Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Ілюзія руху: особливості сприйняття

  1. зміст:
  2. ілюзія руху
  3. Рухомі картинки
  4. Як рухаються картинки
  5. Картинки і рух

Наша сеть партнеров Banwar

Багато людей цікавляться, яким чином створюється ілюзія руху: особливості сприйняття людини визначають можливість існування даного феномена.

І тут зовсім не потрібно використовувати спеціальні комп'ютерні програми і інструменти графічної обробки для досягнення подібного результату, який по-справжньому вражає людську уяву.

зміст:

ілюзія руху
Рухомі картинки
Як рухаються картинки
Картинки і рух

ілюзія руху

Рух саме по собі для багатьох є загадкою. А що й казати про ті випадки, коли рухається, по суті стаціонарна картинка?

У деяких випадках людям складно помітити рух стаціонарних об'єктів, і тому вони заперечують існування подібних ефектів. Інші статичні, здавалося б, малюнки рухаються настільки очевидно, що здається, що тут застосовуються спеціальні технології для досягнення такої динаміки.

Інші статичні, здавалося б, малюнки рухаються настільки очевидно, що здається, що тут застосовуються спеціальні технології для досягнення такої динаміки

Звичайно, зараз у технологій немає ніякої межі, що обмежує їх застосування. І деякі малюнки створені в дійсності з використанням спеціальних програм або форматів файлів.

Дуже популярні в соціальних мережах картинки, створені в форматі gif. Це не відео, а й не статичний малюнок. У якихось із них рухаються тільки окремі елементи зображення, в інших з'являються рушійні написи, а якісь розгортаються мало не в повноцінні історії зі своїм сюжетом.

Однак набагато цікавіше ті картинки, які по-справжньому є статичними, але в них помітно якийсь рух і зміна.

Такі ефекти відомі вже досить давно. Наприклад, існує феномен Оучи, який був відкритий ще в 1977 році.

На такій картинці ми бачимо великий квадрат, який складається з маленьких прямокутників. Вони пофарбовані в чорний і білий колір і послідовно чергуються між собою.

У центрі великого квадрата поміщений коло поменше, який також складається з чорних і білих прямокутників. Лише у внутрішньому колі вони розташовані вертикально, в той час як поза ним вони розташовуються горизонтально.

Якщо дивитися на такий малюнок, то буде здаватися, що коло рухається. Що для цього необхідно зробити?

Перш за все, варто сконцентрувати свою увагу на центрі малюнка. Подивіться на кулю по центру.

Потім не потрібно протягом деякого часу відривати свою увагу від цієї точки. У той же час варто трохи посувати головою.

Ви чітко побачите, що прямокутники всередині цього кола переміщаються. Створиться повне відчуття, неначе коло існує окремо від зовнішнього квадрата.

Такі феномени і особливості сприйняття психіки вивчаються навіть на факультеті психології Московського державного університету. Деякі з них ви можете поспостерігати і ознайомитися на його офіційному сайті.

В інтернеті ви зможете знайти і статті, в яких зроблена спроба розказати широкій аудиторії про причини такого сприйняття.

Для створення таких переміщаються елементів застосовуються такі можливості:

  • поєднання кольорів;
  • нахили;
  • обертання.

Багато малюнків на вигляд нічим не відрізняються від звичайних. Для того, щоб щось помітити, від людини потрібно докласти певних зусиль: наприклад, сконцентрувати внімнаіе на одній точці або змінити кут зору за допомогою повороту голови.

Крім психології, подібними феноменами цілком серйозно займаються і лікарі-фізіологи. Таким чином, складно заперечувати їх наявність: їх існування цілком доведено на науковому рівні.

Часто переміщення досягається завдяки використанню численних однакових геометричних фігур. Крім квадратів, кіл і вигнутих ліній можна використовувати і інші елементи.

Наприклад, відомі ілюзії з використанням літер алфавіту. Також можуть використовуватися кавові зерна або шестерінки.

Найбільш популярними були зображення, що не відрізняються особливою композицією і смисловим навантаженням. Однак зустрічаються і справжні повноцінні малюнки.

Наприклад, оптичною ілюзією володіє малюнок, на якій зображена людина, що гуляє зі своїм собакою. Прогулянка відбувається на тлі пейзажу. Ми бачимо гору зі сніжною вершиною.

На сумці людини ми можемо помітити ієрогліфи. Але наша увага повинна бути спрямована трохи в іншу сторону: на небо.

Небо влаштовано таким чином, що воно, як воронка, закручується до центру, де розташоване сонце. Дивлячись на цей твір образотворчого мистецтва, ми зможемо помітити, що це небесне світило постійно переміщається.

Рухомі картинки

Переміщаються зображення - відома забава. Потрібний ефект досягається використанням різних колірних поєднань, цікавих форм, ліній під кутом, а також геометричних елементів різного розміру.

Як правило, якщо ви будете шукати приклади подібної ілюзії в інтернеті, то ви зможете відразу ж прочитати всі необхідні інструкції щодо їх застосування.

Як правило, такі своєрідні твори образотворчого мистецтва будуть зібрані на спеціалізованих сайтах.

Користуються вони певною популярністю і в соціальних мережах.

Які можуть бути ефекти? Варіантів досить багато:

  • обертання елементів;
  • зміна напрямку;
  • ефект пульсації;
  • відчуття тряски.

В мережі ви зможете знайти безліч прикладів таких зображень. Деякі з них рухаються відразу ж, як на них подивишся. А інші вимагають певної концентрації.

Деякі люди, навіть слідуючи інструкціям, не можуть відчути потрібного ефекту. Можливо, в такому випадку необхідно змінити кут зору або тимчасово відійти від картинки, трохи перепочити і з новими силами взятися за розгадування таких цікавих оптичних загадок.

Як рухаються картинки

Малюнки, створені людиною без використання спеціальних комп'ютерних засобів, як правило, стаціонарні. Як надати їм динаміки? Малюнки, створені людиною без використання спеціальних комп'ютерних засобів, як правило, стаціонарні

Багатьом відомі спеціальні переливаються малюнки. Там ефект переміщення окремих елементів або всього зображення в цілому заснований на використанні відразу двох зображень.

При зміні кута зору видно то одне, то інше зображення. При переході від однієї до іншої зображенні здається, що вони змінюються: відбувається ілюзія руху.

Однак необов'язково використовувати ефекти світлового сприйняття для досягнення таких ефектів. Деякі стаціонарні зображення володіють такою структурою, що сприймаються свідомістю звичайної людини, як щось мінливе.

Тут застосовуються знання психології. Ефект побудований на особливостях людського сприйняття.

У деяких випадках для того, щоб зрозуміти і побачити якийсь ефект, необхідно сконцентрувати свою увагу на деяких точках.

В інших випадках, потрібно покрутити головою в різних напрямках. Діти дуже люблять розважатися за допомогою таких забав.

Картинки і рух

Рух життя. І багатьом недостатньо статистичних зображень. Динамічні ефекти набагато цікавіше.

І для створення подібних картинок зовсім необов'язково застосовувати технології обробки відеофайлів. Можна вже в одній картинці, в якій не застосовуються ніякі спеціальні графічні комп'ютерні засоби і можливості анімації, створити цікаві варіанти, в яких людина буде відчувати певні зміни.

Можна використовувати поєднання декількох картинок. Але мозок людини буде сприймати їх як єдине зображення, яке чомусь рухається.

Наприклад, широко відома така оптична ілюзія, як двотактне видимий рух . Вона навіть отримала спеціальну премію в 2005 році. Наприклад, широко відома така оптична ілюзія, як   двотактне видимий рух

Іноді такі ілюзії захоплюють, а іноді навіть лякають або діють дратівливо. Але все ілюзії засновані на психологічних особливостях сприйняття людини.

У прикладі з двотактним видимі рухом людині досить неприємно дивитися на таке зображення. Начебто, здається, що картинка пересувається вперед і назад. Здавалося б, що тут такого?

Але ці переміщення відбуваються дуже різко і часто. Нервова система досить швидко втомлюється дивитися на таке зображення.

Здається, що ти їдеш в машині або в іншому транспорті по нерівній дорозі. Можливо, у деяких глядачів психологічний ефект при зіткненні з такого роду мистецтвом може дійти до того, що їм навіть стане погано в результаті заколисування.

А що й казати про ті випадки, коли рухається, по суті стаціонарна картинка?
Що для цього необхідно зробити?
Які можуть бути ефекти?
Як надати їм динаміки?
Здавалося б, що тут такого?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов