Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Марки та маркування бензину

  1. мало термінології
  2. З чого роблять бензин
  3. Що таке октанове число
  4. маркування бензину
  5. марки бензину
  6. Який бензин заливати?
  7. Чи можливо змішувати бензин?
  8. В обов'язковому порядку до прочитання:

Наша сеть партнеров Banwar

На допомогу автолюбителю   Бензин - складно відшукати в пам'яті щось більш звичне для автолюбителя

На допомогу автолюбителю

Бензин - складно відшукати в пам'яті щось більш звичне для автолюбителя. Кожен день машини спалюють багато тисяч літрів цього палива, але мало хто з автовласників дійсно згадував над тим, як його створюють, про інших складу аспектах і особливостях палива.

Зміст статті

  • 1 Мало термінології
  • 2 З чого роблять бензин
  • 2.0.1 Відео: Як роблять бензин з нафти. Просто про складне
  • 3 Що таке октанове число
  • 4 Маркування бензину
  • 5 Марки бензину
  • 5.0.1 Відео: Аі-92 або А-95? Розгін до 100на даний момент і витрата пального на Мазда Demio (Ford Festiva Mini Wagon)
  • 6 Який бензин заливати?
  • 7 Чи можливо змішувати бензин?
  • мало термінології

    Як інформують довідники, бензином іменується суміш легких вуглеводнів різних типів:

    1. ароматичні;
    2. олефінових;
    3. Парафінові та інші.

    Ці вуглеводні володіють горючими особливостями. Температура кипіння суміші варіюється від 33 до 250 ° С, що залежить від використовуваних присадок.

    З чого роблять бензин

    Схема виробництва бензину

    Пальне випускається на потужностях нафтохімічних фабрик. Сам виробничий процес вельми складний і ділиться на пари циклів.

    Спершу сира нафта надходить на підприємство по трубопроводах, закачується в величезні резервуари, після закінчення чого відстоюється. Потім починається промивання нафти - в неї додається вода, а пізніше пропускається електричний струм. В результаті солі осідають на стінки і дно резервуарів.

    Протягом наступної атмосферно-вакуумної перегонки відбувається її розподіл і підігрів нафти на пара типів. Здійснюються 2 етапи обробки:

    1. Вакуумна;
    2. Термічна.

    По завершенні процесу первинної переробки починається каталітичний риформінг, протягом якого відбувається вилучення фракцій і чергове очищення бензину 92-го, 95-го і 98-го бензину.

    Фото: aif.ru

    Це процес, що ще називають вторинною переробкою, включає 2 основних етапи:

    1. Крекінг - очищення нафти від домішок сірки;
    2. Риформинг - наділення субстанції октановим числом.

    Відео: Як роблять бензин з нафти. Просто про складне

    Після закінчення даних етапів проходить контроль якості пального, що займає кілька годин.

    Цікаво, що вітчизняні фабрики (в більшості) з 1 тонни нафти набувають 240 літрів бензину. Інша доводиться на газ, дизпаливо, авіаційне пальне і мазут.

    Що таке октанове число

    Ця фраза відома дуже багатьом, але не всі знають, що саме свідчить цей термін і з-за чого він так серйозний.

    Октанове число - це властивість пального (в тому числі і бензину) протистояти мимовільного займання під тиском. В іншому випадку кажучи - його детонаційна стійкість.

    В ході роботи двигуна поршень стискає паливно-повітряну суміш (такт стиснення). Зараз, в той час, коли готова суміш знаходиться під тиском, може статися її мимовільне займання ще перед тим, як свічка запалювання дала іскру. У народі це явища іменується одним словом - «детонація».

    Характерним показником детонації є шуми в двигуні - залізний дзвін.

    Отже, чим вище октанове число, тим вище властивість пального чинити опір детонації.

    маркування бензину

    На АЗС можна зустріти найрізноманітніші назви, що не крім і самі звичні для більшості автолюбителів. У більшості випадків бензин маркується літерами «А» і «АІ». Їх розшифровка:

    1. «А» - це позначення свідчить, що бензин автомобільний;
    2. «АІ» - буква «І» свідчить спосіб, яким було з'ясовано октанове число.

    Існує 2 методи визначення октанового числа - дослідний (АІ) і моторний (АМ).

    Дослідницький метод - він визначається методом тестування пального на одноциліндровою силовій установці, за умови змінного ступеня стиснення, частоті обертання коленвала в 600 об / хв, вугіллі випередження запалювання в 13 ° і температурі повітря (всмоктується) в 52 ° С. Ці умови подібні маленьким і середнім навантаженням.

    Моторний спосіб - його визначення здійснюється на подібній установці, але інші умови інші. Температура навколишнього середовища (всмоктується) утворює 149 ° С, частота обертання коленвала дорівнює 900 об / хв, а кут випередження запалювання змінний. Такий режим подібний до високих навантажень - їзда в гору, робота мотора під навантаженням і т. Д.

    Отже, число АМ незмінно нижче, ніж АІ, а відмінність у свідченнях говорить про чутливість пального до роботи силового агрегату в різних режимах. Цікаво, що в деяких країнах на Заході октанове число визначається як середнє між значеннями «АМ» і «АІ». У Російській Федерації ж позначається лише більш високе значення «АІ», що і можливо помітити на всіх АЗС.

    марки бензину

    Значно частіше на вітчизняних заправних станціях бачаться такі позначення:

    • Бензин АІ-98. Відрізняється великою октановим числом. На відміну від АІ-95, що проводиться відповідно до ГОСТу, 98-й випускається відповідно до ТУ 38.401-58-122-95, і ТУ 38.401-58-127-95. У виробництві даної марки бензину не разрещаеться використання алкілсвінцових антидетонаторов. Випуск цього високооктанового бензину здійснюється із застосуванням послідовності компонентів - толуолу, изопентана, изооктана і алкілбензин.
    • Екстра АІ-95 - бензин підвищеної якості, що досягається шляхом застосування присадок Антидетонаційна типу. Виготовляється з дистиллятного сировини, бензину каталітичного крекінгу, з додаванням ізопарафінових елементів (ароматичних) і газового бензину. У складі немає свинцю, що постачає високий рівень якості бензину.
    • АІ-95 - головна відмінність від Екстра АІ-95 в концентрації свинцю, яка вище на 30%;
    • АІ-93 - ділиться на 2 категорії: етилований і неетилований. Етилованої пальне випускається на базі бензину каталітичного риформінгу (м'який режим) з додаванням до його складу толуолу і алкілбензин, і бутан-бутиленовой фракції. Неетильований випускається з того ж бензину каталітичного риформінгу (твердий режим), з додаванням бутан-бутиленовой фракції, алкілбензин і изопентана;
    • АІ-92 - найпоширеніший на ринку бензин середньої якості, з вмістом присадок Антидетонаційна типу. Велика щільність - 0,77г / СМА-923. Можливо як етилованим, так і неетилованим;
    • АІ-91 - відрізняється вмістом присадок Антидетонаційна типу. Це неетилований бензин з певним відсотком і ненормованої щільністю свинцю в складі;
    • А-80 - склад цього бензину подібний до такого у АІ-92. Велика щільність - 0,755г / СМА-803;
    • А-76 - в більшості випадків використовується в сільському господарстві. Випускається етилований і неетилований А-76 з ненормованої щільністю. У його складі знаходяться присадки різних типів (антиокислювальні і антидетонаційні), прямогонний бензин, і підсумкові продукти коксування, крекінгу і піролізу (термічного і каталітичного).

    Відео: Аі-92 або А-95? Розгін до 100 км і витрату пального на Мазда Demio (Ford Festiva Mini Wagon)

    Який бензин заливати?

    Багато шукають відповідь на це питання, щоб ненароком не нашкодити двигуну. У цьому випадку все легко - вимоги до пального вказані в інструкції по експлуатації конкретного автомобіля, і продубльовані на зворотному боці лючка бензобака. У разі якщо виробник в якості рекомендованого пального вказав АІ-95, то заливати необхідно якраз його, а заправлятися 92-м можливо лише на ризик і свій страх.

    Але варто не забувати, що в мануалі і на етикетці можливо зазначено як октанове число, так і марка пального.

    Крім цього в мануалі зможуть бути записані різні типи бензину. Наприклад:

    1. АІ-92 - допустимий;
    2. АІ-95 - рекомендований;
    3. АІ-98 - для поліпшення рис.

    Як видно, заливати в бак потрібно лише рекомендований виробником авто пальне. Але, застосування бензину з більш великим октановим числом ніякої шкоди двигуну не завдасть. Тому що чим вище октанове число, тим повільніше швидкість горіння і більше ККД палива, що благотворно відбивається на віддачі двигуна, економічності та інших моментах.

    У більшості випадків, прибавка в економічності і потужності досягає 7%. Крім цього, сучасні автомобілі комплектуються ЕБУ, якісь враховують рівень якості пального і його октанове число, коригуючи настройки.

    Це означає, що в бак сучасного автомобіля з атмосферним мотором потрібно заливати АІ-95 на якісної АЗС. В крайньому випадку, допускається АІ-92. Крім цього можливо орієнтуватися на ступінь стиснення - якщо вона нижче 10 од., Можливо заливати АІ-92.

    У разі якщо вище - лише 95-й.

    Що стосується турбированних двигунів, то для них рекомендований пальне - АІ-98 або Екстра АІ-95, але не АІ-92.

    Чи можливо змішувати бензин?

    Цим питанням задаються багато. В цілому від змішування пального з різним октановим числом нічого катастрофічного не станеться, але лише в разі якщо змішувати рекомендований бензин з більш високим (за октановим числом). Наприклад, рекомендований для автомобілі 92-й змішати з 95-м.

    Але зменшувати не потрібно. Крім цього варто не забувати, що щільність у бензину з різним октановим числом різниться, так що його змішування може за великим рахунком не трапитися - пальне з більш великим октановим числом вгорі бака, а з низьким внизу.

    В цілому, щоб зберегти двигун, рекомендується не економити, заправлятися лише на сертифікованих станціях великих мереж (НЕ франшиза) і лити в бак бензин з октановим числом, рекомендованим виробником (але не нижче).

    В обов'язковому порядку до прочитання:

    Як робиться бензин. Корисно знати


    Статті якраз тієї тематики, якої Ви цікавитеся:

    • Витрата бензину на 100 км показує економічність автомобіля при експлуатації

      Для чого ж існує показник норма витрати пального, зокрема бензину? При плануванні потреби в паливно-мастильних матеріалах на фірмах та установах, і для контролю їх ...

    • Як вибрати каністру для бензину?

      Автоаксесуари Часто в практиці автолюбителя не рідкість так, що необхідно заправитися пальним про запас, додавши до повного бензобаку одну або кілька каністр для бензину, щоб забезпечити довгу ...

    • Мазда 3 і Мазда6: Для тих, хто в марці

      Російський менталітет споживачів повільно змінюється. Клієнтів, які прагнуть завжди «рости» в класовості і «преміальності» власних машин, робиться менше. Бажаючі придбати новий ...

    • Неякісний бензин на АЗС: боротися будемо самі?

      Згідно з даними Росстандарта, у Володимирській області працює понад 250 АЗС, вони належать 58 компаніям - великим і невеликим. На нещодавній зустрічі, організованої Загальноросійським Народним Фронтом ...

    • Який бензин потрібен автомобілю?

      Можливо, всім на сьогоднішній час як ми знаємо, що для переміщення автомобілю необхідно пальне. Зараз поширеністю і величезною популярністю користуються машини, якісь обладнані ...

    Чи можливо змішувати бензин?
    Відео: Аі-92 або А-95?
    Чи можливо змішувати бензин?
    Відео: Аі-92 або А-95?
    Як вибрати каністру для бензину?
    Неякісний бензин на АЗС: боротися будемо самі?
    Який бензин потрібен автомобілю?
     
      Обзор категорий  
     
    Шины
     
         
     
      Специальное предложение  
       
         
         
    Доставка осуществляется в города:
    Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

    © 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

    Каталог украинских интернет-магазинов