Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Гвинтовий погружной насос для колодязя: водяний, італійський, схема підключення, відео-інструкція по монтажу своїми руками, фото

  1. Загальні відомості
  2. види насосів
  3. відцентрові насоси
  4. вібраційні насоси
  5. гвинтові насоси
  6. Як вибрати насос для колодязя
  7. продуктивність
  8. напір
  9. Якість прокачується води
  10. висновок

Наша сеть партнеров Banwar

При облаштуванні автономного водопостачання на основі колодязя, важливим моментом є організація доставки води, за яку відповідає насос. Тому перед власниками ділянок гостро постає питання вибору, наприклад, можна використовувати гвинтовий погружной насос для колодязя, відцентровий або апарат ще якогось типу. Всі вони відрізняються потужністю, максимально допустимої глибиною і багатьма іншими характеристиками.
При облаштуванні автономного водопостачання на основі колодязя, важливим моментом є організація доставки води, за яку відповідає насос

Глибинні насоси для колодязя

Щоб допомогти в цьому питанні, далі ми розглянемо найбільш поширені типи насосів їх особливості, а також правила вибору пристрою.

Загальні відомості

Основна відмінність насоса погружного типу від поверхневого полягає в тому, що погружной розташовується нижче рівня води, яка охолоджує апарат. Якщо рівень води падає нижче насоса, то він відключається (дешеві моделі не мають автоматику і тому від роботи на повітрі виходять з ладу).

Навіщо використовувати занурювальний водяний насос для колодязя, якщо можна скористатися поверхневим, вартість якого значно нижче? Пов'язано це з тим, що поверхневі насоси менш потужні і якщо глибина колодязя понад 10 метрів, то вибору просто немає.

Насос для свердловини

Треба сказати, що можна використовувати як спеціальні насоси для колодязя, так і апарати для свердловин, правда, ціна на останні кілька вище. Влаштовані вони однаково і відмінності полягають тільки в формі. Пов'язано це з тим, що свердловина має невеликий діаметр, відповідно, пристрій роблять витягнутої, циліндричної форми.

Схема підключення насосу в колодязь і обладнання водопостачання

Для колодязя, така форма є, скоріше, недоліком, так як згідно з існуючим правилом, рівень води знизу і зверху насоса повинен становити не менше одного метра. Відповідно, якщо колодязь не глибокий, то дотримати його, розташувавши насос в вертикальному положенні, не вийде. Але, не дивлячись на це, власники колодязів часто використовують саме такі пристрої.

види насосів

Найчастіше в колодязях застосовуються насоси наступних типів:

  • Багатоступінчасті (відцентрові);
  • Гвинтові або, як їх ще називають, шнекові;
  • Вібраційні.

Тепер розглянемо особливості кожного виду.

Тепер розглянемо особливості кожного виду

На фото - відцентровий насос

відцентрові насоси

Призначення даного типу обладнання - підйом питної води з великої глибини. Відцентрові насоси відрізняються великою продуктивністю і надійністю. Крім того, максимально допустима кількість домішки піску складає 180 грамів на метр кубічний, що є дуже великим показником для глибинного насоса.

За допомогою них можна забезпечити хороший натиск води, що добувається з глибини до 120 метрів. Тому їх використовують не тільки в колодязях, а й артезіанських свердловинах. Крім того, ще однією перевагою таких апаратів є те, що вони здатні працювати без перерви тривалий час.

Що стосується конструкційних особливостей, то всередині пристрою розташовано робоче колесо із закріпленими на ньому лопатями. Електродвигун приводить це колесо в рух, в результаті чого в середині робочого колеса утворюється знижений тиск, а в області лопатей - підвищений. За рахунок цієї різниці тисків, вода спочатку засмоктується в центр колеса, після чого виштовхується в трубопровід.

Як правило, такі насоси забезпечуються термозащитой, яка вимикає пристрій в разі аварійних ситуацій. Крім того, вони обладнані поплавками і електронікою для захисту від роботи на повітрі.

Схема роботи відцентрового насоса

Корпус відцентрового насоса може бути виконаний з нержавіючої сталі або пластику. Як правило, пластиковими корпусами постачають більш дешеві моделі, вартість яких становить близько 100 доларів США. Ціна дорогих моделей може досягати 700 доларів США.

Добре себе зарекомендували італійські глибинні насоси для колодязів ZDS і Pedrollo, крім того, непогані апарати такого типу випускає Данія (Grundfos), Німеччина (Wilo), Росія (Водомет). Однак, слід мати на увазі, що один і той же виробник може випускати як дешеві, так і дорогі моделі, якість яких буде сильно відрізнятися.

Статті по темі:

вібраційні насоси

Основною відмінністю вібраційних насосів, від апаратів іншого типу є те, що в них відсутні деталі, що обертаються. Усередині корпусу розташований сердечник з обмоткою, на який подається електрика. В результаті утворюється електромагнітне поле, внаслідок чого до сердечника притягується шток з поршнем на кінці.

В результаті утворюється електромагнітне поле, внаслідок чого до сердечника притягується шток з поршнем на кінці

Схема пристрою вібраційного насоса

У цей момент відбувається втягування води, але через долі секунди електромагнітне поле зникає, і поршень повертається у своє вихідне положення, при цьому закривається зворотний клапан і вода проштовхується в камеру. Коли поршень зі штоком знову притягуються до сердечника, вода проштовхується в трубопровід.

Таке обладнання не рекомендується встановлювати близько до дна колодязя, так як в результаті вібрації, з дна можуть підніматися дрібні частинки піску. Це призведе до швидкого виходу з ладу водяного фільтра.

Зверніть увагу! Не рекомендується встановлювати вібраційний погружний насос в колодязь, який влаштований на пливуни, так як обладнання може негативно вплинути на неміцний грунт.

Вібронасоси «Струмочок»

Вібраційні насоси відносяться до дешевої категорії обладнання, тому їх часто використовують дачники.

Найбільш поширеними є моделі вітчизняного виробництва:

  • «Струмочок»;
  • «Малюк»;
  • «Дачник»;
  • «Водолій».

Середня вартість таких пристроїв становить близько 50 доларів США. Крім низької ціни, ще одним їх перевагою є надійність, так як в конструкції відсутні деталі, які можуть перегріватися. Однак, для будинку в якому постійно проживає сім'я, кращий вибір - це, все ж, відцентровий насос.

Однак, для будинку в якому постійно проживає сім'я, кращий вибір - це, все ж, відцентровий насос

Шнековий насос в розрізі

гвинтові насоси

Основною особливістю такого насоса є те, що він може перекачувати забруднену воду, тому його можна використовувати не тільки для колодязя, а й, наприклад, для водойми з технічною водою, щоб забезпечити нею систему зрошення. Крім того, ці насоси можу працювати з різними типами рідин, тому їх активно застосовують в хімічній промисловості, сфері ЖКГ та ін.

Гвинтові глибинні насоси для колодязів також відрізняються дуже високу зносостійкість і надійністю завдяки простому механізму, в основі якого лежить черв'ячний гвинт. Обертаючись, гвинт створює порожнину, яка заповнюється водою і переміщається до трубопроводу. Щоб легше було зрозуміти цей принцип, уявіть звичайну м'ясорубку, в якій гвинт забезпечує рух шматочків продуктів до ножів.

До недоліків такого насоса відноситься лише те, що він не може добувати воду з великої глибини. Тому, якщо колодязь глибше 15 метрів, то доведеться звернути увагу на пристрої інших типів.

Тому, якщо колодязь глибше 15 метрів, то доведеться звернути увагу на пристрої інших типів

Схема автономного водопостачання

Як вибрати насос для колодязя

Отже, з основними типами насосів, які можна застосовувати в колодязях, ми розібралися. Тепер розглянемо, як вибрати насос, щоб він міг безперебійно забезпечувати будинок необхідною кількістю води.

Для цього потрібно визначитися з вимогами до пристрою, серед яких:

  • Продуктивність апарату - кількість води, яке насос здатний подати за певний час. Як правило, дана величина вказується в кубометрах (або літрах) на годину.
  • Напір води, який може забезпечити пристрій.
  • Максимальна глибина, на якій апарат повинен працювати.
  • Можливість роботи з піщаними домішками.

продуктивність

В першу чергу необхідно визначитися, яка продуктивність насоса знадобиться в вашому випадку.

Інструкція з підрахунку продуктивності виглядає наступним чином:

  • Спочатку треба порахувати кількість змішувачів і кранів, які будуть використовуватися в будинку, після чого отримане число слід помножити на 500 літрів на годину.
  • Якщо планується використовувати на ділянці систему поливу, то потрібно додати ще 500 літрів на годину.
  • Потім до отриманого значення треба додати ще 10 -15 відсотків запасу міцності, щоб насос не працював на межі своїх можливостей, що продовжить термін його експлуатації.

Як правило, для будинку з двома санвузлами і поливної системою досить насоса потужністю 3 кубометра в годину.

Зверніть увагу! Вкрай важливо, щоб швидкість роботи пристрою не перевищувала дебіт колодязя. В іншому випадку насос може виявитися вище рівня води.

Схема розташування колодязя

напір

Найчастіше покупців вводить в оману глибина підйому, яка вказана в паспорті пристрою. Справа в тому, що просто підняти воду на поверхню мало, ще необхідно створити в системі певний тиск, тобто натиск.

Розрахунок напору виконується за формулою - H = hs + 0,2 * L + 30, де:

  • hs - глибина, на яку буде занурений насос. Вважається в метрах від поверхні землі.
  • L - глибина труби від входу в колодязь, до входу в будинок.
  • H - номінальний стовп води, який вказаний в технічних характеристиках пристрою.

В даному випадку, також необхідно додати невеликий запас, для продовження терміну служби апарату, так як електродвигуни «не люблять» працювати на межі потужності.

Якість прокачується води

Нарешті, залишилося дізнатися якість прокачується води, адже далеко не всі насоси переносять домішки піску. Дізнатися цей показник можна тільки шляхом аналізу, який можна виконати своїми руками.

Для цього треба зачерпнути воду з глибини, на якій імовірно буде розташовуватися колодязь, і процідити її. Таким чином, ви дізнаєтеся, скільки піску знаходиться в воді. Цей показник слід порівняти з допустимим вмістом домішки, на яке розрахований апарат, що зазвичай зазначено в його паспорті.

висновок

Ознайомившись з особливостями кожного виду глибинного насоса і визначившись з основними вимогами, які до нього висуваються, ви без зусиль зможете підібрати оптимальну модель. Тільки такий кваліфікований вибір насоса дозволить організувати надійне і безперебійне водозабезпечення.

Додаткову інформацію з даної теми можна отримати з відео в цій статті.

Навіщо використовувати занурювальний водяний насос для колодязя, якщо можна скористатися поверхневим, вартість якого значно нижче?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов