Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Ловля на поплавкову вудку

  1. Основні елементи оснащення
  2. типи вудилищ
  3. Основна волосінь і повідець
  4. котушка
  5. поплавок
  6. Грузила і гачки
  7. Оснащення поплавцевою вудки
  8. Вибір наживок і насадок
  9. прикормка
  10. Визначення перспективного місця
  11. Техніка лову на поплавок
  12. Поради починаючому рибалці

Наша сеть партнеров Banwar

Яка у більшості людей найперше асоціація зі словом «рибалка»? Правильно: узбережжі мальовничого озера і сидить на ньому людина з вудкою. Це найбільш просте і загальноприйняте прочитання риболовлі, яке дійшло до нас з давніх-давен, але не втратило актуальності і в наші дні. Ловля на поплавкову вудку має масу шанувальників: рибалка на донні снасті зовсім пасивна, використання спінінга - зайве активно. Стара добра вудка - це золота середина між релаксом і адреналіном.

Сьогодні ми постараємося правильно оснастити першу в житті вудку, вибрати наживку і відправитися на рибалку. Це не дуже складно: оснащення коштує не надто дорого, приманки-прикормки на першому етапі можна купити в магазині, тактика лову по відкритій воді не представляє особливих складнощів. Природно, в будь-якій справі є тонкощі, про які потрібно знати заздалегідь. Саме їм ми і присвятимо цю публікацію.

Основні елементи оснащення

Починати завжди слід з вибору оснащення і приведення її в систему. Звичайно, на першу в житті рибалку можна запозичити вже споряджену вудку у якогось знайомого, але раптом такого не виявиться або він перебуває в лапах жорсткої економії і використовує снасті радянських часів?

Отже, починаємо збирати все необхідне для оснащення. Нам буде потрібно:

  • Вудилище. Воно може бути маховим (найпростішим), болонським, штекерним або матчеві - це найбільш поширені типи. Кожен з них має і внутрішню класифікацію.
  • Волосінь. Нам буде потрібно волосінь двох видів: для використання в якості основної і на поводок.
  • Котушка. Для оснащення вудилищ (бланків) деяких типів котушки не використовуються: волосінь кріпиться до кінчика через коннектор.
  • Поплавок. Найкраще придбати кілька сигналізаторів різної вантажопідйомності.
  • Огрузка. Набір свинцевих дробинок зі спеціальними пропилами і модифіковані грузила продаються в будь-якому спеціалізованому магазині і коштують копійки.
  • Гачки. Підбираються залежно від розміру передбачуваного видобутку.

А тепер поговоримо про кожен елемент персонально.

типи вудилищ

типи вудилищ

Основним елементом вудки є вудилище (палиця або бланк). Рибалки минулого не мали особливого вибору і для будь-якого типу поплавковою лову використовували штекерні бамбукові вудилища, а іноді - і прути з ліщини. Пізніше їх замінили «телескопи» з металу та пластику.

Нинішні «палиці» - це високотехнологічні вироби, заточені під конкретні умови ловлі. Виготовляються вони з сучасних композитних матеріалів і графіту, і часом стоять вельми пристойних грошей, однак на перші рази можна обійтися і варіантом подешевше.

Найбільш поширені типи бланків - це:

  • Махові. Маховий вудилище в класичному варіанті - це еволюція тієї самої бамбукової вудки без всяких наворотів. Вудилище телескопічне, без кілець. Оснащення кріпиться до вершини бланка через коннектор, що дозволяє швидко її замінювати. Класична Махова вудка ідеально підходить для лову на невеликих дистанціях і глибинах. Головна вимога - легкість при достатній міцності.
  • Штекерні. Штекера складаються з окремих колін і використовуються переважно в спортивному лову, але іноді їх застосовують і звичайні любителі. Відмітна риса класичного штекера - дуже велика довжина (до 20 м) при підвищеній жорсткості і легкості. Всередині бланка розташовується спеціальний амортизатор, що виходить назовні - гумовий хлист ( «кит»), що гасить ривки риби при виведенні. Оснащення кріпиться, як і в попередньому випадку, через коннектор. Закид, як такої, немає: наживка заводиться в воду рухом з боку.
  • Матчеві. Матч зовні нагадує спінінг, та й оснащення подібна. Незважаючи на невелику довжину, він надає можливість обловлювати великі площі і будь-які глибини. Матчеві бланки існують частіше в штекерному виконанні, ніж в телескопічному. Зазвичай вони оснащуються безінерційний котушками і легкими поплавками, що дозволяє здійснювати дуже далекі кидки і оптимально розраховувати глибини.
  • Болонські. «Болонка» - це щось середнє між маховим бланком і матчем. На вудилище великої довжини встановлюється звичайна котушка, на бланку є кільця. Болонську вудку спочатку використовували переважно для лову за течією, проте з часом її сфера застосування істотно розширилася. Зараз на цю снасть ловлять буквально все і вся.

Кожне вудилище має особливу маркування, де прописується довжина, тест і лад. З довжиною все зрозуміло без зайвих слів, тест показує вагу приманки, лад - гнучкість бланка.

Оптимальним вибором для перших дослідів в поплавковою ловлі стане універсальна «болонка» з наступними характеристиками:

  • Довжина - 6-7 м. Більш короткі вудлища гарні для лову в умовах обмеженого закидання або з човна, з максимально довгими на перших порах складно впоратися.
  • Тест - середній. Найбільш поширений тест, що дозволяє використовувати приманки вагою від 7 до 20 грамів.
  • Строй - середній. Швидкий лад хороший для лову невеликої риби на далеких дистанціях, повільний - для трофейної риболовлі.

Основна волосінь і повідець

Кожному мало-мальськи досвідченому рибалці відомо, що чим тонше волосінь, тим охочіше бере на неї риба. Але при цьому нитка меншого діаметру не настільки міцна і може обірватися при зачепі або виведенні солідної риби. За що спортсмени люблять класичні штекера - так це за те, що можна використовувати нитку мінімального діаметра: амортизатор гасить ривки риби, повідомляючи його всьому бланку. В результаті на волосінь доводиться мінімальне навантаження.

Болонські і махові вудлища такої амортизації не мають, тому доводиться використовувати волосінь товстіший, в залежності від ваги передбачуваної видобутку. Зазвичай в якості основної використовується волосінь діаметра 0,10-0,20 мм. Оптимальним буде вибір якісної монофильной нитки від перевіреного виробника.

На додаток до основної жилки використовується так званий «повідець» - відрізок волосіні меншого діаметру. Для лову поплавцевими снастями зазвичай використовують все ту ж монофілку, але більш тонку. Вона менш помітна в воді, до того ж виконує важливу захисну функцію: при зачепі обривається тільки поводок, а не вся оснастка цілком. Довжина повідця варіюється в залежності від місця лову: по стоячій воді - 15-25 см, за течією - до 70 см.

котушка

котушка

Основною перевагою традиційного махового бланка, втім, як і класичного штекера, є легкість при досить великій довжині, а котушка, як не крути, ускладнює оснастку. Тому в конструкціях таких вудилищ місця під її установку взагалі не передбачено - оснащення кріпиться на кінчику бланка через коннектор.

Вудилища, що передбачають використання котушки, можна впізнати здалеку: на додаток до Катушкодержатель вони оснащуються пропускними кільцями, розташованими на кожному «коліні». Для матчевих палиць обов'язково використання безінерційних котушок, що дозволяють здійснювати далекі кидки. Не завадить наявність фрикційного гальма, так як при підсікання і виведенні великих екземплярів без нього не обійтися.

Щодо класичної болонської оснащення думки неоднозначні. У більшості випадків застосовуються безінерційні котушки, і це особливо важливо при лові за течією. Однак найчастіше можна обійтися і «старорежимним» інерційним варіантом: він простий по конструкції, і, як наслідок, більш надійний, та й за ціною куди більш доступний. Ще один плюс старих добрих «інерціонок» - невелика вага. Наворочені мультиплікатори в поплавцевих снастях практично не використовуються - дорога і важка лебідка в даному випадку без потреби.

поплавок

Поплавок є одним з основних елементів оснащення, традиційним сигналізатором клювання. Його основна характеристика - вантажопідйомність. Крім того, сигналізатори диференціюються за формою і забарвленням. Правильно обраний і закріплений поплавок займає в воді вертикальне положення, причому занурюється рівно до ватерлінії - кордони поділу квітів. Раніше рибалки часто використовували саморобні сигналізатори, виготовлені з пір'я птахів, але нині необхідність в кустарному творчості відпала.

На махові снасті класичного виду зазвичай встановлюються поплавці довгастої форми, причому для лову, наприклад, уклейки, використовуються сигналізатори мінімальної вантажопідйомності - від 0,2 м Кріпляться вони мінімум у двох точках. «Болонки» для вудіння за течією оснащуються круглими сигналізаторами (нитка проводиться наскрізь, через конструктивно передбачене отвір), по стоячій воді - продовгуватими, за аналогією з маховими палицями.

Для вудіння штекером ідеально підходять легкі поплавці вантажопідйомністю до півтора грамів. Особливою складністю відрізняються поплавці для матчевих вудок: як правило, використовуються довгі сигналізатори (до 30 грамів вантажопідйомності і 40 см завдовжки). Вони мають збалансовану огрузку, вушка для кріплення і часто застосовуються в ковзної оснащенні.

Грузила і гачки

Для підтримки поплавка в строго вертикальному положенні за рівнем ватерлінії використовуються грузила. У традиційному варіанті - це круглі дробини встановленої маси, що зручно для підбору їх в залежності від вантажопідйомності сигналізатора. При наявності поплавка вантажопідйомністю понад три грамів застосовуються довгасті «оливки».

Як варіант, можна застосовувати і шматочки свинцевих пластин: вони прекрасно гнуться і обжимають нитка, теоретично менше сприяють її заплутування, однак проблемним моментом є правильний розрахунок маси. Встановити правильну огрузку можна емпіричним методом: просто провести випробування у ванній (або відрі).

Ще один тонкий момент - вибір гачка. Для поплавців снастей застосовують переважно одінарнікі, причому економія тут згубна: завжди вибирайте брендові вироби із загартованої сталі. Розмір варіюється в залежності від передбачуваної видобутку і виду наживки: під великого хробака побільше, під перловку або хліб - середньої величини, найменші розміри - під дуже делікатного, але улюбленого рибою мотиля. Найкраще мати в арсеналі кілька повідків з гачками різних розмірів, під різні наживки.

Оснащення поплавцевою вудки

Ми з'ясували, що для перших кроків в поплавковою лову найкраще підійде уніфікована «болонка», що не заточена під конкретні умови. Спробуємо оснастити Болонську палицю найбільш універсально, для лову по стоячій воді і повільного перебігу.

  • Закріплюємо котушку в тримачі (затискаємо сильно, але намагаємося не зірвати різьбу).
  • Наметовому на котушку порядку 20м нитки (більше не потрібно, трохи менше - можна).
  • Пропускаємо лісі крізь кільця на вудилище і залишаємо вільний кінець приблизно в метр довжиною для подальших маніпуляцій.
  • Виробляємо налаштування фрикційного гальма (якщо він є на котушці). Нагадуємо, що для лову по стоячій воді підійде і звичайна інерціонка.
  • Кріпимо на нитку поплавок (збоку або по центру, в залежності від конструкції), використовуючи латексні кембрики. Сигналізатор повинен сидіти на волосіні щільно, але при зусиллі переміщатися вгору-вниз.
  • Виробляємо огрузку за допомогою свинцевих грузиков. Їх може бути кілька, причому найменша дробина встановлюється до кінця волосіні.
  • Нав'язуємо гачки на повідці. Для перших дослідів краще підібрати варіанти з петельками - вони легше нав'язуються і міцніше тримають вузли.
  • На робочих кінцях основної жилки і повідка створюємо петлі і з'єднуємо їх способом «петля в петлю» (він найпростіший).

Вибір наживок і насадок

Вибір наживки (насадки) в першу чергу залежить від риби, яку ви збираєтеся ловити. Однак важливими факторами є і сезонність, і умови конкретного водоймища, так що універсального варіанту не існує. Розрізняють насадки рослинного і тваринного походження. Існують і штучні приманки (наприклад, з їстівної гуми), але для нашого типу лову вони застосовуються рідко.

Влітку для лову мирної риби використовують переважно приманки рослинного походження. Це може бути хлібний м'якуш, відварна перловка, тісто, консервована кукурудза, пропарені зерна злаків і так далі. На ці насадки ловляться всі представники сімейства коропових, а їх в наших водоймах - переважна більшість. Найпростіший рецепт - замісити туге тісто з борошна і води з додаванням нерафінованої олії.

Пізньої весни риба відновлюється після нересту , А восени - готується до холодної зими. В цей час вона вважає за краще білкову їжу: хробаків і всіляких личинок (опариша, мотиля, шитика та інші). Однак і влітку, особливо в прохолодну погоду, мирна риба часом не проти поживитися апетитним з її точки зору гнойовиків. До речі кажучи, на насадки тваринного походження клює і прісноводний хижак: окунь, судак і навіть невелика щука.

Якщо немає часу і бажання возитися з приготуванням рослинних або видобутком тварин насадок, завжди можна нанести візит в спеціалізований рибальський магазин. Не зайвим буде наявність в арсеналі декількох наживок: сьогодні може добре брати на тісто, а завтра, наприклад, на хробака. Як вгадаєш? Маленька хитрість: при лові на поплавочние вудки всіх типів можна використовувати так звані «бутерброди», тобто, комбінації з різних насадок - перловка і опариш, наприклад.

прикормка

прикормка

Ще кілька десятків років тому питання про необхідність підгодовування риби стояв не так вже гостро - її в водоймах було більш ніж достатньо. Але зараз настільки благодатні умови для риболовлі відшукати проблематично, особливо в густонаселених регіонах Росії. Тому попередня підгодовування риби з рекомендованого заходи перетворюється в обов'язкове. Зрозуміло, якщо ви хочете хоч що-небудь зловити.

Рецептів приготування прикормки маса: до її складу можуть входити каші з бобових і круп, хліб, макухи, комбікорм, елементи тваринного походження і так далі. Головне завдання - зібрати в зоні закидання побільше риби і створити конкуренцію між особинами. Підгодовування можна доставляти в потрібний квадрат просто рукою, елементарним занедбаністю куль. Існують і інші, більш складні варіанти, які передбачають використання всіляких пристосувань, проте новачкові, та ще й на невеликих дистанціях, вони без потреби.

Прикормка повинна мати досить щільну консистенцію: це полегшує скочування куль і занедбаність їх в задану ділянку. Кулі повинні зберігати цілісність при ударі об воду, але поступово руйнуватися в придонних шарах. Тому для лову за течією використовуються більш щільні і важкі кулі (наприклад, з додаванням ґрунту).

При одноденної риболовлі закорм слід починати відразу ж після вибору перспективного місця: спочатку масовано, більшими кулями (з невеликою апельсин). Після початку лову слід періодично підкидати невеликі кульки розміром з волоський горіх. Частота підкидання залежить від наявності та швидкості течії: чим швидше, тим частіше.

Визначення перспективного місця

Риба шукає, де глибше, а людина? .. Правильно, де риба! Основне положення: рибу варто шукати в місцях, ніж те що виділяються серед собі подібних. Це звали, брівки, ділянки черепашнику, кордони, мілин, ями, вікна чистої води в зарослих водоймах, межі прибережної рослинності і так далі. Основне положення: в нерівностях рельєфу і біля природних перешкод намивають найбільше привабливою для представників іхтіофауни їжі.

Якщо ви відправляєтеся на риболовлю вперше, причому на популярний серед інших рибалок водойму (а це все більш-менш підходяще в радіусі 100 км навколо мегаполісу), з визначенням перспективного місця проблем не буде: там ви побачите сліди перебування людини. Там буде прим'ята осока, можливо - і встановлені рогатини для вудилищ. По першому разу від добра добра не шукають: зупиняйтеся і розкладайте снасті - тут, швидше за все, ще й підгодоване.

В даному випадку особливо важливо правильно налаштувати глибину. Карась, густера, лящ, короп воліють жирувати в придонних шарах, плотва і краснопірка - трохи вище, а уклея - біля самої поверхні. Більшість рибалок воліє розташовувати наживку біля дна, визначаючи глибину емпіричним методом за допомогою снасті. Це нескладно: виставляємо свідомо велику глибину - поплавок ліг, потім потихеньку зміщуємо його вниз при кожному закиданні, поки сигналізатор не прийме робоче положення.

Техніка лову на поплавок

Техніка лову на поплавок

Після вибору перспективного місця, початкового закорму і налагодження снастей стартує безпосередньо рибалка. Вся діяльність рибалки полягає у своєчасній реакції на сигналізатор. Справа в тому, що по хвилі або течією без досвіду складно адекватно оцінити «поведінку» поплавця, та й дрібниця, що довбає наживку, теж здатна ввести в оману.

Реагуваті нужно только на вираженість сігналізацію: поплавок різко прітопіті або Взагалі занурівся, ліг на воду, Пішов в сторону. Тут важліво чітко вловіті оптимальний момент для підсічкі, что приходити только з досвідом. Не турбуйтеся, якщо кілька перших рибин піде з гачка: будемо вважати, що вони спливають іншим розповісти, що тут годують і відпускають. Це, звичайно, жарт, але сходи риби з гачка бувають навіть у бувалих рибалок.

Ще одне правило: різко смикати вудилище вгору не можна: якщо попався великий екземпляр, ви його гарантовано пропустіть, причому разом з повідцем. Після підсічки починається етап виведення: рибу потрібно підтягнути до себе. Якщо особина досить велика, тупо тягнути її на себе не можна - потрібно вловлювати руху риби і поволі підводити її до берега. Постарайтеся, щоб у вашому арсеналі був підсак: краще жодного разу ним не скористатися, ніж упустити півторакілограмових ляща через його відсутність.

Поради починаючому рибалці

Поради починаючому рибалці

Напередодні першої в житті риболовлі запам'ятайте кілька простих правил:

  • Подбайте про власний комфорт. Риболовля - справа приємна, але тривалий. Тому подбайте про власний комфорт спочатку: купите і зручно встановіть спеціальний складаний матерчатий стільчик зі спинкою, наріжте і вставте в дно по парі Рогатин під кожну снасть, підвісьте садок в воді, розташуйте арсенал першої необхідності на відстані витягнутої руки.
  • Починати ловити краще з берега. Так, ловля з човна є часом набагато продуктивнішою: можна рибалити на великих глибинах і обловить безліч перспективних місць. Однак без практики у вас швидко затечет спина, та й інших дрібних незручностей маса.
  • У перші рази вибирайте місця подалі від заростей. Знову ж таки, на кордонах прибережних заростей зазвичай ловиться добре, однак новачкові проблематично здійснити точний закид - зачепи обов'язково будуть. А це чи лізти в воду, або розлучатися з черговим повідцем, третього не дано. Повірте, при перших закидах повідці виявляються часом навіть на прибережних соснах!
  • Спочатку не підходите до вивчення поплавковою лову надмірно глибоко. Не варто на перших порах дуже вже заглиблюватися в теорію і обростати купою дорогої оснастки - досить базових знань і якісного, але не занадто дорогого спорядження. Згодом ви зрозумієте з власного досвіду, що саме вам потрібно, і знайдете власні практичні напрацювання.
  • Не спіть довго. Найактивніший клювання зазвичай доводиться на ранкову зорьку, так що досвідчені рибалки вирушають на риболовлю ще затемна. Дотримуйтесь і ви їхній приклад, інакше не тільки пропустіть ранковий жор, але і помучитеся в пошуках гарного місця.

Бажаємо вам успіху у всіх починаннях, пов'язаних з найцікавішим в світі хобі - риболовлею! Нехай погода буде хорошою, настрій - оптимістичним, а улов - багатим!

Як вгадаєш?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов