 Самоочиска фільтрів - варіант, передбачений виробниками
  3. 3 Присадки як спосіб очищення - так вони ефективні?
  4. 4 Ручне промивання - кілька способів без зняття блоку
  5. 5 Зняття забитого фільтра - моєму або замінюємо

Наша сеть партнеров Banwar

Одним з недоліків дизельних двигунів є досить високий вміст кіптяви в вихлопних газах. Виробники автомобілів враховують цей момент і встановлюють системи рециркуляції і, звичайно, спеціальні сажові фільтри. Останні вимагають досить пильної уваги власника автомобіля, і ми докладно розповімо, як забезпечувати їм догляд, а при необхідності - заміну.

1 Для чого встановлюють фільтр сажі - принцип дії

Як вже було сказано вище, дизельне паливо в двигуні згорає з утворенням вуглецевих частинок, а вихлопні гази насичені твердими включеннями сажі. Оскільки вимоги до екологічності автотранспорту постійно зростають, виникла необхідність ці частинки вловлювати. Саме для цієї мети крім каталізаторів, якими в обов'язковому порядку забезпечуються вихлопні системи, встановлюються спеціальні фільтри.

Саме для цієї мети крім каталізаторів, якими в обов'язковому порядку забезпечуються вихлопні системи, встановлюються спеціальні фільтри

Фільтр сажі, як і будь-який інший фільтр вимагає обслуговування і очищення

Пристрій системи вкрай просте. Відпрацьовані гази проходять через блок фільтра, в якому чергуються закриті і відкриті канали. У перших осідають всі домішки, а через стінки вихлоп потрапляє в проходи, що не перешкоджають подальшому висновку газу назовні. Сажа є найдрібніший пил і не просто затримується, а осідає в дрібних осередках фільтруючого елемента і склеюється вуглецевими частинками, які, з'єднуючись, утворюють смолисті крапельки. Склеюються в результаті частинки сажі досить швидко забивають фільтр.

2 Самоочиска фільтрів - варіант, передбачений виробниками

Даний варіант є далеко не у всіх марках і моделях автомобілів. Бюджетні, наприклад, не мають можливості автоматичного самоочищення, зате її можна імітувати механічним шляхом, якщо знати принцип дії. Функціонує система за допомогою спеціального датчика, який відстежує ступінь закупорювання каналів, визначаючи тиск на вході і виході. Як тільки воно досягає рівня, що вказує на зниження прохідності відпрацьованих газів, на електронний блок управління транспортного засобу надходить сигнал. У камери двигуна впорскується більше пального, і при його згорянні температура вихлопу стрімко збільшується, що дозволяє допалити сажу в фільтрі.

У камери двигуна впорскується більше пального, і при його згорянні температура вихлопу стрімко збільшується, що дозволяє допалити сажу в фільтрі

У бюджетних версіях авто рідко є функція самоочищення, що легко вирішується механічним шляхом при знанні і дотриманні певної методики

Існує ще кілька способів, сумісних з роботою електронних блоків, і виробники використовують їх, виходячи з переваги для певної моделі автомобіля. Так, блок управління може за сигналом забезпечити більш пізній уприскування палива. Також, після того як датчик повідомить електроніку про закупорці каналів, запускається спеціальний електричний нагрівач, якщо такий встановлено в транспортному засобі. У деяких моделях передбачається впорскування пального безпосередньо перед фільтром сажі для можливості допалювання. І, нарешті, в деяких автомобілях присутній мікрохвильової блок, який використовується для тієї ж мети.

Дизельні двигуни можуть працювати з різним ступенем інтенсивності і в місті зазвичай експлуатуються на малих і середніх оборотах вала. У цьому випадку сигнал про закупорювання каналів може не надійти від датчика аж до повної забивання фільтруючого елемента. І дожигание сажі стане неможливим. Для того щоб електронний блок напевно спрацював, слід час від часу піднімати обороти вала до максимуму. Те ж саме можна зробити без наявності блоку управління механічним шляхом, піднявши роботу дизельного двигуна до граничної потужності, що призведе до різкого підвищення температури вихлопних газів. Однак такий варіант спрацьовує далеко не завжди і залежить від конструкції системи фільтрації.

3 Присадки як спосіб очищення - так вони ефективні?

Деякі марки забезпечуються спеціальними бачками для присадок, розташованими біля резервуара для пального. Речовини, що забезпечують краще осадження частинок сажі в фільтрі, впорскується безпосередньо в бензобак при заправці, що регулюється електронікою. Основу таких присадок становить оксид церію, що зв'язує дрібні частинки в щільний шар на стінках фільтруючих осередків. При цьому осад насичується киснем, що дозволяє більш ефективно допалювати його. Приблизно таким же чином може забезпечуватися присадками фільтр сажі на бензиновому двигуні.

Але вся заковика в тому, що у вигляді нальоту на стінках каналів, що пропускають вихлопні гази, накопичується сам оксид церію, згодом закупорюючи дрібні наскрізні осередку. Тобто, очищаючи фільтр від сажі, присадки згодом забруднюють його ще сильніше, через що вже через 140000, а в деяких моделях навіть через 80000 кілометрів пробігу необхідно міняти фільтр повністю. Щоб уникнути цього, необхідно час від часу промивати канали вручну, для чого існують спеціальні засоби і пристосування.

4 Ручне промивання - кілька способів без зняття блоку

Багато досвідчених власники автомобілів здійснюють очистку фільтр сажі дизельного двигуна за допомогою пульверизатора з тонкою трубкою розпилювача. Для початку прогреваем мотор, потім даємо йому охолонути приблизно до 40 градусів або трохи більше. Викручуємо датчик тиску відпрацьованих газів, встановлений у вихлопній системі до фільтра. Приєднавши компресор або ручний насос до бачка зі спеціальною промивають рідиною, вставляємо трубку розпилювача в отвір датчика і накачуємо близько 200 грамів складу в блок. Вичікуємо близько 15 хвилин, після чого знову заливаємо рідину. Всього потрібно близько 1 літра. Обов'язково, розпорошуючи, обертайте трубку з розпилювачем так, щоб склад потрапляв на весь внутрішній простір, затікаючи в канали фільтра.

Обов'язково, розпорошуючи, обертайте трубку з розпилювачем так, щоб склад потрапляв на весь внутрішній простір, затікаючи в канали фільтра

Так чи інакше перед самостійною очищенням вам доведеться провести демонтаж фільтр сажі

За цим слідує другий етап. Для первинного очищення застосовується рідина з досить високим ступенем горючості, вона може легко спалахнути у вихлопній системі, коли двигун буде запущений. Тому обов'язково потрібно змити і її, для чого використовуємо другий склад - нейтралізує. Його достатньо взяти тільки 0,5 літра і ввести тим же способом, розпорошуючи на всю внутрішню поверхню. Після півгодини залишається тільки вкрутити датчик на місце і прогріти двигун автомобіля, щоб залишки рідин від тепла швидше випарувалися. Рекомендується далі подати максимальне навантаження, щоб після досягнення високих температур вихлопу почалася регенерація за допомогою присадок.

Другий спосіб очищення фільтр сажі на дизелі дещо простіше, оскільки не вимагає наявності пульверизатора або схожого пристосування. Сьогодні в спеціалізованих магазинах для обслуговування автомобілів продаються спеціальні аерозолі для чищення фільтр сажі дизельного двигуна. Підготовка така ж, як і в зазначеному вище методі - потрібно відкрутити датчик тиску, встановлений перед блоком. Тепер беремо балончик, ємність якого зазвичай становить близько 400 мілілітрів, і направляємо сопло в отвір.

Іонізатор пінний, тому потрібно розбризкувати вкрай малими дозами, вичікуючи деякий час між ними. Нерідко засіб комплектується зондом, яким слід розподіляти піну, що утворюється всередині блоку. Зачекавши близько півгодини після насичення фільтра, встановлюємо датчик в його гніздо, вливаємо в паливний бак спеціальну присадку і запускаємо двигун. Обов'язково слід дотримуватися рекомендовану виробником дозування.

5 Зняття забитого фільтра - моєму або замінюємо

У всіх моделей машин є можливість зняття фільтра, хоч це і дуже трудомісткий процес. Від'єднавши блок з невеликими ділянками труби вихлопної системи, слід помістити його у велику ємність, наприклад, звичайний таз або бак, після чого заповнити спеціального очисного рідиною. Продають її в спеціальних каністрах по 4-5 літрів, склад зазвичай містить нафтопродукти, які швидко і якісно розчиняють смоли, що зв'язують частки сажі в каналах.

Продають її в спеціальних каністрах по 4-5 літрів, склад зазвичай містить нафтопродукти, які швидко і якісно розчиняють смоли, що зв'язують частки сажі в каналах

Не думайте, що ваш автомобіль унікальний і не дозволяє провести з'їм фільтр сажі: так може здатися через складність самого процесу

Промивання фільтр сажі дизельного двигуна виконується своїми руками через трубу з боку подачі відпрацьованих газів. Склад заливається через лійку повністю, до наповнення блоку, після чого потрібно почекати не менше 8 годин до повного руйнування осаду на стінках осередків. Потім слід під'єднати шланг до водопроводу або до насоса, підвівши воду від великого резервуара, і промити блок сильним напором. У підсумку через вивідний патрубок не повинна витікати рідина для промивки фільтр сажі дизельного двигуна, тільки чиста вода без залишків миючого засобу.

У деяких випадках необхідно розкрити металевий корпус фільтруючого блоку, щоб витягти внутрішній елемент для подальшої його промивання, а після установки назад знову заварити розрізану стінку.

Заміна фільтра найчастіше супроводжується зняттям блоку, тобто звичайним демонтажем ділянки системи, або можна розкрити корпус, в якому ховається фільтр. У першому випадку процедура така ж, як і у випадку з промиванням, замінюючи весь блок повністю. Задоволення досить дороге, але це найпростіший варіант. Якщо ж є прагнення заощадити, потрібно придбати тільки фільтруючий елемент, який обійдеться дешевше блоку цілком.

Автогеном або плазморезом розкриваємо металевий корпус, витягаємо забруднене фільтр. Обов'язково запам'ятайте, як розташовані торцеві сторони елемента з вхідними та вихідними каналами. Потім встановіть по тій же схемі новий сердечник і акуратно помістіть на місце вирізаний з стінки системи фрагмент. Для різання і зварювання найдоречніше попередньо все ж зняти ділянку вихлопної системи, щоб не виконувати роботу безпосередньо під днищем автомобіля. Такий спосіб дешевше заміни всього блоку, але дорожче промивання, хоча і надійніше.

Що стосується ефективності запропонованих методів, повна промивка з демонтажем найбільш продуктивна і дозволяє експлуатувати фільтр ще досить довго. Промивання пульверизатором менш якісна, але досить ефективна, якщо відштовхуватися від витрат фінансів, праці і часу. Тобто користується найбільшою популярністю. Аерозолі - найгірший за паливною ефективністю варіант, але найшвидший і дешевий.

Присадки як спосіб очищення - так вони ефективні?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов