Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Материнська плата для геймерів - ASUS Striker

Наша сеть партнеров Banwar

Дизайн і компоновка

Габаритні розміри ASUS Striker становлять 245х305 мм, що відповідає максимуму, обмовляється специфікаціями форм-фактора АТХ.

Завантажити HD-зображення

Монтажних отворів шість. Шосте отвір виконано в формі паза, що дозволяє зробити точну підгонку при установці плати в корпус. Здавалося б, дрібниця? Ні в якому разі, адже буває так, що різьблення під монтажні гвинти навіть якісних корпусів трохи не збігаються з отворами в текстоліті, і при установці плату доводиться буквально "натягувати" на кріплення. У перспективі "натяжка" може привести до таких фатальних наслідків, як мікротріщини в шарах PCB - смертельну хворобу MoBo, яка не піддається лікуванню.

Кольорове оформлення Striker'a відповідає традиціям ASUS. Текстолит покритий лаком шоколадного кольору, гамма пластмаси портів і роз'ємів зводиться до трьох кольорів - синього, білого і чорного. Все це трохи розбавляється золотистим відтінком мідного сплаву системи охолодження. В цілому плата виглядає досить солідно, але в даному випадку хотілося б чогось більшого. Адже продукт ASUS Striker створювався для геймерів, моддеров і оверклокерів, яким зовсім не байдуже, як він виглядає. Де світяться в ультрафіолеті лак і пластмаса слотів, підсвічування "днища" (зворотного боку), що нагадує про незабутніх гонках Need for Speed, або якась світиться напис ASUS (хоча доречніше було б Striker) на худий кінець? Нічого цього немає. Вердикт TECHLABS - для такої дорогої плати зовнішній вигляд Striker'a занадто простий. Все-таки, витягуючи з коробки продукт за три сотні американських доларів, чекаєш чогось незвичайного. Ну да ладно, все ж зовнішній вигляд навіть тут не головне.

Найбільш виділяється на поверхні текстоліту елементом є пасивна система охолодження. Взагалі слово "пасивна" має якийсь негативний відтінок. Чи не дуже обізнаним читачам підсвідомо здається, що активна краще. Насправді це помилка. Добре продумане і адекватне тепловиділенню пасивне охолодження завжди краще активного - воно надійніше (немає ніяких частин, що зношуються) і абсолютно безшумно.

Система охолодження материнської плати Striker побудована за двоконтурною схемою.

Система охолодження материнської плати Striker побудована за двоконтурною схемою

Перший контур складається з двох радіаторів - один встановлений на мікросхему північного моста чіпсета, інший - на першій групі силових транзисторів конвертера харчування. Сполучені вони мідною тепловою трубкою. Другий контур складається з мідного теплоприймача на чіпі південного моста і радіатора на другий групі MOSFET, з'єднаних трубкою достовірніше. З точки зору фізики роботи теплових трубок (ТТ), така двоконтурна схема повинна бути ефективніше, ніж звичні одноконтурні. Відомо, що більш нагріте закінчення ТТ має бути нижче менш нагрітого: конденсованих вгорі рідина, підкоряючись закону всесвітнього тяжіння, може стекти тільки вниз. Тому з'єднання південного моста з північним за допомогою ТТ в одноконтурних схемах - рішення спірне. Адже внаслідок того, що північний міст завжди гаряче південного, вищеописане умова не виконується. Радіатори на MOSFET завжди холодніше: рівень тепловиділення транзисторів зазвичай менше, ніж у чіпсета, до того ж в нормі вони будуть інтенсивно обдуватися повітрям, що виходить з процесорного кулера.

На той випадок, якщо на процесор буде встановлений блок системи рідинного охолодження або повітряний кулер зі слабкою інтенсивністю обдування околосокетного простору, плата комплектується невеликим вентилятором в прозорому кожусі. Встановивши його на один з радіаторів MOSFET, можна форсувати охолодження. Звичайно, за інших рівних розумніше його буде ставити на той, що пов'язаний з північним мостом чіпсета.

Замір температур підстав всіх чотирьох радіаторів за допомогою цифрового термометра MASTECH MS6501 показав, що без примусового обдування система охолодження ASUS Striker не здатна забезпечити сприятливий тепловий режим. Судіть самі, при кімнатній температурі 23'С підставу радіатора на чіпі північного моста розігрілося до 80'C, пов'язаного з ним охолоджувача MOSFET до 73'C, теплоприймача на мікросхемі південного моста до 68 'і працює з ним в парі охолоджувача MOSFET до 64' C.

Судіть самі, при кімнатній температурі 23'С підставу радіатора на чіпі північного моста розігрілося до 80'C, пов'язаного з ним охолоджувача MOSFET до 73'C, теплоприймача на мікросхемі південного моста до 68 'і працює з ним в парі охолоджувача MOSFET до 64' C

І це при простої системи! Зафіксувавши такі цифри, ми не ризикнули проводити тести при завантаженні чіпсета. Обдув був відсутній через використання кулера Scythe Ninja Plus. Його вентилятор стоїть дуже високо над платою, а потік повітря спрямований паралельно її площині. Дана особливість властива переважній більшості кулерів баштового типу. Встановивши поперемінно на кожен з двох радіаторів, що охолоджують MOSFET, вентилятор з комплекту поставки плати, вдалося отримати менш страхітливі результати: північний міст - 55'C, пов'язаний з ним охолоджувач - 39'C, південний міст - 45'C, а його теплоотводчік - 40'C. На цей раз чіпсет був максимально навантажений. Потік повітря, створюваний даними вентилятором, невисокий - його маленька крильчатка обертається зі швидкістю 2800 об / хв, але, як бачите, і цього достатньо. Отже, все, що потрібно, щоб реалізувати потенціал пасивної системи охолодження плати, - це підібрати відповідний процесорний кулер з гарною інтенсивністю обдування околосокетного простору.

Ще одним засобом боротьби з перегрівом елементів є фірмова технологія ASUS Stack Cool 2. Суть її полягає в тому, що зі зворотного боку плати під силовими транзисторами конвертера харчування є шар міді, покликаний рівномірно розподіляти тепло по поверхні, не допускаючи локального перегріву, що приводить до мікротріщин в пайку.

Тотальне засилля полімерних конденсаторів в металевому корпусі на дорогих платах стало вже класикою жанру. По крайней мере, всі провідні виробники вже "пересіли" на такі елементи. Хтось зробив це тихо і скромно, а хтось (не показуватимемо на них пальцем) звів це в ранг унікальною технологією. У будь-якому випадку достовірних даних по надійності твердотільних елементів щодо їх електролітичних аналогів у нас поки немає. Незаперечно тільки те, що конденсатори на основі твердого полімеру не «висохнуть" і не "потечуть" - текти і сохнути в них просто нема чому. А ось їх електролітичні побратими від виробників з сумнівною репутацією можуть викинути подібний фокус вже після одного-двох років експлуатації.

До речі, восьміфазний конвертер живлення плати і зовсім обходиться без конденсаторів.

До речі, восьміфазний конвертер живлення плати і зовсім обходиться без конденсаторів

Пов'язано це з переходом на цифровий метод стабілізації живлення, вперше випробуваний компанією DFI. Безумовно, дана технологія дозволяє забезпечити процесору більш стабільне живлення, що відчутно збільшує шанси на повне розкриття його оверклокерского потенціалу. Звичайно, маркетологи ASUS не забули донести це до користувача, зазначивши, що проблем з найбільш завантажуються (в традиційних схемах) конденсаторами у володаря Striker, не може бути в принципі - адже цих елементів просто немає.

Звукові можливості Striker'a реалізовані на High Definition Audio-контролері Analog Devices AD1988B, змонтованому разом з "обвісом" на окремій платі, названої SoundMAX.

Вийшла майже звукова карта. Для підключення модуля на материнській платі передбачений слот PCI Express x1, трохи зміщений до краю, що виключає помилкову установку в даний роз'єм інших пристроїв. У свою чергу і модуль можна вставити тільки сюди і нікуди більше. На панелі входів-виходів SoundMAX присутні чотири аудіовиходу, що дозволяє використовувати восьмиканальну акустику, і два входи - для мікрофона і лінійний.

Модуль був протестований за звичною методикою. Його вихід на фронтальні колонки SoundMAX за допомогою якісного екранованого кабелю був підключений до лінійного входу звукової карти Creative Sound Blaster Audigy 4 SE. Якість вихідного сигналу тестувалося програмою RightMark Audio Analyzer 5.5 в режимі 16 біт, 44 кГц. Модуль продемонстрував вельми хороший результат. Але ось хотілося від нього явно більшого. Підсумкову оцінку "дуже добре" отримує більшість рішень на основі HDA-кодека Realtek ALC888. Та й величини нерівномірності AЧХ, спотворень, шумів і динамічного діапазону відрізняються менш ніж на 1%.

Конфігурація PCI-стільників цілком звичайна для плат на основі чіпсета nForce 680i SLI.

Два слоти PCI Express х16 для відеокарт виготовлені з пластмаси синього кольору і максимально віддалені один від одного. Прискорювачів з монструозними системами охолодження тісно не буде. Третій слот х16 (електрично х8), призначений (в теорії) для прискорювача обробки розрахунків фізичних взаємодій в іграх, розташований між першими двома. Вільного місця залишилося тільки для одного PCI Express х1 і двох PCI слотів. Однак якщо відеокарти будуть з двослотовими системами охолодження, доступним залишиться тільки один PCI. Хоча, з огляду на функціональні можливості плати і геймерську спрямованість продукту, навіть одного PCI, швидше за все, буде досить.

Досить цікаво виглядають кнопки включення живлення, скидання й очищення CMOS, розташовані на нижньому краю плати. Перші дві стали вже звичним атрибутом оверклокерских моделей багатьох виробників. Третя зустрічається дуже рідко. Однак виконання кнопок вкрай нетривіально. Замість звичних "пимпочек" мікровимикачів на платі розпаяні великі "грибки" з квадратними "капелюшками" на поверхні яких за допомогою підсвічування червоного і зеленого кольорів позначені символи і написи, що нагадують їх призначення.

Замість звичних пимпочек мікровимикачів на платі розпаяні великі грибки з квадратними капелюшками на поверхні яких за допомогою підсвічування червоного і зеленого кольорів позначені символи і написи, що нагадують їх призначення

Ще один цікавий елемент - монохромний рідкокристалічний екран з підсвічуванням синього кольору - розташований на панелі введення-виведення. При проходженні комп'ютером процедури POST (Power On Self Test) на дисплеї відображаються всі етапи тестування обладнання. Безумовно, екранчик - значно більш зручна альтернатива цифровим індикаторами POST-кодів, за розшифровкою яких потрібно звертатися до керівництва по експлуатації. Після того як система стартувала, дисплей може відображати поточний час в форматі години / хвилини / секунди або вісім символів, введених в BIOS Setup (наприклад, нік власника).

Після того як система стартувала, дисплей може відображати поточний час в форматі години / хвилини / секунди або вісім символів, введених в BIOS Setup (наприклад, нік власника)

Шкода тільки, що даний екран прив'язаний до задньої панелі і в нормі буде прихований від очей за "спиною" ПК. Вже краще б він підключався до плати за допомогою гнучкого шлейфу: тоді б його можна було вивести навіть на лицьову панель корпусу. Крім описаного елемента на I / O-панелі Striker присутні наступні порти і роз'єми:

  • два PS / 2 для підключення миші і клавіатури;
  • коаксіальний і оптичний виходи S / PDIF;
  • чотири USB 2.0;
  • IEEE 1394;
  • два мережевих RJ-45.

0;   IEEE 1394;   два мережевих RJ-45

Погодьтеся, кілька порожньо. У старшій версії з приставкою Extreme порожнечу заповнюють два роз'єми External SATA і кнопка для виключення підсвічування плати.

Наступна примітна особливість дизайну Striker'a - це коннектори для вентиляторів. Що в них особливого? По-перше, їх на текстоліті аж 8 штук. Якщо задіяти кожен з них, корпус ПК можна перетворити в аеродинамічну трубу. По-друге, кожен з них доступний для моніторингу (зазвичай "моніторяться" лише 2-3 коннектора). По-третє, користувач може управляти швидкістю обертання крильчатки кожного з цих восьми вентиляторів вручну або довірити управління інтегрованого в BIOS модулю Q-FAN.

Шість портів для підключення пристроїв з інтерфейсом Serial ATA згруповані попарно і розгорнуті по відношенню до площини текстоліту на 90 градусів.

Шість портів для підключення пристроїв з інтерфейсом Serial ATA згруповані попарно і розгорнуті по відношенню до площини текстоліту на 90 градусів

Таке рішення робить кілька проблематичним підключення кабелів до встановленої в корпус платі, але повністю виключає проблеми з блокуванням портів довгими відеокартами.

В цілому претензій до ASUS Striker щодо компонування елементів немає. Все досить зручно і продумано. Яких-небудь несумісності з обладнанням не було виявлено.

Здавалося б, дрібниця?
Що в них особливого?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов