Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Манометри тиску: технічні характеристики, інструкція з виготовлення

  1. Технічні параметри манометра
  2. призначення
  3. Конструкція і принцип роботи
  4. різновиди
  5. На що звернути увагу при виборі?
  6. Керівництво по виготовленню саморобного манометра
  7. Інструменти і матеріали
  8. алгоритм дій
  9. Відео «Манометр тиску для автомобіля з інжектором»

Наша сеть партнеров Banwar

Для ефективної роботи автомобіля потрібно, щоб справно працювали всі його системи і вузли. Одне з провідних місць займає паливна система. Від якості її роботи залежить не тільки робота автомобіля, але і безпеку водія і пасажирів. Щоб уникнути проблем, потрібно стежити за її станом. У статті розглядаються манометри для вимірювання тиску палива, їх технічні характеристики.

зміст

[Розкрити]

[Приховати]

Технічні параметри манометра

З грецької мови манометр перекладається як «розріджений» і «метр», тобто це прилад для вимірювання тиску нещільні речовин: газів, рідин і т.д. Манометри відносяться до засобів, за допомогою яких можна зробити діагностику технічного стану автомобіля. Сучасні прилади можуть бути механічні, електронні та цифрові.

Сучасні прилади можуть бути механічні, електронні та цифрові

Вимірювальний прилад з насадками

призначення

Часом під час руху автомобіль починає сіпатися, при натисканні на педаль газу глухне, а іноді і зовсім не заводиться. Причин такої поведінки машини може бути безліч. В першу чергу слід перевірити тиск паливної рампи. Зниження тиску нижче допустимого призводить до неправильної роботи силового агрегату.

Стежить за технічним станом сучасного авто електронний блок управління (ЕБУ), але контроль над тиском палива в рампі не входить в його функції. Природно, при значному зниженні система видасть наявність проблеми по датчику, який контролює обсяг кисню в паливно-повітряної суміші. Манометр для вимірювання тиску палива дає можливість оцінити справність паливної системи.

З його допомогою перевіряються такі елементи паливної системи як:

  • бензонасос;
  • паливні магістралі;
  • регулятор тиску;
  • форсунки і ін.

Перевагою манометрів є те, що вони підключаються паралельно, тому не заважають роботі паливної системи. Таким чином, показання можна знімати при працюючому моторі (автор відео - Дмитро Єфімов).

Конструкція і принцип роботи

Найбільшого поширення серед приладів, що вимірюють тиск, отримали пружинні манометри. Їх перевагою є простота пристрою, надійність, хороші технічні характеристики і можливість вимірювати тиск в широкому діапазоні.

Їх перевагою є простота пристрою, надійність, хороші технічні характеристики і можливість вимірювати тиск в широкому діапазоні

Конструкція пружинного манометра

Як чутливий елемент в пружинному манометрі виступає вигнута трубка порожниста всередині. Вона може мати перетин у вигляді еліпсоїда або овалу. Під дією тиску вона деформується. З одного кінця трубка запаяна, а на другому знаходиться штуцер, за допомогою якого вимірюється тиск в середовищі. Запаяний кінець трубки з'єднується з передавальним механізмом.

У конструкцію приладу входить:

  • зубчастий сектор;
  • поводок;
  • вісь;
  • шестерінки;
  • стрілки приладу;
  • корпус.

Щоб виключити мертвий хід, між зубами шестерні і сектора встановлена ​​спеціальна пружина.
Вимірювальна шкала має градацію в паскалях або барах. Стрілка показує значення надлишкового тиску середовища, в якій виконуються вимірювання.

Принцип дії приладу простий. Всередину трубки надходить тиск від вимірюваного середовища. Під його дією трубка намагається випростатися, так як площі внутрішньої і зовнішньої поверхні відрізняються. Вільний кінець трубки рухається, і завдяки передавальному механізму стрілка робить поворот на певний кут. Деформація трубки і вимірюється тиск знаходяться в прямолінійною залежності. Тому стрілка при відхиленні щодо шкали манометра показує значення тиску.

різновиди

Існує безліч видів манометрів для вимірювання як високого, так і низького тиску, з різними технічними характеристиками. Одним з параметрів, за якими розрізняються ці пристрої, є клас точності. Чим менше значення, тим точніший манометр. Найбільш точними є цифрові.

За призначенням манометри діляться на наступні види:

  1. Загальнотехнічні. Призначені вимірювати тиск в різних середовищах, в тому числі з їх допомогою вимірюють вакуумметричний і надлишкові тиску.
  2. Електроконтактні. Оснащені електросігналізаціей, що дозволяє виконувати регулювання вимірюваного середовища. Випускаються двох типів: з мікро вимикачами і на основі електроконтактні приставки.
  3. Спеціальні. Застосовуються щоб виміряти тиск різних газів. Залежно від виду газу мають певний колір корпусу і букви в маркуванні: кисневі (К) - блакитні, ацетиленові (АЦ) - білі, аміачні (А) - жовті, для вимірювання негорючих газів - чорні, для горючих - червоні. Кисневий вимірювальний прилад
  4. Еталонні. Мають високий клас точності, тому використовуються для перевірки, регулювання і випробувань інших приладів вимірювання тиску.
  5. Суднові. Використовуються на річковому і морському транспорті.
  6. Залізничні. Використовуються на залізно-дорожньому транспорті.
  7. Самопішушіе: оснащені механізмом, який дозволяє на діаграмному папері креслити графік роботи приладу.

За принципом роботи існують такі типи манометрів:

  1. Поршневі. Складаються з циліндра і вставленого всередину поршня.
  2. Рідинні. Їх основу складає трубка, наповнена рідиною. Можуть бути двох типів: з одного трубкою і з двома. Другі застосовуються для порівняння тиску в двох середовищах.
  3. Деформаційні. Засновані на деформації чутливого елемента (пружини, сильфона, мембрани і ін.), Який деформуючись, впливає на стрілку приладу.
  4. П'єзоелектричні. Засновані на п'єзоефекті - при механічному впливі з'являється електрозарядов в кристалі кварцу.

Різні типи манометрів широко застосовуються в промисловості, побуті та інших галузях народного господарства в залежності від технічних параметрів.

На що звернути увагу при виборі?

Для діагностики неполадок в паливній системі потрібно знати, який тиск палива в різних місцях системи. Найпростіше пройти технічний огляд на СТО, де є точні цифрові пристрої. Але для цього потрібно виділити час і гроші. Багато водіїв вважають за краще цей прилад мати в наборі своїх інструментів, також як і механічний манометр тиску масла.

На авторинку і спеціалізованих магазинах пропонується великий вибір манометрів, з різними технічними характеристиками призначених виконувати вимірювання на автомобілях як вітчизняного, так і імпортного виробництва.

Комплект для вимірювання

Заводські манометри мають наступні переваги:

  • прилад купується в комплекті, з яким йде безліч адаптерів, що дозволяють вимірювати тиск палива на автомобілях різних марок і моделей;
  • на заводських приладах зручна шкала, яка точно показує тиск;
  • продаються спеціальні прилади, що вимірюють тиск в паливних системах, оснащених перепускним клапаном;
  • заводські прилади дозволяють знімати показання при різних режимах роботи машини на відміну від манометрів, виготовлених своїми руками.

В даний час в асортименті манометрів є електронні і цифрові прилади для вимірювання і регулювання тиску паливної системи, що мають високі технічні характеристики. Електронні та цифрові манометри дають можливість отримати найточніші свідчення, так як вони вловлюють навіть найнезначніші зміни показників тиску.

Краще купувати паливний вимірювальний прилад, у якого велика удобочитаем шкала, з межею вимірювання - 5-6 кгс / кв. см. Звернути увагу слід на герметичність з'єднань, так як під час вимірювань при недостатній герметичності краплі палива можуть потрапити на сильно розігріті деталі мотора, що може стати причиною пожежі.

Автомобільний паливний вимірювач

Багато автолюбителів використовують для вимірювання і регулювання тиску в паливній системі повітряні манометри, за допомогою яких вимірюють тиск повітря в автомобільних шинах. Хоча принципи, які лежать в основі обох приладів, практично однакові, проте, вимірювання відрізняються межами значень. Для палива межа показників знаходиться в інтервалі від 5 до 7 атмосфер, для повітря - в інтервалі від 16 до 20 атмосфер.

Тому при використанні повітряного вимірювального приладу для вимірювання тиску палива будуть отримані результати з великою похибкою, так як стрілка не підніметься вище початкових значень. Регулювання при таких показаннях важко виконати правильно. Незважаючи на це, саморобні паливні вимірювальні прилади виготовляються з повітряних манометрів.

Керівництво по виготовленню саморобного манометра

Багато майстрів на всі руки вважають, що не варто витрачати зайві гроші на покупку заводського манометра, так як його можна зробити своїми руками.

Для того, щоб саморобний пристрій дозволяло повчати якомога точніші дані, збирати його потрібно вкрай уважно, не упускаючи жодної дрібниці.

Саморобні вимірювальні прилади

Інструменти і матеріали

Для того, щоб сконструювати самостійно прилад для вимірювання тиску в паливній системі, необхідно приготувати наступні деталі:

  1. Повітряний манометр, за допомогою якого вимірюють тиск повітря в автомобільних шинах. Він краще паливного, так як його простіше купити, і коштує він дешевше. Рекомендується купувати прилад, призначений для автомобілів ВАЗ, так як можна використовувати як манометр тиску масла, якщо відкрутити штуцер для бензину. Для вимірювання потрібно шланг від виготовленого самостійно приладу прикрутити на місце датчика масла.
  2. Перехідник. З цією роллю з успіхом впорається звичайний штуцер, у якого значення різьблення 7 / 16-20 UNF.
  3. Бензофільтр, підійде для ВАЗа. Можна взяти старий. Сам фільтр не потрібен, знадобиться тільки штуцер від нього. Якщо б / у немає, то купити можна найдешевший. Штуцер потрібно відрізати, а кінці рекомендується трохи развальцевать. Можна виточити штуцер своїми руками.
  4. З'єднувач паливної системи, що має форму літери «Y».
  5. Чотири хомута.
  6. Бензиновий шланг. Щоб виготовити вимірювальний прилад, потрібно купити бензошнур довжиною більше метра.

Набір деталей для зборки

Купивши всі необхідні деталі, можна приступати до виготовлення саморобного манометра.

алгоритм дій

Виготовлення манометра своїми руками не становить нічого складного. Маючи всі деталі, залишається тільки все правильно зібрати.

Збірка складається з наступних кроків:

  1. Спочатку паливний шнур потрібно розрізати на три частини.
  2. Потім до з'єднувачі від паливної системи потрібно приєднати паливний шланг. Для надійного з'єднання шланги кріпляться за допомогою хомутів. Місця з'єднань, повинні бути герметичними, не пропускають повітря, інакше свідчення будуть не точними.
  3. На один з кінців бензошланга потрібно приєднати прилад для вимірювання повітря. Він також повинен бути закріплений як можна щільніше. Для цього, як і раніше, використовуємо хомут і штуцер.

Саморобний прилад в зборі

Паливний манометр зібраний, з його допомогою можна вимірювати тиск в паливній системі. Для цього один з вільних кінців шланга потрібно приєднати до входу паливної рампи, а другий - до виходу паливного фільтра.

При найменших підозрах на несправність в паливній системі, потрібно:

  • перевірити регулятор тиску палива з манометром, який є в наявності;
  • виміряти тиск нульовий подачі;
  • при виключенні насоса, проводять перевірку на справність зворотного клапана і РДТ в цілому;
  • гуляє стрілка манометра при включеному двигуні може свідчити про забиту сіточці бензонасоса.

Перевірка паливно-емульсійної системи

Таким чином, навіть маючи саморобний манометр, можна стежити за справністю автомобіля, захистивши себе від неприємних сюрпризів у дорозі. Слід регулярно перевіряти тиск мала і палива. Якщо показання не відповідають нормі, потрібно шукати причину. При виявленні найменших несправностей їх потрібно відразу ж усувати.

Відео «Манометр тиску для автомобіля з інжектором»

У цьому відео від каналу Автоелектрика ВЧ демонструється, як виготовити самостійно пристрій для вимірювання тиску в инжекторной системі авто.

На що звернути увагу при виборі?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов