Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

«Кульбаба» та інші способи полегшити процес ручного фокусування

Наша сеть партнеров Banwar

Ручне фокусування по матовому склу використовувалася з самого зародження фотографії. Процес цей досить трудомісткий, і його всіляко намагалися полегшити, використовуючи додаткову лупу, що відкидається в шахті середньоформатних камер, або установчу лупу на окуляр дзеркальних камер.

Проте, для того, щоб швидко сфокусуватися, це не найкращий спосіб, та й вимагає він вельми гострого зору. Тому багато дзеркальних камер в період ручного фокусування забезпечувалися додатковими пристосуваннями, наприклад, мікрорастр, як Зеніт ТТЛ. Мікрорастр являє собою систему мікропірамід з вершинами в площині, що збігається з матовою поверхнею лінзи Френеля. Висота мікропірамід і відстань між ними не перевищує 0,01 мм. Момент точного фокусування в цьому випадку різко змінює картинку, видиму оком видошукача. Для точного фокусування застосовується також клинове фокусировочное пристрій. Іноді воно, як в камері Київ 88, використовується спільно з мікрорастр. Клинове фокусировочное пристрій являє собою два оптичних клина, розташованих в центрі колективної лінзи. Якщо об'єктив не сфокусований, то утворюються дві зміщені частини зображення, які поєднуються в процесі фокусування.

З появою автофокусних камер процес ручного фокусування став використовуватися рідко. Тому оптичні системи, що дозволяють зафіксувати момент точного фокусування, перестали встановлюватися в видошукачі камер. Так в них і не було особливої ​​потреби, оскільки якщо автофокусний об'єктив переключити в режим ручного фокусування, то електронна система автофокусу видавала підтвердження в видошукачі. Тільки замість електричного мотора для переміщення об'єктива використовувалася м'язова сила ваших рук. Система автофокусу практично повністю зосереджена в корпусі камер. У деяких фотоапаратів, таких як Nikon , Pentax , Minolta , Навіть мотор, що переміщає об'єктив, розташований в корпусі камери. І різниця автофокусна і не-автофокусна об'єктива зводиться до того, що в одному випадку переміщення здійснюється обертанням рукою зовнішнього кільця, а в іншому випадку мотором, що обертає вісь, розташовану всередині байонета, що кріпить об'єктив до камери. Зараз мотори сильно подешевшали, тому в кожен з автофокусних об'єктивів стали вбудовувати свій мотор. Цим шляхом пішли вищезгадані фірми, а фірма Canon з самого початку відмовилася від мотора в камері, і все автофокусні об'єктиви мали вбудований мотор. Оскільки основним режимом був режим фокусування за допомогою мотора, то, хоча режим ручного фокусування і зберігся, він був зроблений істотно менш зручним, ніж у не-автофокусних об'єктивів. Хід кільця фокусування став значно коротші, був люфт. Загалом, ручне фокусування на багатьох автофокусних об'єктивах - задоволення не з приємних. Тому хочеться встановити класичний старий об'єктив з ручним фокусуванням і скористатися благами цивілізації, щоб автоматика підтверджувала момент точного фокусування. Поставити об'єктив з різьбою М42 або з байонетами Б або В проблем не становить, перехідні кільця для апаратів Canon EOS легко знайти в магазинах. Однак якщо камера не відчуває електричного зв'язку з об'єктивом, то система підтвердження точного фокусування не працює. Для того щоб обдурити камеру і придумано розглядається пристрій, назване автором «Кульбаба». Сторінка Віктора Лушнікова присвячена влаштуванню тут .

«Кульбаба» являє собою пластмасову пластинку з групою контактів, яка, будучи наклеєна на перехідне кільце, повідомляє камері значення фокусної відстані і діафрагми. Ці значення можуть бути запрограмовані самими різними. За замовчуванням, фокусна відстань - 55 мм і відносний отвір - 1: 1,4. Досить імовірно, що об'єктив, який буде ввернуть в перехідний кільце, має зовсім інше фокусна відстань і зовсім інше відносний отвір. Але це не має ніякого значення. Наше завдання - обдурити автоматику камери. Якщо камера встановлена ​​в режим пріоритету діафрагми, то і система підтвердження точного фокусування, і автоматична установка витримки працюватимуть. А в заголовку EXIF ​​файлу будуть записуватися саме ті значення, які зашиті в мікросхему «Кульбаби». Для нових камер Canon, за винятком одиниць, наявності контактів, наклеєних на перехідне кільце, вже досить. Для плівкових камер, цифрових камер Canon EOS D30 і D60 , А також, схоже, для всіх одиниць, камеру треба обманювати ще й механічно. Якщо порівняти байонет на об'єктиві і байонет перехідного кільця EOS-М42, то можна помітити, що один з пелюсток байонета на переходнике вже.

Це зроблено для того, щоб при кріпленні об'єктива пелюстка не зміщувати перемикач.

У старих камер, якщо перемикач замкнутий, а об'єктив не має контактів, то камера зависне. Якщо ж перемикач не замкнутий, то камера просто не перевіряє, чи підключено щось до контактів. Таким чином, якщо планується використовувати «Кульбаба» зі старими камерами і перехідним кільцем, що випускається фірмами Пошук-Фото або Jolos , То перехідне кільце треба допрацьовувати. Наприклад, так як зробив я: просвердлив в байонеті отвір 0,5 мм і загнав туди шматок сталевого дроту.

Для кріплення «Кульбаби» до перехідних кілець з байонета EOS на байонет Б необхідний спеціальний кутовий тримач, оскільки у цих кілець немає площині, до якої можна приклеїти пристрій. У більшості випадків, на мій погляд, зручніше використовувати два перехідних кільця: EOS - М42 з наклеєним «Кульбаба» і М42-Б.

У технічному описі Canon для камери EOS 5D написано, що система автофокусування містить чутливі елементи двох типів: одні розраховані на об'єктиви з відносним отвором 1: 2,8; інші - на 1: 5,6.

Мої експерименти показали, що реально у цій системи є запас. З об'єктивом Хвиля (фокусна відстань 80 мм) вдавалося домогтися підтвердження фокусування при зйомці контрастного тест-об'єкта, що лежить на светостоле, при диафрагменном числі 16.

При цьому важливо саме діафрагма, а не кількість світла, що потрапляє на датчик. При установці перед об'єктивом нейтрального світлофільтра НС-8 підтвердження фокусування працювало настільки ж упевнено, як і без нього. При цьому камера вказувала розрахункову витримку в 1,6 с при ISO 100. Граничне значення діафрагми, ймовірно, пов'язано з глибиною різкості і залежить від фокусної відстані об'єктива. Як правило, чим більше довгофокусний об'єктив, тим сильніше можна закрити діафрагму.

Об'єктиви для среднеформатного апарату Київ 88

Об'єктив Фокусна раасстояніе Граничне значення діафрагми Мир-26 45 мм F: 11 Світ 38 65 мм F: 11 Хвиля 80 мм F: 16

На відміну від оптики, призначеної для середньоформатних камер, об'єктиви для Зеніту показують дещо гірші результати.

Для різних цифрових камер це значення дещо різниться. У таблицях наведені прогова значення діафрагми, при якій ще спрацьовувало підтвердження точного фокусування у камери Canon EOS 5D. При зйомці камерою Canon EOS D60, в середньому, порогове значення досягалося для діафрагми, відкритої на полделенія ширше.

Особливий інтерес представляє використання даної системи підтвердження точності фокусування з дзеркально-лінзовими об'єктивами, оскільки у цих об'єктивів всього одне значення діафрагми. І не можна компенсувати помилки фокусування, закривши діафрагму і тим самим збільшивши глибину різкості. зв'язка об'єктив Рубінар 500/8 і камера Canon EOS 5D дозволила достатньою комфортно займатися фотополюванням.

Мініатюра

фрагмент

У камери D60 з цим об'єктивом зловити точку фокусування дуже складно. Навіть при зйомці контрастною світи більш ніж в половині випадків я проскакував точку фокусування. Спіймати момент, коли в видошукачі спалахне точка фокусування, важко навіть на стенді, а при фотополюванні це, мабуть, безнадійно.

Камера Canon EOS 350D тестувалася з цим об'єктивом на реальних об'єктах, а не на світі, і зловити точку фокусування мені не вдалося.

Якщо задіяти різні датчики фокусування камери, то використання «Кульбаби» при наведенні на різкість з перекосом об'єктива полегшує завдання і суб'єктивно підвищує точність. Однак і перекіс, і зрушення зменшують граничну чутливість. При роботі з об'єктивом Индустар 100, порогове діафрагма 11, а при зсуві або повороті об'єктива - тільки 8.

На наведеному знімку камінь знятий збоку, щоб показати бічну поверхню, з перекосом об'єктива Индустар 100 щодо площини матриці. Було досягнуто одночасне підтвердження фокусування для двох крайніх точок.

Мініатюра


фрагменти

PS

Встановлювати «Кульбаба» на ширококутні об'єктиви я особливого сенсу не бачу, а ось під час макрозйомки, перезйомці діапозитивів і зйомці длиннофокусной оптикою зручність роботи, безумовно, виправдовує його покупку.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов