Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Історія розвитку зварювання

Наша сеть партнеров Banwar

Перші способи зварювання виникли біля витоків цивілізації - з початком використання та обробки металів.

Відомі найдавніші зразки зварювання, виконані в VIII-VII тисячоліттях до н.е. Найдавнішим джерелом металу були випадково знаходять шматочки самородних металів - золота, міді, метеоритного заліза. Куванням їх перетворювали в листочки, пластинки, вістря. Кування з невеликим підігрівом дозволяла поєднувати дрібні шматочки більші, придатні для виготовлення найпростіших виробів.

Пізніше навчилися виплавляти метал з руд, плавити його і литтям виготовляти вже більші і часто досить досконалі вироби з міді та бронзи.

З освоєнням ливарного виробництва виникла ливарна зварювання по так званому способу проміжного лиття - з'єднуються деталі заформовивалі, і місце зварювання заливалося розплавленим металом. Надалі були створені особливі легкоплавкие сплави для заповнення сполучних твої і поряд з ливарної зварюванням з'явилася пайка, що має велике значення і зараз.

Дуже важливим етапом стало освоєння заліза близько 3000 років тому. Залізні руди є повсюдно, і відновлення заліза з них виробляється порівняно легко. Але в давнину плавити залізо не вміли і з руди отримували продукт, який складався з найдрібніших частинок заліза, перемішаних з частинками руди, вугілля і шлаку. Лише багатогодинний куванням нагрітого продукту вдавалося віджати неметалеві домішки і зварити частки заліза в шматок платного металу. Таким чином, древній спосіб виробництва заліза включав в себе процес зварювання частинок заліза в більші заготовки. З отриманих заготовок ковальської зварюванням виготовляли всілякі вироби: знарядді праці, зброю та ін. Багатовіковий досвід, інтуїції і чуття дозволяли давніх містерій іноді отримувати сталь дуже високої якості (булат) і ковальської зварюванням виготовляти вироби вражаючої досконалості і краси.

Ковальська зварювання і пайка були провідними процесами зварювальної техніки аж до кінця ХІХ ст., Коли почався зовсім новий, сучасний період розвитку зварювання. Незрівнянно зросло виробництво металу і всіляких виробів з нього, багато разів - потреба в зварювальних роботах, яку не могли вже задовольнити існуючі способи зварювання. Почався стрімкий розвиток зварювальної техніки - за десятиліття вона удосконалювалася більше, чек за сторіччя попереднього періоду. Швидко розвивалися і нові джерела нагріву, легко розплавляється залізо: електричний струм і Газокисневі полум'я.

Особливо потрібно відзначити відкриття електричного дугового розряду, на використанні якого заснована електродугове зварювання - найважливіший вид зварювання теперішнього часу. Помітна роль у створенні цього способу належить вченим і інженерам нашої країни. Саме явище дугового розряду відкрив і досліджував в 1802 році російський фізик і електротехнік, згодом академік Василь Володимирович Петров.

Петров Василь Володимирович
Петров Василь Володимирович

У 1802 р російський академік В.В. Петров звернув увагу на те, що при пропущенні електричного струму через два стержня з вугілля або металу між їхніми кінцями виникає сліпуче горить дуга (електричний розряд), що має дуже високу температуру. Він вивчив я описав це явище, а також вказав на можливість використання тепла електричної дуги для розплавлення металів і тим заклав основи дугового зварювання металів.

М.М. Бенардос в 1882 р винайшов спосіб дугового зварювання із застосуванням вугільного електрода. У наступні роки їм були розроблені способи звірки дугою, що горить між двома або декількома електродами; зварювання в атмосфері захисного газу; контактного точкового електрозварювання за допомогою кліщів; створений ряд конструкцій зварювальних автоматів. М.М. Бенардосом запатентовано в Росії і за кордоном велику кількість різних винахід в галузі зварювального устаткування та процесів зварювання.

Бенардос Микола Миколайович
Бенардос Микола Миколайович

Автором методу дугового зварювання металевим електродом, найпоширенішого в даний час, є Н.Г. Славянов, який розробив його в 1888 р

Славянов Микола Гаврилович
Славянов Микола Гаврилович

Н.Г. Славянов не тільки винайшов дугове зварювання металевим електродом, описав її в своїх статтях, книгах і запатентував в різних країнах світу, а й сам широко впроваджував її в практику. За допомогою навченого ним колективу робітників-зварювальників Н.Г. Славянов дугового зварювання виправляв шлюб лиття та відновлював деталі парових машин і різного великого устаткування. Н.Г. Славянов створив перший зварювальний генератор і автоматичний регулятор довжини зварювальної дуги, розробив флюси для підвищення якості наплавленого металу при зварюванні. Створені М.М. Бенардосом і Н.Г. Славяновим способи зварювання стали основою сучасних методів електричного зварювання металів.

Впровадження зварювання в виробництво проходило дуже інтенсивно, так в Росії з 1890 по 1892 року був по їх технології відремонтовано з високою якістю тисячі шістсот тридцять одна виріб, загальною вагою понад 17 тис. Пудів, це в основному чавунні і бронзові деталі. Вони навіть розробили проект ремонту російського пам'ятника ливарного виробництва «Цар-дзвона», але робота не була дозволена, і ми зараз можемо милуватися на російські нетлінні символи: дзвін, який не дзвонив, і на гармату, яка не стріляла.

Відомий мостобудівник академік Патон Євген Оскарович , Передбачаючи велике майбутнє електрозварювання в мостобудуванні і в інших галузях господарства, різко змінив поле своєї наукової діяльності і в 1929 році організував спочатку лабораторію, а пізніше перший в світі інститут електрозварювання (м.Київ). Їм було розроблено та запропоновано багато нових і ефективних технологічних процесів електрозварювання. У роки війни в короткий термін під його керівництвом були розроблені технологія та автоматичні стенди для зварювання під шаром флюсу веж і корпусів танків, самохідних знарядь, авіабомб.

В даний час широкий розвиток отримали такі нові способи зварювання як: порошковими матеріалами, плазмова, контактна і електрошлакове, зварювання під водою і в космосі і ін., Багато з яких були розроблені в Інституті електрозварювання імені Є.О. Патона, який в останні роки очолював син засновника інституту - академік Борис Євгенович Патон .

Крім головного, в цій галузі, інституту зварювання імені Є.О. Патона, питаннями зварювання успішно займаються багато навчальні інститути (УПІ, ЧІМЕСХ, ЛДАУ і ін.), Інститути об'єднання «Ремдеталь».

Найбільший розвиток наука про зварювання і техніка вживаних в даний час передових методів зварювання підучила в нашій країні завдяки працям багатьох радянських вчених, інженерів і робітників-новаторів зварювального виробництва. Ними створена велика кількість типів зварювального обладнання, марок електродів, розроблені нові прогресивні зварювальні процеси, в тому числі високомеханізовані і автоматизовані, освоєна техніка зварювання багатьох металів і сплавів, глибоко і всебічно розроблена теорія зварювальних процесів.

В останні роки зварювання повсюдно витіснила спосіб нероз'ємного з'єднання деталей за допомогою заклепок.

Зараз зварювання є основним способом з'єднання деталей при виготовленні металоконструкцій. Широко застосовується зварювання в комплексі з литтям, штампуванням і спеціальним прокатом окремих елементів заготовок виробів, майже повністю витіснивши складні і дорогі суцільнолиті та цельноштампованние заготовки.

далі: Сварка в минулому. статті

Читати: Історія розвитку контактного зварювання

Читати: Історія розвитку термітного зварювання

джерело: Глізманенко Д.Л. Зварювання та різання металів

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов