Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Комп'ютери та комплектуючі - Огляд материнської плати GIGABYTE B450 AORUS Pro

  1. Позиціонування на ринку
  2. Упаковка і комплект поставки
  3. Основні технічні характеристики
  4. Зовнішній вигляд, технічні особливості
  5. Інтерфейс UEFI BIOS
  6. Фірмове програмне забезпечення
  7. тестування
  8. висновок

Наша сеть партнеров Banwar

Багато користувачів чекали появу оновленого покоління процесорів AMD серії Ryzen, з виходом якого була представлена ​​і пара нових чіпсетів - X470 і B450

Багато користувачів чекали появу оновленого покоління процесорів AMD серії Ryzen, з виходом якого була представлена ​​і пара нових чіпсетів - X470 і B450. Для ентузіастів, само собою, цікаві материнські плати на базі X470, а для тих, кому функціонал старшого варіанту надлишковий, були запропоновані плати на B450, хоч і дещо пізніше. Логічно, що B450 пропонує менший набір тих чи інших інтерфейсів, ніж X470, але тут коректно буде додати порівняння з попередником - B350. Найважливіші відмінності, які дійсно корисні великій кількості користувачів - материнські плати B450 тепер підтримують розгін процесорів, а також фірмову технологію AMD StoreMI - можливість об'єднання SSD і HDD для прискорення роботи другого (більш докладно - https://www.amd.com/ru/technologies/store-mi ). У цьому матеріалі ми розглянемо можливості материнської плати GIGABYTE B450 AORUS Pro, яка хоч і є самою функціональною серед всіх плат GIGABYTE B450, але має порівняно невисокою вартістю.

Позиціонування на ринку


Материнські плати Gigabyte для процесорів AMD у виконанні AM4 представлені в трьох серіях - Ultra Durable, Gaming і AORUS. Плати серії Ultra Durable знаходять своє застосування в робочих і ігрових ПК, де потрібна висока якість, але без зайвого функціоналу, Gaming є хорошими рішеннями для невимогливих геймерів, а AORUS - флагмани серед всіх варіантів GIGABYTE. Звичайно, тут варто розділяти плати ще й по чипсетам, адже саме від них залежить реалізація доступного функціоналу - кількість USB портів, SATA портів, доступні режими роботи основного PCIe слота та інше.

Модельний ряд плат на базі чіпсета AMD B450 на даний момент налічує п'ять материнських плат, чотири з яких відносяться до серії AORUS - дві повноформатні (ATX), одна mATX і одна miniITX.

B450 AORUS Pro є найбільш просунутою за можливостями материнською платою з представлених в серії.

Упаковка і комплект поставки


Материнська плата поставляється в коробці середніх розмірів, яка оформлена у фірмовому стилі Aorus для всіх актуальних моделей - на фронтальній стороні зазначена назва плати, кілька її особливостей, а на тлі розміщений логотип бренду.

Фотографія материнської плати, її основні характеристики, а також цілий набір ключових особливостей розміщені на зворотному боці коробки.

Виробник зазначає:
- просунуту підсистему харчування (схема 8 + 3), що дуже важливо для роботи флагманських процесорів, але мало хто приділяє цьому особливу увагу;
- поліпшену звукову підсистему з додатковим підсилювачем для навушників і професійними конденсаторами WIMA;
- набір технологій Smart Fan 5 з можливістю інтелектуального управління вентиляторами в залежності від інформації, одержуваної з датчиків на платі;
- цілих два радіатора для M.2 SSD-накопичувачів;
- фірмову підсвічування RGB Fusion з можливістю її настройки через фірмове програмне забезпечення;
- гігабітний мережевий адаптер Intel з програмним забезпеченням cFosSpeed, призначеним для оптимізації мережевого трафіку;
- наявність USB 3.1 Gen2 портів (Type-A і Type-C;
- металеве посилення основного PCIe слота;
- встановлену заглушку на панель введення / виведення плати;
- поліпшені контакти в роз'ємах живлення процесора і самої материнської плати.

Комплект поставки багатим назвати не можна, але включає він у себе найнеобхідніше - керівництво користувача, фірмову наклейку, диск з драйверами і програмним забезпеченням, два SATA кабелю, два набори гвинтів (фіксація M.2 накопичувачів), а також корисний аксесуар - перехідник G- Connector, який значною мірою знижує підключення проводів передньої панелі корпусу до материнської плати.

Основні технічні характеристики


Підтримка процесорів:

AMD Ryzen 1-го і 2-го покоління, AMD Ryzen з графікою Radeon Vega
Чіпсет: AMD B450
Слоти розширення: PCIe x16 (PCIEX16), PCIe x16 (PCIEX4, працює в режимі x4), PCIe x16 (PCIEX1_2, працює в режимі x1), PCIe x1 (PCIEX1_1)
Відеовиходи: HDMI, DVI-D
Оперативна пам'ять: 4 слота DDR4, до 3200 МГц, до 64 ГБ
SATA: 6 портів
M.2: 2 порти
USB: USB 3.1 Gen2 Type-C, USB 3.1 Gen2 Type-A, два USB 3.1 Gen1 Type-A, чотири USB 2.0
Аудіо: Realtek ALC1220-VB
Мережа: гігабітний мережевий адаптер Intel
Форм-фактор: ATX (305х244 мм)

Зовнішній вигляд, технічні особливості


Оглядаючи поглядом B450 AORUS Pro, так і не скажеш, що перед нами продукт із середньої цінової категорії. Судіть самі - відмінна підсистема харчування, гарне її охолодження, два радіатора для M.2 пристроїв, поліпшена звукова підсистема і багато іншого, що ми розглянемо трохи нижче. Такий набір дуже навіть вражає, адже у нас в руках продукт усього за 9000 рублів (на момент публікації матеріалу).

Всі ключові особливості можна побачити на офіційному слайді, взятому з сайту виробника:

RGB підсвічування реалізована в декількох зонах - в області чіпсета, аудіо тракту і в декоративної пластиковою накладкою біля процесора.

Цікавим є те, що один з світяться логотипів AORUS реалізований на встановленою металевою заглушці панелі введення / виводу плати.

На звороті плата нічим нас не приваблює, хіба що тут можна побачити розведення PCIe слотів.

Всього користувачеві доступні три PCIe x16 слота і один PCIe x1 (PCIEX1_1) слот. Але по факту їх режими роботи відрізняються від фізичних розмірів.
Основний, укладений в металевий підсилювач, працює в режимі x16.
Середній (PCIEX4) працює в режимі x4. Але він ділить лінії зі слотами PCIEX1_1 і PCIEX1_2 - якщо в будь-який з них встановити будь-який пристрій, то PCIEX4 буде працювати в режимі x2.
Нижній (PCIEX1_2) працює в режимі x1.

У лівому нижньому кутку знаходиться звукова підсистема. Заснована вона на кодеку Realtek ALC1220-VB, а її обв'язка доповнена цілим набором Hi-Fi конденсаторів WIMA і Nichicon.

Нижня частина плати багата на інтерфейси - тут знаходяться:
- коннектори для підключення кабелів передній панелі корпусу;
- два коннектора для підключення в сумі чотирьох USB 2.0 портів;
- колодка для підключення двох USB 3.0 портів;
- роз'єм для підключення TPM модуля;
- роз'єм для підключення аудіо портів;
- два роз'єми для підключення RGB пристроїв різних типів.

Ще один коннектор для підключення LED пристроїв (з перемикачем режиму роботи) реалізований в правому верхньому куті плати.

І ще один коннектор для RGB стрічки знаходиться між процесором і PCIe x16 слотом, біля двох мікросхем BIOS. До слова, про останніх - технологія називається DualBIOS. Її суть полягає в тому, що у вашому розпорядженні дві мікросхеми BIOS і якщо, наприклад, оновлення прошивки піде не за планом, то материнська плата все одно залишиться працездатною - вона запуститься з використанням резервної мікросхеми.

Повернемося в нижню частину плати. Практично в самому її куті розміщені чотири світлодіода, що виконують роль індикатора POST-кодів, хоч і в спрощеному вигляді - вони відповідають за демонстрацію статусу ініціалізації процесора, оперативної пам'яті, відеокарти і завантажувального пристрою. Якщо в процесі завантаження щось не в порядку, то можна швидко визначити проблему.

Для підключення SATA пристроїв реалізовано шість портів. Чотири з них знаходяться біля чіпсета, який охолоджується досить великим радіатором, в який вбудовано підсвічування.

Ще два порти знаходяться біля коннектора основного живлення материнської плати.

Для установки M.2 SSD-накопичувачів передбачено два порти. Обидва накопичувача охолоджуються встановленими радіаторами.

З накопичувачами вони стикаються по всій довжині через термопрокладку.

Один з портів (M2A, ближче до процесора) підтримує установку SATA і PCIe 3.0 x4 / x2 SSD-накопичувачів формату 2242/2260/2280/22110.
Другий (M2B) підтримує тільки PCIe 3.0 x2 пристрої формату 2242/2260/2280.

Примітним є той факт, що заглушка панелі введення / виводу вже встановлена ​​на заводі виробником і зафіксована двома гвинтами. Набір інтерфейсів, доступних користувача, такий:
- чотири порти USB 3.0;
- два порти USB 3.1 Gen2 (один Type-A і один Type-C;
- HDMI;
- DVI-D;
- мережевий порт RJ-45;
- п'ять аудіо роз'ємів 3.5 мм;
- оптичний вихід S / PDIF.

Всередині пластикової декоративної панелі, яка частково приховує один з радіаторів підсистеми живлення процесора, ховається набір RGB світлодіодів. Ця панель фіксується до металевої заглушці, а вся ця конструкція пригвинчується до плати.

Незважаючи на те, що плата знаходиться в середньому ціновому сегменті, виробник реалізував гарне охолодження підсистеми живлення, яке представляє собою два роздільних алюмінієвих радіатора, що володіють досить великими розмірами.

Кріпиться кожна з секцій до плати за допомогою пластикових фіксаторів, а з мосфети підстави радіаторів стикаються через термопрокладки. Незважаючи на те, що фіксатори виконані з пластика, вони надійно притискають радіатори до плати.

В сумі підсистема харчування налічує 11 фаз - 8 для процесорних ядер і 3 для графічного. Якщо бути точніше, то 8 основних фаз є 4 з Подвоювач. Це підтверджується контролером Intersil ISL95712, що володіє 4 + 3 каналами. Для харчування реалізований один 8-контактний роз'єм.

Інтерфейс UEFI BIOS


BIOS сучасних материнських плат є досить складне програмне забезпечення, яке можна назвати навіть операційною системою - це абсолютно незалежна від класичної ОС (тієї ж Windows) програмна частина, яка вміє працювати з усіма встановленими пристроями, якщо для них будуть завантажені відповідні драйвери. Саме тому кожен виробник повинен приділяти увагу і цієї складової материнської плати - все повинно працювати коректно, а інтерфейс повинен бути наочним і максимально простим.

За замовчуванням завантажується розширений режим налаштувань і розділ MIT, в якому зібрані всі налаштування для управління процесором і пам'яттю в рамках можливостей чіпсета AMD B450.

Знизу і праворуч реалізовані спливаючі меню. Знизу доступні кнопки для перемикання в спрощений режим, вибору мови інтерфейсу, запуску програм Q-Flash або Smart Fan. Справа з'являється вікно з деякою інформацією про частоту процесора, його температурі і напрузі; оперативної пам'яті і основних напружених.

Програма Q-Flash призначена для створення резервної копії BIOS або його поновлення.

Програма Smart Fan призначена для управління системою охолодження. Доступне регулювання швидкості роботи вентиляторів в залежності від температур або у відповідності зі спеціальними графіками, які можна створювати самим.

Підрозділ Advanced Frequency Settings містить параметри для управління частотами оперативної пам'яті і процесора.

Окремий підрозділ потрібно для налаштування оперативної пам'яті.

Деякі додаткові налаштування напруги на процесор і пам'ять.

Значення поточних напруг можна подивитися в підрозділі PC Health Status.

І ще пара додаткових налаштувань розташовані в підрозділі Miscellaneous Settings.

Розділ System демонструє загальну інформацію про моделі материнської плати.

У розділі BIOS зібрані кілька налаштувань завантаження системи.

Вся настройка додаткових пристроїв проводиться в розділі Peripherals.

Деякі параметри роботи чіпсета - в розділі Chipset.

Налаштування параметрів включення системи - в розділі Power.

У заключному розділі Save & Exit можна зберегти нові настройки, завантажити стандартні або відкотити всі зміни. Також можна зберегти або завантажити профіль налаштувань.

Існує також і спрощений режим графічної оболонки, де все інтуїтивно зрозуміло для новачків. Тут ми отримуємо швидкий доступ до інформації про систему, а також до можливостей вибору плану продуктивності в спрощеному вигляді.

Фірмове програмне забезпечення

Все програмне забезпечення, яке можна використовувати з материнською платою, розділене на модулі, завантажувані окремо.
В якості основи використовується APP Center, з якого вже і проводиться запуск тієї чи іншої програми для роботи з певним компонентом системи.

Крім набору додатків-модулів, реалізована можливість змінювати налаштування операційної системи, немов якби ви перебували в стандартній панелі управління Windows.

Сам APP Center володіє деякою кількістю налаштувань - мова інтерфейсу, колір оболонки, втручання в планувальник Windows, а також можливість синхронізації часу, установки мови BIOS і автоматичного запуску програми при завантаженні операційної системи.

Повернемося до списку доступних додатків. Підемо по черзі в порядку, як додатки відображені на головному екрані.

3D OSD - відображення системної інформації поверх екрану. Наприклад, це може бути частота кадрів в грі, температура і завантаження процесора і багато іншого.

@BIOS - перегляд інформації про BIOS плати, можливість поновлення як по мережі, так і локально, доступні функції збереження поточної версії і заміни логотипу.

AutoGreen - можливість автоматичного перекладу вашого ПК в режим енергозбереження, якщо поєднане пристрій знаходиться поза зоною дії мережі Bluetooth.

USB Blocker - блокування USB пристроїв різних типів.

Home Cloud Station - клієнтська частина для доступу до ваших пристроїв і ресурсів.

Home Cloud Station Server - серверна частина хмарного сервісу для доступу до портативних пристроїв і файлів на вашому ПК.

EasyTune - програмне забезпечення для налаштування системи - вибору профілю роботи, розгону процесора і оперативної пам'яті (якщо цей функціонал доступний), моніторингу поточного стану. Присутня можливість створення профілів налаштувань з можливістю їх застосування після натискання клавіш.

Fast Boot - налаштування швидкого завантаження.

Game Boost - оптимізація системи для досягнення максимальної продуктивності в іграх.

RGB Fusion - додаток для настройки світлодіодного підсвічування на материнській платі і не тільки. У режимі Basic доступні кілька режимів роботи підсвічування.

Режим Advanced потрібен для тих, хто хоче сам налаштувати підсвічування на свій розсуд. Є можливість налаштування кожної зони індивідуально. Крім того, підтримується настройка підсвічування інших компонентів системи, сумісних з цим ПЗ.

Реалізована можливість інтелектуального зміни підсвічування залежно від певних значень системи - температури процесора, ступеня завантаження процесора, швидкості обертання вентилятора процесора, за розкладом, швидкості з'єднання з мережею або в залежності від температури з датчика.

Smart Backup - створення резервних копій і відновлення з них.

Smart Time Lock - обмеження доступу до роботи за ПК в залежності від розкладу.

Smart HUD - можливість накладення відео поверх екрану, що може бути корисно при керівництві по проходженню складного моменту в грі. Або при бажанні дивитися інші ролики під час вашого ігрового процесу.

Smart Keyboard - створення макросів для клавіатури.

Smart Survey - відправка технічних даних про свою систему в GIGABYTE для аналізу на предмет виявлення неполадок в роботі і їх виправлення.

V-Tuner - розгін відеокарти.

тестування


Для тестування материнської плати був узятий процесор Ryzen 5 2600, а для його охолодження - баштовий кулер, потік повітря від вентилятора якого проходить вище радіатора підсистеми живлення. Такий варіант був використаний для того, щоб перевірити нагрівання і можливості охолодження в області підсистеми живлення материнської плати.

Номінальний режим роботи процесора - тактова частота виставлена ​​практично точно.

Частота в Boost також близька до заявленої.

Що стосується розгону, то тут дуже багато залежить від процесора. Наш екземпляр зміг нормально функціонувати на частоті 4.1 ГГц (з деякою погрішністю вимірювань).

Перед тим, як перейти до тестування продуктивності, обов'язково вивчимо систему під повним навантаженням (Prime95 протягом трьох годин). Цікавить нас температура підсистеми живлення, так як це дуже важливо, адже при її перегрів процесор буде знижувати частоту і, відповідно, продуктивність.

Загальний вигляд на стенд під навантаженням:

Один з радіаторів, який охолоджує найбільшу частину підсистеми живлення, прогрілося практично до 57 градусів. Оточення розігрілося до 70 градусів, що абсолютно не викликає питань.

Другий радіатор прогрілося до 45 градусів.

Результати тестування продуктивності у всіх трьох режимах роботи - повний номінал, зафіксований Boost і розгін.








висновок


переваги:
- високоякісна компонентна база;
- ефективна система охолодження підсистеми живлення процесора;
- два радіатора для M.2 SSD-накопичувачів;
- можливість створення RAID з M.2 SSD-накопичувачів;
- наявність чотирьох роз'ємів для підключення RGB LED пристроїв;
- гігабітний мережевий контролер Intel з фірмовим ПО cFosSpeed;
- використання професійних компонентів у аудиоподсистеми;
- дві мікросхеми BIOS;
- стильний і сучасний зовнішній вигляд;
- невисока вартість;

недоліки:
- з урахуванням ціни - вагомих не виявлено;

особливості:
- підтримка тільки процесорів Ryzen, процесори A-серії і Athlon не підтримуються;
- обмеження щодо використання PCIe слотів.

GIGABYTE B450 AORUS Pro - материнська плата, яка за порівняно невеликі ВАРТІСТЬ предлагает багатий набір можливий для Збірки ігровий або РОБОЧОЇ системи. Чи не дарма їй видана честь буті лідером Серії плат AORUS, Заснований на безе чіпсета AMD B450. На ее основе можна зібраті як ігрову, так и РОбочий систему, обмежена, щоправда, однією відеокартою. В ІНШОМУ ж ми практично НЕ обмежені - можна Встановити флагманській 8-ядерний процесор и даже розігнаті его (чого нельзя Було делать на платах B350), 64 ГБ оператівної пам'яті з частотою 3200 МГц и зібраті RAID масив з M.2 SSD- накопічувачів. А щоб надати своїй системі унікальний зовнішній вигляд, допускається підключення набору світлодіодних стрічок або інших RGB пристроїв в кількості цілих чотирьох штук.

На ринку присутня не дуже багато моделей плат на базі чіпсета AMD B450, характерних продуманою системою охолодження. Підсистема живлення процесора у B450 AORUS Pro охолоджується двома досить великими радіаторами, ефективності яких цілком достатньо для розсіювання виділяється мосфети тепла при використанні високопродуктивного процесора. Але справа ще й в тому, що обидва M.2 SSD-накопичувача охолоджуються додатковими радіаторами, що вельми корисно в світлі сильного нагріву таких. Особливо тих, які мають інтерфейсом PCIe x4 - 85-95 градусів чреваті зниженням продуктивності, а додаткові радіатори радикально змінюють цю картину.

Для геймерів виробник реалізував багато апаратних і програмних функцій. Для початку треба відзначити те, що використовується мережевий контролер Intel, чиї рішення перевершують аналоги від інших виробників, які беруть лише програмної складової. Але і в даному випадку виробник пропонує можливість управління мережевим трафіком, віддавши пріоритет, наприклад, вашої улюбленої мережевій грі. Далі - звук. У мережевих баталіях це дуже важливий момент - саме звук дозволяє визначити місце розташування ворога, чекати його в засідці або направлено атакувати. Багато гравців вважають за краще використовувати гарнітури, тому виробник материнської плати приділив цьому чимале значення - в звукової підсистеми використовується підсилювач для навушників, який дозволяє домогтися не тільки мінімізації спотворень, але і уникнути нестабільного рівня гучності.

Що стосується дизайну - зовнішній вигляд у материнської плати сучасний і навіть без додаткових RGB пристроїв може бути виставлений на показ крізь прозору бічну стінку вашого корпусу. У доповненні до кількох RGB зонам на самій платі, ви можете підключити чотири сторонніх LED пристрої та налаштувати їх роботу (колір, режим) за допомогою фірмового програмного забезпечення.

Не обійшлося і без деяких обмежень, але вони властиві платформі в цілому - можна використовувати тільки процесори Ryzen (обох поколінь), а PCIe слоти (все, крім основного) залежать один від одного. Аналогічні обмеження актуальні для більшості ATX материнських плат на базі чіпсета AMD B450 незалежно від виробника.

Як підсумок - в нашому розпорядженні недорога материнська плата з багатими можливостями розширення та розгону процесора, яка дозволяє створити на її основі високопродуктивний ігровий або робочий ПК з яскравим дизайном.

9815

21

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов