Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Ламповий гітарний підсилювач (distortion і clean)

  1. список радіоелементів

Наша сеть партнеров Banwar

На деякий час поступившись дорогою спочатку транзисторів, а потім і мікросхем, радіолампи знову повернулися в комори радіоаматорів. В даний час ці електровакуумні прилади здобули велику популярність у любителів хорошого звуку. Це стосується як музикантів, так і тих, хто слухає їх записи. Численні фірми відреагували на попит і в магазинах зараз можна без особливих клопотів купити гідний підсилювач, ось тільки їх вартість в деяких випадках просто астрономічна. У підсумку, багато радіоаматори освоюють ази побудови апаратури на радіолампах, конструюючи різні підсилювачі для своїх навушників, потужних аудіосистем і музичних інструментів. І я не "пройшов" повз, вирішивши зайнятися підсилювачем для своєї гітари.

За основу майбутньої конструкції я взяв добре себе зарекомендувала схему попереднього підсилювача Slo Recto Twin конструкції відомого в колі ентузіастів лампової музичної техніки Гішяна * AZG * азнаури. До "преду" додав двотактний підсилювач потужності на променевих тетродах 6П3С, схему затримки подачі анодної напруги і перемикання Футсвітч.

Принципова схема

Принципова схема

Конструктивно підсилювач складається з попереднього підсилювача на лампах VL1-VL3, двухтактного підсилювача потужності (лампи VL4-VL6) і спільного блоку харчування.

Попередній підсилювач в свою чергу складається з двох каналів - чистого (clean) і перевантаження (distortion) з окремими регуляторами тембру і гучності.

Сигнал із звукознімачів гітари подається на сітку одного з двох тріодів лампи VL1.1, що є загальним підсилювачем для обох каналів. У катодного ланцюга зміщення тріода за допомогою однієї з груп контактів реле комутується електролітичний неполярний конденсатор С1, який включається в схему в режимі чистого звуку і розширює смугу підсилюються частот в області НЧ. У режимі перевантаження (спрацьовує реле) він виявляється ізольований великим опором резистора R3, тому залишається тільки конденсатор С2, що володіє відносно невеликою ємністю. При цьому посилення каскаду помітно зменшується на низьких частотах, що запобігає "бурмотіння" звуку. З анода тріода сигнал розділяється на два канали. Верхній працює в режимі посилення чистого звуку, нижній в перевантаженні. Канал clean представлений трьохсмуговим (treble - висока, bass - низька, middle - середня частоти) регулятором тембру, зібраним за схемою фендера, і каскадом посилення на тріоді VL1.2.

Перевантаження (distortion) реалізований вже набагато більшою кількістю ламп і пасивних елементів. Три каскаду на тріодах VL2.1, VL2.2 і VL3.1 мають велике загальне посилення, за рахунок чого звук сильно спотворюється. Тим самим утворюється ефект з характерним важким і потужним звуком. Для узгодження цих каскадів з регулятором тембру, а так само для запобігання взаємного впливу, в схему включений катодний повторювач на тріоді VL3.2. У режимі чистого звуку канал перевантаження закривається замиканням сітки тріода VL2.2.

Для роздільного регулювання рівня сигналів каскадів, кожен з них забезпечений змінними резисторами гучності R11 і R38. Крім того є і загальний регулятор гучності R40 master volume. Двигуни всіх регуляторів гучності шунтовані постійними резисторами, опором 2,2 мегаомах. Вони необхідні для усунення можливих шерехів, викликаних зносом струмопровідного шару. Самі по собі вони не страшні, але ось при цьому відбувається відрив сітки від загального проводу, в наслідок чого гучність шереху стає дуже великою.

Посилений і оброблений сигнал з одного з каналів подається на вхід диференціального фазоінвертора, зібраного на лампі VL4. Його завданням є додаткове посилення і створення на виході двох однакових сигналів із зсувом фази в 180 ° один щодо одного для роботи двотактного підсилювача потужності на лампах 6П3С.

Комутація каналів попереднього підсилювача здійснюється за допомогою двох реле, які, в свою чергу, переключаються за допомогою футсвіча (можна вибрати потрібний канал натисканням ноги кнопки, як у примочки) або перемикача на лицьовій панелі. Так само є перемикачі режимів bright (S1) і treble shift (S2) для зміни забарвлення звучання кожного каналу. Індикаторний світлодіод VD13 в Футсвітч включений в ланцюг комутуючих реле і спалахує, коли натискається кнопка S6 для включення каналу distortion. Конденсатор С57 відносно великим струмом зарядки в момент натискання кнопки забезпечує надійне спрацьовування реле, так як струму, поточного через світлодіод, може не вистачити для цього.

Харчування підсилювача здійснюється трансформаторних блоком живлення з пасивною фільтрацією анодного напруги зі схемою затримки, і зі стабілізатором напруги напруження ламп 12АХ7. У випрямлячі анодного напруги використані ультрашвидкі діоди UF4007, завдяки чому вдається практично повністю позбутися від комутаційних шумів перемикання діодів. Для того, щоб харчування на лампи подавалося тільки після прогрівання їх катодів, в підсилювачі використовується схема затримки, зібрана на транзисторах VT3 і VT4. Реле K3 спрацьовує приблизно через 10-15 секунд після включення підсилювача (підбирається ємністю С55) і замикає контакти К3.1. Накальную нитки ламп попереднього підсилювача живлять стабілізованою напругою 12,6 вольт для зменшення фону і шумів, а так само для збільшення терміну служби цих електровакуумних приладів. Напруга на катоді повторювача VL3.2 досить велике через великий опір резистора R33, через це створюється значна різниця потенціалів між катодом і його напруженням, що сильно скорочує час роботи лампи. Для нейтралізації цього ефекту, потенціал напруження "піднімається" щодо спільного проведення приблизно на 75 вольт. Відповідне напруга подається з дільника R67 і R68 на симетричний дільник напруження R65 і R66. Такий же дільник встановлений і в ланцюг напруження вихідних ламп (6,3 вольт), але його середня точка підключається до загального проводу.

Розв'язка землі виконана за схемою "зірка", коли дроти від ланцюгів загального проводу різних каскадів з'єднуються в одній точці і мають надійний контакт з корпусом підсилювача.

деталі

Всі постійні резистори підсилювача повинні бути металлоплёночнимі (MF) або металлоксіднимі (MO). Вони володіють меншими шумами, на відміну від вуглецевих резисторів CF. Годяться також вітчизняні резистори МЛТ.

Плівкові конденсатори повинні бути серії MKP фірм Wima або Epcos на напругу не нижче 400 вольт. Ці конденсатори з числа "музичних" досить поширені. Можна так само використовувати хороші вітчизняні серії К71. Трохи гірші результати дають ширвжитковий К73. Слід остерігатися старих металобумажних конденсаторів типу МБ або МБМ. Як правило, навіть самим "новим" екземплярам більше 30 років і майже всі вони мають значні струми витоку. Електролітичні конденсатори найкраще використовувати з максимальною температурою роботи 105 градусів через близькість до гарячих лампам. Для конденсаторів в анодних ланцюгах напруга повинна бути не менше 400 вольт. Шунтуючі їх конденсатори 0.022 мкф повинні бути типу Х2, розраховані на роботу в колі змінного напруги не менше 275 вольт. Значення робочого постійної напруги у них становить 600-1000 вольт, а низький внутрішній опір імпульсного струму сприяє гарному фільтрування перешкод і пульсацій. Замість неполярних електролітів С1 і С10 можна використовувати звичайні полярні. Конденсатори невеликої ємності в Темброблок і в фазоінвертора краще взяти плівкові, слюдяні з серій КСВ і СГБ або імпортні високовольтні керамічні конденсатори синього кольору.

У попередньому підсилювачі використані лампи 12AX7 фірми Tung Sol російського виробництва. Замість них можна використовувати ЕСС83 або вітчизняні 6Н2П-ЕВ. При цьому слід зменшити напругу розжарення до 6,3 вольт. Для цього необхідно замінити стабілітрон VD9 на інший - з робочою напругою 3,3 вольт. З деяким погіршенням якості звуку можна використовувати 6Н2П, 6Н23П і навіть 6Н9С, а так само інші подвійні тріоди. Як вихідних ламп застосовані поширені вітчизняні тетроди 6П3С.

Транзистори в схемі затримки, а так же VT2 в стабілізаторі напруження попередніх ламп, можуть бути будь-якими кремнієвими малопотужними структури npn і з мінімальним коефіцієнтом передачі струму емітера 100. Наприклад - КТ315, КТ3102, SS9014 і так далі. Потужний транзистор VT1 повинен мати максимальний струм колектора не менше 4 ампер і максимальна напруга не нижче 100 вольт. Якщо його корпус не ізольований (TO-220FP), то до радіатора його слід прикріпити через ізолюючу теплопровідну прокладку "НОМАКОН", а який стягує гвинт забезпечити пластиковою шайбою.

Діоди в анодному випрямлячі VD1-VD4 бажано використовувати ультрашвидкі, типу UF4007, але можна поставити і звичайні випрямляючі з максимальним зворотною напругою не нижче 600 вольт і прямим струмом 1 ампер. У цьому випадку кожен з них шунтируется плівковим або керамічним конденсатором ємністю 0,01 мкФ на напругу не менше 630 вольт. Діоди VD5-VD8 з бар'єром Шотткі, їх можна замінити будь-якими c максимальним прямим струмом не менше 3 ампер.

Реле я використовував спеціалізовані для перемикання аудіосигналів - 46ND012-P фірми FUJITSU. Але можна застосувати будь-які з робочою напругою 12 вольт, з двома переключающими групами і мінімальним струмом спрацьовування.

Трансформатори та дроселі саморобні. Перші намотані на каркасах і сердечниках від російського комп'ютера "Корвет" виробництва середини 90-х. Їх стрічкові U-образні магнітопроводи мають невелике поле розсіювання і можуть бути встановлені без магнітних екранів. Підійде так само будь-трансформаторне залізо з перетином 6 см2. Дані по обмоткам і напруженням дані в таблиці в схемі. Між шарами слід прокладати один шар лакоткани або тонкої конденсаторного паперу, а між обмотками кількість шарів повинно бути не менше трьох. Між половинками магнитопроводов поміщені ізолюючі прокладки з лакоткани, товщиною 0,3 мм. Дроселі намотані проводом 0,25 мм до заповнення каркасів. Їх сердечники повинні бути перетином не менше 2 см2 з діелектричним ізолятором між їх половинками.

конструкція

Увага! У цьому підсилювачі, як і в більшості інших лампових пристроях є висока напруга, небезпечне для життя і здоров'я, тому всі монтажні роботи і настройку слід здійснювати з дотриманням техніки безпеки!

Конструктивно підсилювач виконаний на відкритому дюралюмінієва шасі, повторюючи дизайнерський підхід до конструювання лампових аудіокоректор. Змінні резистори, майже всі роз'єми і перемикачі укріплені на лицьовій панелі, що має зручний для використання вигин під кутом 45 градусів. Гнізда запобіжника FA1 і виходу звукового трансформатора, а так же роз'єм живлення розміщені на задній стінці.

Футсвітч зібраний в окремому міцному корпусі, що з'єднується з підсилювачем довгим кабелем.

Друкована плата досить довга, тому товщина фольгованого склотекстоліти повинна бути не менше 3 мм, щоб виключити зайву деформацію. якщо знайти такий матеріал не вдається, то можна використовувати і поширений з товщиною 1,5 мм, але при цьому необхідно передбачити отвори для кріплення стійок посередині плати.

налагодження

Незважаючи на досить велику складність схеми, підсилювач починає працювати відразу ж після включення, якщо, звичайно ж, всі використані в ньому деталі справні. Однак роботу пристрою слід перевіряти покаскадно. На початку підсилювач включається без ламп і перевіряється робота схеми затримки. Далі регулюванням підлаштування резистора R63 виставляють напругу розжарення ламп попереднього підсилювача, рівне 12,6 вольт. Далі, вже з лампами слудует знову підлаштувати цю напругу, яке "впаде" під навантаженням. Після цього вимірюються напруга на конденсаторах анодного харчування. Воно повинно складати 330-360 вольт. Слід врахувати, що в працюючого підсилювача ці показники будуть нижчими.

Далі вставляємо в відповідні панельки лампи підсилювача потужності VL4-VL6. До верхнього за схемою висновку змінного резистора R40 тимчасово підпоюють екранований провід, другий кінець якого можна підключити до будь-якого джерела аудіосигналу - плеєра або мобільного телефону. При цьому в динаміках повинна бути чутна чиста, що не перекручена музика. Далі вставляють в панельки лампу VL1 і підключають гітару до входу підсилювача, який перемикають на "чистий" канал. Переконуються в хорошій його роботі. Потім вставляють залишилися лампи і перевіряють вже канал distortion.

Режими ламп обрані оптимальними, і вони залишаються такими при використанні резисторів зі стандартним допуском ± 5%, тому ніяких підборів елементів проводити не потрібно.

Спільно з цим підсилювачем я використовую кабінет ( "колонка" для гітарних підсилювачів) зі встановленою в ньому динамічної головкою Vintage 30 фірми Celestion. Звичайні динаміки, що застосовуються в автомобільних і побутових акустичних системах ставити не рекомендується, так як саме гітарний динамік з його особливою формою АЧХ (завал на середніх частотах) формує особливий звук електрогітари.

список радіоелементів

Позначення Тип Номінал Кількість Примітка Магазин Мій блокнот VL1-VL4 Лампа 12AX7 4 ЕСС83, 6Н2П-ЕВ Пошук в Utsource В блокнот VL5, VL6 Лампа 6П3С 2 Пошук в Utsource В блокнот DA1 Лінійний регулятор

LM7812

1 Пошук в Utsource В блокнот VT1 Складовою транзистор

2SB1340

1 Пошук в Utsource В блокнот VT2-VT4 Біполярний транзистор

2SC945

3 КТ315, КТ3102, SS9014 Пошук в Utsource В блокнот VD1-VD4 Випрямляючий діод

UF4007

4 Пошук в Utsource В блокнот VD5-VD8 Діод Шотткі

SR306

4 Пошук в Utsource В блокнот VD9 Стабилитрон BZX55C6V8 1 Пошук в Utsource В блокнот VD11, VD12 Випрямляючий діод

1N4148

2 Пошук в Utsource В блокнот VD13 Світлодіод L-132XHD 1 Пошук в Utsource В блокнот C1, C10, C11 електролітичним конденсатор 22 мкФ 3 Пошук в Utsource В блокнот C2, C47C50 Конденсатор 0.47 мкФ 5 Пошук в Utsource В блокнот C3, C9, C12, C16, C18, C20, C24, C25, C27, C29, C38, C39, C41, C44 Конденсатор 0.022 мкФ 14 Пошук в Utsource В блокнот C4, C7, C22 Конденсатор 220 пФ 3 Пошук в Utsource В блокнот C5, C8, C31-C34, C52 Конденсатор 0.1 мкФ 7 Пошук в Utsource В блокнот C6 Конденсатор 0.047 мкФ 1 Пошук в Utsource В блокнот C13 Конденсатор 2200 пФ 1 Пошук в Utsource В блокнот C14, C17 Конденсатор 1000 ПФ 2 Пошук в Utsource В блокнот C15, C21 Конденсатор 1 мкФ 2 Пошук в Utsource В блокнот C19, C26, C38, C57 електролітичним конденсатор 10 мкФ 4 Пошук в Utsource В блокнот C23 Конденсатор 470 пФ 1 Пошук в Utsource В блокнот C28, C40, C43 Конденсатор 3300 пФ 3 Пошук в Utsource В блокнот C30, C30 Конденсатор 100 пФ 2 Пошук в Utsource В блокнот C35, C51 електролітичним конденсатор 470 мкФ 2 Пошук в Utsource В блокнот C37, C39, C42, C54 електролітичним конденсатор 220 мкФ 4 Пошук в Utsource В блокнот C46 електролітичним конденсатор 10000 мкФ 1 Пошук в Utsource В блокнот C53, C56 електролітичним конденсатор 47 мкФ 2 Пошук в Utsource В блокнот C55 Конденсатор 0.33 мкФ 1 Пошук в Utsource В блокнот R1, R12, R16, R20, R41 Резистор

2.2 МОм

5 0.5 Вт Пошук в Utsource В блокнот R2 Резистор

68 кОм

1 0.5 Вт Пошук в Utsource В блокнот R3, R60 Резистор

100 кОм

2 Пошук в Utsource В блокнот R4, R24, R32 Резистор

1.8 кОм

3 0.5 Вт Пошук в Utsource В блокнот R5, R31 Резистор

220 кОм

1 0.5 Вт Пошук в Utsource В блокнот R6, R7, R13, R22, R26, R33, R45 Резистор

100 кОм

7 0.5 Вт Пошук в Utsource В блокнот R8, R9, R35 Змінний резистор 250 кОм 3 B Пошук в Utsource В блокнот R10 Змінний резистор 25 кОм 1 B Пошук в Utsource В блокнот R11, R19, R36, R40 Змінний резистор 1 МОм 4 A Пошук в Utsource В блокнот R14 Резистор

820 Ом

1 0.5 Вт Пошук в Utsource В блокнот R15, R21, R23 <R30, R50, R51 Резистор

470 кОм

6 0.5 Вт Пошук в Utsource В блокнот R17, R42, R43 Резистор

10 кОм

3 1 Вт Пошук в Utsource В блокнот R18 Резистор

680 кОм

1 0.5 Вт Пошук в Utsource В блокнот R25, R47, R49 Резистор

1 МОм

3 0.5 Вт Пошук в Utsource В блокнот R27 Резистор

39 кОм

1 Пошук в Utsource В блокнот R28 Резистор

330 кОм

1 Пошук в Utsource В блокнот R34 Резистор

47 кому

1 0.5 Вт Пошук в Utsource В блокнот R37 Змінний резистор 50 кОм 1 A Пошук в Utsource В блокнот R38 Змінний резистор 50 кОм 1 B Пошук в Utsource В блокнот R39, R48 Резистор

22 кОм

2 0.5 Вт Пошук в Utsource В блокнот R44 Резистор

82 кОм

1 0.5 Вт Пошук в Utsource В блокнот R46 Резистор

470 Ом

1 0.5 Вт Пошук в Utsource В блокнот R52, R53 Резистор

4.7 кОм

2 0.5 Вт Пошук в Utsource В блокнот R54 Резистор

180 Ом

1 5 Вт Пошук в Utsource В блокнот R55, R56, R58, R59, R65, R66 Резистор

120 Ом

6 2 Вт Пошук в Utsource В блокнот R57 Резистор

330 кОм

1 0.5 Вт Пошук в Utsource В блокнот R61 Резистор

1 кОм

1 Пошук в Utsource В блокнот R62, R64 Резистор

2.7 кОм

2 Пошук в Utsource В блокнот R63 Подстроєчний резистор 220 Ом 1 Пошук в Utsource В блокнот R67 Резистор

1 МОм

1 Пошук в Utsource В блокнот R68 Резистор

270 кОм

1 Пошук в Utsource В блокнот R69 Резистор

560 Ом

1 Пошук в Utsource В блокнот T1 Трансформатор 1 70 Вт Пошук в Utsource В блокнот T2 Трансформатор 1 ТП60-862Р Пошук в Utsource В блокнот L1 Дросель 1 Гн 1 Пошук в Utsource В блокнот L2 Дроссель 4 Гн 1 Пошук в Utsource В блокнот L3 Дросель 1 Пошук в Utsource В блокнот K1-R3 Реле 46ND012-P 3 12 В, 2 перемикаючі групи Пошук в Utsource В блокнот Плавкий запобіжник 1 А 240 В 1 Пошук в Utsource В блокнот XP1, XP2, XP3, XP4 Роз'єм TS 6.3 mm 4 Пошук в Utsource В блокнот Роз'єм мережевий. 220 В 1 Пошук в Utsource В блокнот S1, S2, S4 Перемикач 1 контактна група 3 Пошук в Utsource В блокнот S3 Перемикач 2 контактні групи 1 220 В Пошук в Utsource В блокнот S6 Кнопка типу footswitch 1 контактна група 1 З фіксацією Пошук в Utsource В блокнот Панелька для лампи 12AX7 4 Пошук в Utsource В блокнот Панелька для лампи 6П3С 2 Пошук в Utsource В блокнот Радіатор Для VT1 1 Пошук в Utsource В блокнот Додати все

Завантажити список елементів (PDF)

Прикріплені файли:

Теги:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов