Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Лікнеп: Як правильно позичити машину та показувати ДАІ документи

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

Наша сеть партнеров Banwar

26 серпня 2011, 10:03 Переглядів: 26 серпня 2011, 10:03 Переглядів:   Співробітники ДАІ і водії по-різному розуміють норми нового законодавства, фото С

Співробітники ДАІ і водії по-різному розуміють норми нового законодавства, фото С.Ніколаева.

З 13 серпня в Україні почало діяти нове автомобільне законодавство, відоме в народі як "закон про скасування техогляду". Але, крім цього, безсумнівно головного, зміни, в українському законодавстві з'явився ряд інших нововведень, які змінюють правила спілкування співробітників ДАІ і автомобілістів. Так, тепер у автомобілістів зникла необхідність передавати в руки інспектору будь-які документи, в тому числі права, техпаспорт і поліс автоцивільної відповідальності. Крім того, автовласники отримали право позичати свій автомобіль без оформлення довіреності у нотаріуса.

Але перші ж два тижні показали, що нове законодавство спровокувало хвилю конфліктів між інспекторами ДАІ та водіями. Перші вперто не хочуть розлучатися з колишніми повноваженнями, а другі не завжди правильно розуміють свої нові права. Плутанини додають і деякі ЗМІ, що повідомляють, що за відсутність довіреності водія можуть посадити на 15 діб, а машину заберуть на штрафмайданчик. Аналогічно і з техоглядом - ходять чутки, що тепер ДАІ буде проводити його на дорогах кожен день, зупиняючи всі підряд автомобілі з метою виманити з автолюбителів побільше грошей (краще б техогляд не скасовували).

"Сегодня", вивчивши нове законодавство, з'ясувала, як правильно оформляти документи, спілкуватися з співробітниками ДАІ та стежити за машиною так, щоб уникнути будь-яких проблем.

Передаючи АВТО, ПЕРЕВІРТЕ СТРАХОВКУ. Перша помилка, яку, судячи з автомобільним формами, здійснюють українські водії: слідують тиражованою низкою ЗМІ думку про те, що тепер для передачі автомобіля досить лише віддати в руки іншому водієві свідоцтво про реєстрацію (техпаспорт) і ключі. На практиці співробітник ДАІ після зупинки автомобіля вимагає показати ще й поліс страхування автоцивільної відповідальності. І за його відсутність виписує штраф в розмірі 425-850 грн. Природно, водій починає обурюватися і "качати права". В результаті його затримують на підставі ч. 1 ст. 185 КУпАП (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції) - за таке правопорушення передбачений штраф від 85 до 255 грн., Або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи на 1-2 місяці, або адмінарешт до 15 діб.

ЯК УНИКНУТИ. В даний момент існує 3 типи полісів ГО. У полісі першого типу застрахований будь-який водій за кермом зазначеного в полісі автомобіля, в полісі другого типу застраховані записані в документі водії за кермом зазначеного в полісі автомобіля. Поліс третього типу забезпечує відповідальність записаного в поліс водія, який сідає за кермо будь-якого автомобіля.

Тобто, ви маєте право передавати автомобіль в таких випадках: якщо куплений поліс першого типу, якщо цей водій записаний в поліс другого типу, або якщо у нього є поліс третього типу. Через місяць залишаться лише поліси першого типу (застраховано авто, а не водій) - для передачі авто дійсно досить буде лише передати ключі і техпаспорт.

ДОРУЧЕННЯ не відміняв. Розтиражовану фразу про те, що "довіреності скасували", не варто сприймати буквально. Як і до законодавчих змін, автовласник зараз може звернутися до нотаріуса і оформити її. Але тепер це не обов'язок, а право власника, закріплене в ст. 828 Цивільного кодексу. Тобто візит до нотаріуса не є обов'язковим, а домовленість про те, що ви позичаєте машину на час, може бути і усній. Для тих власників, які передають автомобілі своїм близьким, це зручно.

А як бути в тому випадку, якщо є необхідність продати / купити авто "за дорученням" (господар залишається старим, а у нотаріуса оформляють довіреність на право керування)? Так роблять щоб не платити податки (держмито і в Пенсійний фонд, складові до 5% вартості автомобіля) і за оформлення в ДАІ. Справа в тому, що якщо власнику з якоїсь причини спаде на думку заявити про викрадення автомобіля (це одна зі схем шахрайства), на водія можуть завести кримінальна справа по ст. 289. Хорошим виходом є укладення між автовласником і водієм письмового договору оренди на тривалий термін (наприклад, на 30 років) за символічну орендну плату. І якщо нотаріальну довіреність можна скасувати в будь-який момент, то розірвати договір - тільки через суд.

ВОЛГА У СІЗО, АЛЕ СПРАВА ЙОГО ЖИВЕ. Вартість полісів автоцивілки знову намагаються підвищити без серйозних на те підстав. Автор попереднього підвищення тарифів удвічі екс-глава Держфінпослуг Василь Волга пояснював зростання цін потребою в голографічного захисту бланків від підробок (за чутками, поліграфісти пообіцяли йому за це відкат). Сьогодні розмови про необхідність підвищення тарифів засновані лише на те, що вводиться Європротокол, що дозволяє оформляти ДТП без ДАІ. Мовляв, це викличе зростання випадків шахрайства, а раз у страховиків виникають нові ризики, то їх послуги мають подорожчати. Я вважаю, що такі аргументи не варті і виїденого яйця. По-перше, тому, що мова йде тільки про припущення. По-друге, для боротьби з шахраями є міліція - за це вони отримують зарплату з наших податків. Страхове шахрайство - кримінальний злочин. Так і виводите злочинців на чисту воду, заводите справи! Чому законослухняний водій зобов'язаний платити за невідомих, які можуть вчинити злочин?

Я бачу тільки одну реальну причину для чергового підвищення тарифів, - жадібність страхових компаній. Які замість того, щоб навчитися нормально працювати, залучаючи клієнтів якістю послуг і виплатами, знову занесуть гроші чиновникам. Махінації закінчилися для Волги укладенням в СІЗО. Але якщо новий глава Держфінпослуг порахує, що у нього "дах" краще, ціни злетять.

Зазначу, що і нинішні тарифи на автоцивілку завищені. Ті 800 грн., Які просять сьогодні за страховку "Ланоса", простіше розміняти купюрами по 50 грн. і "пред'являти" даїшникам замість поліса - вистачить на 16 перевірок, хоча по факту за рік можуть не зупинити ні разу. Але навіть якщо і оштрафують, стягнути цей штраф з водія нереально - держвиконавці такими дрібними сумами майже не займаються. В результаті нове підвищення призведе до того, що страхуватися перестануть зовсім. І страхові втратять набагато більше, ніж планують заробити.

СКАСУВАННЯ техогляду НЕ ДОЗВОЛЯЄ ПОЛОМКИ. Поширена думка про те, що техогляд для легкових автомобілів, який потрібно було проходити раз в два роки не скасували, а просто замінили на щоденний (мовляв, ДАІ зупинятиме всі підряд автомобілі і відправляти на перевірку за допомогою закуплених мобільних лабораторій), також є спотворенням реальності.

Справа в тому, що право співробітників ДАІ контролювати технічний стан автомобілів на дорогах існувало і до прийняття законодавства, що скасовує техогляд. У тому випадку, якщо інспектор виявив, що водій порушує ПДР - продовжує рух при наявності серйозних несправностей (наприклад, вночі з непрацюючими фарами), він має право заборонити рух. Як нам повідомили в Управлінні ДАІ, мобільні станції діагностики будуть використовувати саме для цієї мети.

Але для зупинки і перевірки автомобіля у інспектора повинні бути підстави. Нагадуємо, що в ПДД є чіткий перелік несправностей, при виникненні яких рух або заборонено (або дозволено, але на жорсткому зчепленні або на невеликій швидкості з включеною аварійкою). Наприклад, причиною може послужити непрацююча ліва фара, тріснуте лобове скло, "лисі" шини і так далі.

ВІДДАВАТИ ЧИ ДОКУМЕНТИ В РУКИ ДАІ. Найбільш часта причина конфлікту між даішниками і водіями полягає в тому, що водії не дають даішникам документи в руки - на підставі того, що в новій редакції ЗУ "Про дорожній рух" в обов'язки водія слово "передати" замінили на слово "пред'явити". Співробітники ДАІ наполягають на тому, що слово "пред'явити" означає "показати, передавши в руки". Тоді як в тлумачних словниках написано, що слово "пред'явити" - "показати на підтвердження чого-небудь".

Тим часом, на думку Управління ДАІ, за передачу документів інспектор має право, згідно з п. 5 ст. 11 закону "Про міліцію", затримати водія, який допустив адмінпорушення, на термін до 3 годин. Мовляв, питання по правопорушенню не можна вирішити на місці.

З такою думкою не згодні юристи громадського проекту "Дорожній контроль" (вже виграли у ДАІ десятки справ). На їхню думку, затримання водія на такій підставі є перевищенням службових повноважень з боку співробітників ДАІ. Водієві в цьому випадку потрібно скаржитися в прокуратуру - аж до порушення проти інспекторів кримінальної справи. Так, глава організації Ростислав Шапошников стверджує, що досить просто показати документи інспектору через скло автомобіля.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Лікнеп: Як правильно позичити машину та показувати ДАІ документи". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Бовсуновський Владислав

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

А як бути в тому випадку, якщо є необхідність продати / купити авто "за дорученням" (господар залишається старим, а у нотаріуса оформляють довіреність на право керування)?
Чому законослухняний водій зобов'язаний платити за невідомих, які можуть вчинити злочин?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов