Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Кулер Thermaltake Jing

Наша сеть партнеров Banwar

Сергій Пахомов

В рамках виставки Computex 2010 компанія Thermaltake продемонструвала свій новий універсальний кулер Thermaltake Jing, орієнтований на любителів екстремального розгону процесорів. Минуло зовсім небагато часу, і цей кулер з'явився в роздрібному продажі в Росії. У цій статті ми детально розглянемо всі особливості кулера Thermaltake Jing, а також перевіримо на практиці його ефективність.

Компанія Thermaltake добре відома на російському ринку як виробник процесорних кулерів, вентиляторів і систем охолодження для різних компонентів ПК, блоків живлення, корпусів для ПК і навіть боксів для жорстких дисків і NAS-пристроїв.

В асортименті компанії є як бюджетні моделі кулерів, орієнтовані на серійну збірку ПК, так і моделі high-end, адресовані користувачам, які віддають перевагу самостійно збирати комп'ютери і вичавлювати з них все по повній. Новий кулер Thermaltake Jing якраз орієнтований на комп'ютерних ентузіастів, які самостійно збирають свої «компи» і розганяють процесори. Причому на таких, хто збирає комп'ютери на столі, тобто навіть без корпусу, щоб мати швидкий доступ до будь-яких компонентів ПК.

Отже, давайте познайомимося ближче з кулером Thermaltake Jing.

Кулер Thermaltake Jing

Даний кулер, як і всі моделі high-end, є набір інструментів, написаний, тобто має універсальну систему кріплення і сумісний з усіма сучасними процесорними роз'ємами Intel (LGA775, LGA1156, LGA1366) і AMD (AM3, AM2, AM2 +). Причому, як заявлено в технічних характеристиках, кулер Thermaltake Jing може відводити від процесора до 200 Вт тепла. Звичайно, настільки гарячих процесорів просто не існує, а тому відразу стає зрозуміло, що цей кулер орієнтований саме на розігнані процесори, в яких енергоспоживання перевищує номінальну.

Конструкцію кулера Thermaltake Jing, в общемто, оригінальною назвати не можна. Власне, це досить типова і часто зустрічається конструкція, що представляє собою радіатор баштового типу, що складається з тонких алюмінієвих пластин з нікельованим покриттям, насаджених з двох сторін на п'ять теплових трубок діаметром по 6 мм. Теплові трубки пронизують все пластини радіатора і алюмінієву підошву, що стикається з поверхнею процесора.

Збоку від цього радіатора з обох його сторін кріпляться два 120-мм вентилятора, що мають семипелюсткова крильчатку. При цьому один вентилятор працює на вдув, а другий - на видув, що дозволяє створити потужний повітряний потік, що пронизує пластини радіатора.

Як випливає з технічних характеристик, швидкість обертання кожного вентилятора змінюється в діапазоні від 800 до 1300 RPM, а максимальний повітряний потік становить 42 CFM (правда, не дуже зрозуміло, про яке повітряному потоці йдеться - про створюваний одним вентилятором або системою з двох вентиляторів) .

Крім того, в специфікації вказується, що максимальне повітряний тиск на вході становить 0,85 мм, а на виході - 1,43 мм водяного стовпа. Знову-таки в специфікації не уточнюється, що означає «тиск на вході» і «тиск на виході», але можна припустити, що тиск на вході - це тиск, що створюється першим вентилятором, а тиск на виході - це тиск, що створюється системою з двох вентиляторів.

Залишилося додати, що заявлений рівень шуму при мінімальній швидкості обертання вентилятора (800 RPM) становить 16 дБА (мабуть, мова йде про рівень шуму, створюваного одним вентилятором), габаритні розміри - 131x123x162 мм, а вага цього кулера дорівнює 920 м

На закінчення опису технічних характеристик кулера Thermaltake Jing розглянемо деякі його специфічні особливості.

Перш за все, обидва вентилятори, що встановлюються на кулер, є трьохконтактного і повинні підключатися до окремих трьохконтактні роз'ємів на системній платі. На жаль, але ніякого Y-розгалуджувача в комплекті кулера немає, а тому доведеться або купувати його окремо, або задіяти саме два трьохконтактні роз'єми для підключення вентиляторів на системній платі. Власне, нічого страшного в цьому немає - практично на будь-якій сучасній системній платі знайдуться два потрібних роз'єму. Проблема не в кількості роз'ємів, а в тому, як регулюється швидкість обертання вентиляторів. Справа в тому, що кожен роз'єм для підключення вентиляторів на системній платі пов'язаний з певним температурним датчиком і управляє швидкістю обертання вентилятора відповідно до його показаннями. У разі триконтактних роз'ємів управління швидкістю обертання вентиляторів полягає в зміні напруги живлення вентилятора в діапазоні від 6 до 12 В. Якщо підключити вентилятори кулера Thermaltake Jing до різних роз'ємів живлення і активувати на системній платі механізм управління швидкістю обертання вентиляторів, то вийде, що вентилятори будуть обертатися на різній швидкості, причому швидкість одного з них не стане пов'язана з температурою процесора.

Тому в разі кулера Thermaltake Jing в налаштуваннях BIOS краще відключити механізм управління вентиляторами, тобто зробити так, щоб напруга живлення становило 12 В незалежно від температури процесора.

Взагалі, кулер Thermaltake Jing не припускав автоматичного керування швидкістю обертання вентиляторів (засобами системної плати), але передбачає можливість ручного налаштування швидкості обертання кожного вентилятора окремо. Для цього в схему харчування кожного вентилятора вбудований змінний резистор з номіналом від 0 до 8 кОм. Обертання ручки цього резистора дозволяє змінювати напругу на вентиляторі і відповідно управляти швидкістю його обертання.

Тепер можна перейти до розгляду результатів тестування кулера Thermaltake Jing.

Ми виміряли швидкість обертання вентиляторів, а також ефективність охолодження кулера.

Для тестування використовувався спеціальний стенд, що включає цифровий осцилограф BORDO 211A. Обидва вентилятора підключалися до трьохконтактні роз'ємів на системній платі, а рівень напруги харчування становив 12,02 В. Швидкість обертання вентилятора визначалася за сигналом тахометра, який контролювався за допомогою осцилографа. За один оборот крильчатки генерувалися два прямокутних імпульсу (це і є сигнал тахометра). Знаючи частоту імпульсів тахометра, можна обчислити швидкість обертання вентилятора.

Традиційно при тестуванні кулерів ми вимірюємо залежність швидкості обертання вентилятора або від напруги живлення (для триконтактних вентиляторів), або від шпаруватості PWM-імпульсів (для чотирьохконтактних вентиляторів). Однак в разі кулера Thermaltake Jing все виявилося значно складніше. Справа в тому, що виміряти напруга живлення на вентиляторі, яке змінюється при обертанні ручки змінного резистора, в даному випадку неможливо (для цього довелося б розкривати крильчатку вентилятора). А тому ми можемо лише відзначити, яка мінімальна і максимальна швидкість обертання вентилятора, яка досягається при обертанні ручки змінного резистора. Відповідно до проведених вимірів, для одного вентилятора мінімальна швидкість обертання становить 990 RPM, а максимальна - 1320 RPM.

Характеристики іншого вентилятора трохи перевищують її. Мінімальна швидкість складає 1050 RPM, а максимальна - 1290 RPM.

Як бачите, якщо максимальна швидкість обох вентиляторів цілком відповідає заявленій в технічних характеристиках, то мінімальна трохи вище її. Взагалі, потрібно констатувати, що при незмінній вхідній напрузі 12 В діапазон зміни швидкості обертання вентиляторів за рахунок повороту ручки змінного резистора в кулері Thermaltake Jing невеликий. Причому настільки, що взагалі не зрозуміло, навіщо потрібна така система управління швидкістю обертання, - толку від неї все одно немає. Крім того, дана система управління вимагає постійного доступу до кулера, тобто мається на увазі, що комп'ютер буде зібраний поза корпусом, просто на столі.

Можна, звичайно, поступити інакше: не використовувати змінний резистор для управління швидкістю обертання (його взагалі можна відключити), а покласти функцію управління швидкістю обертання на системну плату, підключивши обидва вентилятора через Y-розгалужувач до чотирьохконтактний роз'єм кулера процесора на системній платі. В такому випадку швидкість обертання вентиляторів буде змінюватися в більш широкому діапазоні. Для того щоб продемонструвати можливий діапазон зміни швидкості обертання вентилятора при зміні напруги живлення, ми провели відповідні вимірювання з одним з вентиляторів, для чого застосовували реобас з можливістю зміни напруги в діапазоні від 6 до 12 В. З'ясувалося, що при напрузі живлення 6 В швидкість обертання вентилятора становить 606 RPM. Залежність швидкості обертання вентилятора від напруги живлення показана на рис. 1.

Мал. 1. Залежність швидкості обертання вентилятора від напруги живлення

Для визначення ефективності охолодження, тобто залежності температури процесора від ступеня його завантаження, застосовувався стенд, що складається з материнської плати Gigabyte GA-EX58-UD4 на базі чіпсета Intel X58 Express і процесора Intel Core i7-965 Extreme Edition.

Процесор Intel Core i7-965 Extreme Edition є чотирьохядерним і підтримує технологію Hyper-Threading. Він працює на тактовій частоті 3,2 ГГц (без урахування технології Turbo Boost) і має кеш третього рівня розміром 8 Мбайт. Процесор виготовлений по 45-нм технології, а енергоспоживання процесора (TDP) складає 130 Вт. Критичне значення температури цього процесора - 100 ° С.

При тестуванні в налаштуваннях BIOS материнської плати відключалася використання технологій Intel Turbo Boost і Intel Speed ​​Step.

При вимірюванні ефективності ми підключали обидва вентилятора до трьохконтактні роз'ємів на системній платі, а швидкістю обертання вентилятора управляли шляхом обертання ручки змінного резистора. Швидкість обертання обох вентиляторів встановлювалася однаковою і контролювалася за допомогою сигналу тахометра за показниками цифрового осцилографа.

Процесор завантажувався на 100% з використанням утиліти Core Damage v.0.8, а температура процесора контролювалася за допомогою утиліти Core Temp 0.99.5. Процесор розігрівався до того моменту, поки його температура не стабілізувалася (близько 5 хв). В результаті була побудована залежність температури процесора при його повному завантаженні від швидкості обертання вентиляторів (рис. 2).

Мал. 2. Залежність температури процесора при його повному завантаженні
від швидкості обертання вентилятора

Як видно за результатами тестування, при повному завантаженні процесора Intel Core i7-965 Extreme Edition, в залежності від швидкості обертання вентилятора, його температура змінюється в діапазоні від 60 до 63 ° С, тобто всього на 3 ° С, що зрозуміло, оскільки при ручному управлінні діапазон зміни швидкості обертання вентиляторів досить незначний.

Крім того, з огляду на, що самі по собі вентилятори, що використовуються в кулері Thermaltake Jing, дозволяють змінювати швидкість обертання в набагато ширшому діапазоні при зміні напруги живлення від 6 до 12 В, ми також визначили залежність температури процесора при його повному завантаженні від напруги живлення вентиляторів . Для цього обидва вентилятора підключалися до реобаса, а напруга живлення змінювалося від 6 до 12 В з кроком в 1 В. Відповідний графік залежності показаний на рис. 3.

3

Мал. 3. Залежність температури процесора при його повному завантаженні
від напруги живлення вентилятора

Як бачите, кулер Thermaltake Jing забезпечує ефективне охолодження процесора навіть при мінімальній швидкості обертання 600 RPM, оскільки температура 68 ° С є цілком прийнятною для процесора Intel Core i7-965 Extreme Edition.

У той же час не можна не відзначити і ряд недоліків цього кулера. Поперше, необхідно задіяти два роз'єми на системній платі для підключення вентиляторів або використовувати Y-розгалужувач для підключення обох вентиляторів до одного роз'єму на платі або ж до одного MOLEX-роз'єму блоку живлення. Подруге, даний кулер передбачає ручне управління швидкістю обертання вентиляторів, а діапазон зміни швидкості обертання при цьому незначний. Хотілося б, щоб в кулері був всього один роз'єм для підключення обох вентиляторів, а якщо вже реалізовувати ручне управління швидкістю обертання вентиляторів (хоча, на наш погляд, це атавізм), то треба робити це так, щоб швидкість обох вентиляторів задавалася одним змінним резистором і змінювалася в більш широких межах.

КомпьютерПресс 10'2010


 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов