Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Копіювати можна втратити: як робити бекап важливих даних

  1. Чому потрібно робити бекап?
  2. За яким принципом копіювати файли?
  3. Куди робити бекап?
  4. Чим робити бекап?

Наша сеть партнеров Banwar

31 березня відзначається Міжнародний день бекапа (від англійського слова backup - резервне копіювання даних). Навіщо для цього, здавалося б, утилітарного дії придумувати цілий свято? Проте, регулярно роблять бекап лише одиниці: в основному це айтішники, просунуті користувачі і ті, кому вже довелося мати справу з втратою важливих даних. А переважна більшість вважає за краще сподіватися на «авось».

День бекапа - ініціатива кількох користувачів соціального новинного сайту Reddit. Вони хотіли підвищити обізнаність про важливість резервного копіювання та закликали хоча б раз на рік робити бекап. Виборах 31 березня аргументований тим, щоб не залишитися в дурнях 1 квітня, втративши цінні файли.

Чому потрібно робити бекап?

Будь-цифровий носій інформації - жорсткий диск, USB-флешка, DVD - рано чи пізно виходить з ладу. Навіть найдорожчі накопичувачі, в які додані технології захисту інформації, не можуть працювати вічно. За законом підлості вони ламаються в самий невідповідний момент, несучи за собою на той світ колекцію сімейних фотографій, недописаний диплом або річний звіт. Відновити файли на непрацюючому жорсткому диску можна, але це дорого: за 200 гігабайт даних (це приблизно 100 фільмів або 40000 фотографій) просять від 1500 грн, а якщо потрібно розкривати камеру жорсткого диска, то в три рази більше.

Але відновити дані можна не завжди, адже флешку легко втратити, а комп'ютер разом з усіма жорсткими дисками заллє водою, коли у сусідів зверху прорве трубу. Ще трапляються крадіжки, пожежі і короткі замикання, після яких файли «йдуть» назавжди. І якби ж то втратити колекцію музики, яку можна відновити. Але фотографії з випускного і відео, зняте під час виписки з пологового будинку, вже не повернеш.

Але фотографії з випускного і відео, зняте під час виписки з пологового будинку, вже не повернеш

За яким принципом копіювати файли?

Головне правило - робити бекап будь-яких файлів, які мають цінність Головне правило - робити бекап будь-яких файлів, які мають цінність. Фахівці рекомендують розділяти їх за категоріями: окремо йдуть найважливіші, окремо середньої важливості, а окремо незначні, але які варто зберігати на всякий випадок.

Має значення і частота оновлення Має значення і частота оновлення. Робочі документи, з якими ви маєте справу кожен день (презентації, листи, звіти), потрібно копіювати якомога частіше. В ідеалі перед тим, як вимкнути комп'ютер і піти додому, продублювати всі, що було зроблено протягом робочого дня. А ось портфоліо можна «бекапіть» раз на місяць або раз на півроку, якщо ви не дуже часто його оновлюєте.

Робочий і особистий обов'язково потрібно розділяти Робочий і особистий обов'язково потрібно розділяти. Хоча б тому, що ступінь відповідальності тут різна. У великих компаніях IT-департаменти самі організовують резервне копіювання даних співробітників, допомагають налаштувати програми автоматичного бекапа, виділяють місце в «хмарі», але якщо ви працюєте в невеликій організації, де і сисадміна свого немає, то про збереження файлів доведеться піклуватися самостійно.

Важливо резервні копії зберігати окремо від оригіналів, хоча б на іншому жорсткому диску, а краще взагалі на окремому пристрої Важливо резервні копії зберігати окремо від оригіналів, хоча б на іншому жорсткому диску, а краще взагалі на окремому пристрої. Що цінніший інформація, тим далі фізично вона повинна знаходитися від свого «дублера».

Але найголовніший принцип - це регулярність Але найголовніший принцип - це регулярність. Визначте частоту копіювання кожної категорії файлів і дотримуйтеся розкладу.

Куди робити бекап?

Носіїв інформації в наш час багато, можна вибрати той, який найбільш до душі (і по кишені).

USB-флешка - найдешевший і простий в зверненні варіант: на те, щоб підключити її до комп'ютера і скопіювати файли, йде кілька хвилин. Флешки зручно зберігати і носити з собою, але в той же час легко втратити або забути в чужому комп'ютері. А ще ці пристрої дуже швидко виходять з ладу, навіть найдорожчі. Кишенькові накопичувачі краще використовувати для копіювання файлів середнього ступеня значимості. І якщо ви зберігаєте на одній з флешок свій бекап, то використовувати її для поточних завдань не потрібно - це небезпечно.

І якщо ви зберігаєте на одній з флешок свій бекап, то використовувати її для поточних завдань не потрібно - це небезпечно

DVD або CD теж можна застосовувати для резервного копіювання, але плюс цього варіанту тільки в доступності. У дисків невеликий обсяг, файли на них записувати незручно (потрібна спеціальна програма), а самі вони займають багато місця і швидко виходять з ладу. Ніхто не може гарантувати, що DVD з весільним відео «прочитає» і через 10-15 років, так само як і те, що через такий проміжок часу вам буде на чому його програвати.

Ніхто не може гарантувати, що DVD з весільним відео «прочитає» і через 10-15 років, так само як і те, що через такий проміжок часу вам буде на чому його програвати

Портативний жорсткий диск - набагато більш прийнятний варіант. Це майже такий же накопичувач, як і в настільному комп'ютері, але його можна носити з собою або тримати на робочому столі окремо від самого ПК. Переносний диск підключається, як і флешка, по USB. Зазвичай він доповнений фірмовою програмою для управління файлами, де можна налаштувати параметри бекапа: задати розклад і вказати, які папки та файли переносити з комп'ютера. Якщо налаштувати графік один раз, то потім не треба буде копіювати вручну, а це знижує шанси втратити щось цінне. Портативні жорсткі диски набагато надійніші, ніж флешки і DVD, але і коштують дорожче.

Портативні жорсткі диски набагато надійніші, ніж флешки і DVD, але і коштують дорожче

Якщо дозволяє бюджет, можна придбати мережеве сховище. Це настільний накопичувач з одним або декількома жорсткими дисками, на яких можна розміщувати не тільки всю домашню бібліотеку - фільми, музику, фотографії - але і резервні копії важливих файлів. Зазвичай такі пристрої неважко налаштувати самостійно - вони цілком «юзер френдлі». Плюс мережевих сховищ в тому, що до них можна віддалено підключатися з будь-яких пристроїв: смартфонів, планшетів, ноутбуків, навіть смарт-телевізорів (зрозуміло, тільки ви вирішуєте, кому дати доступ). Так у вас буде свій особистий «хмара», і навіть якщо ви поїдете у відпустку або в гості до родичів, зможете відкривати файли, які зберігаються на домашньому сховище. З точки зору надійності розміщення резервних копій це один з найкращих варіантів, але обійдеться він дорожче інших (від 5000 гривень без вартості самих жорстких дисків).

З точки зору надійності розміщення резервних копій це один з найкращих варіантів, але обійдеться він дорожче інших (від 5000 гривень без вартості самих жорстких дисків)

А ось компромісом по надійності і вартості зберігання можна вважати публічні хмарні сервіси, такі як Dropbox, Google Drive, OneDrive і інші. Вони працюють за тим же принципом, що і домашнє сховище, але фізично дані знаходяться на серверах надавача послуг. Шанс «втратити» свій бекап практично дорівнює нулю, та й вартість річної передплати залишається на прийнятному рівні: наприклад, в Dropbox 1 терабайт місця коштує 100 доларів на рік. При цьому сервіс безкоштовно надає до 25 гігабайт всім бажаючим. У сервісу є свій клієнт для комп'ютера, який буде автоматично дублювати всі файли в «хмару»: що-небудь втратити таким чином практично неможливо.

Чим робити бекап?

Якщо ви вибираєте «готове» рішення - настільний або портативний сховище, - то програма для резервного копіювання, швидше за все, буде вбудована в систему. Більш просунуті користувачі можуть скористатися окремою програмою, щоб налаштувати бекап у себе на комп'ютері. З платних фахівці рекомендують Acronis True Image Home , Norton Ghost , Paragon Backup & Recovery . Але є і безкоштовні рішення, такі як Handy Backup .

Про те, як робити бекап вбудованими інструментами Windows і MacOS, докладно розповідається тут .

Читайте також: Заряджайся без розетки. Як вибрати повербанк ;

Що в коробочці? Їжа, труси і комікси - вибираємо сюрприз ;

Оратор, технік і піарник: як робити ненудні огляди на YouTube ;

У що пограти: п'ять кращих онлайн-ігор останніх років ;

Космічна одіссея по-українськи: Потрапіті в ТОП-10 стран світу до 2040-го .

Підписуйтесь на нас в Підписуйтесь на нас в   , Читайте в   , Стежте в   і загляньте в , Читайте в , Стежте в і загляньте в .

Чому потрібно робити бекап?
За яким принципом копіювати файли?
Куди робити бекап?
Чим робити бекап?
Навіщо для цього, здавалося б, утилітарного дії придумувати цілий свято?
Чому потрібно робити бекап?
За яким принципом копіювати файли?
Куди робити бекап?
Чим робити бекап?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов