Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Лампи розжарювання - пристрій, принцип роботи

  1. Конструкція ламп розжарювання
  2. Лампочка розжарювання "Ілліча"
  3. Галогенні лампи розжарювання
  4. Галогенні лампи в автомобілі
  5. Рекомендації по експлуатації галогенних ламп

Наша сеть партнеров Banwar

Лампа розжарювання - це штучне джерело світла, в якому світло випускає розпечена електричним струмом спіраль з тугоплавкого металу.

У 1874 році російський вчений Олександр Лодигін вперше представив кілька лампочок з тілом розжарювання з вольфраму. Його зразки стали прообразом всіх сучасних ламп розжарювання.

Його зразки стали прообразом всіх сучасних ламп розжарювання

Все лампиі розжарювання, в тому числі і галогенові працюють на принципі нагріву нитки (тіла) розжарювання до температури від 2700 ° К до 3000 ° К, в результаті протікання через них електричного струму.

Конструкція ламп розжарювання

Головним елементом будь-якої лампи розжарювання є нитка, яка зазвичай виготовляється з тонкої, дроту, рідше стрічечки, з вольфраму. Для того, щоб нитка була компактною, її звивають в спіраль, а звиту нитку в спіраль звивають ще раз, виходить біспіралью. Завдяки такій конструкції, при великій довжині вольфрамової зволікання, нитка розжарення лампочки виходить компактною.

Завдяки такій конструкції, при великій довжині вольфрамової зволікання, нитка розжарення лампочки виходить компактною

Для довговічності спіраль напруження поміщають в колбу, з якої відкачано повітря. Інакше вольфрам швидко в повітрі окислиться і перегорить. Для підвищення коефіцієнта корисної дії (ККД) колби ламп великої потужності заповнюють сумішшю газів азоту з інертні аргоном. Якщо потрібна висока надійність, то колбу заповнюють чистим інертним газом - аргоном, криптоном або ксеноном під тиском, наприклад галогенні лампочки і для автомобільних фар заповнюють парами галогенів брому або йоду. Але вартість таких лампочок в кілька разів вище.

Для підведення електричного струму і фіксації нитки напруження в центрі колби служать токовводи, в яких з одного боку обтиснута або приварена точковим зварюванням нитка розжарення, а інші їх кінці з'єднані пайкою або точковим зварюванням з цоколем.

На різьблення цоколів для ламп поширюється ГОСТ Р МЕК 60238-99, згідно якого цоколі для мережі 220 В випускаються трьох типів. Е27 - найбільш поширений. Е14 - в побуті іменований міньйон (зазвичай такі лампочки встановлюють для підсвічування в холодильниках, СВЧ печах). Е40 - для ламп вуличних світильників. Число після літери позначає зовнішньої діаметр різьблення цоколя. Автомобільні лампочки для фар Н4 виробляються в основному з цоколем по британському стандарту (цоколь лампочки для фари на фото по центру).

Автомобільні лампочки для фар Н4 виробляються в основному з цоколем по британському стандарту (цоколь лампочки для фари на фото по центру)

На капсульні галогенні лампи розжарювання цоколь не встановлюється, напругу живлення подається безпосередньо на токовводи, виконані у вигляді двох штирів. Іноді кінці штирів мають циліндричне потовщення, що дозволяє більш надійно фіксувати лампочку в світильнику і забезпечити кращий контакт з контактами патрона. Щоб витягти лампочку з патрона такої конструкції, потрібно її провернути на кілька градусів проти годинникової стрілки. Циліндри вийдуть із зачеплення і лампочка звільниться.

Лампочка розжарювання "Ілліча"

Лампи розжарювання швидко витісняють енергозберігаючі і світлодіодні джерела світла, але з через високу ціну і Лампи розжарювання швидко витесняютlampy-svetodiodnye-remont-svoimi-rukami '); ?> "Title =" Ремонт LED ламп "> низької надійності останніх, в Росії лампочок" Ілліча "в експлуатації в даний час знаходиться ще багато.

Принцип дії лампочки простий, через вольфрамову нитка проходить електричний струм. Так як питомий опір нитки розжарення в сотні разів більше, ніж токоподводящих провідників, то вона розігрівається до температури понад 2000 ° і випромінює теплову та світлову енергію. На жаль, на частку світлового випромінювання доводиться в кращому випадку 4% від споживаної потужності. Точніше було б називати лампочку нагрівальним елементом, ніж джерелом світла. Низький ККД і є головним недоліком лампочок "Ілліча". Середній термін служби лампочки становить 1000 годин.

У Росії за законом від 23.11.2009 N261-ФЗ (ред. Від 23.04.2018) «Про енергозбереження і підвищення енергетичної ефективності та про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації», з 1 січня 2014 року заборонено використання ламп розжарювання потужністю двадцять п'ять ват і більше для освітлення в ланцюгах змінного струму.

Звичайно лампочка "Ілліча", завдяки появі світлодіодних джерел світла, доживає свій вік і в недалекому майбутньому стане історією. До основних недоліків ламп розжарювання відносяться низький ККД, значне виділення тепла, що висуває додаткові вимоги до термостійкості арматури світильників, велика залежність світлового потоку і терміну служби від величини напруги живлення (при перевищенні напруги на 10%, термін служби зменшується на 95%), крихкість . Хоча спектр випромінювання ламп розжарювання і відрізняється від сонячного, але людське око до такого світла адаптувався, так як жовто-червоною спектр випромінювання має свічка, вогонь багаття з якими людина прожила тисячі років.

Галогенні лампи розжарювання

Галогенні лампи від лампи розжарювання відрізняється тим, що має менші габаритні розміри, більш високий ККД і в кілька разів більший термін служби. Практично це та ж лампочка "Ілліча", але покращена з урахуванням останніх досягнень науки і техніки. Колба галогенною лампочки зроблена з кварцового скла і заповнена під тиском парами галогенів брому або йоду, завдяки чому термін служби галогенних лампочок доведений до 4000 годин, а температура розжарення спіралі досягає 3000 ° К.

Колба галогенною лампочки зроблена з кварцового скла і заповнена під тиском парами галогенів брому або йоду, завдяки чому термін служби галогенних лампочок доведений до 4000 годин, а температура розжарення спіралі досягає 3000 ° К

У галогенною лампочки шляхом утворення теж при нагріванні випаровується, але на відміну від простої лампочки розжарювання, хмарка з вольфраму завдяки вступу в хімічну реакцію з галогенами при високій температурі, повертається знову на нитку розжарення. Завдяки такому процесу, з'явилася можливість виготовляти мініатюрні лампочки великої потужності, підвищити ККД до 15% і збільшити термін експлуатації до 4000 годин, а з застосуванням обмежувачів кидка струму при включенні галогенною лампочки (опір нитки розжарення в холодному стані в десять разів менше, ніж в нагрітому ) до 12000 годин.

Спектр випромінювання галогенних лампочок більш природний, ніж простих лампочок розжарювання і вони є ідеальним штучним джерелом світла для виконання робіт, пов'язаних з кольором, наприклад для художників. Так як колба лампочки зроблена з кварцового скла, то вона при світінні випромінює ультрафіолетові промені, що дозволяє під нею навіть загоряти.

Галогенні лампи в автомобілі

Галогенним лампочкам для автомобільних фар Н4 в даний час немає альтернативи. Велика потужність, стійкість до коливань та вібрації, природність світла, малі габарити, робота при будь-якій температурі навколишнього середовища, великий термін служби, низька ціна - практично ідеальна лампочка. Є, звичайно, і більш досконалі лампочки для фар автомобіля - ксенонові (в них немає нитки розжарення, світло випромінює розряд між двома електродами в газі ксеноні), біксенонові і світлодіодні, але ціна їх досить висока.

Такі лампочки можна встановити замість штатних, а потрібна заміна всього блоку фар. На додаток оптику фар з ксеноновими лампами потрібно підтримувати в ідеально чистому стані, при найменшому забрудненні світло починає розсіюватися і засліплювати водіїв зустрічного автотранспорту.

В одній колбі галогенною лампочки для фар автомобіля змонтовано відразу дві нитки напруження. Таке рішення дозволило замість двох окремих ламп використовувати одну.

Таке рішення дозволило замість двох окремих ламп використовувати одну

Напруга на нитки напруження подають по черзі, залежно необхідності включення ближнього або дальнього світла фар. У такій лампочці один висновок для двох ниток напруження загальний і цоколь лампочки має тільки три висновки.

Рекомендації по експлуатації галогенних ламп

Галогенні лампочки, розраховані на напругу 220 В, підключаться безпосередньо до еклектичної мережі, а так як у побутовій мережі трапляються кидки напруги, то лампочки швидко перегорають. Тому раджу застосовувати галогенні лампочки на напругу 12 В із знижуючим трансформатором або пускорегулюючим пристроєм.

Для виключення передчасного виходу з ладу галогенною лампочки, неприпустимо забруднення колби, так як вона розігрівається до температури 250 ° С, а бруд погіршує відведення тепла і лампочка перегрівається. При установці галогенною лампочки в світильник не допускається дотик до колби руками, так як на ній залишаються потожіровиесліди, які обгорять, порушують рівномірність нагріву колби, в результаті відбувається напруга скла і колба може зруйнуватися. Якщо випадково доторкнулися, то бруд з колби необхідно видалити розчинником або миючим засобом і обов'язково просушити, перш ніж підключати лампочку до мережі живлення.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов