Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Леговані стали класифікація і маркування, легований лом

  1. Леговані стали класифікація та маркування
  2. Конструкційні леговані стали
  3. Інструментальні леговані стали
  4. легований металобрухт

Наша сеть партнеров Banwar

Всім відомо відміну сталевих конструкцій від чавунних аналогів. Фактично, дві раз новідності чорного металу відрізняються за концентрацією вуглецю щодо заліза. Гранична величина концентрації вуглецю становить 2.14% і вибрана не випадково. Це порогове значення розчинності елемента C в аустените - високотемпературної модифікації Fe з гранецентрированной гратами. Сучасні технології дозволяють долати граничне значення: вміст вуглецю в високовуглецевих сталях становить до 3.4%.

Втім, суть епілогу в іншому: сталь - це леговане вуглецем залізо, а додавання інших металів, дозволяє управляти властивостями чорного металу. Процес аналогічний грі дитини з конструктором, коли, часто, тільки практичний експеримент дозволяє визначити ефективність легування. Дійсно, вплив легуючих елементів на властивості стали - часто залишається на емпіричному рівні і не слід певній логіці. Виняток становить, мабуть, тільки ванадій - елемент, додавання якого до стали дозволяє поліпшити такі характеристики, як гнучкість і твердість.

Леговані стали класифікація та маркування

Базова сортування низьковуглецевого заліза дозволяє розділити його на два різновиди. Фактично, основна класифікація легованих сталей ведеться за способом їх використання:

  1. Конструкційні. Сталь, яка використовується при виготовленні деталей, вузлів і конструкцій.
  2. Інструментальна. Метал характеризується вмістом вуглецю на рівні 0.9 - 1.4%. Додаткові легуючі елементи в сталях інструментальних: хром, ванадій, вольфрам, кремній, марганець і інші. Сумарна концентрація домішок, виключаючи вуглець, не перевищує 5%. Використовуються у виробництві інструменту ударної і ріжучого впливу.
Всім відомо відміну сталевих конструкцій від чавунних аналогів

Класифікація легованих сталей за призначенням

Перше питання загального плану що значить легована сталь? Вже отримав відповідь вище. Це різновид низьковуглецевого заліза, що має впровадження інших металів для поліпшення певних параметрів. Цей термін дає відповідь і на наступне питання: для чого в сталь вводяться легуючі елементи? Таким чином, розібравшись, що таке легована і нелегована сталь можна перейти до розгляду двох базових різновидів цього металу.

Маркування легованих сталей

Конструкційні леговані стали

Товстостінні труби з конструкційної сталі

Класифікація цього виду низьковуглецевого заліза досить обширна. Серед параметрів, що визначають сортування конструкційної сталі присутні:

  • форма і габарити;
  • процентна маса легуючих елементів;
  • хімічний склад і базова домішка;
  • якість металу, його поверхні (дві різні категорії);
  • вид обробки.

Зокрема, розрізняють такі види прокату конструкційної легованої сталі: круглий (марка 40х), квадратний, шестигранний, профільний під косі шайби і смуги. Також, згідно з ГОСТ 1113-88, конструкційна сталь виробляється у вигляді кованих прутків квадратного і круглого перетину. Відособлена різновид цього виду легованого чорного металу - сталь із спеціальною обробкою поверхні (ГОСТ 14955).

Розібратися які стали називаються легованими (конструкційний метал) допоможе ГОСТ 4543-71. Відповідно до цього документу виготовляється конструкційну низьковуглецевих залізо. Таким чином, питання «дайте визначення легованих сталей», зводиться до асортименту добавок, що вводяться в метал для поліпшення його характеристик. Це: азот, хром, кремній, бор, тугоплавкі метали . Доповнюють ряд нікель, мідь, алюміній та інші кольорові метали.

Розглядаючи конструкційні легирующие стали, слід звернути увагу на такий критерій, як загальний вміст домішок. Він сортує метал на три класи:

  • високолегований - частка добавок більше 10%;
  • помірний від 2.5 до 10%;
  • низький вміст домішок - менше 2,5%.

У всіх випадках вказується масовий відсоток легирующей добавки.

Хімічний склад - ще один фактор класифікації. Класифікація конструкційної легованої сталі, що розділяє її на якісну, високоякісну, які маркуються літерою «А» і метал електрошлакової переплавки - особливо високоякісна різновид з ведучою «Ш» у маркуванні.

Аналогічно якості хімічного складу, розрізняють три категорії легованої конструкційної сталі, відповідно якості обробки поверхні. Додатковий критерій сортування в цьому випадку - вид обробки. Це, по-перше, кований або гарячекатаний прокат, калібрований метал, а також сталь із спеціальною обробкою поверхні.

Рівень термічної обробки відображає маркування легованих сталей. Зокрема, літера «Т» говорить про термічно обробленому металі, «Н» - нагартованной. Позначення легуючих елементів в сталі вказується після вмісту вуглецю (перша пара цифр).

нагартована метал

Нагартовка - це зміцнення металів і сплавів внаслідок зміни їх структури і фазового складу в процесі пластичної деформації при температурі нижче температури рекристалізації (визначення з Вікіпедії )

Додаткові позначення легованих сталей вказують на такі особливості:

  1. За ступенем розкислення. Параметр безпосередньо залежить від процентного входження кремнію. Стали містять не більше 0.07% називають киплять, понад 0.12% - спокійними. Інтервал 0.07 - 0.12% відповідає напівспокійних маркам металу.
  2. Безпосередньо маркування. Формується з декількох елементів. Перший - літерне позначення Б або В (група А чи не позначається) з подальшим «Ст». Наприклад, Ст1кп2; БСт2пс; ВСт6сп3. Другий - цифра, що відповідає номеру ГОСТ. Третій символ: буква «Г», присутність якої вказує на підвищено вміст марганцю. Далі йдуть ступінь розкислення металу і номер категорії стали.
  3. Застосування. Параметр, який вказує, де використовують леговані конструкційні сталі. Маркування Ст1, Ст2 відводяться під дріт і вироби з прутків: цвяхи або заклепки. Кріпильні деталі позначаються Ст3, Ст4 а осьові елементи або вали під слабким навантаженням - Ст5, Ст6.

Альтернативна класифікація конструкційних сталей по сфері використання, розділяє метал на підшипниковий, рессорно-пружинний і теплотривкий. У перших двох випадках найменування кажуть самі за себе, тоді як останній варіант відповідає металу, сектор застосування якого - енергетичне машинобудування. Подібні конструкційні стали використовуються у виробництві котлів, паронагревателей або судин.

Інструментальні леговані стали

Інструментальні леговані стали

Даний вид низьковуглецевого заліза володіє іншими пріоритетним параметрами, зосередженими на високих показниках твердості і зносостійкості. Обидві характеристики поліпшуються з підвищенням концентрації вуглецю в металі.

Першочергово питання, що зачіпає леговані стали - застосування цього виду металу. Область використання, як вказувалося раніше, відповідає назві категорії. Подібна сталь - це матеріал для виробництва трьох основних груп інструментів:

  • вимірювальний;

Перша категорія об'єднує різці, фрези, долбяки. До неї відноситься і клас швидкорізальної сталі, що відрізняється красностойкостью, а також збереженням ріжучих характеристик при нагріванні до температури 700 0С. Інша відмінна риса швидкорізальної сталі - швидкість обробки металу, що перевищує аналогічний параметр звичайних інструментальних марок в п'ять разів. Маркування швидкорізальних марок виробляється літерою «Р», де наступні цифри вказують процентне входження вольфраму.

Документ, що описує інструментальні леговані стали - ГОСТ 5950 - 73. Цей різновид має поліпшену теплостійкість, діапазон значень даного параметра переноситься в інтервал 250 - 300 0С. Збільшення даної характеристики позначається на швидкості різання, підвищуючи її значення на 20 - 40%.

Розглядаючи, як впливають легуючі елементи на властивості стали, зупинимося на декількох елементах.

Кремній, марка - 9ХС. Введення елемента до складу інструментальної сталі підвищує її прокаліваемость до 40 мм. Додатковий ефект пов'язаний з поліпшенням стійкості мартенситу при відпустці. Втім, елемент приносить і негативні нюанси в легуємі метал. Стали, що містять кремній погано піддаються різанню.

Вироби з легованої конструкційної сталі

Марганець, марки - ХВГ, 9ХВСГ. Легування цим металом призводить до зниження деформації інструменту в процесі загартування. Найбільш ефективний цей тип легування для протяжок - інструментів, що володіють великим співвідношенням довжини до діаметру поперечного перерізу.

Хром. Легування елементом застосовується для поліпшення твердості стали після гарту.

легований металобрухт

Огляд ринку легованого брухту стосується не тільки стали, але і чавуну. Дійсно, частка оголошень купимо легований лом чавуну , Не особливо поступається попиту на вторинне низьковуглецевих залізо. Прийом легованого брухту здійснюється практично всіма пунктами, що працюють з чорним металом, однак за значно вищою вартістю.

Варто розуміти: для пунктів прийому металобрухту такого поділу по легованих сталей немає (як в довіднику) - для них є чорний лом, лом нержавіючої сталі і лом швидкоріз. Якщо з нержавейкой і швидкоріз все зрозуміло, то в чорний лом можуть включатися такі стали, як: 09Г2С і інші марки, які затребувані в даному конкретному регіоні. Деякі підприємства спеціалізовано закуповують лом стали з 09Г2С .

Природно, з огляду на специфіку легованих відходів і брухту легованої сталі, ціна такого брухту за кілограм визначаються входженням певних металів - легуючих елементів. Наприклад, вторинна сталь, з вмістом нікелю понад 9.3%, може прийматися до 60 рублів за кг, тоді як більш низька концентрація Ni, прирівнює відходи до звичайного чорного сталевому лому - 11000 за тонну.

3%, може прийматися до 60 рублів за кг, тоді як більш низька концентрація Ni, прирівнює відходи до звичайного чорного сталевому лому - 11000 за тонну

легований лом

Особливу цінність представляють швидкорізальні марки, цінність яких навіть у вигляді металобрухту істотно вище. Однак самі по собі відходи швидкоріз багато приймальники поділяють на дві категорії. До першої групи належать марки Р6М5, Р18, що застосовуються для обробки металів, тих же легованих конструкційних сталей. Друга - включає сорти Р9 і Р12, використовувані для робіт по каменю і менш твердим матеріалам - див. Статтю лом швидкорізальної сталі .

Лом швидкорізальної сталі

Таким чином, вартість брухту легованої сталі визначається в основному парою параметрів: вміст і тип добавки, а також якість самої стали. З іншого боку, лом швидкоріз, на відміну від інших сталевих відходів, може бути використаний як діловий. Багато інструменти, навіть відпрацювавши експлуатаційний ресурс, залишаються привабливими для подальшого використання. Сфера їх застосування може включати як побутовий сектор, так і невеликі приватні підприємства.

Відео - як роблять нержавіючу сталь

Цей термін дає відповідь і на наступне питання: для чого в сталь вводяться легуючі елементи?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов