Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Касета для велосипеда задня ⵙ Огляд від MOYBIKE

  1. Позначення касет для велосипеда
  2. Класифікація касет
  3. За типом велосипеда
  4. за конструкцією
  5. За матеріалом зірок

Наша сеть партнеров Banwar

Касета (англ. Cassette) - вузол, який представляє собою набір задніх зірок трансмісії сучасного велосипеда. Встановлюється на барабан вільного ходу задньої втулки за допомогою шліцьової посадки і закріплюється фіксує гайкою (lockring). Забезпечує зміна передавального діапазону трансмісії.

Не слід плутати касету з тріскачкою - вони несумісні між собою, тріскачка використовується тільки на старих і / або дуже дешевих велосипедах
Не слід плутати касету з тріскачкою - вони несумісні між собою, тріскачка використовується тільки на старих і / або дуже дешевих велосипедах. У касети мінімальні зірки зазвичай 11 або 12Т, у тріскачки - не менше 14T.

Велосипедна тріскачка (англ. Freewheel) - частина трансмісії велосипеда, що представляє собою кілька ведених зірочок, об'єднаних з втулкою вільного ходу (храповиком).

Freewheel) - частина трансмісії велосипеда, що представляє собою кілька ведених зірочок, об'єднаних з втулкою вільного ходу (храповиком)

На даний момент, тріскачка зустрічається тільки в дешевих велосипедах, в більш досконалих її замінила касета.
Основний недолік тріскачки - це погана сумісність з ексцентриковим кріпленням коліс, оскільки характер розподілу навантаження часто призводить до поломки порожнистої осі.

Основний недолік тріскачки - це погана сумісність з ексцентриковим кріпленням коліс, оскільки характер розподілу навантаження часто призводить до поломки порожнистої осі

втулка тріскачки

Тріскачки розрізняються за кількістю зірок (від 4 до 8) і кількості зубів на них. Один з найбільш поширених типів має 6 зірок від 14 до 28 зубів, позначається як «14-28T». Також вельми популярна 7-зоряна Shimano Megarange 14-34T. Тріскачка навінчіватеся на сумісну втулку заднього колеса, для заміни потрібен спеціальний знімач тріскачки.
На внутрішньої втулки розташовані собачки механізму вільного ходу, на неї встановлюється зовнішня втулка, між ними знаходяться два насипних підшипника, приблизно по 35 кульок в кожному. На зовнішньої втулки зроблені несиметричні шліци, завдяки яким зірочки можна розташувати тільки певним чином (що важливо для хорошого перемикання передач). Роль гайки, що утримує зірки, найчастіше грає найменша з них.

Позначення касет для велосипеда

Зазвичай касети маркуються діапазоном і кількістю зірок, наприклад 11-36Т 10-speed. Касети шосейних велосипедів можуть бути сумісні з однієї із систем: Shimano або Campagnolo - моделі виробництва третіх фірм маркуються відповідним чином.

Класифікація касет

За кількістю зірок

Існують касети з кількістю зірок від 7 до 11. Як правило, сучасні задні втулки сумісні з касетами на 8-10 зірок. Касети на 11 зірок випускаються тільки для системи Campagnolo і сумісні тільки з відповідними втулками.

За типом велосипеда

  • Гірський велосипед: діапазони зірок від 11-28Т до 11-36Т, зазвичай 8-10 зірок.
  • Шосейний велосипед: діапазони зірок від 11 (12) -22Т до 11 (12) -27Т, зазвичай 8-11 зірок. Касета 12-27Т вважається перехідною від шосейних до гірських.

Шосейні касети (крім Campagnolo) повністю сумісні з гірськими, що мають відповідну кількість зірок.

за конструкцією

На кількох павуків

Типові конструкції касет перераховані в порядку збільшення ціни і зниження ваги:

  • Розбірні - окремі зірки скріплені заклепками або гвинтами. Найважча і дешева конструкція, схильна до забруднення, теоретично допускає заміну окремих зношених зірок.
  • На павуку - 2-6 великих зірок (чим більше, тим дорожче і легше касета) з'єднані між собою у нерозбірний вузол за допомогою легкосплавного павука, що зменшує вагу і схильність до забруднення.
  • На кількох павуків - зірки скріплюються по 2-3 штуки, що теоретично дозволяє змінювати найбільш зношені групи без заміни всієї касети.
  • OpenGlide - технологія SRAM, використовується тільки на шосейних касетах. Вся касета являє собою монолітну конструкцію у вигляді порожнього усіченого конуса з зубами, що закривається алюмінієвою «кришкою». Контакт з барабаном вільного ходу втулки відбувається всього в двох місцях (вершина конуса і отвір в «кришці»).
  • X-Dome - технологія SRAM, використовується на касеті SRAM XX, забезпечує суттєве зниження ваги і збільшення ціни. Велика зірка - алюмінієва і має шліци для установки на барабан. 7-8 середніх зірок виточені з бруска хромомолібденової стали і являють собою усічений конус, що фіксується на малої і великої зірки. Мала зірка також має шліци для установки на барабан. Контакт з барабаном вільний хід втулки також відбувається за все в двох місцях.

За матеріалом зірок

  • Сталь (хромована, нікельована або з іншим покриттям) - недорогий, міцний і найпоширеніший матеріал. Дешеві касети закономірно служать менше дорогих.
  • Титановий сплав - застосовується в топових касетах (іноді тільки на великих зірок), дуже висока ціна, невелика вага. Немає єдиної думки щодо довговічності титанових зірок у порівнянні з хорошими сталевими.
  • Алюмінієвий сплав (анодований) - застосовується в касетах для вейтвіннеров. Дуже низька вага, висока ціна, низький ресурс (може бути на рівні поганий сталевий касети).

Як зняти касету з велосипеда

Знімати касету доводиться, по-перше, для регулювання підшипників задньої втулки (в принципі, можна й не знімати, але зі знятою касетою регулювати втулку зручніше), або для заміни самих зірочок. Якщо в поїздці доведеться замінити спицю заднього колеса з правого боку, то касету теж потрібно знімати.

Природно, для того, щоб зняти касету, треба спочатку зняти заднє колесо.

Зняття касети - операція, в загальному, нехитра. Але для її виконання потрібно багато (цілих два) спеціальних інструмента.Кассета притягнута до тріскачці шліцьовій гайкою. Для того, щоб відвернути цю гайку, потрібен спеціальний інструмент - знімач касети. А у тому, щоб касету утримати (відгвинчувати касету доводиться в напрямку вільного обертання заднього колеса), необхідний хлист. І ще потрібен гучний ключ (розвідний або накидний) побільше. Зняття касети - операція, в загальному, нехитра 1. Вставляємо знімач касети в шлицевую гайку. 2. На найбільшу зірочку касети надягаємо хлист.Удержівая хлистом касету, обертаємо знімач гайковим ключем .. Зусилля, швидше за все, буде потрібно дуже прілічное.Учтіте, що шліцьова гайка і найменша зірочка мають рифлену поверхню (щоб мимоволі не відгвинтити), тому при відверненні лунає різкий звук (Хр розчин-ряст!). Це нормально, не лякайтеся.

Це нормально, не лякайтеся

3. Відгвинчуємо повністю гайку, а потім знімаємо касету. Врахуйте тільки, що кілька маленьких зірочок можуть вдягатися на тріскачку незалежно, і між ними повинні знаходиться шайби - прокладки. Ці зірочки і шайби треба акуратно зняти так, щоб вони не розсипалися при розбиранні. Краще їх знімати по одній, і акуратно десь розкладати, щоб не переплутати при складанні. Після цього знімаємо касету. Потім знімаємо пластикове захисне кільце (воно є не на всіх касетах) 3 4. Касета знята. Тепер саме час розглянути уважно зуби зірочок і визначити ступінь зносу касети.

Ну і після того, як ви її розібрали, треба ж зібрати касету? :) Тому відео вам на допомогу про те, як зібрати касету на велосипеді:

Ну і після того, як ви її розібрали, треба ж зібрати касету?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов