Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Історія комп'ютера - Друге покоління ЕОМ 1959 - 1967

Наша сеть партнеров Banwar

Елементної базою другого покоління стали напівпровідники Елементної базою другого покоління стали напівпровідники. транзистори прийшли на зміну не надійним електронно-вакуумним лампам. Транзистори значно зменшили комп'ютери в розмірі та вартості. І не дивно. Один транзистор здатний замінити кілька десятків електронних ламп. При цьому тепловиділення значно зменшилася і споживання електроенергії теж, а швидкість роботи стала вище. Якщо порівнювати машини першого і другого покоління то на прикладі це виглядало так. Марк-1 це комп'ютер першого покоління займав величезний зал. Його висота 2,5 м і довжина 17 м і при цьому він коштував 500 тис. Доларів. PDP-8 - ЕОМ другого покоління. Розміром з холодильник, і при цьому він коштував всього 20 тис. Доларів.
слово транзистор походить від двох англійських слів transfer - переносити, resistor - опір. Напівпровідниковий прилад який працює як перемикач. Сучасні транзистори робляться на основі Монокристальна напівпровідника.
Схожими властивостями, як у напівпровідника є і у електронної лампи. Коли нагрітий катод, виникає емісія і струм тече в одному напрямку. Від катода до анода який позитивно заряджений. У зворотному напрямку напруги немає. Звідси і виникла ідея замість електронних ламп використовувати напівпровідники. Це значно заощадить електроенергію, витрати на охолодження і зробить комп'ютери більш надійними.
Діод - приклад найпростішого напівпровідника. Його принцип полягає у властивостях між металом і напівпровідником. Вони застосовуються в апаратурі яка служить для перетворення електричних коливань. Вони випрямляють ток і тому застосовуватися в стабілізаторах. У другому поколінні машин діоди стали активно використовуватися. На їх базі будуються схеми дешифраторів і пасивно запам'ятовують устроиств.
Разом із заміною ламп на транзистори і удосконалилася елементна база зберігання інформації. Для зберігання інформації стали застосовувати не тільки перфострічки і перфокарти, але і магнітну стрічку. Що значно прискорило введення-виведення інформації в машину. До початку 60-х років стали застосовувати накопичувачі на магнітних дисках. Що ще значніше прискорило обробку інформації.
Попередні лампові комп'ютери потребували додаткового обладнання. У підвалах обчислювальних центрів перебували кошти електроживлення кондиціонування повітря. З приходом другого покоління ЕОМ, потреба в них відпала.
До того ж електронна - вакуумна лампа працює тоді і тільки тоді коли через неї проходить емісійний струм. Емісія виникає коли катод лампи нагрітий до високої температури. Машини минулого покоління мали десятки тисяч таких ламп. На їх харчування потрібна була чимала електрична енергія. Від 50-150 кіловат.

Пам'ять на магнітних сердечниках або ферритовая пам'ять


Застосовувалася також пам'ять на магнітних сердечниках. Представляючи собою матрицю маленьких кілець які поляризувалися в двох напрямках. Що відповідало одному біту інформації. Технологія відмінно підходила в якості оперативної пам'яті ЕОМ. Плати збиралися майже вручну і були дуже дорогі. А їх обсяг становив близько 32 Кб.
Пам'ять на магнітних сердечниках або ферритовая пам'ять як її ще називали. Будувалася на базі феритів це напівпровідник але має певні магнітними властивостями. Виробляються вони з магнітного залізняку з домішками магнію і нікелю. Гідність їх у тому, що вони можуть швидко намагнічуватися і зберігати своє намагнічене стан. Ферити володіють високим опором і втрати струму при їх намагнічуванні мінімальні. З феритів робляться сердечники. Нагадують звичайні кільця. Ці кільця вибудовують рядами утворюючи матрицю. Так звану плату пам'яті. На кожному сердечники є дві обмотки для запису біта даних і одна для зчитування.
В машині UNIVAC і LARC вперше почали використовуватися магнітні барабани. IBM для своїх ЕОМ IBM 1401, IBM 1410 застосували магнітні диски.
Однак в чому відмінність другого покоління від першого? В їх елементної бази. Транзистори замінили лампи. Як наслідок зросла продуктивність. Зменшилася споживання електроенергії. Зменшилася виділення тепла. Немає необхідності в потужному кондиціонуванні приміщень.
Серед радянських комп'ютерів другого покоління став Мінськ-22. Він міг виконувати до п'яти тисяч елементарних операцій в секунду. Його оперативна пам'ять була побудована на феритових сердечниках, об'ємом близько шести - восьми тисяч чисел. У ньому застосовувалися магнітні диски, які могли зберігати кілька мільйонів чисел. Д інформації був через перфокарти і перфострічки. Для виведення дані до нього можливо було підключити алфавітний - цифровий друкуючий пристрій. Подальша модель Мінськ-32 могла виконувати вже 250 тисяч операцій в секунду. Об'єм оперативної пам'яті становив 65 536 байт.

Об'єм оперативної пам'яті становив 65 536 байт

PDP-8 комп'ютер другого покоління. Виробництво корпорації DEC.

З появою комп'ютерів другого покоління розширилася сфера їх застосування. Від урядових і військових установі вони стали з'являтися в приватних організаціях, інститутах. Головним чином за рахунок зниження вартості машин та розвитку програмного забезпечення. Почали створювати спеціальне системне програмне забезпечення. З'явилися системи пакетної обробки інформації. Попередники операційних систем. Які призначалися для управління обчислювальним процесом. Був розроблений формальний мова управління завданнями. Сукупність декількох завдань, у вигляді колоди перфокарт. Отримав назву пакет завдань. Даний підхід живий і досі. У ДОС bat - файли, в Windows cmd - файли. Потім і операційні системи не змусили себе довго чекати. Саме для комп'ютерів другого покоління почали розробляти операційні системи. Це значно прискорило управління ЕОМ.
Велику увагу приділяли удосконаленню програмування машин. У 50-х стали з'являтися перші мови програмування: B0, Fact, MathMatic і інші. У слід за ними з'явилися мови високого рівня Fortran , Algol . Надалі стали розробляти бібліотеки в яких зберігалися раніше створені функції. Написані один раз викликалися вони повторно.

Однак в чому відмінність другого покоління від першого?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов