Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Форма одягу - громадянська: тест-драйв Nissan Patrol Y62 (Ніссан Патрол У62) - Колеса.ру

  1. Форма одягу - громадянська: тест-драйв Nissan Patrol Y62 (Ніссан Патрол У62) - Колеса.ру Nissan Patrol...
  2. У світі і на війні
  3. Різати, не чекаючи перитоніту
  4. Хто винен? Тойота!
  5. І ніякого крещендо
  6. Думай сам
  7. Що в підсумку?
  8. ВАМ СПОДОБАЄТЬСЯ NISSAN PATROL Y62, ЯКЩО:
  9. Читайте також:
  10. Син «Кульгавого успіху»
  11. У світі і на війні
  12. Різати, не чекаючи перитоніту
  13. Хто винен? Тойота!
  14. І ніякого крещендо
  15. Думай сам
  16. Форма одягу - громадянська: тест-драйв Nissan Patrol Y62 (Ніссан Патрол У62) - Колеса.ру
  17. Син «Кульгавого успіху»
  18. У світі і на війні
  19. Різати, не чекаючи перитоніту
  20. Хто винен? Тойота!
  21. І ніякого крещендо
  22. Думай сам
  23. Форма одягу - громадянська: тест-драйв Nissan Patrol Y62 (Ніссан Патрол У62) - Колеса.ру
  24. Син «Кульгавого успіху»
  25. У світі і на війні
  26. Різати, не чекаючи перитоніту
  27. Хто винен? Тойота!
  28. І ніякого крещендо
  29. Думай сам
  30. Форма одягу - громадянська: тест-драйв Nissan Patrol Y62 (Ніссан Патрол У62) - Колеса.ру
  31. Син «Кульгавого успіху»
  32. У світі і на війні
  33. Різати, не чекаючи перитоніту
  34. Хто винен? Тойота!
  35. І ніякого крещендо
  36. Думай сам
  37. Що в підсумку?
  38. ВАМ СПОДОБАЄТЬСЯ NISSAN PATROL Y62, ЯКЩО:

Форма одягу - громадянська: тест-драйв Nissan Patrol Y62 (Ніссан Патрол У62) - Колеса.ру

Наша сеть партнеров Banwar

Nissan Patrol можна сміливо назвати головним невдахою сегмента великих дорогих позашляховиків. Чудовий автомобіль, але продається буквально поштучно - все колишні фанати розбрелися по конкурентам, а нових покупців не з'явилося. Ми спробували зрозуміти, чому.

Син «Кульгавого успіху»

65 років тому, в далекому 1951 році, почав свій шлях один з найіменитіших і легендарних позашляховиків світу, Nissan Patrol. Погодьтеся, така дата - відмінний привід згадати його життєвий шлях і познайомитися з ним ближче. Тому що, незважаючи на поважний вік, ювіляр не збирається на спокій.

Щоб повною мірою оцінити шлях, який виконав Nissan Patrol, нам потрібно повернутися в 1950 рік. П'ять років тому закінчилася Радянсько-Японська війна, в якій Японія зазнала жорстокої поразки. Країна тільки-тільки почала відновлюватися після нищівної нокауту, але все ще фактично знаходиться під зовнішнім управлінням, і будь-яка з японських компаній вважає щастям отримати замовлення від влади або американської окупаційної адміністрації.

Не дивно, що Сідзіта Мураяма, який трудився на посаді радника президента фірми Datsun, був просто на сьомому небі, коли йому вдалося правдами і неправдами пробити для компанії держзамовлення на створення повнопривідних автомобілів для поліції, лісових і комунальних служб. Своєму прізвиську «Кульгавий успіх» відставний артилерист був зобов'язаний американцям: першу частину йому забезпечив осколок снаряда, роздрібнити колінну чашечку, а другу - велике замовлення на ремонт позашляховиків Willys MB і Ford GPW.

Кульгавість не завадила йому налагодити тісні зв'язки з окупаційними властями і зрозуміти, куди дме вітер. А дув він в сторону ремілітаризації країни: налякані революційними штормами в Китаї і Кореї, американська влада всерйоз вирішили обійти конституцію 1947, що забороняє Японії мати свою армію і флот, і створити якісь силові структури.

Що і було зроблено: в 1950 році був створений 75-тисячний «Резервний поліцейський корпус», через два роки році його перетворили в «Корпус безпеки» і довели чисельність до 110 тисяч осіб, а в 1954 році корпус перетворився в Сили самооборони Японії. Ну а де збройні сили, там і великі замовлення, в тому числі і на армійські автомобілі ... Так в 1951 році народився позашляховик під заводським індексом 4W60, від якого і веде свій родовід наш ювіляр.

Так в 1951 році народився позашляховик під заводським індексом 4W60, від якого і веде свій родовід наш ювіляр

4W60

Це був класичний утилітарний автомобіль: з гранично простим кузовом, зовні схожим на Willys Jeep, переднім мостом і ресорної підвіскою. І відразу заявив про себе як про найпотужнішому легкому позашляховику в світі: команда Мураяма використовувала мости, трансмісію і рядний 95-сильний шестициліндровий двигун об'ємом 3,7 літра від півторатонних вантажівок, які вже стояли на конвеєрі Datsun.

Якась кількість таких машин замовила поліція, якесь - лісова охорона, але коли справа дійшла до великого замовлення для створюваних Сил самооборони, японські військові вважали за краще запропоновану Mitsubishi ліцензійну копію Jeep. Другим таким, що програв виявилася компанія Toyota зі своєю моделлю BJ. Згодом їй судилося стати засновником лінії Land Cruiser, яка протягом десятиліть виступала головним суперником Nissan Patrol всіх поколінь ... Але повернемося в п'ятдесяті.

У світі і на війні

Невдача не засмутила керівництво компанії. Автомобіль розвивався, з'являлися все нові модифікації. У 1956 році машина отримала новий 105-сильний двигун серії N, а потім в серію пішли і версії з суцільнометалевим кузовом типу «універсал» і подовженою базою.

Прорив стався в 1960-м, коли автомобіль серйозно перелицювали, оснастили 125-сильною рядною шісткою Nissan P, додали в роздавальну коробку знижену щабель (до того її не було), а КПП забезпечили синхронізаторами. Ось в такому вигляді можна було вже й спробувати вийти на закордонні ринки.

Nissan Patrol Soft Top (60) '1960-80

Спробували - і відразу отримали масу замовлень! Автомобіль швидко здобув популярність в Австралії, Південній Африці та Південно-Східної Азії. Більш того, індійські військові наполягли на покупці ліцензії на його виробництво, назвали Jonga і зробили основним командирським і розвідувальним автомобілем! А ще досить подивитися на будь-яке зображення Patrol G60, щоб прийти до висновку, що це авто стало одним із джерел натхнення для дизайнерів УАЗ-469.

УАЗ-469Б '1972-85

Але ще більш успішними виявилися наступні покоління машини, що з'явилися на світ на початку 80-х і отримали індекси 160 і 260. Їх загальну концепцію можна було б сформулювати так: комфортабельний легковий кузов на вантажному позашляховому шасі з ресорної підвіскою і потужними нерозрізними мостами. Популярність їх виявилася така широка, що довелося запускати відразу два заводи з їх виробництва, один в Іспанії, а другий в Ірані. Автомобіль отримав і ряд «військових перемог»: його обрали армії Ірландії і ряду близькосхідних країн.

Patrol перетворювався в міру того, як змінювалося загальне уявлення про те, який кузов заслуговує визначення «комфортабельний». У його оснащенні з'явилися кондиціонер, електричні приводи склопідйомники, а в 1988 році була випущена модель Patrol GR (Grand Raid) з заводським індексом Y60. Ресори пішли в минуле: нова важеля пружинна підвіска дозволила значно поліпшити плавність ходу і керованість.

Ресори пішли в минуле: нова важеля пружинна підвіска дозволила значно поліпшити плавність ходу і керованість

Nissan Patrol GR 5-door (Y60) '1987-97

GR в великих кількостях закуповували як працюють в «гарячих точках» міжнародні організації - UNICEF, WHO, UNESCO, «Лікарі без кордонів» та різноманітні «контрольні місії», так і великі нафтові й гірничорудні компанії.

Ну а наступне покоління, Y61, зберегло практично всі технічні особливості GR, дозволивши Nissan в 1998 році увійти в елітний клуб позашляховиків класу «люкс» і скласти конкуренцію випущеному в тому ж році Toyota Land Cruiser 100. На той час основними двигунами, якими оснащувався Patrol , були рядні «шістки»: атмосферні та турбовані дизелі RD28 (2,8 літра, 98-133 л. с.) і TD42 (4,2 літра, 123-157 л. с.), а також бензинові 4,5- літрові TB45 (200 л. с.) і 276-сильний TB48 (4,8 літра).

Все було непогано, але в 2007 році Toyota завдала серйозного удару, випустивши Land Cruiser 200 з потужним V8, незалежною передньою підвіскою і багатим оснащенням. Потрібно було якось відповідати ...

Різати, не чекаючи перитоніту

І ось тоді конструктори Nissan вирішили вчинити радикально: «різати, не чекаючи перитоніту!». Залежна підвіска не дозволяє досягти потрібної плавності ходу і керованості? Геть мости, підвіска буде повністю незалежною! Конструктори Range Rover, до речі, свого часу вчинили ще радикальніше, інтегрувавши раму в кузов. А щоб напевно добити всіх конкурентів, вони використовували улюблений прийом компанії і поставили під капот VK56VD, найпотужніший в класі бензиновий V8 потужністю 405 конячок.

Природно, оснастили салон з усією можливою розкішшю і додали масу електронних систем, здатних допомогти водієві і на асфальті, і на серйозному бездоріжжі. В результаті народився абсолютно новий автомобіль на ім'я Patrol Y62. Його світова прем'єра відбулася в лютому 2010 року на виставці в Абу-Дабі, а у вересні авто з'явилося і в салонах Nissan в Росії.

Nissan Patrol Y62 2010-2014

Потрібно сказати, що в нафтових монархіях Близького Сходу машина відразу стала бестселером. Дійсно, хіба може паспортний витрата в 20 літрів в міському режимі налякати жителів країн, де літр бензину коштує дешевше пляшечки питної води? А ось в Росії все вийшло не так однозначно ...

У битві за гаманці заможних покупців брали участь не тільки автомобілі концерну Toyota (в особі Land Cruiser і розкішного Lexus LX). Не залишилися осторонь від сутички Mercedes GL, Volkswagen Touareg, Porsche Cayenne другого покоління ... А тут ще й чергове покоління Range Rover наспів. І зауважте - ні одна з цих марок, крім Lexus, що не побрезговала двигунами із запалюванням від стиснення!

Що ж стосується давніх шанувальників моделі, які високо цінували невибагливість, витривалість і прохідність Patrol, то вони наморщила носи ( «фу, паркетник!») І почали лаяти підвіску, яка, на їхню думку, явно була не здатна винести зіткнення з нашими вибоїнами і вибоїнами ( «так ви подивіться на важелі, це ж Tiida!») і ненажерливість ( «так на ньому страшно від бензоколонки далеко від'їжджати!»).

Nissan Patrol «Desert Edition» (Y62) '2015

У мене немає підстав сумніватися в умінні менеджерів Nissan рахувати гроші. І все-таки мені здається, що пішовши з ніші «утилітарних і досить комфортабельних», компанія зробила помилку. Ніша-то нікуди не поділася, а святе місце порожнім не буває. Недарма головні конкуренти з Toyota тут же витягли зі скрині здавалося б остаточно пішла в тираж сімдесяту серію, «подшаманили», оснастили новими потужними дизелями і вуаля - всілякі «Лікарі без кордонів» та інші UNESCO замовляють тепер саме цей автомобіль ... І навіть бойовики забороненої « ісламської держави » вибирають нині Тойоту , Ніж доставляють, правда, японської компанії чимало незручностей. Але повернемося до Патрол ...

У мене постійно виникала підозра, що наші співвітчизники не зовсім правильно оцінили машину. «Загальний голос», звичайно, велика сила, але буває, що він заснований на якихось зовсім помилкових посилках ... Ось і давайте спробуємо розібратися.

Хто винен? Тойота!

Природно, почнемо з зовнішності. Я не зустрічав ще жодної людини, який назвав би вигляд Nissan Patrol відверто невдалим. Цілком гармонійно машина виглядає, при цьому солідно, ґрунтовно і багато. Але ... Якийсь образ вийшов дуже домашній. Плавні лінії, м'які вигини поверхонь ... Просто добрий дядечко. У цю м'якість не вписуються, мабуть, тільки оригінальні світлові прилади з різкими, незграбними обрисами.

Порівняйте цей образ з лютою агресивністю Cayenne, брутальної міццю Land Cruiser або аристократичним манірністю Range Rover. При цьому «а назва така, право слово, бойове!», Як співається в пісні. Адже воно зобов'язує. І що ж виходить? Когнітивний дисонанс виходить, ось що. А знаєте, як прізвище людини, який цей дисонанс влаштував? Нізащо не здогадаєтеся. Тойота! Головного дизайнера проекту Y62 звуть Тайдзи Тойота.

Інтер'єр Patrol сьомого покоління описаний докладно і багаторазово. Багато шкіри, полірованого дерева з цікавою хвилястою фактурою, велика кількість якого, проте, не сприймається як кіч або «антикварний комод». Всі органи управління - на місці, до ергономіки - ніяких претензій, все, що має регулюватися - регулюється, і при цьому, природно, за допомогою електроприводів. Всі численні кнопки і клавіші розташовані і згруповані цілком логічно.

Прилади на панелі - дуже красиві і відмінно читаються як вдень, так і в темний час доби. Екран навігаційно-розважальної системи, може бути, і не найбільший, але цілком якісний. Кермо ... Я от не дуже люблю кермові колеса з дерев'яними вставками, але в Patrol вони зроблені так, що і виглядають симпатично, і руки не ковзають.

Між передніми кріслами - здоровенний бокс-холодильник, причому відкривається він як вперед, так і назад, а значить, скористатися ним можуть мешканці не тільки першого, але другого ряду сидінь. Втім, пасажири заднього дивана зможуть в далекій дорозі не тільки прохолодними напоями побалуватися, але і кіно подивитися: в підголовники передніх крісел вмонтовані екрани розважальної системи. Насправді, навіть найвідчайдушніші критики нового Patrol не зуміли знайти в інтер'єрі скільки-небудь серйозних вад.

І ніякого крещендо

Однак, пора запускати двигун ... Цей момент я очікував з деяким передчуттям. Грішний, люблю звук V8. Буквально насолоджуюся, коли він суворо бубонить на холостому ходу, причому ви можете розрізнити звук спалаху в кожному з циліндрів, глухий, як далекий постріл артилерійської гармати. А вже коли ти натискаєш на педаль газу і ці вибухи зливаються в могутньому, всеперемагаючу крещендо симфонії нестримного руху ... Саме за цю акустико-емоційну складову я готовий пробачити великим американським пікапів і позашляховиків всі їх недоліки.

Натискаю кнопку Start, і ... замість переможного гарчання з-під капота доноситься ледь помітне затишне муркотіння. Забігаючи вперед, скажу, що звукоізоляція в салоні Patrol настільки хороша, що гуркіт мотора не тисне на вуха в будь-яких режимах, навіть коли ти «тиснеш залізяку до полика» в режимі кік-даун. І взагалі на асфальті Patrol поводиться виключно дружелюбно і інтелігентно.

Чесно кажучи, рушав з місця я з деяким побоюванням: все ж 405 конячок під капотом - це не жук чхнув. Але все виявилося дуже просто і звично. І робота семиступінчастого автомата, і чутливість педалі газу відрегульовані так, що ти просто не відчуваєш всієї потужності цього табуна.

Маневрування в обмеженому просторі міських парковок, рух в щільному потоці з періодичним увязанія в пробках - все це відбувається легко і невимушено. Знаєте, бувають такі машини, які просто не бажають їздити повільно. За ними потрібне око та око, трохи зазівався, а вже на спідометрі сотня, а в поштовій скриньці - неминуче «лист щастя».

У випадку з Nissan Patrol нічого подібного не спостерігається: машина їде саме на стільки, на скільки ти натискаєш педаль. При цьому запас потужності не пропадає марно: при обгонах на трасі, якщо добре натиснути на газ, тебе вдавлює в сидіння, як космонавта в ложемент. У мене не було шансів перевірити справедливість заявленого показника часу розгону до сотні, для цього все-таки потрібен полігон і відповідна апаратура, але суб'єктивно ти віриш, що він дійсно не перевищує 6,6-6,8 секунди.

Думай сам

І на асфальті, і на грунті машина показує відмінну траекторную стійкість і абсолютно передбачувані реакції на рух кермом. Більш того - на дорозі Patrol зовсім не справляє враження великого і громіздкого автомобіля. За відчуттями він більше схожий на спорт-седан, і про те, що це зовсім не так, каже тільки висота, на яку ти піднесений над дорогою.

Patrol не допускає лякаючих кренів в напружених поворотах і не розгойдується на вибоїстій грунтовці. Позначається робота системи HBMC (Hydraulic Body Motion Control). Її гідроциліндри оперативно, в залежності від дорожньої ситуації, змінюють хід підвіски кожного з коліс. Правда, варто визнати, що плавність ходу на поганих дорогах у конкурентів з пневмопідвіскою все-таки вище, і почуття, що вибоїни - вони якось окремо, а ти просто пливеш над ними, не виникає.

Додає дружелюбності і набір електронних помічників, які попередять про небезпечне зближення з впередіїдущей машиною або просто автоматично будуть підтримувати безпечну дистанцію під час руху на круїз-контролі, піднімуть тривогу, якщо у вас в сліпій зоні або при їзді заднім ходом на шляху виявиться якась перешкода , допоможуть залишатися в своєму ряду і не вискочити на зустрічну смугу ...

А що на бездоріжжі? На жаль, можливості довести автомобіль до межі його прохідності у мене не було. Одне можу сказати: ті, хто обзивають Patrol «паркетником», абсолютно не праві, тому що грішать проти істини. У розпорядженні власника цілком солідний позашляховий інструментарій.

Почнемо з системи повного приводу. Вона включає в себе двоступеневу роздавальну коробку і муфту з електронним управлінням. Вибір режиму роботи здійснюється за допомогою «шайби» на трансмісивному тунелі. Основний режим - Auto. У цьому режимі при спокійному русі весь момент надходить на задню вісь, а передні колеса включаються в роботу тільки при початку пробуксовки. Схема досить поширена, вперше її застосувала компанія BorgWarner в середині 90-х років минулого століття.

При цьому в будь-який момент ви можете перевести її в режим 4H, заблокувавши муфту. На додаток до цього на шайбі є чотири кнопки-сектора, «Пісок», «Сніг», «Камені» і «Асфальт». Вони впливають на жорсткість спрацьовування міжосьовий муфти, роботу ESP, пригальмовує пробуксовує колеса, і на чутливість педалі газу. Але аналогами режимів лендроверовского Terrain Responce я б їх не назвав: у британців електронний розум сам вирішує, що і як блокувати, водієві ж залишається прийняти рішення про включення зниженого ряду і оптимальній висоті підвіски.

В Patrol ви самі включаєте як «поніжайку», так і блокування заднього диференціала, ну а міжосьовим муфта в режимі 4L так і так виявляється заблокованою. Крім того, у вашому розпорядженні є система допомоги руху при підйомі і спуску з гори, а також можливість вивести на дисплей картинку з камер кругового огляду. Додайте до цього 560 Нм крутного моменту - і ви зрозумієте, що водій Nissan Patrol може без особливих сумнівів з'їжджати з асфальту.

Інше питання - а чи переживе автомобіль, наприклад, ситуацію, при якій ви кожен день будете проїжджати на ньому кілька десятків кілометрів лісовозної колії або якого-небудь іншого важкого бездоріжжя ... Це ще не враховуючи того, що грязьових коліс потрібної розмірності на Patrol - днем ​​з вогнем не знайти.

Та й Взагалі, для топових люксових позашляховиків прохідність візначається зовсім НЕ їх технічним оснащенням (воно у них на Рівні!), А готовністю власника топить в Сльота машину ціною в чотири-п'ять миллионов рублей. Тут, до речі, Patrol із загального ладу не випадають: найдешевша комплектація Base коштує 3 900 000 руб, а найдорожча, Top, 4 550 000. При цьому навіть найсуворіший критик не назве оснащення «базової версії» скромним, а в топовому варіанті і опцій-то доступних не залишилося, «все включено». До речі, зараз на складі компанії ще є машини, вироблені в 2014 році, і на них можна отримати солідну знижку, від 350 до 650 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ну і моє останнє зауваження стосується апетиту. Що не кажи, а 5,6 літра - це 5,6 літра. Можна, звичайно, якось пристосуватися і їздити на цій машині так, що витрата виявиться близьким до наведених в специфікації цифрам. Можна, але ... нудно і, якщо чесно, малореально. За час короткого тесту (а ми з колегою машину не чинили насильства над, з місця не рвали і по пороги в грязюці НЕ буксували) неупереджений комп'ютер показав 24,8 літра, і це схоже на реальний витрата в змішаному режимі руху. Але якщо в міських пробках він у вас перевалить за три десятка - я ні краплі не здивуюся ...

Що в підсумку?

Так все-таки, хороша машина Patrol Y62 чи ні? Гарна. Навіть дуже хороша, хоча і не без недоліків (а у кого їх немає). Їй би ще дизель, теж V8, з коммон-Рейлі, конячок десь на 249 - ціни б їй не було. Але всі проблеми Nissan Patrol, як мені здається, пов'язані, як це не парадоксально, з його славною історією.

Ось уявіть собі - людина з дитинства готував себе до військової стезі. В училище пішов, де в спецназ готують. Закінчив з відзнакою, подготовочку отримав - будь здоров! А його раз - і не взяли в армію. Але він не зневірився, працював всюди, де потрібні міцні, рішучі, не бояться ризику хлопці. І непомітно так розбагатів, потрапив у вищий світ, змінив камуфляж на костюм від кращого кутюр'є ... Але при зустрічі досі видається «прапорщик Недобійбаба!», «Капрал Ямамото!» Ну або «сержант Джонс!» Погодьтеся, дивно? Ото ж бо й воно ...

Втім, напевно, зміниться ще пара поколінь, і ми перестанемо відчувати цей дисонанс. Адже звикли ж ми до того, що Volkswagen давно вже не робить дешеві «народні автомобілі».

ВАМ СПОДОБАЄТЬСЯ NISSAN PATROL Y62, ЯКЩО:

  • Ви володієте мережею бензозаправок;
  • Ви - той самий звичайний російський, який любить швидку їзду;
  • Вас не хвилює, що всі ваші сусіди їздять на «крузака» і «лексусах».

ВАМ НЕ СПОДОБАЄТЬСЯ NISSAN PATROL Y62, ЯКЩО:

  • Вам постійно потрібно об'їжджати розкидані по тайзі об'єкти;
  • Ви просто зріднилися з Patrol Y61;
  • Ви звикли читати «Біржові відомості» навіть тоді, коли шофер везе вас по грунтовці.

Габарити (Д х Ш х В) 5 Пробіг: 160 × 1 995 × 1 940 Споряджена маса, кг 2 885 Кліренс, мм 273 Обсяг багажника, л 1 490/3 170 Обсяг паливного бака л 100 Двигун бензиновий V8, 5,6 л, 405 л. с., 560 Нм Коробка передач автоматична, 7 ступенів Привід повний, автоматично підключається Розгін 0-100 км / ч, с. 6,6 Максимальна швидкість, км / год 210 Середня витрата палива, л / 100 км 14,5

Читайте також:

Форма одягу - громадянська: тест-драйв Nissan Patrol Y62 (Ніссан Патрол У62) - Колеса.ру

Nissan Patrol можна сміливо назвати головним невдахою сегмента великих дорогих позашляховиків. Чудовий автомобіль, але продається буквально поштучно - все колишні фанати розбрелися по конкурентам, а нових покупців не з'явилося. Ми спробували зрозуміти, чому.

Син «Кульгавого успіху»

65 років тому, в далекому 1951 році, почав свій шлях один з найіменитіших і легендарних позашляховиків світу, Nissan Patrol. Погодьтеся, така дата - відмінний привід згадати його життєвий шлях і познайомитися з ним ближче. Тому що, незважаючи на поважний вік, ювіляр не збирається на спокій.

Щоб повною мірою оцінити шлях, який виконав Nissan Patrol, нам потрібно повернутися в 1950 рік. П'ять років тому закінчилася Радянсько-Японська війна, в якій Японія зазнала жорстокої поразки. Країна тільки-тільки почала відновлюватися після нищівної нокауту, але все ще фактично знаходиться під зовнішнім управлінням, і будь-яка з японських компаній вважає щастям отримати замовлення від влади або американської окупаційної адміністрації.

Не дивно, що Сідзіта Мураяма, який трудився на посаді радника президента фірми Datsun, був просто на сьомому небі, коли йому вдалося правдами і неправдами пробити для компанії держзамовлення на створення повнопривідних автомобілів для поліції, лісових і комунальних служб. Своєму прізвиську «Кульгавий успіх» відставний артилерист був зобов'язаний американцям: першу частину йому забезпечив осколок снаряда, роздрібнити колінну чашечку, а другу - велике замовлення на ремонт позашляховиків Willys MB і Ford GPW.

Кульгавість не завадила йому налагодити тісні зв'язки з окупаційними властями і зрозуміти, куди дме вітер. А дув він в сторону ремілітаризації країни: налякані революційними штормами в Китаї і Кореї, американська влада всерйоз вирішили обійти конституцію 1947, що забороняє Японії мати свою армію і флот, і створити якісь силові структури.

Що і було зроблено: в 1950 році був створений 75-тисячний «Резервний поліцейський корпус», через два роки році його перетворили в «Корпус безпеки» і довели чисельність до 110 тисяч осіб, а в 1954 році корпус перетворився в Сили самооборони Японії. Ну а де збройні сили, там і великі замовлення, в тому числі і на армійські автомобілі ... Так в 1951 році народився позашляховик під заводським індексом 4W60, від якого і веде свій родовід наш ювіляр.

Так в 1951 році народився позашляховик під заводським індексом 4W60, від якого і веде свій родовід наш ювіляр

4W60

Це був класичний утилітарний автомобіль: з гранично простим кузовом, зовні схожим на Willys Jeep, переднім мостом і ресорної підвіскою. І відразу заявив про себе як про найпотужнішому легкому позашляховику в світі: команда Мураяма використовувала мости, трансмісію і рядний 95-сильний шестициліндровий двигун об'ємом 3,7 літра від півторатонних вантажівок, які вже стояли на конвеєрі Datsun.

Якась кількість таких машин замовила поліція, якесь - лісова охорона, але коли справа дійшла до великого замовлення для створюваних Сил самооборони, японські військові вважали за краще запропоновану Mitsubishi ліцензійну копію Jeep. Другим таким, що програв виявилася компанія Toyota зі своєю моделлю BJ. Згодом їй судилося стати засновником лінії Land Cruiser, яка протягом десятиліть виступала головним суперником Nissan Patrol всіх поколінь ... Але повернемося в п'ятдесяті.

У світі і на війні

Невдача не засмутила керівництво компанії. Автомобіль розвивався, з'являлися все нові модифікації. У 1956 році машина отримала новий 105-сильний двигун серії N, а потім в серію пішли і версії з суцільнометалевим кузовом типу «універсал» і подовженою базою.

Прорив стався в 1960-м, коли автомобіль серйозно перелицювали, оснастили 125-сильною рядною шісткою Nissan P, додали в роздавальну коробку знижену щабель (до того її не було), а КПП забезпечили синхронізаторами. Ось в такому вигляді можна було вже й спробувати вийти на закордонні ринки.

Nissan Patrol Soft Top (60) '1960-80

Спробували - і відразу отримали масу замовлень! Автомобіль швидко здобув популярність в Австралії, Південній Африці та Південно-Східної Азії. Більш того, індійські військові наполягли на покупці ліцензії на його виробництво, назвали Jonga і зробили основним командирським і розвідувальним автомобілем! А ще досить подивитися на будь-яке зображення Patrol G60, щоб прийти до висновку, що це авто стало одним із джерел натхнення для дизайнерів УАЗ-469.

УАЗ-469Б '1972-85

Але ще більш успішними виявилися наступні покоління машини, що з'явилися на світ на початку 80-х і отримали індекси 160 і 260. Їх загальну концепцію можна було б сформулювати так: комфортабельний легковий кузов на вантажному позашляховому шасі з ресорної підвіскою і потужними нерозрізними мостами. Популярність їх виявилася така широка, що довелося запускати відразу два заводи з їх виробництва, один в Іспанії, а другий в Ірані. Автомобіль отримав і ряд «військових перемог»: його обрали армії Ірландії і ряду близькосхідних країн.

Patrol перетворювався в міру того, як змінювалося загальне уявлення про те, який кузов заслуговує визначення «комфортабельний». У його оснащенні з'явилися кондиціонер, електричні приводи склопідйомники, а в 1988 році була випущена модель Patrol GR (Grand Raid) з заводським індексом Y60. Ресори пішли в минуле: нова важеля пружинна підвіска дозволила значно поліпшити плавність ходу і керованість.

Ресори пішли в минуле: нова важеля пружинна підвіска дозволила значно поліпшити плавність ходу і керованість

Nissan Patrol GR 5-door (Y60) '1987-97

GR в великих кількостях закуповували як працюють в «гарячих точках» міжнародні організації - UNICEF, WHO, UNESCO, «Лікарі без кордонів» та різноманітні «контрольні місії», так і великі нафтові й гірничорудні компанії.

Ну а наступне покоління, Y61, зберегло практично всі технічні особливості GR, дозволивши Nissan в 1998 році увійти в елітний клуб позашляховиків класу «люкс» і скласти конкуренцію випущеному в тому ж році Toyota Land Cruiser 100. На той час основними двигунами, якими оснащувався Patrol , були рядні «шістки»: атмосферні та турбовані дизелі RD28 (2,8 літра, 98-133 л. с.) і TD42 (4,2 літра, 123-157 л. с.), а також бензинові 4,5- літрові TB45 (200 л. с.) і 276-сильний TB48 (4,8 літра).

Все було непогано, але в 2007 році Toyota завдала серйозного удару, випустивши Land Cruiser 200 з потужним V8, незалежною передньою підвіскою і багатим оснащенням. Потрібно було якось відповідати ...

Різати, не чекаючи перитоніту

І ось тоді конструктори Nissan вирішили вчинити радикально: «різати, не чекаючи перитоніту!». Залежна підвіска не дозволяє досягти потрібної плавності ходу і керованості? Геть мости, підвіска буде повністю незалежною! Конструктори Range Rover, до речі, свого часу вчинили ще радикальніше, інтегрувавши раму в кузов. А щоб напевно добити всіх конкурентів, вони використовували улюблений прийом компанії і поставили під капот VK56VD, найпотужніший в класі бензиновий V8 потужністю 405 конячок.

Природно, оснастили салон з усією можливою розкішшю і додали масу електронних систем, здатних допомогти водієві і на асфальті, і на серйозному бездоріжжі. В результаті народився абсолютно новий автомобіль на ім'я Patrol Y62. Його світова прем'єра відбулася в лютому 2010 року на виставці в Абу-Дабі, а у вересні авто з'явилося і в салонах Nissan в Росії.

Nissan Patrol Y62 2010-2014

Потрібно сказати, що в нафтових монархіях Близького Сходу машина відразу стала бестселером. Дійсно, хіба може паспортний витрата в 20 літрів в міському режимі налякати жителів країн, де літр бензину коштує дешевше пляшечки питної води? А ось в Росії все вийшло не так однозначно ...

У битві за гаманці заможних покупців брали участь не тільки автомобілі концерну Toyota (в особі Land Cruiser і розкішного Lexus LX). Не залишилися осторонь від сутички Mercedes GL, Volkswagen Touareg, Porsche Cayenne другого покоління ... А тут ще й чергове покоління Range Rover наспів. І зауважте - ні одна з цих марок, крім Lexus, що не побрезговала двигунами із запалюванням від стиснення!

Що ж стосується давніх шанувальників моделі, які високо цінували невибагливість, витривалість і прохідність Patrol, то вони наморщила носи ( «фу, паркетник!») І почали лаяти підвіску, яка, на їхню думку, явно була не здатна винести зіткнення з нашими вибоїнами і вибоїнами ( «так ви подивіться на важелі, це ж Tiida!») і ненажерливість ( «так на ньому страшно від бензоколонки далеко від'їжджати!»).

Nissan Patrol «Desert Edition» (Y62) '2015

У мене немає підстав сумніватися в умінні менеджерів Nissan рахувати гроші. І все-таки мені здається, що пішовши з ніші «утилітарних і досить комфортабельних», компанія зробила помилку. Ніша-то нікуди не поділася, а святе місце порожнім не буває. Недарма головні конкуренти з Toyota тут же витягли зі скрині здавалося б остаточно пішла в тираж сімдесяту серію, «подшаманили», оснастили новими потужними дизелями і вуаля - всілякі «Лікарі без кордонів» та інші UNESCO замовляють тепер саме цей автомобіль ... І навіть бойовики забороненої « ісламської держави » вибирають нині Тойоту , Ніж доставляють, правда, японської компанії чимало незручностей. Але повернемося до Патрол ...

У мене постійно виникала підозра, що наші співвітчизники не зовсім правильно оцінили машину. «Загальний голос», звичайно, велика сила, але буває, що він заснований на якихось зовсім помилкових посилках ... Ось і давайте спробуємо розібратися.

Хто винен? Тойота!

Природно, почнемо з зовнішності. Я не зустрічав ще жодної людини, який назвав би вигляд Nissan Patrol відверто невдалим. Цілком гармонійно машина виглядає, при цьому солідно, ґрунтовно і багато. Але ... Якийсь образ вийшов дуже домашній. Плавні лінії, м'які вигини поверхонь ... Просто добрий дядечко. У цю м'якість не вписуються, мабуть, тільки оригінальні світлові прилади з різкими, незграбними обрисами.

Порівняйте цей образ з лютою агресивністю Cayenne, брутальної міццю Land Cruiser або аристократичним манірністю Range Rover. При цьому «а назва така, право слово, бойове!», Як співається в пісні. Адже воно зобов'язує. І що ж виходить? Когнітивний дисонанс виходить, ось що. А знаєте, як прізвище людини, який цей дисонанс влаштував? Нізащо не здогадаєтеся. Тойота! Головного дизайнера проекту Y62 звуть Тайдзи Тойота.

Інтер'єр Patrol сьомого покоління описаний докладно і багаторазово. Багато шкіри, полірованого дерева з цікавою хвилястою фактурою, велика кількість якого, проте, не сприймається як кіч або «антикварний комод». Всі органи управління - на місці, до ергономіки - ніяких претензій, все, що має регулюватися - регулюється, і при цьому, природно, за допомогою електроприводів. Всі численні кнопки і клавіші розташовані і згруповані цілком логічно.

Прилади на панелі - дуже красиві і відмінно читаються як вдень, так і в темний час доби. Екран навігаційно-розважальної системи, може бути, і не найбільший, але цілком якісний. Кермо ... Я от не дуже люблю кермові колеса з дерев'яними вставками, але в Patrol вони зроблені так, що і виглядають симпатично, і руки не ковзають.

Між передніми кріслами - здоровенний бокс-холодильник, причому відкривається він як вперед, так і назад, а значить, скористатися ним можуть мешканці не тільки першого, але другого ряду сидінь. Втім, пасажири заднього дивана зможуть в далекій дорозі не тільки прохолодними напоями побалуватися, але і кіно подивитися: в підголовники передніх крісел вмонтовані екрани розважальної системи. Насправді, навіть найвідчайдушніші критики нового Patrol не зуміли знайти в інтер'єрі скільки-небудь серйозних вад.

І ніякого крещендо

Однак, пора запускати двигун ... Цей момент я очікував з деяким передчуттям. Грішний, люблю звук V8. Буквально насолоджуюся, коли він суворо бубонить на холостому ходу, причому ви можете розрізнити звук спалаху в кожному з циліндрів, глухий, як далекий постріл артилерійської гармати. А вже коли ти натискаєш на педаль газу і ці вибухи зливаються в могутньому, всеперемагаючу крещендо симфонії нестримного руху ... Саме за цю акустико-емоційну складову я готовий пробачити великим американським пікапів і позашляховиків всі їх недоліки.

Натискаю кнопку Start, і ... замість переможного гарчання з-під капота доноситься ледь помітне затишне муркотіння. Забігаючи вперед, скажу, що звукоізоляція в салоні Patrol настільки хороша, що гуркіт мотора не тисне на вуха в будь-яких режимах, навіть коли ти «тиснеш залізяку до полика» в режимі кік-даун. І взагалі на асфальті Patrol поводиться виключно дружелюбно і інтелігентно.

Чесно кажучи, рушав з місця я з деяким побоюванням: все ж 405 конячок під капотом - це не жук чхнув. Але все виявилося дуже просто і звично. І робота семиступінчастого автомата, і чутливість педалі газу відрегульовані так, що ти просто не відчуваєш всієї потужності цього табуна.

Маневрування в обмеженому просторі міських парковок, рух в щільному потоці з періодичним увязанія в пробках - все це відбувається легко і невимушено. Знаєте, бувають такі машини, які просто не бажають їздити повільно. За ними потрібне око та око, трохи зазівався, а вже на спідометрі сотня, а в поштовій скриньці - неминуче «лист щастя».

У випадку з Nissan Patrol нічого подібного не спостерігається: машина їде саме на стільки, на скільки ти натискаєш педаль. При цьому запас потужності не пропадає марно: при обгонах на трасі, якщо добре натиснути на газ, тебе вдавлює в сидіння, як космонавта в ложемент. У мене не було шансів перевірити справедливість заявленого показника часу розгону до сотні, для цього все-таки потрібен полігон і відповідна апаратура, але суб'єктивно ти віриш, що він дійсно не перевищує 6,6-6,8 секунди.

Думай сам

І на асфальті, і на грунті машина показує відмінну траекторную стійкість і абсолютно передбачувані реакції на рух кермом. Більш того - на дорозі Patrol зовсім не справляє враження великого і громіздкого автомобіля. За відчуттями він більше схожий на спорт-седан, і про те, що це зовсім не так, каже тільки висота, на яку ти піднесений над дорогою.

Patrol не допускає лякаючих кренів в напружених поворотах і не розгойдується на вибоїстій грунтовці. Позначається робота системи HBMC (Hydraulic Body Motion Control). Її гідроциліндри оперативно, в залежності від дорожньої ситуації, змінюють хід підвіски кожного з коліс. Правда, варто визнати, що плавність ходу на поганих дорогах у конкурентів з пневмопідвіскою все-таки вище, і почуття, що вибоїни - вони якось окремо, а ти просто пливеш над ними, не виникає.

Додає дружелюбності і набір електронних помічників, які попередять про небезпечне зближення з впередіїдущей машиною або просто автоматично будуть підтримувати безпечну дистанцію під час руху на круїз-контролі, піднімуть тривогу, якщо у вас в сліпій зоні або при їзді заднім ходом на шляху виявиться якась перешкода , допоможуть залишатися в своєму ряду і не вискочити на зустрічну смугу ...

А що на бездоріжжі? На жаль, можливості довести автомобіль до межі його прохідності у мене не було. Одне можу сказати: ті, хто обзивають Patrol «паркетником», абсолютно не праві, тому що грішать проти істини. У розпорядженні власника цілком солідний позашляховий інструментарій.

Почнемо з системи повного приводу. Вона включає в себе двоступеневу роздавальну коробку і муфту з електронним управлінням. Вибір режиму роботи здійснюється за допомогою «шайби» на трансмісивному тунелі. Основний режим - Auto. У цьому режимі при спокійному русі весь момент надходить на задню вісь, а передні колеса включаються в роботу тільки при початку пробуксовки. Схема досить поширена, вперше її застосувала компанія BorgWarner в середині 90-х років минулого століття.

При цьому в будь-який момент ви можете перевести її в режим 4H, заблокувавши муфту. На додаток до цього на шайбі є чотири кнопки-сектора, «Пісок», «Сніг», «Камені» і «Асфальт». Вони впливають на жорсткість спрацьовування міжосьовий муфти, роботу ESP, пригальмовує пробуксовує колеса, і на чутливість педалі газу. Але аналогами режимів лендроверовского Terrain Responce я б їх не назвав: у британців електронний розум сам вирішує, що і як блокувати, водієві ж залишається прийняти рішення про включення зниженого ряду і оптимальній висоті підвіски.

В Patrol ви самі включаєте як «поніжайку», так і блокування заднього диференціала, ну а міжосьовим муфта в режимі 4L так і так виявляється заблокованою. Крім того, у вашому розпорядженні є система допомоги руху при підйомі і спуску з гори, а також можливість вивести на дисплей картинку з камер кругового огляду. Додайте до цього 560 Нм крутного моменту - і ви зрозумієте, що водій Nissan Patrol може без особливих сумнівів з'їжджати з асфальту.

Інше питання - а чи переживе автомобіль, наприклад, ситуацію, при якій ви кожен день будете проїжджати на ньому кілька десятків кілометрів лісовозної колії або якого-небудь іншого важкого бездоріжжя ... Це ще не враховуючи того, що грязьових коліс потрібної розмірності на Patrol - днем ​​з вогнем не знайти.

Форма одягу - громадянська: тест-драйв Nissan Patrol Y62 (Ніссан Патрол У62) - Колеса.ру

Nissan Patrol можна сміливо назвати головним невдахою сегмента великих дорогих позашляховиків. Чудовий автомобіль, але продається буквально поштучно - все колишні фанати розбрелися по конкурентам, а нових покупців не з'явилося. Ми спробували зрозуміти, чому.

Син «Кульгавого успіху»

65 років тому, в далекому 1951 році, почав свій шлях один з найіменитіших і легендарних позашляховиків світу, Nissan Patrol. Погодьтеся, така дата - відмінний привід згадати його життєвий шлях і познайомитися з ним ближче. Тому що, незважаючи на поважний вік, ювіляр не збирається на спокій.

Щоб повною мірою оцінити шлях, який виконав Nissan Patrol, нам потрібно повернутися в 1950 рік. П'ять років тому закінчилася Радянсько-Японська війна, в якій Японія зазнала жорстокої поразки. Країна тільки-тільки почала відновлюватися після нищівної нокауту, але все ще фактично знаходиться під зовнішнім управлінням, і будь-яка з японських компаній вважає щастям отримати замовлення від влади або американської окупаційної адміністрації.

Не дивно, що Сідзіта Мураяма, який трудився на посаді радника президента фірми Datsun, був просто на сьомому небі, коли йому вдалося правдами і неправдами пробити для компанії держзамовлення на створення повнопривідних автомобілів для поліції, лісових і комунальних служб. Своєму прізвиську «Кульгавий успіх» відставний артилерист був зобов'язаний американцям: першу частину йому забезпечив осколок снаряда, роздрібнити колінну чашечку, а другу - велике замовлення на ремонт позашляховиків Willys MB і Ford GPW.

Кульгавість не завадила йому налагодити тісні зв'язки з окупаційними властями і зрозуміти, куди дме вітер. А дув він в сторону ремілітаризації країни: налякані революційними штормами в Китаї і Кореї, американська влада всерйоз вирішили обійти конституцію 1947, що забороняє Японії мати свою армію і флот, і створити якісь силові структури.

Що і було зроблено: в 1950 році був створений 75-тисячний «Резервний поліцейський корпус», через два роки році його перетворили в «Корпус безпеки» і довели чисельність до 110 тисяч осіб, а в 1954 році корпус перетворився в Сили самооборони Японії. Ну а де збройні сили, там і великі замовлення, в тому числі і на армійські автомобілі ... Так в 1951 році народився позашляховик під заводським індексом 4W60, від якого і веде свій родовід наш ювіляр.

Так в 1951 році народився позашляховик під заводським індексом 4W60, від якого і веде свій родовід наш ювіляр

4W60

Це був класичний утилітарний автомобіль: з гранично простим кузовом, зовні схожим на Willys Jeep, переднім мостом і ресорної підвіскою. І відразу заявив про себе як про найпотужнішому легкому позашляховику в світі: команда Мураяма використовувала мости, трансмісію і рядний 95-сильний шестициліндровий двигун об'ємом 3,7 літра від півторатонних вантажівок, які вже стояли на конвеєрі Datsun.

Якась кількість таких машин замовила поліція, якесь - лісова охорона, але коли справа дійшла до великого замовлення для створюваних Сил самооборони, японські військові вважали за краще запропоновану Mitsubishi ліцензійну копію Jeep. Другим таким, що програв виявилася компанія Toyota зі своєю моделлю BJ. Згодом їй судилося стати засновником лінії Land Cruiser, яка протягом десятиліть виступала головним суперником Nissan Patrol всіх поколінь ... Але повернемося в п'ятдесяті.

У світі і на війні

Невдача не засмутила керівництво компанії. Автомобіль розвивався, з'являлися все нові модифікації. У 1956 році машина отримала новий 105-сильний двигун серії N, а потім в серію пішли і версії з суцільнометалевим кузовом типу «універсал» і подовженою базою.

Прорив стався в 1960-м, коли автомобіль серйозно перелицювали, оснастили 125-сильною рядною шісткою Nissan P, додали в роздавальну коробку знижену щабель (до того її не було), а КПП забезпечили синхронізаторами. Ось в такому вигляді можна було вже й спробувати вийти на закордонні ринки.

Nissan Patrol Soft Top (60) '1960-80

Спробували - і відразу отримали масу замовлень! Автомобіль швидко здобув популярність в Австралії, Південній Африці та Південно-Східної Азії. Більш того, індійські військові наполягли на покупці ліцензії на його виробництво, назвали Jonga і зробили основним командирським і розвідувальним автомобілем! А ще досить подивитися на будь-яке зображення Patrol G60, щоб прийти до висновку, що це авто стало одним із джерел натхнення для дизайнерів УАЗ-469.

УАЗ-469Б '1972-85

Але ще більш успішними виявилися наступні покоління машини, що з'явилися на світ на початку 80-х і отримали індекси 160 і 260. Їх загальну концепцію можна було б сформулювати так: комфортабельний легковий кузов на вантажному позашляховому шасі з ресорної підвіскою і потужними нерозрізними мостами. Популярність їх виявилася така широка, що довелося запускати відразу два заводи з їх виробництва, один в Іспанії, а другий в Ірані. Автомобіль отримав і ряд «військових перемог»: його обрали армії Ірландії і ряду близькосхідних країн.

Patrol перетворювався в міру того, як змінювалося загальне уявлення про те, який кузов заслуговує визначення «комфортабельний». У його оснащенні з'явилися кондиціонер, електричні приводи склопідйомники, а в 1988 році була випущена модель Patrol GR (Grand Raid) з заводським індексом Y60. Ресори пішли в минуле: нова важеля пружинна підвіска дозволила значно поліпшити плавність ходу і керованість.

Ресори пішли в минуле: нова важеля пружинна підвіска дозволила значно поліпшити плавність ходу і керованість

Nissan Patrol GR 5-door (Y60) '1987-97

GR в великих кількостях закуповували як працюють в «гарячих точках» міжнародні організації - UNICEF, WHO, UNESCO, «Лікарі без кордонів» та різноманітні «контрольні місії», так і великі нафтові й гірничорудні компанії.

Ну а наступне покоління, Y61, зберегло практично всі технічні особливості GR, дозволивши Nissan в 1998 році увійти в елітний клуб позашляховиків класу «люкс» і скласти конкуренцію випущеному в тому ж році Toyota Land Cruiser 100. На той час основними двигунами, якими оснащувався Patrol , були рядні «шістки»: атмосферні та турбовані дизелі RD28 (2,8 літра, 98-133 л. с.) і TD42 (4,2 літра, 123-157 л. с.), а також бензинові 4,5- літрові TB45 (200 л. с.) і 276-сильний TB48 (4,8 літра).

Все було непогано, але в 2007 році Toyota завдала серйозного удару, випустивши Land Cruiser 200 з потужним V8, незалежною передньою підвіскою і багатим оснащенням. Потрібно було якось відповідати ...

Різати, не чекаючи перитоніту

І ось тоді конструктори Nissan вирішили вчинити радикально: «різати, не чекаючи перитоніту!». Залежна підвіска не дозволяє досягти потрібної плавності ходу і керованості? Геть мости, підвіска буде повністю незалежною! Конструктори Range Rover, до речі, свого часу вчинили ще радикальніше, інтегрувавши раму в кузов. А щоб напевно добити всіх конкурентів, вони використовували улюблений прийом компанії і поставили під капот VK56VD, найпотужніший в класі бензиновий V8 потужністю 405 конячок.

Природно, оснастили салон з усією можливою розкішшю і додали масу електронних систем, здатних допомогти водієві і на асфальті, і на серйозному бездоріжжі. В результаті народився абсолютно новий автомобіль на ім'я Patrol Y62. Його світова прем'єра відбулася в лютому 2010 року на виставці в Абу-Дабі, а у вересні авто з'явилося і в салонах Nissan в Росії.

Nissan Patrol Y62 2010-2014

Потрібно сказати, що в нафтових монархіях Близького Сходу машина відразу стала бестселером. Дійсно, хіба може паспортний витрата в 20 літрів в міському режимі налякати жителів країн, де літр бензину коштує дешевше пляшечки питної води? А ось в Росії все вийшло не так однозначно ...

У битві за гаманці заможних покупців брали участь не тільки автомобілі концерну Toyota (в особі Land Cruiser і розкішного Lexus LX). Не залишилися осторонь від сутички Mercedes GL, Volkswagen Touareg, Porsche Cayenne другого покоління ... А тут ще й чергове покоління Range Rover наспів. І зауважте - ні одна з цих марок, крім Lexus, що не побрезговала двигунами із запалюванням від стиснення!

Що ж стосується давніх шанувальників моделі, які високо цінували невибагливість, витривалість і прохідність Patrol, то вони наморщила носи ( «фу, паркетник!») І почали лаяти підвіску, яка, на їхню думку, явно була не здатна винести зіткнення з нашими вибоїнами і вибоїнами ( «так ви подивіться на важелі, це ж Tiida!») і ненажерливість ( «так на ньому страшно від бензоколонки далеко від'їжджати!»).

Nissan Patrol «Desert Edition» (Y62) '2015

У мене немає підстав сумніватися в умінні менеджерів Nissan рахувати гроші. І все-таки мені здається, що пішовши з ніші «утилітарних і досить комфортабельних», компанія зробила помилку. Ніша-то нікуди не поділася, а святе місце порожнім не буває. Недарма головні конкуренти з Toyota тут же витягли зі скрині здавалося б остаточно пішла в тираж сімдесяту серію, «подшаманили», оснастили новими потужними дизелями і вуаля - всілякі «Лікарі без кордонів» та інші UNESCO замовляють тепер саме цей автомобіль ... І навіть бойовики забороненої « ісламської держави » вибирають нині Тойоту , Ніж доставляють, правда, японської компанії чимало незручностей. Але повернемося до Патрол ...

У мене постійно виникала підозра, що наші співвітчизники не зовсім правильно оцінили машину. «Загальний голос», звичайно, велика сила, але буває, що він заснований на якихось зовсім помилкових посилках ... Ось і давайте спробуємо розібратися.

Хто винен? Тойота!

Природно, почнемо з зовнішності. Я не зустрічав ще жодної людини, який назвав би вигляд Nissan Patrol відверто невдалим. Цілком гармонійно машина виглядає, при цьому солідно, ґрунтовно і багато. Але ... Якийсь образ вийшов дуже домашній. Плавні лінії, м'які вигини поверхонь ... Просто добрий дядечко. У цю м'якість не вписуються, мабуть, тільки оригінальні світлові прилади з різкими, незграбними обрисами.

Порівняйте цей образ з лютою агресивністю Cayenne, брутальної міццю Land Cruiser або аристократичним манірністю Range Rover. При цьому «а назва така, право слово, бойове!», Як співається в пісні. Адже воно зобов'язує. І що ж виходить? Когнітивний дисонанс виходить, ось що. А знаєте, як прізвище людини, який цей дисонанс влаштував? Нізащо не здогадаєтеся. Тойота! Головного дизайнера проекту Y62 звуть Тайдзи Тойота.

Інтер'єр Patrol сьомого покоління описаний докладно і багаторазово. Багато шкіри, полірованого дерева з цікавою хвилястою фактурою, велика кількість якого, проте, не сприймається як кіч або «антикварний комод». Всі органи управління - на місці, до ергономіки - ніяких претензій, все, що має регулюватися - регулюється, і при цьому, природно, за допомогою електроприводів. Всі численні кнопки і клавіші розташовані і згруповані цілком логічно.

Прилади на панелі - дуже красиві і відмінно читаються як вдень, так і в темний час доби. Екран навігаційно-розважальної системи, може бути, і не найбільший, але цілком якісний. Кермо ... Я от не дуже люблю кермові колеса з дерев'яними вставками, але в Patrol вони зроблені так, що і виглядають симпатично, і руки не ковзають.

Між передніми кріслами - здоровенний бокс-холодильник, причому відкривається він як вперед, так і назад, а значить, скористатися ним можуть мешканці не тільки першого, але другого ряду сидінь. Втім, пасажири заднього дивана зможуть в далекій дорозі не тільки прохолодними напоями побалуватися, але і кіно подивитися: в підголовники передніх крісел вмонтовані екрани розважальної системи. Насправді, навіть найвідчайдушніші критики нового Patrol не зуміли знайти в інтер'єрі скільки-небудь серйозних вад.

І ніякого крещендо

Однак, пора запускати двигун ... Цей момент я очікував з деяким передчуттям. Грішний, люблю звук V8. Буквально насолоджуюся, коли він суворо бубонить на холостому ходу, причому ви можете розрізнити звук спалаху в кожному з циліндрів, глухий, як далекий постріл артилерійської гармати. А вже коли ти натискаєш на педаль газу і ці вибухи зливаються в могутньому, всеперемагаючу крещендо симфонії нестримного руху ... Саме за цю акустико-емоційну складову я готовий пробачити великим американським пікапів і позашляховиків всі їх недоліки.

Натискаю кнопку Start, і ... замість переможного гарчання з-під капота доноситься ледь помітне затишне муркотіння. Забігаючи вперед, скажу, що звукоізоляція в салоні Patrol настільки хороша, що гуркіт мотора не тисне на вуха в будь-яких режимах, навіть коли ти «тиснеш залізяку до полика» в режимі кік-даун. І взагалі на асфальті Patrol поводиться виключно дружелюбно і інтелігентно.

Чесно кажучи, рушав з місця я з деяким побоюванням: все ж 405 конячок під капотом - це не жук чхнув. Але все виявилося дуже просто і звично. І робота семиступінчастого автомата, і чутливість педалі газу відрегульовані так, що ти просто не відчуваєш всієї потужності цього табуна.

Маневрування в обмеженому просторі міських парковок, рух в щільному потоці з періодичним увязанія в пробках - все це відбувається легко і невимушено. Знаєте, бувають такі машини, які просто не бажають їздити повільно. За ними потрібне око та око, трохи зазівався, а вже на спідометрі сотня, а в поштовій скриньці - неминуче «лист щастя».

У випадку з Nissan Patrol нічого подібного не спостерігається: машина їде саме на стільки, на скільки ти натискаєш педаль. При цьому запас потужності не пропадає марно: при обгонах на трасі, якщо добре натиснути на газ, тебе вдавлює в сидіння, як космонавта в ложемент. У мене не було шансів перевірити справедливість заявленого показника часу розгону до сотні, для цього все-таки потрібен полігон і відповідна апаратура, але суб'єктивно ти віриш, що він дійсно не перевищує 6,6-6,8 секунди.

Думай сам

І на асфальті, і на грунті машина показує відмінну траекторную стійкість і абсолютно передбачувані реакції на рух кермом. Більш того - на дорозі Patrol зовсім не справляє враження великого і громіздкого автомобіля. За відчуттями він більше схожий на спорт-седан, і про те, що це зовсім не так, каже тільки висота, на яку ти піднесений над дорогою.

Patrol не допускає лякаючих кренів в напружених поворотах і не розгойдується на вибоїстій грунтовці. Позначається робота системи HBMC (Hydraulic Body Motion Control). Її гідроциліндри оперативно, в залежності від дорожньої ситуації, змінюють хід підвіски кожного з коліс. Правда, варто визнати, що плавність ходу на поганих дорогах у конкурентів з пневмопідвіскою все-таки вище, і почуття, що вибоїни - вони якось окремо, а ти просто пливеш над ними, не виникає.

Додає дружелюбності і набір електронних помічників, які попередять про небезпечне зближення з впередіїдущей машиною або просто автоматично будуть підтримувати безпечну дистанцію під час руху на круїз-контролі, піднімуть тривогу, якщо у вас в сліпій зоні або при їзді заднім ходом на шляху виявиться якась перешкода , допоможуть залишатися в своєму ряду і не вискочити на зустрічну смугу ...

А що на бездоріжжі? На жаль, можливості довести автомобіль до межі його прохідності у мене не було. Одне можу сказати: ті, хто обзивають Patrol «паркетником», абсолютно не праві, тому що грішать проти істини. У розпорядженні власника цілком солідний позашляховий інструментарій.

Почнемо з системи повного приводу. Вона включає в себе двоступеневу роздавальну коробку і муфту з електронним управлінням. Вибір режиму роботи здійснюється за допомогою «шайби» на трансмісивному тунелі. Основний режим - Auto. У цьому режимі при спокійному русі весь момент надходить на задню вісь, а передні колеса включаються в роботу тільки при початку пробуксовки. Схема досить поширена, вперше її застосувала компанія BorgWarner в середині 90-х років минулого століття.

При цьому в будь-який момент ви можете перевести її в режим 4H, заблокувавши муфту. На додаток до цього на шайбі є чотири кнопки-сектора, «Пісок», «Сніг», «Камені» і «Асфальт». Вони впливають на жорсткість спрацьовування міжосьовий муфти, роботу ESP, пригальмовує пробуксовує колеса, і на чутливість педалі газу. Але аналогами режимів лендроверовского Terrain Responce я б їх не назвав: у британців електронний розум сам вирішує, що і як блокувати, водієві ж залишається прийняти рішення про включення зниженого ряду і оптимальній висоті підвіски.

В Patrol ви самі включаєте як «поніжайку», так і блокування заднього диференціала, ну а міжосьовим муфта в режимі 4L так і так виявляється заблокованою. Крім того, у вашому розпорядженні є система допомоги руху при підйомі і спуску з гори, а також можливість вивести на дисплей картинку з камер кругового огляду. Додайте до цього 560 Нм крутного моменту - і ви зрозумієте, що водій Nissan Patrol може без особливих сумнівів з'їжджати з асфальту.

Інше питання - а чи переживе автомобіль, наприклад, ситуацію, при якій ви кожен день будете проїжджати на ньому кілька десятків кілометрів лісовозної колії або якого-небудь іншого важкого бездоріжжя ... Це ще не враховуючи того, що грязьових коліс потрібної розмірності на Patrol - днем ​​з вогнем не знайти.

Форма одягу - громадянська: тест-драйв Nissan Patrol Y62 (Ніссан Патрол У62) - Колеса.ру

Nissan Patrol можна сміливо назвати головним невдахою сегмента великих дорогих позашляховиків. Чудовий автомобіль, але продається буквально поштучно - все колишні фанати розбрелися по конкурентам, а нових покупців не з'явилося. Ми спробували зрозуміти, чому.

Син «Кульгавого успіху»

65 років тому, в далекому 1951 році, почав свій шлях один з найіменитіших і легендарних позашляховиків світу, Nissan Patrol. Погодьтеся, така дата - відмінний привід згадати його життєвий шлях і познайомитися з ним ближче. Тому що, незважаючи на поважний вік, ювіляр не збирається на спокій.

Щоб повною мірою оцінити шлях, який виконав Nissan Patrol, нам потрібно повернутися в 1950 рік. П'ять років тому закінчилася Радянсько-Японська війна, в якій Японія зазнала жорстокої поразки. Країна тільки-тільки почала відновлюватися після нищівної нокауту, але все ще фактично знаходиться під зовнішнім управлінням, і будь-яка з японських компаній вважає щастям отримати замовлення від влади або американської окупаційної адміністрації.

Не дивно, що Сідзіта Мураяма, який трудився на посаді радника президента фірми Datsun, був просто на сьомому небі, коли йому вдалося правдами і неправдами пробити для компанії держзамовлення на створення повнопривідних автомобілів для поліції, лісових і комунальних служб. Своєму прізвиську «Кульгавий успіх» відставний артилерист був зобов'язаний американцям: першу частину йому забезпечив осколок снаряда, роздрібнити колінну чашечку, а другу - велике замовлення на ремонт позашляховиків Willys MB і Ford GPW.

Кульгавість не завадила йому налагодити тісні зв'язки з окупаційними властями і зрозуміти, куди дме вітер. А дув він в сторону ремілітаризації країни: налякані революційними штормами в Китаї і Кореї, американська влада всерйоз вирішили обійти конституцію 1947, що забороняє Японії мати свою армію і флот, і створити якісь силові структури.

Що і було зроблено: в 1950 році був створений 75-тисячний «Резервний поліцейський корпус», через два роки році його перетворили в «Корпус безпеки» і довели чисельність до 110 тисяч осіб, а в 1954 році корпус перетворився в Сили самооборони Японії. Ну а де збройні сили, там і великі замовлення, в тому числі і на армійські автомобілі ... Так в 1951 році народився позашляховик під заводським індексом 4W60, від якого і веде свій родовід наш ювіляр.

Так в 1951 році народився позашляховик під заводським індексом 4W60, від якого і веде свій родовід наш ювіляр

4W60

Це був класичний утилітарний автомобіль: з гранично простим кузовом, зовні схожим на Willys Jeep, переднім мостом і ресорної підвіскою. І відразу заявив про себе як про найпотужнішому легкому позашляховику в світі: команда Мураяма використовувала мости, трансмісію і рядний 95-сильний шестициліндровий двигун об'ємом 3,7 літра від півторатонних вантажівок, які вже стояли на конвеєрі Datsun.

Якась кількість таких машин замовила поліція, якесь - лісова охорона, але коли справа дійшла до великого замовлення для створюваних Сил самооборони, японські військові вважали за краще запропоновану Mitsubishi ліцензійну копію Jeep. Другим таким, що програв виявилася компанія Toyota зі своєю моделлю BJ. Згодом їй судилося стати засновником лінії Land Cruiser, яка протягом десятиліть виступала головним суперником Nissan Patrol всіх поколінь ... Але повернемося в п'ятдесяті.

У світі і на війні

Невдача не засмутила керівництво компанії. Автомобіль розвивався, з'являлися все нові модифікації. У 1956 році машина отримала новий 105-сильний двигун серії N, а потім в серію пішли і версії з суцільнометалевим кузовом типу «універсал» і подовженою базою.

Прорив стався в 1960-м, коли автомобіль серйозно перелицювали, оснастили 125-сильною рядною шісткою Nissan P, додали в роздавальну коробку знижену щабель (до того її не було), а КПП забезпечили синхронізаторами. Ось в такому вигляді можна було вже й спробувати вийти на закордонні ринки.

Nissan Patrol Soft Top (60) '1960-80

Спробували - і відразу отримали масу замовлень! Автомобіль швидко здобув популярність в Австралії, Південній Африці та Південно-Східної Азії. Більш того, індійські військові наполягли на покупці ліцензії на його виробництво, назвали Jonga і зробили основним командирським і розвідувальним автомобілем! А ще досить подивитися на будь-яке зображення Patrol G60, щоб прийти до висновку, що це авто стало одним із джерел натхнення для дизайнерів УАЗ-469.

УАЗ-469Б '1972-85

Але ще більш успішними виявилися наступні покоління машини, що з'явилися на світ на початку 80-х і отримали індекси 160 і 260. Їх загальну концепцію можна було б сформулювати так: комфортабельний легковий кузов на вантажному позашляховому шасі з ресорної підвіскою і потужними нерозрізними мостами. Популярність їх виявилася така широка, що довелося запускати відразу два заводи з їх виробництва, один в Іспанії, а другий в Ірані. Автомобіль отримав і ряд «військових перемог»: його обрали армії Ірландії і ряду близькосхідних країн.

Patrol перетворювався в міру того, як змінювалося загальне уявлення про те, який кузов заслуговує визначення «комфортабельний». У його оснащенні з'явилися кондиціонер, електричні приводи склопідйомники, а в 1988 році була випущена модель Patrol GR (Grand Raid) з заводським індексом Y60. Ресори пішли в минуле: нова важеля пружинна підвіска дозволила значно поліпшити плавність ходу і керованість.

Ресори пішли в минуле: нова важеля пружинна підвіска дозволила значно поліпшити плавність ходу і керованість

Nissan Patrol GR 5-door (Y60) '1987-97

GR в великих кількостях закуповували як працюють в «гарячих точках» міжнародні організації - UNICEF, WHO, UNESCO, «Лікарі без кордонів» та різноманітні «контрольні місії», так і великі нафтові й гірничорудні компанії.

Ну а наступне покоління, Y61, зберегло практично всі технічні особливості GR, дозволивши Nissan в 1998 році увійти в елітний клуб позашляховиків класу «люкс» і скласти конкуренцію випущеному в тому ж році Toyota Land Cruiser 100. На той час основними двигунами, якими оснащувався Patrol , були рядні «шістки»: атмосферні та турбовані дизелі RD28 (2,8 літра, 98-133 л. с.) і TD42 (4,2 літра, 123-157 л. с.), а також бензинові 4,5- літрові TB45 (200 л. с.) і 276-сильний TB48 (4,8 літра).

Все було непогано, але в 2007 році Toyota завдала серйозного удару, випустивши Land Cruiser 200 з потужним V8, незалежною передньою підвіскою і багатим оснащенням. Потрібно було якось відповідати ...

Різати, не чекаючи перитоніту

І ось тоді конструктори Nissan вирішили вчинити радикально: «різати, не чекаючи перитоніту!». Залежна підвіска не дозволяє досягти потрібної плавності ходу і керованості? Геть мости, підвіска буде повністю незалежною! Конструктори Range Rover, до речі, свого часу вчинили ще радикальніше, інтегрувавши раму в кузов. А щоб напевно добити всіх конкурентів, вони використовували улюблений прийом компанії і поставили під капот VK56VD, найпотужніший в класі бензиновий V8 потужністю 405 конячок.

Природно, оснастили салон з усією можливою розкішшю і додали масу електронних систем, здатних допомогти водієві і на асфальті, і на серйозному бездоріжжі. В результаті народився абсолютно новий автомобіль на ім'я Patrol Y62. Його світова прем'єра відбулася в лютому 2010 року на виставці в Абу-Дабі, а у вересні авто з'явилося і в салонах Nissan в Росії.

Nissan Patrol Y62 2010-2014

Потрібно сказати, що в нафтових монархіях Близького Сходу машина відразу стала бестселером. Дійсно, хіба може паспортний витрата в 20 літрів в міському режимі налякати жителів країн, де літр бензину коштує дешевше пляшечки питної води? А ось в Росії все вийшло не так однозначно ...

У битві за гаманці заможних покупців брали участь не тільки автомобілі концерну Toyota (в особі Land Cruiser і розкішного Lexus LX). Не залишилися осторонь від сутички Mercedes GL, Volkswagen Touareg, Porsche Cayenne другого покоління ... А тут ще й чергове покоління Range Rover наспів. І зауважте - ні одна з цих марок, крім Lexus, що не побрезговала двигунами із запалюванням від стиснення!

Що ж стосується давніх шанувальників моделі, які високо цінували невибагливість, витривалість і прохідність Patrol, то вони наморщила носи ( «фу, паркетник!») І почали лаяти підвіску, яка, на їхню думку, явно була не здатна винести зіткнення з нашими вибоїнами і вибоїнами ( «так ви подивіться на важелі, це ж Tiida!») і ненажерливість ( «так на ньому страшно від бензоколонки далеко від'їжджати!»).

Nissan Patrol «Desert Edition» (Y62) '2015

У мене немає підстав сумніватися в умінні менеджерів Nissan рахувати гроші. І все-таки мені здається, що пішовши з ніші «утилітарних і досить комфортабельних», компанія зробила помилку. Ніша-то нікуди не поділася, а святе місце порожнім не буває. Недарма головні конкуренти з Toyota тут же витягли зі скрині здавалося б остаточно пішла в тираж сімдесяту серію, «подшаманили», оснастили новими потужними дизелями і вуаля - всілякі «Лікарі без кордонів» та інші UNESCO замовляють тепер саме цей автомобіль ... І навіть бойовики забороненої « ісламської держави » вибирають нині Тойоту , Ніж доставляють, правда, японської компанії чимало незручностей. Але повернемося до Патрол ...

У мене постійно виникала підозра, що наші співвітчизники не зовсім правильно оцінили машину. «Загальний голос», звичайно, велика сила, але буває, що він заснований на якихось зовсім помилкових посилках ... Ось і давайте спробуємо розібратися.

Хто винен? Тойота!

Природно, почнемо з зовнішності. Я не зустрічав ще жодної людини, який назвав би вигляд Nissan Patrol відверто невдалим. Цілком гармонійно машина виглядає, при цьому солідно, ґрунтовно і багато. Але ... Якийсь образ вийшов дуже домашній. Плавні лінії, м'які вигини поверхонь ... Просто добрий дядечко. У цю м'якість не вписуються, мабуть, тільки оригінальні світлові прилади з різкими, незграбними обрисами.

Порівняйте цей образ з лютою агресивністю Cayenne, брутальної міццю Land Cruiser або аристократичним манірністю Range Rover. При цьому «а назва така, право слово, бойове!», Як співається в пісні. Адже воно зобов'язує. І що ж виходить? Когнітивний дисонанс виходить, ось що. А знаєте, як прізвище людини, який цей дисонанс влаштував? Нізащо не здогадаєтеся. Тойота! Головного дизайнера проекту Y62 звуть Тайдзи Тойота.

Інтер'єр Patrol сьомого покоління описаний докладно і багаторазово. Багато шкіри, полірованого дерева з цікавою хвилястою фактурою, велика кількість якого, проте, не сприймається як кіч або «антикварний комод». Всі органи управління - на місці, до ергономіки - ніяких претензій, все, що має регулюватися - регулюється, і при цьому, природно, за допомогою електроприводів. Всі численні кнопки і клавіші розташовані і згруповані цілком логічно.

Прилади на панелі - дуже красиві і відмінно читаються як вдень, так і в темний час доби. Екран навігаційно-розважальної системи, може бути, і не найбільший, але цілком якісний. Кермо ... Я от не дуже люблю кермові колеса з дерев'яними вставками, але в Patrol вони зроблені так, що і виглядають симпатично, і руки не ковзають.

Між передніми кріслами - здоровенний бокс-холодильник, причому відкривається він як вперед, так і назад, а значить, скористатися ним можуть мешканці не тільки першого, але другого ряду сидінь. Втім, пасажири заднього дивана зможуть в далекій дорозі не тільки прохолодними напоями побалуватися, але і кіно подивитися: в підголовники передніх крісел вмонтовані екрани розважальної системи. Насправді, навіть найвідчайдушніші критики нового Patrol не зуміли знайти в інтер'єрі скільки-небудь серйозних вад.

І ніякого крещендо

Однак, пора запускати двигун ... Цей момент я очікував з деяким передчуттям. Грішний, люблю звук V8. Буквально насолоджуюся, коли він суворо бубонить на холостому ходу, причому ви можете розрізнити звук спалаху в кожному з циліндрів, глухий, як далекий постріл артилерійської гармати. А вже коли ти натискаєш на педаль газу і ці вибухи зливаються в могутньому, всеперемагаючу крещендо симфонії нестримного руху ... Саме за цю акустико-емоційну складову я готовий пробачити великим американським пікапів і позашляховиків всі їх недоліки.

Натискаю кнопку Start, і ... замість переможного гарчання з-під капота доноситься ледь помітне затишне муркотіння. Забігаючи вперед, скажу, що звукоізоляція в салоні Patrol настільки хороша, що гуркіт мотора не тисне на вуха в будь-яких режимах, навіть коли ти «тиснеш залізяку до полика» в режимі кік-даун. І взагалі на асфальті Patrol поводиться виключно дружелюбно і інтелігентно.

Чесно кажучи, рушав з місця я з деяким побоюванням: все ж 405 конячок під капотом - це не жук чхнув. Але все виявилося дуже просто і звично. І робота семиступінчастого автомата, і чутливість педалі газу відрегульовані так, що ти просто не відчуваєш всієї потужності цього табуна.

Маневрування в обмеженому просторі міських парковок, рух в щільному потоці з періодичним увязанія в пробках - все це відбувається легко і невимушено. Знаєте, бувають такі машини, які просто не бажають їздити повільно. За ними потрібне око та око, трохи зазівався, а вже на спідометрі сотня, а в поштовій скриньці - неминуче «лист щастя».

У випадку з Nissan Patrol нічого подібного не спостерігається: машина їде саме на стільки, на скільки ти натискаєш педаль. При цьому запас потужності не пропадає марно: при обгонах на трасі, якщо добре натиснути на газ, тебе вдавлює в сидіння, як космонавта в ложемент. У мене не було шансів перевірити справедливість заявленого показника часу розгону до сотні, для цього все-таки потрібен полігон і відповідна апаратура, але суб'єктивно ти віриш, що він дійсно не перевищує 6,6-6,8 секунди.

Думай сам

І на асфальті, і на грунті машина показує відмінну траекторную стійкість і абсолютно передбачувані реакції на рух кермом. Більш того - на дорозі Patrol зовсім не справляє враження великого і громіздкого автомобіля. За відчуттями він більше схожий на спорт-седан, і про те, що це зовсім не так, каже тільки висота, на яку ти піднесений над дорогою.

Patrol не допускає лякаючих кренів в напружених поворотах і не розгойдується на вибоїстій грунтовці. Позначається робота системи HBMC (Hydraulic Body Motion Control). Її гідроциліндри оперативно, в залежності від дорожньої ситуації, змінюють хід підвіски кожного з коліс. Правда, варто визнати, що плавність ходу на поганих дорогах у конкурентів з пневмопідвіскою все-таки вище, і почуття, що вибоїни - вони якось окремо, а ти просто пливеш над ними, не виникає.

Додає дружелюбності і набір електронних помічників, які попередять про небезпечне зближення з впередіїдущей машиною або просто автоматично будуть підтримувати безпечну дистанцію під час руху на круїз-контролі, піднімуть тривогу, якщо у вас в сліпій зоні або при їзді заднім ходом на шляху виявиться якась перешкода , допоможуть залишатися в своєму ряду і не вискочити на зустрічну смугу ...

А що на бездоріжжі? На жаль, можливості довести автомобіль до межі його прохідності у мене не було. Одне можу сказати: ті, хто обзивають Patrol «паркетником», абсолютно не праві, тому що грішать проти істини. У розпорядженні власника цілком солідний позашляховий інструментарій.

Почнемо з системи повного приводу. Вона включає в себе двоступеневу роздавальну коробку і муфту з електронним управлінням. Вибір режиму роботи здійснюється за допомогою «шайби» на трансмісивному тунелі. Основний режим - Auto. У цьому режимі при спокійному русі весь момент надходить на задню вісь, а передні колеса включаються в роботу тільки при початку пробуксовки. Схема досить поширена, вперше її застосувала компанія BorgWarner в середині 90-х років минулого століття.

При цьому в будь-який момент ви можете перевести її в режим 4H, заблокувавши муфту. На додаток до цього на шайбі є чотири кнопки-сектора, «Пісок», «Сніг», «Камені» і «Асфальт». Вони впливають на жорсткість спрацьовування міжосьовий муфти, роботу ESP, пригальмовує пробуксовує колеса, і на чутливість педалі газу. Але аналогами режимів лендроверовского Terrain Responce я б їх не назвав: у британців електронний розум сам вирішує, що і як блокувати, водієві ж залишається прийняти рішення про включення зниженого ряду і оптимальній висоті підвіски.

В Patrol ви самі включаєте як «поніжайку», так і блокування заднього диференціала, ну а міжосьовим муфта в режимі 4L так і так виявляється заблокованою. Крім того, у вашому розпорядженні є система допомоги руху при підйомі і спуску з гори, а також можливість вивести на дисплей картинку з камер кругового огляду. Додайте до цього 560 Нм крутного моменту - і ви зрозумієте, що водій Nissan Patrol може без особливих сумнівів з'їжджати з асфальту.

Інше питання - а чи переживе автомобіль, наприклад, ситуацію, при якій ви кожен день будете проїжджати на ньому кілька десятків кілометрів лісовозної колії або якого-небудь іншого важкого бездоріжжя ... Це ще не враховуючи того, що грязьових коліс потрібної розмірності на Patrol - днем ​​з вогнем не знайти.

Форма одягу - громадянська: тест-драйв Nissan Patrol Y62 (Ніссан Патрол У62) - Колеса.ру

Nissan Patrol можна сміливо назвати головним невдахою сегмента великих дорогих позашляховиків. Чудовий автомобіль, але продається буквально поштучно - все колишні фанати розбрелися по конкурентам, а нових покупців не з'явилося. Ми спробували зрозуміти, чому.

Син «Кульгавого успіху»

65 років тому, в далекому 1951 році, почав свій шлях один з найіменитіших і легендарних позашляховиків світу, Nissan Patrol. Погодьтеся, така дата - відмінний привід згадати його життєвий шлях і познайомитися з ним ближче. Тому що, незважаючи на поважний вік, ювіляр не збирається на спокій.

Щоб повною мірою оцінити шлях, який виконав Nissan Patrol, нам потрібно повернутися в 1950 рік. П'ять років тому закінчилася Радянсько-Японська війна, в якій Японія зазнала жорстокої поразки. Країна тільки-тільки почала відновлюватися після нищівної нокауту, але все ще фактично знаходиться під зовнішнім управлінням, і будь-яка з японських компаній вважає щастям отримати замовлення від влади або американської окупаційної адміністрації.

Не дивно, що Сідзіта Мураяма, який трудився на посаді радника президента фірми Datsun, був просто на сьомому небі, коли йому вдалося правдами і неправдами пробити для компанії держзамовлення на створення повнопривідних автомобілів для поліції, лісових і комунальних служб. Своєму прізвиську «Кульгавий успіх» відставний артилерист був зобов'язаний американцям: першу частину йому забезпечив осколок снаряда, роздрібнити колінну чашечку, а другу - велике замовлення на ремонт позашляховиків Willys MB і Ford GPW.

Кульгавість не завадила йому налагодити тісні зв'язки з окупаційними властями і зрозуміти, куди дме вітер. А дув він в сторону ремілітаризації країни: налякані революційними штормами в Китаї і Кореї, американська влада всерйоз вирішили обійти конституцію 1947, що забороняє Японії мати свою армію і флот, і створити якісь силові структури.

Що і було зроблено: в 1950 році був створений 75-тисячний «Резервний поліцейський корпус», через два роки році його перетворили в «Корпус безпеки» і довели чисельність до 110 тисяч осіб, а в 1954 році корпус перетворився в Сили самооборони Японії. Ну а де збройні сили, там і великі замовлення, в тому числі і на армійські автомобілі ... Так в 1951 році народився позашляховик під заводським індексом 4W60, від якого і веде свій родовід наш ювіляр.

Так в 1951 році народився позашляховик під заводським індексом 4W60, від якого і веде свій родовід наш ювіляр

4W60

Це був класичний утилітарний автомобіль: з гранично простим кузовом, зовні схожим на Willys Jeep, переднім мостом і ресорної підвіскою. І відразу заявив про себе як про найпотужнішому легкому позашляховику в світі: команда Мураяма використовувала мости, трансмісію і рядний 95-сильний шестициліндровий двигун об'ємом 3,7 літра від півторатонних вантажівок, які вже стояли на конвеєрі Datsun.

Якась кількість таких машин замовила поліція, якесь - лісова охорона, але коли справа дійшла до великого замовлення для створюваних Сил самооборони, японські військові вважали за краще запропоновану Mitsubishi ліцензійну копію Jeep. Другим таким, що програв виявилася компанія Toyota зі своєю моделлю BJ. Згодом їй судилося стати засновником лінії Land Cruiser, яка протягом десятиліть виступала головним суперником Nissan Patrol всіх поколінь ... Але повернемося в п'ятдесяті.

У світі і на війні

Невдача не засмутила керівництво компанії. Автомобіль розвивався, з'являлися все нові модифікації. У 1956 році машина отримала новий 105-сильний двигун серії N, а потім в серію пішли і версії з суцільнометалевим кузовом типу «універсал» і подовженою базою.

Прорив стався в 1960-м, коли автомобіль серйозно перелицювали, оснастили 125-сильною рядною шісткою Nissan P, додали в роздавальну коробку знижену щабель (до того її не було), а КПП забезпечили синхронізаторами. Ось в такому вигляді можна було вже й спробувати вийти на закордонні ринки.

Nissan Patrol Soft Top (60) '1960-80

Спробували - і відразу отримали масу замовлень! Автомобіль швидко здобув популярність в Австралії, Південній Африці та Південно-Східної Азії. Більш того, індійські військові наполягли на покупці ліцензії на його виробництво, назвали Jonga і зробили основним командирським і розвідувальним автомобілем! А ще досить подивитися на будь-яке зображення Patrol G60, щоб прийти до висновку, що це авто стало одним із джерел натхнення для дизайнерів УАЗ-469.

УАЗ-469Б '1972-85

Але ще більш успішними виявилися наступні покоління машини, що з'явилися на світ на початку 80-х і отримали індекси 160 і 260. Їх загальну концепцію можна було б сформулювати так: комфортабельний легковий кузов на вантажному позашляховому шасі з ресорної підвіскою і потужними нерозрізними мостами. Популярність їх виявилася така широка, що довелося запускати відразу два заводи з їх виробництва, один в Іспанії, а другий в Ірані. Автомобіль отримав і ряд «військових перемог»: його обрали армії Ірландії і ряду близькосхідних країн.

Patrol перетворювався в міру того, як змінювалося загальне уявлення про те, який кузов заслуговує визначення «комфортабельний». У його оснащенні з'явилися кондиціонер, електричні приводи склопідйомники, а в 1988 році була випущена модель Patrol GR (Grand Raid) з заводським індексом Y60. Ресори пішли в минуле: нова важеля пружинна підвіска дозволила значно поліпшити плавність ходу і керованість.

Ресори пішли в минуле: нова важеля пружинна підвіска дозволила значно поліпшити плавність ходу і керованість

Nissan Patrol GR 5-door (Y60) '1987-97

GR в великих кількостях закуповували як працюють в «гарячих точках» міжнародні організації - UNICEF, WHO, UNESCO, «Лікарі без кордонів» та різноманітні «контрольні місії», так і великі нафтові й гірничорудні компанії.

Ну а наступне покоління, Y61, зберегло практично всі технічні особливості GR, дозволивши Nissan в 1998 році увійти в елітний клуб позашляховиків класу «люкс» і скласти конкуренцію випущеному в тому ж році Toyota Land Cruiser 100. На той час основними двигунами, якими оснащувався Patrol , були рядні «шістки»: атмосферні та турбовані дизелі RD28 (2,8 літра, 98-133 л. с.) і TD42 (4,2 літра, 123-157 л. с.), а також бензинові 4,5- літрові TB45 (200 л. с.) і 276-сильний TB48 (4,8 літра).

Все було непогано, але в 2007 році Toyota завдала серйозного удару, випустивши Land Cruiser 200 з потужним V8, незалежною передньою підвіскою і багатим оснащенням. Потрібно було якось відповідати ...

Різати, не чекаючи перитоніту

І ось тоді конструктори Nissan вирішили вчинити радикально: «різати, не чекаючи перитоніту!». Залежна підвіска не дозволяє досягти потрібної плавності ходу і керованості? Геть мости, підвіска буде повністю незалежною! Конструктори Range Rover, до речі, свого часу вчинили ще радикальніше, інтегрувавши раму в кузов. А щоб напевно добити всіх конкурентів, вони використовували улюблений прийом компанії і поставили під капот VK56VD, найпотужніший в класі бензиновий V8 потужністю 405 конячок.

Природно, оснастили салон з усією можливою розкішшю і додали масу електронних систем, здатних допомогти водієві і на асфальті, і на серйозному бездоріжжі. В результаті народився абсолютно новий автомобіль на ім'я Patrol Y62. Його світова прем'єра відбулася в лютому 2010 року на виставці в Абу-Дабі, а у вересні авто з'явилося і в салонах Nissan в Росії.

Nissan Patrol Y62 2010-2014

Потрібно сказати, що в нафтових монархіях Близького Сходу машина відразу стала бестселером. Дійсно, хіба може паспортний витрата в 20 літрів в міському режимі налякати жителів країн, де літр бензину коштує дешевше пляшечки питної води? А ось в Росії все вийшло не так однозначно ...

У битві за гаманці заможних покупців брали участь не тільки автомобілі концерну Toyota (в особі Land Cruiser і розкішного Lexus LX). Не залишилися осторонь від сутички Mercedes GL, Volkswagen Touareg, Porsche Cayenne другого покоління ... А тут ще й чергове покоління Range Rover наспів. І зауважте - ні одна з цих марок, крім Lexus, що не побрезговала двигунами із запалюванням від стиснення!

Що ж стосується давніх шанувальників моделі, які високо цінували невибагливість, витривалість і прохідність Patrol, то вони наморщила носи ( «фу, паркетник!») І почали лаяти підвіску, яка, на їхню думку, явно була не здатна винести зіткнення з нашими вибоїнами і вибоїнами ( «так ви подивіться на важелі, це ж Tiida!») і ненажерливість ( «так на ньому страшно від бензоколонки далеко від'їжджати!»).

Nissan Patrol «Desert Edition» (Y62) '2015

У мене немає підстав сумніватися в умінні менеджерів Nissan рахувати гроші. І все-таки мені здається, що пішовши з ніші «утилітарних і досить комфортабельних», компанія зробила помилку. Ніша-то нікуди не поділася, а святе місце порожнім не буває. Недарма головні конкуренти з Toyota тут же витягли зі скрині здавалося б остаточно пішла в тираж сімдесяту серію, «подшаманили», оснастили новими потужними дизелями і вуаля - всілякі «Лікарі без кордонів» та інші UNESCO замовляють тепер саме цей автомобіль ... І навіть бойовики забороненої « ісламської держави » вибирають нині Тойоту , Ніж доставляють, правда, японської компанії чимало незручностей. Але повернемося до Патрол ...

У мене постійно виникала підозра, що наші співвітчизники не зовсім правильно оцінили машину. «Загальний голос», звичайно, велика сила, але буває, що він заснований на якихось зовсім помилкових посилках ... Ось і давайте спробуємо розібратися.

Хто винен? Тойота!

Природно, почнемо з зовнішності. Я не зустрічав ще жодної людини, який назвав би вигляд Nissan Patrol відверто невдалим. Цілком гармонійно машина виглядає, при цьому солідно, ґрунтовно і багато. Але ... Якийсь образ вийшов дуже домашній. Плавні лінії, м'які вигини поверхонь ... Просто добрий дядечко. У цю м'якість не вписуються, мабуть, тільки оригінальні світлові прилади з різкими, незграбними обрисами.

Порівняйте цей образ з лютою агресивністю Cayenne, брутальної міццю Land Cruiser або аристократичним манірністю Range Rover. При цьому «а назва така, право слово, бойове!», Як співається в пісні. Адже воно зобов'язує. І що ж виходить? Когнітивний дисонанс виходить, ось що. А знаєте, як прізвище людини, який цей дисонанс влаштував? Нізащо не здогадаєтеся. Тойота! Головного дизайнера проекту Y62 звуть Тайдзи Тойота.

Інтер'єр Patrol сьомого покоління описаний докладно і багаторазово. Багато шкіри, полірованого дерева з цікавою хвилястою фактурою, велика кількість якого, проте, не сприймається як кіч або «антикварний комод». Всі органи управління - на місці, до ергономіки - ніяких претензій, все, що має регулюватися - регулюється, і при цьому, природно, за допомогою електроприводів. Всі численні кнопки і клавіші розташовані і згруповані цілком логічно.

Прилади на панелі - дуже красиві і відмінно читаються як вдень, так і в темний час доби. Екран навігаційно-розважальної системи, може бути, і не найбільший, але цілком якісний. Кермо ... Я от не дуже люблю кермові колеса з дерев'яними вставками, але в Patrol вони зроблені так, що і виглядають симпатично, і руки не ковзають.

Між передніми кріслами - здоровенний бокс-холодильник, причому відкривається він як вперед, так і назад, а значить, скористатися ним можуть мешканці не тільки першого, але другого ряду сидінь. Втім, пасажири заднього дивана зможуть в далекій дорозі не тільки прохолодними напоями побалуватися, але і кіно подивитися: в підголовники передніх крісел вмонтовані екрани розважальної системи. Насправді, навіть найвідчайдушніші критики нового Patrol не зуміли знайти в інтер'єрі скільки-небудь серйозних вад.

І ніякого крещендо

Однак, пора запускати двигун ... Цей момент я очікував з деяким передчуттям. Грішний, люблю звук V8. Буквально насолоджуюся, коли він суворо бубонить на холостому ходу, причому ви можете розрізнити звук спалаху в кожному з циліндрів, глухий, як далекий постріл артилерійської гармати. А вже коли ти натискаєш на педаль газу і ці вибухи зливаються в могутньому, всеперемагаючу крещендо симфонії нестримного руху ... Саме за цю акустико-емоційну складову я готовий пробачити великим американським пікапів і позашляховиків всі їх недоліки.

Натискаю кнопку Start, і ... замість переможного гарчання з-під капота доноситься ледь помітне затишне муркотіння. Забігаючи вперед, скажу, що звукоізоляція в салоні Patrol настільки хороша, що гуркіт мотора не тисне на вуха в будь-яких режимах, навіть коли ти «тиснеш залізяку до полика» в режимі кік-даун. І взагалі на асфальті Patrol поводиться виключно дружелюбно і інтелігентно.

Чесно кажучи, рушав з місця я з деяким побоюванням: все ж 405 конячок під капотом - це не жук чхнув. Але все виявилося дуже просто і звично. І робота семиступінчастого автомата, і чутливість педалі газу відрегульовані так, що ти просто не відчуваєш всієї потужності цього табуна.

Маневрування в обмеженому просторі міських парковок, рух в щільному потоці з періодичним увязанія в пробках - все це відбувається легко і невимушено. Знаєте, бувають такі машини, які просто не бажають їздити повільно. За ними потрібне око та око, трохи зазівався, а вже на спідометрі сотня, а в поштовій скриньці - неминуче «лист щастя».

У випадку з Nissan Patrol нічого подібного не спостерігається: машина їде саме на стільки, на скільки ти натискаєш педаль. При цьому запас потужності не пропадає марно: при обгонах на трасі, якщо добре натиснути на газ, тебе вдавлює в сидіння, як космонавта в ложемент. У мене не було шансів перевірити справедливість заявленого показника часу розгону до сотні, для цього все-таки потрібен полігон і відповідна апаратура, але суб'єктивно ти віриш, що він дійсно не перевищує 6,6-6,8 секунди.

Думай сам

І на асфальті, і на грунті машина показує відмінну траекторную стійкість і абсолютно передбачувані реакції на рух кермом. Більш того - на дорозі Patrol зовсім не справляє враження великого і громіздкого автомобіля. За відчуттями він більше схожий на спорт-седан, і про те, що це зовсім не так, каже тільки висота, на яку ти піднесений над дорогою.

Patrol не допускає лякаючих кренів в напружених поворотах і не розгойдується на вибоїстій грунтовці. Позначається робота системи HBMC (Hydraulic Body Motion Control). Її гідроциліндри оперативно, в залежності від дорожньої ситуації, змінюють хід підвіски кожного з коліс. Правда, варто визнати, що плавність ходу на поганих дорогах у конкурентів з пневмопідвіскою все-таки вище, і почуття, що вибоїни - вони якось окремо, а ти просто пливеш над ними, не виникає.

Додає дружелюбності і набір електронних помічників, які попередять про небезпечне зближення з впередіїдущей машиною або просто автоматично будуть підтримувати безпечну дистанцію під час руху на круїз-контролі, піднімуть тривогу, якщо у вас в сліпій зоні або при їзді заднім ходом на шляху виявиться якась перешкода , допоможуть залишатися в своєму ряду і не вискочити на зустрічну смугу ...

А що на бездоріжжі? На жаль, можливості довести автомобіль до межі його прохідності у мене не було. Одне можу сказати: ті, хто обзивають Patrol «паркетником», абсолютно не праві, тому що грішать проти істини. У розпорядженні власника цілком солідний позашляховий інструментарій.

Почнемо з системи повного приводу. Вона включає в себе двоступеневу роздавальну коробку і муфту з електронним управлінням. Вибір режиму роботи здійснюється за допомогою «шайби» на трансмісивному тунелі. Основний режим - Auto. У цьому режимі при спокійному русі весь момент надходить на задню вісь, а передні колеса включаються в роботу тільки при початку пробуксовки. Схема досить поширена, вперше її застосувала компанія BorgWarner в середині 90-х років минулого століття.

При цьому в будь-який момент ви можете перевести її в режим 4H, заблокувавши муфту. На додаток до цього на шайбі є чотири кнопки-сектора, «Пісок», «Сніг», «Камені» і «Асфальт». Вони впливають на жорсткість спрацьовування міжосьовий муфти, роботу ESP, пригальмовує пробуксовує колеса, і на чутливість педалі газу. Але аналогами режимів лендроверовского Terrain Responce я б їх не назвав: у британців електронний розум сам вирішує, що і як блокувати, водієві ж залишається прийняти рішення про включення зниженого ряду і оптимальній висоті підвіски.

В Patrol ви самі включаєте як «поніжайку», так і блокування заднього диференціала, ну а міжосьовим муфта в режимі 4L так і так виявляється заблокованою. Крім того, у вашому розпорядженні є система допомоги руху при підйомі і спуску з гори, а також можливість вивести на дисплей картинку з камер кругового огляду. Додайте до цього 560 Нм крутного моменту - і ви зрозумієте, що водій Nissan Patrol може без особливих сумнівів з'їжджати з асфальту.

Інше питання - а чи переживе автомобіль, наприклад, ситуацію, при якій ви кожен день будете проїжджати на ньому кілька десятків кілометрів лісовозної колії або якого-небудь іншого важкого бездоріжжя ... Це ще не враховуючи того, що грязьових коліс потрібної розмірності на Patrol - днем ​​з вогнем не знайти.

Та й Взагалі, для топових люксових позашляховиків прохідність візначається зовсім НЕ їх технічним оснащенням (воно у них на Рівні!), А готовністю власника топить в Сльота машину ціною в чотири-п'ять миллионов рублей. Тут, до речі, Patrol із загального ладу не випадають: найдешевша комплектація Base коштує 3 900 000 руб, а найдорожча, Top, 4 550 000. При цьому навіть найсуворіший критик не назве оснащення «базової версії» скромним, а в топовому варіанті і опцій-то доступних не залишилося, «все включено». До речі, зараз на складі компанії ще є машини, вироблені в 2014 році, і на них можна отримати солідну знижку, від 350 до 650 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ну і моє останнє зауваження стосується апетиту. Що не кажи, а 5,6 літра - це 5,6 літра. Можна, звичайно, якось пристосуватися і їздити на цій машині так, що витрата виявиться близьким до наведених в специфікації цифрам. Можна, але ... нудно і, якщо чесно, малореально. За час короткого тесту (а ми з колегою машину не чинили насильства над, з місця не рвали і по пороги в грязюці НЕ буксували) неупереджений комп'ютер показав 24,8 літра, і це схоже на реальний витрата в змішаному режимі руху. Але якщо в міських пробках він у вас перевалить за три десятка - я ні краплі не здивуюся ...

Що в підсумку?

Так все-таки, хороша машина Patrol Y62 чи ні? Гарна. Навіть дуже хороша, хоча і не без недоліків (а у кого їх немає). Їй би ще дизель, теж V8, з коммон-Рейлі, конячок десь на 249 - ціни б їй не було. Але всі проблеми Nissan Patrol, як мені здається, пов'язані, як це не парадоксально, з його славною історією.

Ось уявіть собі - людина з дитинства готував себе до військової стезі. В училище пішов, де в спецназ готують. Закінчив з відзнакою, подготовочку отримав - будь здоров! А його раз - і не взяли в армію. Але він не зневірився, працював всюди, де потрібні міцні, рішучі, не бояться ризику хлопці. І непомітно так розбагатів, потрапив у вищий світ, змінив камуфляж на костюм від кращого кутюр'є ... Але при зустрічі досі видається «прапорщик Недобійбаба!», «Капрал Ямамото!» Ну або «сержант Джонс!» Погодьтеся, дивно? Ото ж бо й воно ...

Втім, напевно, зміниться ще пара поколінь, і ми перестанемо відчувати цей дисонанс. Адже звикли ж ми до того, що Volkswagen давно вже не робить дешеві «народні автомобілі».

ВАМ СПОДОБАЄТЬСЯ NISSAN PATROL Y62, ЯКЩО:

  • Ви володієте мережею бензозаправок;
  • Ви - той самий звичайний російський, який любить швидку їзду;
  • Вас не хвилює, що всі ваші сусіди їздять на «крузака» і «лексусах».

ВАМ НЕ СПОДОБАЄТЬСЯ NISSAN PATROL Y62, ЯКЩО:

  • Вам постійно потрібно об'їжджати розкидані по тайзі об'єкти;
  • Ви просто зріднилися з Patrol Y61;
  • Ви звикли читати «Біржові відомості» навіть тоді, коли шофер везе вас по грунтовці.

Габарити (Д х Ш х В) 5 Пробіг: 160 × 1 995 × 1 940 Споряджена маса, кг 2 885 Кліренс, мм 273 Обсяг багажника, л 1 490/3 170 Обсяг паливного бака л 100 Двигун бензиновий V8, 5,6 л, 405 л. с., 560 Нм Коробка передач автоматична, 7 ступенів Привід повний, автоматично підключається Розгін 0-100 км / ч, с. 6,6 Максимальна швидкість, км / год 210 Середня витрата палива, л / 100 км 14,5

Читайте також:

Залежна підвіска не дозволяє досягти потрібної плавності ходу і керованості?
Дійсно, хіба може паспортний витрата в 20 літрів в міському режимі налякати жителів країн, де літр бензину коштує дешевше пляшечки питної води?
Хто винен?
І що ж виходить?
А знаєте, як прізвище людини, який цей дисонанс влаштував?
А що на бездоріжжі?
Що в підсумку?
Так все-таки, хороша машина Patrol Y62 чи ні?
» Погодьтеся, дивно?
Залежна підвіска не дозволяє досягти потрібної плавності ходу і керованості?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов