Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Масло 0w30 і 5w30: в чому різниця між товарами?

  1. SAE
  2. Розшифровка значень SAE
  3. Що потрібно пам'ятати?
  4. інші стандарти
  5. API
  6. ACEA
  7. На що ще звернути увагу?

Наша сеть партнеров Banwar

Одна з найважливіших характеристик моторного масла - його в'язкість. Від цього показника залежить, наскільки швидко система подачі зможе транспортувати складу до двигуна і відкачувати його назад, чи буде речовина виконувати свої функції так, як необхідно. Занадто в'язке, густе моторне масло не подається в достатній кількості, так як з ним не справляється система подачі. Крім цього, воно створює додаткову перешкоду деталей двигуна, через що підвищується витрата палива і рівень шкідливих викидів. Занадто рідкий склад недостатньо добре захищає частини мотора від тертя, що призводить до прискорення його зносу. Тому при підборі даної продукції необхідно звертати особливу увагу на цю характеристику.

Новачкам позначення 5w40, 0w30, 5w30, 0w40 і ін. Ні про що не говорять, різниця для них відсутня. Але саме вони вказують на густоту складу.

В'язкість масла - це не постійний показник, він змінюється зі зміною температури навколишнього середовища. Чим спекотніше, тим більше рідким стає продукт, а з похолоданням він загусає. Синтетичні і напівсинтетичні речовини в своєму складі містять спеціальні присадки, які відповідають за зміну залежності між густотою і температурою. Саме її і відображають маркування по типу 5w40, 0w30, 0w40 та ін. Вони показують, при якій мінімальній і максимальній температурі продукт можна застосовувати в двигуні.

Вони показують, при якій мінімальній і максимальній температурі продукт можна застосовувати в двигуні

SAE

за в'язкості моторне масло класифікує Спільнота автомобільних інженерів (SAE). Ця організація об'єднує найкращих фахівців Європи в даній сфері. Вона існує понад 100 років. Стандарти SAE визнані міжнародними, ними користується будь-який поважаючий себе виробник, а маркування, як правило, міститься в назві того чи іншого продукту.

Позначення складається з наступних частин:

  • Цифра і буква w (від слова winter) - означає, при якій мінімальній температурі склад буде не дуже в'язким, щоб нормально функціонувати.
  • Число після літери позначає максимальну температуру, при якій можна застосовувати речовина, не боячись, що воно не буде справлятися з навантаженнями.

Стандарти Товариства автомобільних інженерів включають безліч характеристик масла, найважливішими з яких є:

Кожен виробник тестує свою продукцію за представленими показниками і завдає відповідну маркування на банки з маслами .

Розшифровка значень SAE

Як написано вище, перше число і буква w означають нижній температурний поріг, а друге число - верхній. При цьому саме число не вказує на конкретну температуру, т. Е., Наприклад, маркування 5W40 не означає, що масло може бути застосовано при температурах від 5 до 40 градусів. Кожному числу відповідають інші температури:

  • 0W- -35 ° С,
  • 5W- -30 ° С,
  • 10W- -25 ° С,
  • 15W- -20 ° С,
  • 20W- -15 ° С,
  • 30 - + 20 ° С,
  • 40 - + 35 ° С,
  • 50 - 50 ° С,
  • 60 - вище + 50 ° С.

Для прикладу розшифруємо значення 5w40, 0w30, 5w30. 5w40 означає, що речовина може бути застосовано при температурах від -30 до + 35 ° С, 0w30 означає, що склад можна використовувати в діапазоні -35 ... + 20 ° С, 5w30 - в діапазоні -30 ... + 20 ° С.

Що потрібно пам'ятати?

відмінність між маслами 5w40, 5w30 і 0w30 - в їх в'язкості і її зміні при зміні температури. Тому категорії «краще - гірше» не підходять для даного стандарту. Продукти просто різні і призначені для різних умов застосування. Проте масла різної в'язкості можуть краще підходити до конкретного типу двигуна. Наприклад, між деталями старих двигунів через тривале тертя утворюється зазор. Більш в'язке масло його компенсує, дозволяючи продовжити термін служби авто і підвищити його характеристики.

Є поняття «зимові», «літні» і «зимові» склади. Перші працюють при негативних температурах і швидко розріджується при високих. При цьому показник їх в'язкості в нормальних умовах вище, ніж у літніх і універсальних. Такий склад краще підійде для старих машин. Літні мастила швидко загустевают при негативних значеннях температури, але витримують необхідну в'язкість в жарі.

Літні мастила швидко загустевают при негативних значеннях температури, але витримують необхідну в'язкість в жарі

На сьогодні найбільшого поширення набули всесезонні масла - 5w40, 5w30, 0w30 і ін. Вибравши складу відповідно до мінімальними і максимальними температурами свого регіону, годі й думати про заміну протягом тривалого часу. Це економить час і гроші. Різниця між універсальними складами - в діапазоні температур їх застосування.

інші стандарти

Крім класифікації по SAE є інша різниця між складами. Існує ще 2 загальноприйнятих в автомобільному світі стандарту, на які також варто звертати увагу: API і ACEA.

Якщо марка в'язкості підібрана правильно, але речовина не відповідає роком випуску чи характеристикам мотора, воно в кращому випадку буде працювати не так ефективно, в гіршому - зашкодить силовому агрегату. Тому на дані параметри також варто звертати увагу. Кожен виробник вказує представлені стандарти на етикетці.

API

API - Американський інститут нафти. Організація існує з кінця позаминулого століття. Вона займається дослідженням і стандартизацією різних нафтопродуктів, в тому числі - моторних масел. API поділяє всі речовини по їх застосовності до тих чи інших моторам. Найбільше поділ відбувається на склади для дизельних і бензинових двигунів. Далі йде класифікація за роком випуску силових агрегатів. Найсучаснішими є SM і CF. Перша літера означає тип двигуна (S - бензиновий, C - дизельний).

Американський інститут нафти досліджує склади по десяткам показників, виходячи з сучасних тенденцій у виробництві моторів, особливостей силових агрегатів тих чи інших років випуску. Даною організації довіряють виробники всього світу, а її стандарти є міжнародними. Тому варто звертати на них увагу при підборі змащуючого складу для своєї машини.

ACEA

ACEA - Асоціація європейських виробників автомобілів. Міжнародна організація, членами якої є найбільші європейські автоконцерни. Зокрема, в неї входять Jaguar, Land Rover, BMW Group, європейське відділення General Motors.

Спільнота класифікував склади по їх застосовності до двигунів тієї чи іншої конструкції. Введено наступні маркування:

Разом з цими літерами також вказуються цифри, які позначають застосовність мастила в тих чи інших умовах. Наприклад, продукція з маркуванням А3 підходить для всесезонного використання в різних режимах роботи.

На що ще звернути увагу?

При підборі мастила для двигуна також потрібно звернути увагу на наступне:

Якщо у вас немає досвіду в підборі речовини, краще звернутися до професіоналів. Неправильно обраний склад буде поступово руйнувати мотор, підвищить витрата і рівень шкідливих викидів. Тому краще не ризикувати.

Схожі публікації

Що потрібно пам'ятати?
На що ще звернути увагу?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов