Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Їзда по виділеній смузі - коли можна їздити по автобусній смузі?

  1. Що таке смуга для громадського транспорту?
  2. Як можна розпізнати виділену смугу?
  3. Штраф за їзду по виділеній смузі
  4. Смуга для громадського транспорту - коли можна їздити?

Наша сеть партнеров Banwar

Практично в кожному місті існують дороги із смугою, спеціально виділеної для громадського транспорту. У народі її часто називають «автобусної». Назва говорить сама за себе - логічно, що по такій смузі повинен рухатися громадський маршрутний транспорт, однак у звичайних водіїв часто виникають складності з розпізнаванням подібних смуг. Обговоримо штрафи, які передбачені законодавством за їзду по виділеній смузі, а також ситуації, коли виїзд на автобусну смугу дозволяється.

Що таке смуга для громадського транспорту?

Необхідність у появі виділеної смуги для громадського транспорту виникла тому, що через інтенсивність руху на деяких ділянках дороги треба було розділити основний потік машин і маршрутний транспорт, щоб останньому не довелося довгий час стояти в пробках.

Важливо: водіям автобусів і тролейбусів не обов'язково користуватися саме виділеною смугою. Наприклад, якщо на дорозі є ще одна попутна смуга, крім автобусної, і вона відокремлена від неї переривчастою лінією розмітки, то при бажанні або необхідності маршрутний транспорт може виїжджати на дану смугу абсолютно законно. Тобто громадський транспорт в даному випадку має більше прав і можливостей для маневрування, ніж звичайні автомобілі.

На яких дорогах найчастіше можна побачити смугу для маршрутних транспортних засобів? Як правило, вона зустрічається в двох випадках:

  • Коли на проїжджій частині разом з автобусної смугою є кілька інших попутного напрямку, призначених для руху решти транспорту.
  • Коли смуга для маршрутних транспортних засобів є зустрічній по відношенню до смуг, за якими рухаються інші автомобілі. Дані дороги часто асоціюються у водіїв з одностороннім рухом, але це невірно. Тому виїзд на зустрічну (рух по виділеній смузі) карається в такій ситуації позбавленням прав.

Важливо: багатьох цікавить питання - чи дозволяється таксі їздити по виділеній смузі? В даний час правила дорожнього руху допускають таку можливість для таксі, які працюють законно, тобто мають дозвіл на перевезення пасажирів. У Москві таким таксистам видають спеціальні жовті номери.

Як можна розпізнати виділену смугу?

Звичайно, водіям у великих містах, де поширені виділені смуги, цікаво - як же їх виявити? На що слід звернути увагу? У ПДР існують певні дорожні знаки (Малюнок 1), що інформують автомобілістів про те, що на дорозі є спеціальна смуга, призначена для автобусів, тролейбусів і т.д .:


  • Знаки 5.11.1 і 5.12.1 вказують на початок і кінець проїжджої частини, на якій присутній виділена смуга для громадського транспорту, розташована назустріч потоку автомобілів.
  • Знаки 5.13.1 і 5.13.2 попереджають про те, що перетинає водіями дорога має автобусну смугу.
  • Знаки 5.14 і 5.14.1 розташовуються над виділеною смугою: перший означає її початок, а другий - кінець.
Практично в кожному місті існують дороги із смугою, спеціально виділеної для громадського транспорту

Малюнок 1

Важливо: автомобілістам варто врахувати один нюанс - коли дорожній знак розташований праворуч від проїжджої смуги, він діє тільки на праву смугу.

Штраф за їзду по виділеній смузі

В наш час кількість машин на дорогах величезна, тому майже кожен водій рано чи пізно виявляється на дорозі в годину пік, потрапляючи в пробку. У такій ситуації більшість людей прагне швидше приїхати додому або на роботу і починає вишукувати можливості для здійснення цього бажання. Іншими словами, багато хто хоче схитрувати. Особливо підстьобує «стадний інстинкт» - хтось порушує правила, а інші повторюють його «подвиг». Виділена смуга для громадського транспорту на забитої машинами дорозі так і приманює звичайних автолюбителів. Однак перш ніж кидатися в усі тяжкі і виїжджати на автобусну смугу, необхідно чітко уявляти і оцінювати наслідки. Найшкідливіше, що може статися, - це покарання у вигляді грошового стягнення. Але не варто забувати про ймовірність позбутися прав або потрапити в ДТП.

Штраф за їзду по виділеній смузі залежить від ситуації:

  • Водії, які виїхали на смугу зустрічного руху для маршрутного транспорту, караються штрафом у розмірі 5000 рублів або конфіскацією прав на термін від чотирьох місяців до півроку (частина 4 статті 12.5 КоАП РФ).
  • Рух по смузі громадського транспорту, що є попутній, призведе до грошового стягнення в сумі 1500 рублів (частина 1 статті 12.17 КоАП РФ). Для Москви та Санкт-Петербурга штраф більше - він становить 3000 рублів.
  • Зупинка на виділеній смузі спричинить за собою штраф в 1500 рублів. Автолюбителям, які їздять по дорогах Москви і Санкт-Петербурга, доведеться заплатити 3000 рублів. Стоянка на смузі, призначеній для маршрутного транспорту, буде мати аналогічні наслідки. Крім того, машину можуть евакуювати і відвезти на штрафну стоянку.

Важливо: автолюбителів, які порушують правила маневрування і не виїжджають на виділену смугу при повороті, коли це дозволено ПДР, чекає штраф в розмірі 500 рублів.

Деякі водії думають, що, якщо в зоні видимості не спостерігаються співробітники ГИБДД, можна їздити по виділеній смузі, не боячись відповідальності. Однак в даний час більшість подібних доріг обладнані спеціальними комплексами, що фіксують порушення в автоматичному режимі. Тому покарання за ігнорування ПДР уникнути складно - штраф за автобусну смугу прийде «листом щастя». Дуже багато випадків, коли за допомогою камер штрафують московських таксистів, які мають дозвіл на перевезення пасажирів, але їздять з білими номерами. Звичайно, таке покарання можна оскаржити як самостійно, так і звернувшись за допомогою до Автоюрист .

Смуга для громадського транспорту - коли можна їздити?

Обговоримо деякі ситуація, при яких дозволяється виїжджати на смугу, призначену для маршрутного транспорту.

По-перше, виїзд на виділену смугу можливий тільки в тому випадку, коли вона відокремлена від інших смуг за допомогою переривчастої лінії дорожньої розмітки.

Важливо: якщо між автобусній смугою і звичайної намальована суцільна лінія або взагалі немає абсолютно ніякої розмітки, то виїзд на виділену смугу категорично заборонений ПДР в будь-якому випадку.

По-друге, автомобіліст буде зобов'язаний виїхати на смугу для маршрутного транспорту, якщо йому необхідно зробити поворот. Наприклад, автобусна смуга розташована в правій частині дороги, водій їде по лівій попутної смузі і збирається повернути праворуч. Якщо смуги відокремлені один від одного переривчастою лінією, то він повинен перебудуватися на виділену смугу і здійснити поворот з неї.

По-третє, автолюбитель має право виїхати на виділену смугу:

  • Якщо він в'їжджає на дорогу через смугу для громадського транспорту;
  • Якщо він вирішує здійснити зупинку з метою посадити або висадити пасажирів біля правого краю дороги. Причому в даному випадку важливо стежити, щоб маневр не привів до створення перешкод для руху тролейбусів та автобусів.

У водійському середовищі побутує міф, що у вихідні дні можна законно їздити по смузі для громадського транспорту. Але звичайна виділена смуга в вихідні дні нічим не відрізняється від неї ж в будні, тому їзда машин по ній не допускається. Однак рух можливий, якщо крім знака, який інформує про наявність смуги для маршрутного транспорту, є знак 3.1 «В'їзд заборонено» (в народі «цеглина»), що поєднується з будь-якої з наведених нижче табличок (Малюнок 2):

  • 5.2 - дає водіям зрозуміти, що «цеглина» і знак автобусної смуги дійсні лише по буднях, тобто з понеділка по п'ятницю.
  • 5.6 - сповіщає, що рух звичайних автомобілів по виділеній смузі заборонено тільки по робочих днях в певний період часу.
  • 5.3 - інформує про дні тижня, коли не допускається їздити по автобусній смузі.
  • 5.7 - говорить про заборону руху по виділеній смузі тільки в конкретні день тижня і час.

малюнок 2

Тобто поза обумовлених тимчасових інтервалів їздити по смузі для маршрутного транспорту звичайним автомобілістам дозволяється при дотриманні перерахованих вище умов.

Таким чином, виділені смуги призначені для руху автобусів, тролейбусів та інших маршрутних транспортних засобів. Прості автомобілісти несуть відповідальність за їзду по смузі для громадського транспорту - покарання залежать від ситуації: в кращому випадку можна отримати штраф у 500 рублів, а в гіршому - позбавлення прав і грошове стягнення в 5000 рублів. Існують випадки, коли виїзд на виділену смугу можливий, наприклад, при повороті або зупинці з метою висадки пасажирів (якщо немає інших нюансів, що забороняють подібні маневри). Не варто нехтувати правилами дорожнього руху, так як неправомірне рух по автобусній смузі може привести до аварії.

Відповідь на Ваше питання, можливо, знаходиться тут

Що таке смуга для громадського транспорту?
Як можна розпізнати виділену смугу?
Що таке смуга для громадського транспорту?
На яких дорогах найчастіше можна побачити смугу для маршрутних транспортних засобів?
Як можна розпізнати виділену смугу?
Звичайно, водіям у великих містах, де поширені виділені смуги, цікаво - як же їх виявити?
На що слід звернути увагу?
Смуга для громадського транспорту - коли можна їздити?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов