Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Купили прострочений товар - хто повинен стежити за порушеннями

  1. Найчастіше простроченими продають продукти харчування, алкоголь, косметику і будматеріали
  2. Нове законодавство введе спонтанні перевірки
  3. Які товари найчастіше продають простроченими
  4. АВТОР:
  5. Орфографічна помилка в тексті:

Наша сеть партнеров Banwar

21 травня 2018, 7:41 Переглядів:

Найчастіше простроченими продають продукти харчування, алкоголь, косметику і будматеріали

21 травня 2018, 7:41 Переглядів:   Найчастіше простроченими продають продукти харчування, алкоголь, косметику і будматеріали   Експерт зазначає, що прострочені товари зустрічаються практично у всіх торгових точках

Експерт зазначає, що прострочені товари зустрічаються практично у всіх торгових точках. Фото: Pixabay.

Досить часто українцям доводиться стикатися з тим, що якість товарів, які вони купують в різних торгових точках, залишає бажати кращого. У магазинах, супермаркетах і навіть на ринках, яким ще по-старому довіряє безліч наших співвітчизників, раз у раз можна наштовхнутися на зіпсовані та прострочені товари.

Правда, відповідно до звітів Госпотребслужби, в минулому році перевірки провели в 4873 суб'єктах господарювання, а порушення виявили у 1984 з них, тобто в 40% випадків. Найпоширенішим порушенням стало відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію - 74,8% випадків, а от реалізація товарів з вичерпаним терміном придатності зайняла всього 17,2%.

Сайт "Сегодня" вирішив розібратися, як насправді йдуть справи з простроченням на українських прилавках, які товари найчастіше інших продають після закінчення терміну реалізації, і як все це контролюють законодавчі норми.

Нове законодавство введе спонтанні перевірки

На даний момент основою контроль у сфері торгівлі здійснює Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, яка почала працювати тільки в 2016 р, після об'єднання кілька служб і інспекцій. Сюди можна подати скаргу, після чого Госпотребслужба повинна провести перевірку магазину, маркету або ринку.

Але проблема в тому, що миттєво здійснити перевірку тієї чи іншої торгової точки в Госпотребслужбе не можуть. Щоб узгодити перевірку в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, необхідно витратити 14 днів, а в Державній регуляторної службі - 5 днів. Після закінчення цього терміну, коли служба приходить з перевіркою, в магазинах, як правило, вже давно заховали або утилізували весь прострочений, сертифікований товар. Тому підсумок таких перевірок і не демонструє масового розкриття реалізації простроченого товару.

"Чому в Госпотребслужбу так мало звертаються? Припустимо, вас обдурили з взуттям, не виконали гарантійні зобов'язання, а взуття виявилася бракованою. Або ж у нас є скарга, що людина купила ноутбук, а він контрабандний, зламався, в ремонті ремонтувати відмовляються. Ми по документам показуємо, що це все контрабанда і держава повинна втрутитися, допомогти споживачеві і оштрафувати контрабандиста в магазині. Чекаємо в інтернет-магазині два місяці, по взуттю жінка чекає вже п'ять місяців. Захист прав споживачів на перевірку не виходить за про ної простої причини - зараз режим спецперевірок. Щоб захист прав споживачів вийшла на перевірку, вона повинна отримати дозвіл від Міністерства економіки та Державної регуляторної служби. Поки вони отримають дозвіл, можна чекати роками. Тому споживачі і не скаржаться, бо сенс скаржитися, якщо ніхто не вийде на перевірку ", - розповів в коментарі сайту" Сегодня "Максим Несміянов, виконавчий директор Союзу споживачів України.

Навіть в Госпотребслужбе нам повідомили, що згідно із законодавством, вони повинні попереджати суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 10 днів до перевірки, в результаті чого товари, які не відповідають вимогам законодавства, просто знімаються продавцями з реалізації на час перевірок.

Відповідно до Закону України "Про захист прав споживачів", за реалізацію товару, термін придатності якого закінчився, передбачений штраф в розмірі 200% від вартості залишку партії товару, але не менше 5 неоподатковуваних мінімумів (85 грн). Якщо ж повертати гроші за зіпсований продукт відмовляються, в такому випадку штраф збільшиться до розміру десятиразової вартості продукту. Але зловити продавців на гарячому виходить дуже рідко через довгу бюрократичну тяганину.

Але не так давно, а саме 4 квітня в силу вступила основна частина закону, який посилює контроль у сфері харчової продукції. Закон був прийнятий Верховною Радою ще в травні 2017 року, а президент підписав документ в червні 2017 року.

У Госпотребслужбе відзначають, що мова йде про нову систему контролю якості і безпеки харчових продуктів, коли держава перестає диктувати підприємствам, що і як робити, а тільки контролює, щоб продукція, що випускається була безпечною для людини.

Плюс цього закону в тому, що тепер з'явилася можливість перевіряти представників бізнесу без повідомлення власників за 10 днів до перевірки. Також контроль стане ризик-орієнтованим і буде проводитися з тією періодичністю, якої буде достатньо для підвищення безпеки продуктів. Якщо підприємство віднесуть до високого ступеня ризику, перевірки там будуть проводитися раз на квартал. В уряді впевнені, що це дозволити зробити український ринок більш безпечним і мінімізує ризики покупки товару неналежної якості.

Максим Несміянов пояснив в коментарі сайту "Сегодня", що хоча повноважень у служби і стало більше, результати перевірок в більшості випадків можуть виявитися невтішними.

"Припустимо, ви отруїлися шматочком м'яса. Ви приходите на захист прав споживачів, згідно з новим законом від 4 квітня у них повноважень більше і попереджати про перевірки не потрібно, для перевірки їжі дозвіл отримувати не потрібно. Припустимо, вони виходять на перевірку в той же супермаркет , ви надали всю інформацію, дали їм м'ясо з хробаками, вказали чек, партію, найменування. вони приходять через тиждень і шукають конкретно цю партію м'яса. А партія м'яса розходиться протягом доби, максимум - двох. і після вони напишуть, що за вашої скарзі нічого не було обнар ужено ", - говорить Несміянов.

Які товари найчастіше продають простроченими

Як вже було сказано вище, основні порушення, які в минулому році виявила Госпотребслужба при перевірці магазинів - це відсутність необхідної інформації про товар, а от реалізація простроченого товару зайняла невеликий відсоток від загальної кількості зафіксованих порушень. Ми вирішили відправити запити в Госпотребслужбу і дізнатися, скільки було випадків реалізації прострочених товарів в кожній області України, і які товари найчастіше продавали простроченими.

Більшість областей відповіли, що прострочений і не сертифікований товар при перевірках ні виявлено в магазинах. Але, наприклад, в Дніпропетровській області було зафіксовано всього 12 випадків продажу товарів з вичерпаним терміном придатності: ними виявилися товари для особистої гігієни (зубні щітки) і горючі матеріали. У Житомирській області налічується 21 такий випадок, простроченими виявилися парфюмерно-косметичні засоби та будматеріали.

У Закарпатській області було зафіксовано 77 порушень щодо товарів у яких закінчився термін придатності. У 99% це виявилися продовольчі товари. У той же час, в Запорізькій області за такі ж порушення до відповідальності притягнули 24 суб'єкта господарювання.

"З них два суб'єкта господарювання реалізовували продукти харчування, а саме: алкогольні напої, морепродукти, кондитерські вироби і безалкогольні напої з вичерпаним терміном придатності. 22 суб'єкти реалізовували товари нехарчової групи, а саме: будівельну хімію (фарби, лаки, розчинники), парфюмерно -косметіческіе кошти (туалетну воду, парфуми, лаки для нігтів), автомобільні масла ", - повідомили в управлінні Госпотребслужби в Запорізькій області.

В Івано-Франківській області виявили реалізацію таких товарів з вичерпаним терміном придатності, як миючі засоби (320 одиниць), парфюмерно-косметичні товари (121 одиниця), і будматеріали (84 одиниці).

На Київщині в результаті перевірок в торгових точках знайшли прострочену побутову хімію, будматеріали, санітарно-технічні товари і навіть електротовари. На частину електротоварів, до слова, були відсутні сертифікати, які б підтверджували якість та безпеку продукту.

У Кіровоградській області відзначають, що були зафіксовані случи торгівлі простроченими продуктами харчування (шпроти в олії), будматеріалами (клей суперкрепкая універсальний, клей герметик для каменю, добавка для швидкого монтажу), товарами для дітей (набори акварельних фарб, набори для творчості та експериментів) , косметичними товарами (молочко для тіла, пінка для волосся), косметичними товарами для автомобілів (омивач скла, поліроль для панелі приладів).

У Сумській області також торгували простроченими будматеріалами, паливно-мастильними матеріалами, омивачами стекол для машин і засобами для чищення салонів. У Хмельницькій області зафіксовано всього три випадки торгівлі простроченими товарами, в магазинах намагалися продати кондитерські вироби, хлібобулочні та алкогольні напої з вичерпаним терміном придатності.

"Серед товарів, термін придатності яких закінчився, були кошти для прання, засоби по догляду за взуттям, паливно-мастильні матеріали, алкогольні напої та продукти харчування", - відповіли в управлінні Госпотребслужби в Тернопільській області.

Але в реальності проблем набагато більше, ніж показано в звітах Госпотребслужби. Так, Максим Несміянов розповів, що одна з великих проблем - це масовий обвіс на ринках і відсутність перевірок з боку лабораторії.

"На ринках зараз масовий обвіс. Ваги ніхто не перевіряє, а цим повинна займатися контролює служба. Другий момент - пішла свіжа зелень, і вона на нітрати, по ідеї, це перевіряє місцева лабораторія від Госпотребслужби. Але недавно ми були на ринках, приїжджаєш, а у них взагалі документів ніяких немає ", - пояснив експерт.

Несміянов також додав, що прострочення присутня скрізь, але головне - це її обсяг: щоб кількість прострочених товарів не доходило до декількох візків, а було хоча б на рівні кошики.

"Ми недавно приходили на оптові бази, там була прострочення до 4 листопада 2017 р і вони її продають. Плюс, заходиш на оптову базу, холодильників немає, на рівні землі торгують ковбасою, м'ясом, чим завгодно. Одне суцільне порушення, а органи захисту прав споживача не бачать цих порушень ", - підсумував експерт

Нагадаємо, раніше сайт "Сегодня" розповідав, в Україні вирішили навести порядок з рекламою лекарст в : МОЗ хоче привести її у відповідність з директивами ЄС, де діють жорсткі обмеження.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Прострочені товари і підробки: що продають українцям". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Іщенко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чому в Госпотребслужбу так мало звертаються?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов