Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Кипить акумулятор на машині: причини, наслідки, що робити

  1. процес кипіння
  2. наслідки
  3. Ознаки кипіння АКБ
  4. Чому закипає акумулятор на машині: основні причини
  5. 1. Перезаряд акумулятора
  6. 2. Коротке замикання банок
  7. 3. Сульфатація пластин
  8. 4. Перевантаження електричної системи
  9. 5. Недостатня вентиляція
  10. 6. Переполюсовка АКБ
  11. Дії водія при закипанні акумуляторної батареї
  12. профілактика

Наша сеть партнеров Banwar

Кипіння акумулятора на машині - часто зустрічається несправність. Вона може привести до відмови системи запуску двигуна, несправності всієї системи електроживлення, корозії елементів кузова, необоротних процесів руйнування акумуляторної батареї.

Вона може привести до відмови системи запуску двигуна, несправності всієї системи електроживлення, корозії елементів кузова, необоротних процесів руйнування акумуляторної батареї

Тому при експлуатації автотранспортних засобів важливо вчасно виявити даний і провести комплекс профілактичних заходів щодо запобігання закипання акумулятора.

процес кипіння

Однозначно віднести кипіння акумулятора до фізичного або хімічного процесу не можна. До складу електролітичного розчину акумуляторної батареї входить 35 - 37% сірчаної кислоти.

Температура фізичного кипіння концентрованої сірчаної кислоти щільністю 1,84 г / см.куб. становить 337 градусів Цельсія. Температура кипіння дистильованої води, як відомо, 100 градусів Цельсія. Температура фізичного кипіння (утворення бульбашок, що складаються з пари) електроліту близько 113 градусів Цельсія за довідковими даними.

Під капотом автомобіля такий температурний режим можливий тільки в пробках в жарку пору року.

Найбільш поширеною причиною кипіння є електроліз, тобто процес електрохімічного розкладання води на водень і кисень. Саме бульбашки цих газів, а не пари води або сірчаної кислоти виділяються в момент кипіння акумуляторної батареї. Такий процес в певних випадках можливий і при негативних температурах.

наслідки

Закипання акумулятора на машині може викликати ряд незворотних процесів:

  • руйнування пластин АКБ за рахунок збільшення концентрації сірчаної кислоти при зменшенні процентної частки води;
  • замикання пластин в банках і можливому вибуху акумулятора;
  • в разі розливу або рясного кипіння електроліту можливо хімічне пошкодження елементів кузова і електричної проводки;
  • при незначному подкіпаніі АКБ йде корозія клем акумулятора, руйнування поблизу розташованих роз'ємів, повільна корозія кузовних деталей, елементів обшивки (якщо акумуляторна батарея розташована в салоні або багажнику);
  • википання електроліту призводить до збільшення струму заряду, що може привести до виходу з ладу генератора.

У будь-якому випадку, неконтрольований процес кипіння призводить до несправності електричної системи автомобіля в процесі руху. Тому важливо визначити момент початку процесу кипіння АКБ, вчасно вжити заходів щодо його запобігання.

Ознаки кипіння АКБ

Пряма ознака кипіння акумулятора - поява бульбашок газу на поверхні електроліту. Визначити це можна тільки знявши пробки акумуляторних банок в обслуговуваних АКБ.

У необслуговуваних батареях візуальним методом визначити момент закипання можна У необслуговуваних батареях візуальним методом визначити момент закипання можна. В цьому випадку можна використовувати непрямі методи контролю.

У момент кипіння АКБ під капотом накопичується невелика кількість парів сірчаної кислоти. Люди з хорошими нюховими здібностями можуть розпізнати запах киплячого електроліту.

Відео - як кипить акумулятор на заведеній машині:

Також можна визначити момент кипіння, приклавши до корпусу акумулятора медичний стетоскоп. Однак в ремкомплект рядового автолюбителя такий прилад навряд чи знайдеться.

Вірна ознака кипіння або подкіпанія акумулятора - наявність білого або зеленуватого нальоту на клемах акумулятора , Зміна кольору фарби в підкапотному просторі поблизу акумуляторної батареї.

Найбільш просунуті автолюбителі для визначення наявності випарів при кипінні до газовідвідної трубки акумулятора, що не прикріплюють надувну кульку.

Для того, щоб діагностувати коротке замикання пластин в обслуговуваних АКБ можна використовувати ареометр (прилад для вимірювання щільності електроліту). У несправної банку показання ареометра будуть істотно відрізнятися від показань у справних елементах.

Чому закипає акумулятор на машині: основні причини

Є кілька причин кипіння акумуляторних батарей. Розглянемо їх у порядку значущості:

1. Перезаряд акумулятора

В умовах експлуатації автомобіля причиною перезарядження (зарядки акумуляторної батареї підвищеними струмами або понад допустимі значення напруги) є несправність генератора.

В процесі зарядки при заведеному двигуні напруга на акумуляторної батареї не повинно перевищувати значення 14,5 Вольт. Якщо ця величина більше, найімовірніше вийшов з ладу реле-регулятор напруги в генераторі .

У вантажних автомобілях з напругою бортової мережі 24 Вольта застосовують послідовне з'єднання двох акумуляторних батарей з номінальною напругою 12,2 Вольта. Якщо використовувати АКБ з різним ступенем зносу, різної ємності і типу, можливий випадок, коли на один з акумуляторів (як правило, більш свіжий) припадатиме більша різниця потенціалів (падіння напруги), що також може викликати його перезаряд.

Причиною перезарядження акумулятора може бути його неправильне обслуговування, а саме заряд від нерегульованого джерела струму. Вважається, що оптимальне значення зарядного струму акумуляторної батареї становить 10% від його ємності.

Тобто акумулятор ємністю 60 ампер-годин слід заряджати струмом 6 ампер не більше 10 годин. Подальший заряд призводить до подкіпанію електроліту, який, в свою чергу, збільшує струм заряду і так далі.

Подібний лавиноподібний процес може за кілька годин повністю зруйнувати акумуляторну батарею. Ось чому важливо використовувати промислове зарядний пристрій, а не кустарно виготовлений випрямляч з трансформатором.

2. Коротке замикання банок

Коротке замикання банок зустрічається не тільки на літніх акумуляторах з напівзруйнованими пластинами. Дуже часто ця несправність спостерігається і на свіжих АКБ.

Автомобільний акумулятор працює в режимі безперервної тряски, межпластінние зони і сепараторні конвертери можуть зруйнуватися, що рано чи пізно призводить до їх закорочення.

У момент короткого замикання протікають великі струми, акумуляторна банку може розірватися. Але якщо акумулятор витримав ці струми, зовні він не буде відрізнятися від справного, але тільки стане працювати вже не на 12,6 Вольта, а на 10,5 В.

Бувають випадки, коли закорочений АКБ заводить автомобіль, водій навіть не підозрює про несправності акумулятора. Але генератор продовжує подавати на нього напругу 13,5 - 14,5 Вольт. В результаті цього протікає підвищений струм заряду, який призводить до процесу кипіння.

3. Сульфатація пластин

Сульфатація пластин (освіта на їх поверхні сірчанокислого свинцю) призводить до втрати ємності акумуляторної батареї. Наслідок цього - недостатній заряд АКБ і швидкий саморозряд, в результаті якого батарея може мати номінальну напругу менше 10 Вольт.

При зарядці такої акумуляторної батареї протікає великий струм, який призводить до процесу кипіння.

Слід пам'ятати, що заряджати сильно підсів акумулятор від генератора автомобіля не можна Слід пам'ятати, що заряджати сильно підсів акумулятор від генератора автомобіля не можна. Це може викликати закипання АКБ і вихід з ладу генератора автомобіля.

4. Перевантаження електричної системи

Якщо в процесі руху автомобіля одночасно підключати кілька енергоємних систем (дальнє світло, опалювальну систему, вентилятор радіатора, кондиціонер, потужний автозвук та інші), акумулятор на машині буде працювати при підвищених токах навантаження.

Потужності генератора може бути недостатньо для заповнення заряду АКБ. Акумулятор почне нагріватися, результатом чого може бути його закипання.

5. Недостатня вентиляція

Деякі автолюбителі, прагнучи збільшити ємність акумуляторної батареї, набувають нерідну АКБ великих розмірів. В результаті цього зменшуються технологічні отвори між акумулятором і вузлами конструкції підкапотного простору.

У таких випадках акумулятор не отримує достатню природне охолодження, що призводить до його перегрівання і закипання.

6. Переполюсовка АКБ

Дуже рідко, але все ж, яка трапляється в практиці причина кипіння. Якщо АКБ повністю розряджений, його можна випадково зарядити в зворотній полярності. І такі випадки зустрічаються.

Як правило, при підключенні неправильно зарядженого акумулятора до бортової мережі машини, спостерігається процес кипіння за рахунок надвеликих струмів розряду.

Одночасно з цим зазвичай перегорають діоди випрямного моста генератора і деякі запобіжники автомобіля.

Дії водія при закипанні акумуляторної батареї

Якщо акумулятор закипів на машині під час руху, необхідно негайно виконати наступні дії:

  • заглушити двигун;
  • відкрити капот, забезпечить приплив повітря, якщо АКБ має сорочку, зняти її;
  • дати охолонути акумуляторної батареї до температури нижче 40 градусів Цельсія (легко визначити дотиком рукою);
  • закрити капот, завести автомобіль і доїхати до найближчої заправки;
  • придбати дистильовану воду і зробити долівку до необхідного рівня електроліту;
  • якщо акумулятор не обслуговуються, долівку можна здійснити через отвір газоотвода;
  • якщо в ремкомплект є мультиметр, виміряти напругу на АКБ на заведеному двигуні , Якщо напруга перевищує рівень 15 Вольт, відключити товстий провід генератора, ретельно його заізолювавши і закріпивши за найближчий елемент кузова;
  • продовжувати рух до місця стоянки або ремонту, відключивши по можливості всі пристрої додаткового комфорту (грубка, автомагнітола, кондиціонер та інші).

профілактика

Щоб запобігти закипання акумулятора на машині, необхідно виконувати наступні правила:

  • звільнити простір біля АКБ від зайвих предметів (ганчір'я, елементи захисту);
  • не рідше одного разу на місяць проводити контроль рівня електроліту, в жарку пору року цю операцію слід проводити щотижня;
  • за допомогою мультиметра регулярно (бажано не рідше 1 разу на місяць) проводити контроль напруги на АКБ при заведеному двигуні, має бути в межах 13,5 - 14,5 Вольт;
  • виробляти візуальний контроль стану акумуляторних клем і корпусу АКБ.

Читайте статтю про те,   як зробити діагностику автомобіля самому   і що для цього буде потрібно Читайте статтю про те, як зробити діагностику автомобіля самому і що для цього буде потрібно.

як самостійно перевірити роботу генератора на машині.

Можливі причини https://voditeliauto.ru/poleznaya-informaciya/avtoustrojstva/podveska/stuk-v-perednej-podveske.html стуку в передній підвісці.

Відео - про закипання гібридного акумулятора:


Додати свою рекламу

Додати свою рекламу

Додати свою рекламу

Додати свою рекламу

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов