Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

IT-World: Як знайти, що зламалося в ноутбуці

  1. Сергій Гріцачук

Наша сеть партнеров Banwar

IT Expert Як це зробити Сам собі адмін Сергій Гріцачук

| 14.04.2017

Отже, чергова спроба включити улюблений ноутбук провалилася. З тріском або без, вже неважливо, хоча сервісмени запевняють, що краще з тріском, а також димом і іскрами - в цій ситуації неабияк наляканий користувач навряд чи зробить спроби самостійно шукати причину поломки. На відміну, наприклад, від перекидання на клавіатуру чашки з чаєм або кавою: тоді, швидше за все, він негайно включить ноут, щоб перевірити - чи працює. А потім швиденько потягне в ванну - промити клаву, «поки не присохло».

Втім, не стану переходити дорогу сервісникам, у яких на питання, що робити, завжди одна відповідь: «Несіть, розберемося». Так що, якщо не впевнені в своїх силах, що не геройство: нерідко безграмотне самолікування небезпечне для життя. Ноутбука, звичайно. Тим більше що є варіанти, наштовхнувшись на які, навіть досвідчені Радіоаматор-електронники розводять руками: невиліковно!

Але це зовсім не означає, що користувачеві категорично заборонено провести первинну діагностику, щоб вирішити, чи можна впоратися з проблемою самостійно або все-таки пора готувати кругленьку суму. І відразу ж перший постулат: якщо машина на гарантії, та ще й від офіційного сервіс-центру, тут без варіантів. Навіть елементарна заміна блоку живлення або планки пам'яті може призвести до відмови в продовженні гарантії, так що несіть хвороби в майстерню.

З чого почати діагностику

Поки ноутбук ще подає ознаки життя, виокремити не тільки проблему типу «не світиться екран», а й горять чи індикатори (якщо так, то які), світиться чи на блоці живлення світлодіод (якщо він є), чути шум кулера. А також: чи присутні характерні для жорсткого диска ворушіння головки і обертається його двигун; що в динаміках - тиша, гудіння або інші звуки; реагує ноутбук на натискання клавіш, особливо системних комбінацій (якщо так, то як). Не нехтуйте нічим: будь-який симптом може стати ключовим у процесі постановки діагнозу.

Ну а якщо ознак життя не спостерігається, діяти треба трохи інакше. Перше правило: негайно відключити джерело електропостачання (блок живлення), а потім всю з'єднані периферію, включаючи веб-камери, миші, сканери сітківки ока і відбитків пальців. Потім проведіть прискіпливий візуальний огляд: перш за все, переконайтесь у відсутності вологих плям, патьоків, неприємних запахів (харчових продуктів, горілого пластику, екскрементів тварин і т. П.) І механічних пошкоджень (здуття, тріщин, деформації). Цілком ймовірно, що вже на цьому етапі винуватець буде викритий: перегризенний мишею провід, улюблений котик, який написав у вентиляційну решітку, сильний аромат кавових зерен. Словом, ви відразу зрозумієте, що не так. А якщо огляд нічого не дав - що ж, доведеться залучати прилади й таємні знання.

А якщо огляд нічого не дав - що ж, доведеться залучати прилади й таємні знання

Проблеми з харчуванням

Ситуація типова: «Увечері вимкнули, все нормально було, вранці включати - а він не включається!» Виникнути вона може ось як: вийшов з ладу джерело живлення, це пройшло непоміченим, а за ніч батарея (АКБ) розрядилася в нуль. У підсумку все загадково: БП в розетку включений, а ноутбук на зовнішні подразники не реагує. Перевірити, в якому стані елементи і ланцюги харчування, можна найпростішим приладом - мультиметром, який профі називають тестером. Не вірте, що його можна замінити лампочкою - це не дідусеві «жигулі». Немає тестера - придбайте його, навіть цифрові багатофункціональні мультиметри зараз дуже дешеві і продаються в будівельних, автомобільних та інших магазинах у відділах електротоварів.

Отже, перевіряємо блок живлення. Якщо шнур від розетки виглядає цілим, від'єднайте його від БП, включіть в розетку і померяйте тестером напругу на виході - там повинно бути рівно стільки, скільки в розетці. Вимірювання проводите в режимі «змінна напруга» з межею не нижче 400 В (залежить від моделі тестера). Якщо з перерві все в порядку, перевірте постійна напруга на виході: як правило, його номінальне значення вказано на корпусі БП (наприклад 19 В). Якщо все на місці, пора переходити до ноутбука. В інших випадках - або заміна шнурка харчування, або придбання відповідного джерела. З останнім просто: у нього на етикетці вказані не тільки номінальні напруги і струм, але і де плюс в роз'ємі. Візьміть погорільця з собою і точно не промахнетеся. Ціна питання - від 1000 до 2000 рублів, залежить від моделі.

І нарешті, фініш: БП працює, а ноутбук немає. Уважно вивчіть роз'єм живлення: якщо зламаний і бовтається в корпусі - це сервіс (перепайка або відновлення не найпростіша справа). Але не завжди проблема в роз'ємі - підвести може і акумуляторна батарея. Від'єднайте її і спробуйте проміряти напруга на її клемах (терморегулятори доведеться пошукати в Інтернеті): якщо нижче норми, батарея підлягає заміні.

Іноді ноутбук може не запускатися без робочої батареї взагалі. У такій ситуації візьміть комп'ютер з собою в магазин і попросіть перевірити з новою батареєю, свідомо робочої. Якщо це таки АКБ - за пожвавлення улюбленця доведеться заплатити від 1500 до 5500 рублів (іноді і вище). Але коли не допомогло, справа пахне знову ж зверненням в сервіс. Хоча дещо можна перевірити і без розтину.

Хоча дещо можна перевірити і без розтину

елементи начинки

Буває і так, що ноутбук включається, але поводиться дивно, наприклад перезавантажується без видимих ​​причин через невеликі (найчастіше нерівні) проміжки часу. Або взагалі вимикається, пропрацювавши хвилин 10-15. Саме час перевірити систему охолодження: якщо вентилятор гуде, вентиляційний отвір забито пилом і повітря з нього ледве-ледве виходить, значить, внутрішні елементи напевно сильно перегріваються. І необов'язково це центральний процесор - перегрів може виводити з нормального функціонування видеоподсистему або чіпсет.

Побічно можна знайти причину, виявивши гаряче пляма на корпусі або почувши підозрілий торохтіння всередині (ефект брязкальця). Останнє може свідчити про обрив термотрубок або припиненні контакту радіаторів з охолоджуваними мікросхемами. Природно, нести в ремонт: проста чистка обійдеться в 1500 рублів, складна (з заміною прокладок і калібруванням датчиків) - від 2500 рублів, а решта залежить від розцінок майстерні і супутніх робіт. Але якщо треба терміново працювати, а чистка ніяк неможлива найближчим часом, спробуйте очистити вентилятор і нутрощі лептопа через вентиляційні ходи пилососом з щілинним насадкою. Можливо, це дозволить ще деякий час протриматися, але причину не усуне.

Якщо ж до системи охолодження явних претензій немає, перевірте пам'ять. Перш за все від'єднайте жорсткий диск або SSD-накопичувач (якщо до нього реально дістатися) і запустіть ноутбук без нього. Якщо відключення і / або перезавантаження тут же припиняться, швидше за все, проблема в накопичувачі і його необхідно замінити. Відключення не дало ефекту? Перевірте ОЗУ: розкривши відсік з планками пам'яті, можна виявити проблемну, вийнявши всі і вставляючи по одній. Гірше, коли планка одна: тут єдине, що можна перевірити, це сам роз'єм, переставивши лінійку в сусідній. Інакше перевірка проводиться тільки підстановкою свідомо справною планки.

Материнська плата та екран

Цей розділ можна було б і опустити, тому скажу коротенько: підозрювати у виході з ладу системну плату варто, тільки якщо зі всього іншого підозри вже зняті. Її ремонт і заміна нерідко оцінюються майстерні в суму, яку можна порівняти з покупкою нового ноутбука: тільки за роботу попросять не менше 4500 рублів (частіше - від 7500 рублів), а з заміною самої материнки тим більше. Діагностувати відео самостійно теж безглуздо: заміну матриці, драйвера або ламп підсвічування може виконати тільки фахівець. Та й продіагностувати ці компоненти без навичок і устаткування майже неможливо.

Замість висновку: різні дрібниці

Ноутбук - настільки складний пристрій, що причини його непрацездатності можуть бути самими смішними. Наприклад, дефект USB-інтерфейсу в приєднаному принтері, зношена кнопка Power або запала від часу Reset, окислів контакт в шлейфі інтерфейсу Wi-Fi. І багато іншого, що здатне неабияк попсувати крові господареві. Так що ніхто не скаже заздалегідь, скільки коштуватиме ремонт: може, в 300 рублів, а може, і в 12 тис. Кровно зароблених. Так що не розглядайте цю статтю як панацею - з її допомогою ви всього лише суттєво прискорите повернення улюбленця до життя, заощадите гроші або час, точно знаючи, що від сервісу не відхреститися. Тим більше що за діагностику зараз рідко беруть дорожче 500 рублів.

Ключові слова: вибір ноутбука

Журнал IT-Expert № 04/2017 [ PDF ] [ Підписка на журнал ]

про авторів

Сергій Гріцачук

Оглядач, аналітик, інженер-системотехнік. Дійсний член «Клубу експертів Intel», сертифікований фахівець (Мюнхен) з мережних і серверних технологій з 1993 року. Комп'ютерами та супутніми рішеннями займається з 1985-го, учасник численних виставок, володар нагород за оригінальні схемотехнічні і програмні розробки. Перший диплом отримав в 1984 році від «Патентного бюро» журналу «Юний технік». Захоплюється полюванням, риболовлею, водно-моторним спортом. «Статут суєтою цивілізації, вважаю за краще відокремлене життя вдалині від неї. Весь вільний час віддаю родині і дітям ».

Відключення не дало ефекту?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов