Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Колектор для теплої підлоги: гребінка з насосом і призначення розподільного вузла, витратоміри, шафа, ціна обладнання, схема, підключення та особливості монтажу своїми руками

  1. Загальна інформація
  2. змішувальний вузол
  3. Колекторна група
  4. функції
  5. Принцип роботи
  6. види
  7. схема
  8. Взаємодія з насосом
  9. колекторний шафа
  10. монтаж
  11. Ціна
  12. Корисне відео
  13. висновки

Наша сеть партнеров Banwar

система   водяної теплої підлоги   включає в себе кілька вузлів, з яких власне труби лише робочий орган, який потребує харчуванні і регулюванню
система водяної теплої підлоги включає в себе кілька вузлів, з яких власне труби лише робочий орган, який потребує харчуванні і регулюванню.

Функціонування системи, що складається з одних лише труб, не має сенсу, так як в цьому випадку тепла підлога грітиме приміщення в максимально можливому режимі, що ніяк не узгоджується з уявленнями про комфорт.

Система водяного теплої підлоги має більш складну конструкцію, ніж електричні теплі підлоги , Оскільки вона не виробляє тепло сама по собі, а працює на готовому теплоносії. Звідси необхідність в транспортуванні, розподілі, регулюванню тиску і продуктивності теплоносія, що в сукупності змінює мікроклімат в опалювальному приміщенні і вимагає наявності відповідного обладнання.

Загальна інформація

Загальна інформація

Колектор для теплої підлоги - елемент системи водяного теплої підлоги, до якого безпосередньо приєднуються труби . Інша назва колектора - гребінка для теплої підлоги - виразно описує зовнішність пристрою. Дещо спрощуючи, колектор - це труба, що має ряд отворів для підключення контурів теплої підлоги. Вхід (або вихід) - це отвір з торця колектора, забезпечене різьбленням для приєднання патрубка.

Ряд отворів, розташованих на поздовжньої осі труби - місця приєднання контурів теплої підлоги.

Трубопровід теплої підлоги розділений на кілька рівних частин - контурів (або петель). Це робиться для того, щоб полегшити роботу циркуляційного насоса, оскільки велика довжина труби - це високий опір потоку, яке треба долати, підвищуючи загальний тиск системи, що небажано через появу ризику для з'єднань. Крім того, з'являється можливість регулювання тиску і продуктивності кожного контуру окремо, тобто стає можливим створення в різних приміщеннях своєї температури.

Кількість вихідних отворів колектора - це число контурів, яке можна підключити до даного колектору. При необхідності можна з'єднати два або більше колектора, збільшуючи число підключаються контурів до необхідного значення. Якщо з'являються зайві виходи, їх можна просто заглушити і залишити невикористовуваними.

Важливо! Поєднуючи кілька колекторів в єдиний комплекс, слід дотримуватися умова: сума площ відводів повинна бути дорівнює площі вхідного отвору. Виконання цього правила забезпечує рівномірність розподілу потоку всередині колектора. Тому надмірно збільшувати число відводів на одному вузлі не можна.

змішувальний вузол

змішувальний вузол   - це пристрій, що здійснює регулювання температури теплоносія для теплої підлоги
змішувальний вузол - це пристрій, що здійснює регулювання температури теплоносія для теплої підлоги.

Призначення змішувача - зниження температури теплоносія в трубах теплої підлоги, за допомогою підмішування остигнула води із зворотного трубопроводу до гарячої води прямого.

Це робиться, найчастіше, шляхом з'єднання прямого і зворотного трубопроводів перемичкою - байпасом, на вході якої встановлено дво- або триходовий клапан .

З його допомогою регулюється надходження гарячого теплоносія в труби теплої підлоги - при збільшенні надходження температура статі підвищується, при зменшенні - теплоносій остигає, і тепла підлога стає прохолодніше. При необхідності можна повністю перекрити доступ гарячої води в труби, що викличе поступове охолодження труб до мінімуму.

Колектор для водяної теплої підлоги - це суміжний елемент змішувального вузла, який приймає підготовлений теплоносій і роздає його по контурах відповідно до зробленими налаштуваннями. У продажу часто зустрічаються готові вузли, що мають в складі об'єднані колектор, змішувач і інші елементи, які не вимагають збірки, а лише підключення харчування, обратки, контурів теплої підлоги.

Колекторна група

Розподільчий колектор, як елемент системи теплої підлоги, використовується в складі колекторної групи
Розподільчий колектор, як елемент системи теплої підлоги, використовується в складі колекторної групи.

Справа в тому, що всі обслуговуються контури мають дві точки з'єднання - пряма і зворотна. Кожна точка приєднується до свого колектору - прямому і зворотному.

Таким чином, завжди є два однакових колектора, що працюють один на віддачу гарячого теплоносія в контури, а інший - на прийом остигнула обратки і повернення її в систему (власний газовий або електричний котел, мережа ГВП або ЦО і т.д.). Тому завжди, коли ведеться мова про колекторі, слід мати на увазі, що насправді є ціла колекторна група для теплої підлоги, що здійснює розподіл і роздачу гарячого потоку зі зворотним змішуванням, а також висновком остиглого.

функції

Колектор водяної теплої підлоги виконує наступні функції:
Колектор водяної теплої підлоги виконує наступні функції:

  1. Прийом гарячого теплоносія.
  2. Розподіл прямого потоку по контурах.
  3. Регулювання надходження теплоносія в кожен контур, відключення окремих петель при необхідності.
  4. Прийом обратки з контурів.
  5. Змішування прийнятої обратки в один загальний потік.
  6. Висновок обратки в систему.

Таким чином, при всій простоті пристрою, що їх функції абсолютно необхідні. Можливість адресного зміни надходження гарячої підживлення - вельми корисна особливість, що дозволяє регулювати частина системи теплої підлоги під час роботи, без відключення.

Принцип роботи

Принцип роботи

Колектор з витратомірами для теплої підлоги - це труба з рядом отворів, до яких підключаються контури теплої підлоги.

Торцева частина колектора - вхід, куди надходить гарячий теплоносій. Всередині він природним чином розподіляється по вихідних отворів.

За замовчуванням, тиск на всіх виходах буде однаковим, що не завжди вдало вписується в загальну схему роботи системи. Завжди є необхідність трохи остудити той чи інший контур, найпростіший спосіб зробити це - знизити тиск за допомогою власного вентиля або витратоміра, встановленого на кожному виході.

Таким чином, є можливість видавати різну кількість теплоносія в кожен контур за бажанням власника, змінюючи тим самим температуру підлоги і виробляючи настройку теплої підлоги в даному приміщенні.

Колектор зворотного потоку працює трохи інакше. Напрямок потоку у нього протилежно прямому, робота пристрою зводиться до відома всіх потоків в один загальний і виведення його в зворотний магістраль. На зворотних колекторах зазвичай встановлюються спеціальні роз'єми - грибки для монтажу сервоприводів, які здійснюють автоматичне регулювання режиму роботи теплої підлоги.

види

Є безліч видів пристроїв, розрахованих на два або більше контуру
Є безліч видів пристроїв, розрахованих на два або більше контуру.

Їх виробляють з наступних матеріалів:

  1. Нержавіюча сталь.
  2. Латунь.
  3. Поліпропілен.

Матеріал колектора - показник здатності пристрою витримувати високий тиск і температуру.

Використовуються такі види матеріалів:

  1. Найбільш міцною вважається нержавейка, вона здатна витримувати високий тиск, надійно з'єднується за допомогою різьбових з'єднань. При цьому вона має обмеження по коефіцієнту теплового розширення, прояв якого - поява з часом протікання по з'єднаннях.
  2. Колектори з поліпропілену менш міцні, вони вимагають пайки, що ускладнює їх монтаж. При цьому вони набагато дешевше, мають більш збалансовані співвідношення вхідних і вихідних перетинів, вдаліше працюючи з високим числом контурів.
  3. Латунні корпусу кілька менш стійкі до навантажень, при практично рівних цінах з пристроями з нержавійки. При цьому є зовсім прості варіанти, практично складаються з труби з отворами, забезпеченими різьбленням. Є безліч китайських зразків, різного ступеня складності і комплектації, але з ними слід бути обережними - при взаємодії з європейськими змішувальними системами осі труб не збігаються, викликаючи необхідність якось виходити з положення за допомогою будь-яких перехідників, а це ЗНИЖУЄ витрата теплоносія.

Існує досить велика кількість виробників з різних країн, що виготовляють колектори для водяної теплої підлоги.

Провідні виробники колекторів:

  • Valtec;
  • IPS;
  • IVR;
  • Tiemme і багато інших.

Вибір того чи іншого типу пристрою заснований на конкретних параметрах системи - кількості контурів, продуктивності і тиску теплоносія, способі підключення харчування та інших характеристиках, що визначають умови роботи пристрою і кількість питомих контурів.

схема

схема

Схема колектора теплої підлоги досить проста.

Він складається з відрізка звичайної труби (корпусу), що має кілька (два і більше) виходів, що мають або різьблення для з'єднання з фітингами, або регулювальні вентилі (Кульові чи іншої конструкції). Крім того, вихід може бути обладнаний витратоміром, що здійснює контроль і регулювання витрати теплоносія. Вхід і вихід колекторної групи підключаються до суміжного змішувальному вузла, що має циркуляційний насос, байпасну перемичку і дво- або триходовий клапан (звичайний склад змішувача).

Взаємодія з насосом

Колектор з насосом для теплої підлоги призначений для створення робочого тиску в системі
Колектор з насосом для теплої підлоги призначений для створення робочого тиску в системі.

Можливо функціонування без нього, на природної циркуляції, але такий спосіб не забезпечує достатньої швидкості теплоносія, який занадто швидко остигає.

Від цього ефективність роботи теплої підлоги різко падає. Подача теплоносія з більш високою і, що головне, з постійною швидкістю, тиском і продуктивністю дозволяє забезпечити більш рівний і якісний обігрів приміщення.

зазвичай циркуляційний насос знаходиться безпосередньо перед колектором, щоб максимально стабілізувати подачу теплоносія. Він входить до складу змішувача, що складається з колектора, насоса, дво- або триходового клапана і байпасній перемички.

колекторний шафа

Колекторний шафа для теплої підлоги - це контейнер, зазвичай прикріплений до стіни або вбудовується в неї, всередині якого розміщується колектор
Колекторний шафа для теплої підлоги - це контейнер, зазвичай прикріплений до стіни або вбудовується в неї, всередині якого розміщується колектор.

Використовується саме як вмістилище, щоб приховати з видимості трубопроводи та інші елементи колекторної групи. Виготовляється, найчастіше, з листового металу.

Має прямокутну форму, розміри можуть бути різними в залежності від кількості підключених контурів. Глибина шафи зазвичай невелика - близько 12 см, основні габарити - це ширина і висота. Колекторні шафи від одного виробника зазвичай змінюються по зростанню ширини при однакових глибині і висоті. Рекомендується встановлювати ближче до центру стіни, а також до підлоги (не піднімати шафа вище 1 метра над рівнем стяжки або чистового покриття).

монтаж

Монтаж колектора теплої підлоги своїми руками рекомендується робити до укладання труб, щоб їх кінці не бовталися в очікуванні підключення
Монтаж колектора теплої підлоги своїми руками рекомендується робити до укладання труб, щоб їх кінці не бовталися в очікуванні підключення.

Набагато простіше відразу ж підключати один кінець, укладати трубу відповідно до обраної конфігурацією і закінчувати укладку підключенням знову до колектора.

У цьому випадку немає необхідності робити на кінцях запас труби на всякий випадок.

Вибір місця розташування колекторного шафи також проводиться заздалегідь, з таким розрахунком, щоб забезпечувалася максимально однакова довжина всіх контурів для рівномірності роботи системи. Крім того, для виключення завоздушіванія труб колектор теплої підлоги в зборі розташовується в найвищій точці системи.

Порядок монтажу:

  1. Установка колекторного шафи.
  2. Якщо придбаний не готовий колектор, а його частини, здійснюється складання. Для цього треба приєднати до колектора змішувач. На зворотному колекторі зазвичай встановлюється, з одного боку, вихід на магістраль обратки, а з іншого - кульовий кран для заповнення та зливу системи. Встановлюються всі необхідні пристрої - витратоміри, сервоприводи (якщо є), підключаються магістральні трубопроводи.
  3. Зібраний колекторний вузол для теплої підлоги розміщується в шафі на спеціальні монтажні шини, які можна налаштувати на потрібну ширину.
  4. До колектора приєднуються труби контурів теплої підлоги.

Всі з'єднання повинні бути акуратними і надійними, оскільки робота системи розрахована на дуже тривалий термін. Оскільки колектор знаходиться в зручному для доступу місці, його ремонтопридатність досить висока, але необхідність зупинки системи в зимовий час - не найприємніше подія, тому слід відразу убезпечити себе від можливих неприємностей.

Ціна

Різноманітність колекторів означає і різноманітність цін на них
Різноманітність колекторів означає і різноманітність цін на них. Найдешевші - поліпропіленові зразки, але вони вимагають досить складного підключення - потрібно пайка.

У латунних і нержавіючих ціна значно дорожче, але підключення колектора теплої підлоги не вимагає наявності складного обладнання і доступно всім, головне - не допустити помилок.

Нижній поріг цін на поліпропіленові пристрою починається від 400 руб., Нержавіючі або латунні - від 1500 руб. В цілому можна знайти варіанти для всіх категорій забезпеченості, але найдешевші пристрої купувати не варто, так як ризик неякісного функціонування у них найбільш високий. Практика показує, що краще рішення - дотримуватися «золотої середини», вибираючи не найдешевші, але і не найдорожчі моделі.

Корисне відео

Ознайомтеся візуально з принципом роботи і деякими моделями колекторів на відео нижче:

висновки

Робота системи водяного теплої підлоги регулюється і багато в чому забезпечується змішувальним вузлом, в якому колектор грає роль розподільника, що віддає гарячий і приймає остиглий теплоносій. Паралельно з цим, відбудеться налаштування потоку і регулювання режиму дії системи. Дія пристрою досить просто, але надзвичайно важливо, вимагає особливої уваги до монтажу та експлуатації.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов