Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Методика детального розрахунку параметрів теплої підлоги

  1. Вступ Кому підійде підбір параметрів теплої підлоги "по-швидкому" Кому потрібен детальний розрахунок...
  2. Кому підійде підбір параметрів теплої підлоги "по-швидкому" наверх
  3. Кому потрібен детальний розрахунок параметрів теплої підлоги наверх
  4. Вихідні дані і розрахункові параметри системи опалення теплою підлогою наверх
  5. Процес детального розрахунку водяного теплої підлоги наверх
  6. Зведені вихідні дані наверх
  7. Опалювальні криві і питання погодозавісімого регулювання теплої підлоги наверх
  8. Висновок наверх

Наша сеть партнеров Banwar

Передрук статей, так само як і їх окремих частин, заборонена. Ми хочемо залишити за собою право на ексклюзивне розміщення даного матеріалу на нашому сайті home-engineering.net. Тут ми ділимося знаннями і досвідом, напрацьованими нашою командою за роки роботи в сфері проектування та монтажу інженерних систем. До списку статей

Вступ
Кому підійде підбір параметрів теплої підлоги "по-швидкому"
Кому потрібен детальний розрахунок параметрів теплої підлоги
Вихідні дані і розрахункові параметри системи опалення теплою підлогою
Процес детального розрахунку водяного теплої підлоги
Зведені вихідні дані
Опалювальні криві і питання погодозавісімого регулювання теплої підлоги
висновок


Вступ наверх

У попередніх статтях:
Водяна тепла підлога. Частина 1.
Водяна тепла підлога. Частина 2.
ми розглянули загальні питання про водяному теплом поле: що це таке, як він працює, які параметри визначають його продуктивність і т.п. Ми запропонували прості і зрозумілі критерії вибору цих параметрів для того, щоб можна було спланувати і змонтувати систему теплої підлоги в будинку, коли немає всіх вихідних даних чи ні бажання займатися точними розрахунками, але є можливість зробити ряд розумних припущень. Адже точний розрахунок параметрів водяного статі - складна задача, яка потребує конкретизації багатьох вихідних даних, і тому багатьом забудовникам просто не доступний.

У цій статті команда home-engineering.net ставить перед собою завдання роз'яснити методику детального розрахунку і узгодження параметрів водяної теплої підлоги для реалізації систем опалення в заміському будинку. У тому числі і для змішаних (комбінованих) систем опалення з радіаторами та теплою підлогою. Для полегшення вирішення поставленого завдання нами розроблена таблиця-калькулятор, в якій в наочній формі можна проводити підбір та розрахунок необхідних параметрів теплої підлоги для різних приміщень будинку. У ній так само містяться і багато довідкові дані.

Ми сподіваємося, що матеріал буде корисний приватним забудовникам, які самостійно проектують опалення свого будинку, і проектувальникам систем опалення. Якщо вам необхідна допомога в проектуванні і монтажі систем опалення в Мінську, Мінському районі і області, ви можете зв'язатися з нами.


Кому підійде підбір параметрів теплої підлоги "по-швидкому" наверх

Для чого ж все-таки потрібен детальний розрахунок і підбір параметрів теплої підлоги? Адже існує маса простих рекомендацій і порад від професіоналів і просто знайомих. Мовляв, бери трубу таку-то, мотай з таким-то кроком, петлі не роби великими, насос постав такий Червоненький і не парся! Цей підхід ( "по-швидкому") в розрахунку теплої підлоги був, є і має повне право на існування в майбутньому.

По-перше, спрощений підхід у всьому просто необхідний людям певної внутрішньої організації, які не люблять (не хочуть, не можуть, лінь ...) робити що-небудь від початку і до кінця добре (і як наслідок, у яких просто немає коштів на те , щоб за них це робили професіонали). Вірніше, кошти є, адже як тоді можна будувати будинок і вибирати іспанську або італійську плитку в туалет ..? Просто шкода витрачати ці кошти на щось незрозуміле і невловиме (але від цього не стало непотрібним). І ось вони просто стикаються з тим, що самі поки не визначилися: будуть вони утеплювати будинок чи ні, для чого їм потрібна та чи інша кімната в будинку, як вона буде опалюватися, яка в ній необхідна температура, яке підлогове покриття буде в ній, як буде стояти меблі і т.д. і т.п. Ну, які ж тут можуть бути розрахунки - суцільна мука. Для них реальним виходом і буде методика типу "шльоп-шльоп. Парадигма будівництва в епоху гламуру і нанотехнологій".

По-друге, розрахунок "по-швидкому" буде корисний, людині, яка розуміє, що він робить, впевнений у виборі того чи іншого технічного рішення і намагається по-максимуму врахувати йому доступні для контролю фактори. Тоді цей спосіб планування теплої підлоги йому реально допоможе просунутися в будівництві власного будинку або просто створити хорошу, придатну систему опалення з преферанс і панянками теплими підлогами і радіаторами.

По-третє, розрахунок "по-швидкому" буває достатній, якщо у вас планується застосування покомнатно (зональної) автоматики для регулювання температури в приміщеннях з теплою підлогою. При цьому немає потреби досконально-тонкого узгодження тепловтрат приміщення з теплопоступлений від теплої підлоги в кожен момент часу. Досить тільки, щоб тепла підлога був потенційно здатний видати потужність, що дорівнює або більше ніж тепловтрати приміщення. При досягненні необхідної температури, кімнатний термостат просто припинить нагрів цього приміщення. При такій організації регулювання часто навіть немає потреби балансувати систему опалення (але для цього вже потрібні теплотехнічні та гідравлічні розрахунки). Приміщення з підвищеною витратою теплоносія просто прогріються раніше, проток через їх петлі зупиниться і відповідно зросте у приміщень з меншою витратою і т.д. до тих пір, поки не прогріється найнесприятливіший в плані відповідності витрат тепловтрат приміщення.

Але у всіх перерахованих випадках детальний розрахунок не був би зайвим, хоча б для кращого розуміння процесів, що відбуваються в системі опалення з теплою підлогою.


Кому потрібен детальний розрахунок параметрів теплої підлоги наверх

По-перше, детальний розрахунок теплої підлоги просто необхідний людям, які знають, чого вони хочуть. Вони хочуть бути впевненими, що те, що вони роблять (будують свій будинок, виховують дітей, садять дерева, витрачають свій час, гроші або просто копають яму) буде зроблено ефективно і добре. При детальному розрахунку теплої підлоги завдяки врахуванню безлічі факторів (точні тепловтрати будівлі, температури в приміщеннях, тип покриття для підлоги, способи управління і регулювання і т.д.) вдається отримати максимально наближену до планованого функціоналу добре працюючу і надійну систему опалення. Часто при цьому можна навіть заощадити свої кошти: як на будівництво самої системи, так і на подальшу її експлуатацію протягом довгих років.

Навіщо вкладати в підлогу більше труби; навіщо купувати більш потужні насоси та інше обладнання; навіщо витрачати на покупку, обслуговування та експлуатацію системи опалення більше коштів, ніж можна було б?

По-друге, вам життєво необхідне детальне проектування, якщо ви плануєте застосувати в своєму будинку з різними за призначенням і режимам опалення приміщеннями виключно автоматичне централізоване управління температурою теплоносія - т.зв. погодозалежне регулювання. Тому як просто "по-швидкому" зварганити тепла підлога і підключити його до котла / контролера тільки з погодозалежним управлінням - це не одне і те ж, що отримати комфортну і економну систему опалення.

По-третє, детальний розрахунок буде корисний тим, хто підвищену увагу приділяє комфорту в своєму майбутньому будинку. Тим, кому важливо, щоб температура повітря в будинку була в межах бажаної норми, а сам тепла підлога був приємним на дотик. Тут вже є над чим замислитися: та який тип фінішного покриття вибрати в кімнатах, і як регулювати систему опалення, і до якої межі варто утеплювати свій будинок. Наприклад, в дуже добре утеплених будинках, тепла підлога рідко коли буває ... теплим. Ну, просто немає потреби нагрівати підлогу до відчутного ногами теплого стану, щоб підтримувати в по-справжньому теплий будинок температуру повітря, скажімо в 22 ° С. Є така проблема: ходити в тапочках в добре утепленому будинку ...


Вихідні дані і розрахункові параметри системи опалення теплою підлогою наверх

Нагадаємо ще раз ті вихідні і вихідні дані, необхідні для детального розрахунку опалення водяним теплою підлогою і подальшого його грамотного монтажу та експлуатації.

Вихідні дані для розрахунку теплої підлоги наступні:

  1. Загальні тепловтрати будівлі і тепловтрати окремих приміщень будинку.
  2. Теплопоступленія в окремих приміщеннях (від устаткування, приладів і т.п.).
  3. Розрахункова температура повітря в кожному приміщенні будинку.
  4. Тип і товщина підлогового покриття в кожному приміщенні будинку.
  5. План розстановки вбудованих меблів (в першу чергу, кухонного гарнітура і т.п.) і килимів в приміщеннях.
  6. Тип системи теплої підлоги (бетонна або настильна система) виходячи з конструктивних особливостей будівлі.
  7. Загальна товщина конструкції теплої підлоги (виходячи з планувальних відміток чистої підлоги).
  8. Тип і температура приміщення знизу (для вибору теплоізоляції під трубами теплої підлоги).
  9. Вимоги до температури теплоносія (актуально, в першу чергу, для теплових насосів).
  10. Тип регулювання температури в приміщеннях (погодозалежне, покомнатно або їх комбінація).

Параметри, одержувані після проектування теплої підлоги, такі:

  1. Питома теплова потужність системи опалення водяним теплою підлогою в кожному приміщенні.
  2. Температура поверхні підлоги в розрахункові періоди опалювального сезону.
  3. Вимоги до додаткового обігріву (радіатори) в приміщеннях.
  4. Діаметр і тип труби для укладання в системі тепла підлога.
  5. Крок укладання труби в системі тепла підлога, вказівка ​​зон з різною укладанням.
  6. Планування місць установки колекторів теплої підлоги, прокладки трас.
  7. Довжини контурів теплої підлоги для різних приміщень.
  8. Витрати теплоносія для різних контурів / приміщень і загальна витрата.
  9. Різниця температур в контурах водяного теплої підлоги.
  10. Втрати тиску в контурах теплої підлоги.
  11. Розрахункова температура подачі в колектор (колектори) теплої підлоги.
  12. Розрахункова температура обратки з колектора (колекторів) теплої підлоги.
  13. Залежність температури подачі в систему теплої підлоги від зовнішньої температури повітря, так звана, крива нагріву або опалювальна крива.
  14. Рішення по організації регулювання температури в приміщеннях (параметри налаштування погодозалежної автоматики, схеми регулювання температури теплоносія, місця установки термостатів, датчиків температури підлоги, прокладки кабелів і тощо)

Процес детального розрахунку водяного теплої підлоги наверх

Будемо вважати, що відповіді на питання по всіх вихідних даних для розрахунку у нас є. Ці відповіді зазвичай легко отримати, коли господар будинку займався продумуванням концепції свого житла заздалегідь, або коли він готовий обговорювати ці питання з проектувальником системи опалення.

Слід зауважити, що особливо ретельно слід поставитися до точності розрахунку тепловтрат окремих приміщень будинку. Саме тепловтрати окремих приміщень і будуть визначати точні розрахункові параметри витрати теплоносія, кроку укладання труби, гідравлічного опору і перепаду температур в контурах при різних типах підлогових покриттів і температурах повітря в цих приміщеннях і однаковою для всіх контурів температурі подачі теплоносія.

Процес розрахунку буде зводитися до планомірного заповнення граф нашої таблиці-калькулятора даними і автоматичному отриманню розрахункових показників. Завантажити табличку калькулятор в форматі Microsoft Excel можна за посиланням або в розділі ЗАВАНТАЖЕННЯ .

Для узгодження деяких параметрів між собою потрібно підгонка (додавання додаткових джерел тепла, варіювання кроку укладання труби, зміна температури подачі і т.п.). Завдяки наочному уявленню даних в таблиці по всіх приміщеннях в одному місці, ця підгонка буде досить простою і зрозумілою. По ходу заповнення таблиці ми будемо давати рекомендації по різним параметрам.

Передрук статей, так само як і їх окремих частин, заборонена

Зовнішній вигляд таблиці калькулятора для розрахунку водяного теплої підлоги. Зелені графи - змінювані параметри, помаранчеві - автоматично розраховуються, бузкові - підбираються вручну, жовті - дані з графіків-номограм.

Зелені графи - змінювані параметри, помаранчеві - автоматично розраховуються, бузкові - підбираються вручну, жовті - дані з графіків-номограм

Позначення параметрів у розрахунковій таблиці.

1. Приміщення / зона.
Назва приміщення або окремої зони приміщення з водяним теплою підлогою і одним тим же типом підлогового покриття в ньому. Якщо, наприклад, частина вітальні з теплою підлогою має покриття плиткою, а інша частина також з теплою підлогою покрита паркетом - слід розбити вітальню на дві окремі розрахункові зони. Зони так само потрібні, якщо площа теплої підлоги буде більше 15..20м². При цьому кожну зону буде обслуговувати своя петля теплої підлоги зі своїм кроком укладання труби і витратою теплоносія.

2. Площа під ТП (теплою підлогою), м².
Площа приміщення / зони, яку буде покривати петля водяного теплої підлоги. Слід відняти площу місць під вбудованими меблями без можливості циркуляції повітря під нею, де укладання теплої підлоги не потрібна. По можливості слід укладати тепла підлога по всій поверхні підлоги, в т.ч. під меблями, яка в подальшому може змінити своє місце розташування (дивани, крісла, ліжка, комоди, столи і т.п.), а при виборі меблів слід віддавати перевагу меблям на ніжках. Стежимо, щоб площа не перевищувала 15..20м². У деяких випадках площа може бути і 25..35м² (залежить від питомих тепловтрат приміщення, і кроку укладання труби) і визначається більш точно по гідравлічним втратам в контурі (див. П.32. Нижче).

3. Тепловтрати приміщення / зони, Вт.
Загальні максимальні тепловтрати приміщення / зони в найхолоднішу розрахункову п'ятиденку опалювального сезону (при -24 ° С.), Які визначаються теплотехнічним розрахунком. Якщо приміщення складається з декількох зон, то можливі два варіанти поділу тепловтрат між цими зонами: пропорційно або непропорційно площами зон. У другому варіанті можна трохи збільшити тепловтрати зони еркера, біля зовнішніх стін, з великою кількістю скління і т.п. і, відповідно, трохи зменшити тепловтрати центральної зони приміщення.

4. Питомі тепловтрати, Вт / м².
Розраховується автоматично величина питомих тепловтрат в приміщенні / зоні на 1м площі приміщення / зони. Служить для визначення можливості бути реалізованим опалення тільки водяним теплою підлогою. Повинні лежати в межах до 100..150Вт / м². Чим нижче значення, тим простіше реалізувати опалення тільки водяним теплою підлогою.

5. Теплопоступленія від радіаторів і ін., Вт.
Вказуємо потужність додаткових опалювальних приладів (радіаторів, конвекторів, рушникосушок), якщо є обов'язкові вимоги до їх установці в приміщенні / зоні. Якщо радіатор в приміщенні з кількома зонами планується тільки один, то розбиваємо його потужність на кілька частин і вказуємо у шпальтах зон.

6. Теплопоступленія від ТП зверху, Вт (див. П.25).
Враховують надходження тепла з приміщень / зон з теплою підлогою, розташованих поверхом вище. Вносимо розрахункові дані з рядка 25 тих приміщень / зон, які розташовуються над поточним розташуванням / зоною, звіряючись з поверховими планами будинку.

7. Потужність ТП корисна (вгору), Вт
Корисна потужність, яку потрібно забезпечити петлі теплої підлоги цього приміщення / зони для покриття тепловтрат приміщення / зони. При цьому враховуються надходження тепла від додаткових радіаторів та теплої підлоги зверху.

8. Питома потужність ТП (вгору), Вт / м².
Отримуємо питому потужність теплої підлоги в приміщенні / зоні, що випромінюється вгору (корисну потужність). Параметр потрібен для подальшого розрахунку кроку укладання труби і температури подачі. Слід прагнути до того, щоб питома потужність теплої підлоги для всіх зон і приміщень будинку була приблизно дорівнює. Це досягається підбором потужності додаткових радіаторів / конвекторів в даній зоні / приміщенні. Якщо надалі не вийде пов'язати між собою ці зони (див. П.п. 16,17,32), слід розглянути варіант з поділом контурів теплої підлоги по групах для різних приміщень / типів покриття з живленням від різних змішувальних вузлів з різними температурними графіками . Зазвичай, це крайній захід, але у випадках великої площі теплих підлог (в сумі понад 100..200м²) і наявності теплих підлог і під паркетом, і під плиткою, хорошим рішенням буде все ж використання різних змішувальних вузлів з різними температурами подачі для цих груп . Так само для орієнтиру: значення питомої потужності повинні складати до 70Вт / м² для підлог з паркетом / ламінатом і до 100..150Вт для підлог з плиткою / керамогранитом. Чим нижче, тим краще.

9. Температура повітря в приміщенні, ° С.
Вказуємо розрахункову температуру повітря в приміщеннях / зонах (повинна бути така ж, як і в розрахунках тепловтрат приміщення, п.3). Керуємося загальними рекомендаціями, намагаємося не завищувати цей параметр надміру, особливо для приміщень з високими питомими потужностями теплої підлоги. Підвищення температури повітря на 1 ° С призведе до підвищення температури поверхні підлоги так само на 1 ° С і в деяких випадках може привести до перевищення допустимих температур статі (п.10)

Температура повітря в приміщеннях різного призначення.

10. Температура поверхні ТП, ° С.
Визначається автоматично. Чи не повинна перевищувати значень:

Максимально допустимі середні температури поверхні підлоги.

Якщо температура поверхні теплої підлоги перевищує ці обмеження, то потрібно:

  • або знізіті тепловтраті приміщення / зони п.3 (Додаткове утеплення),
  • і / або збільшити Потужність Додатковий радіаторів (п.5),
  • і / або знізіті розрахунково температуру Повітря в пріміщенні / зоне (п.9),
  • і / або застосуваті підлогове покриття, что допускає більш високій температурі (п.11,12).

11. Тип фінішного покриття.
Тип покриття в приміщенні / зоні з теплою підлогою. Чисто текстовий параметр для наочності та можливості згрупувати приміщення / зони з однаковим типом підлогового фінішного покриття. Звичайно ж, найбільш зручним для розрахунку є покриття типу керамічної плитки / керамограніта. Не всім подобається плитка в спальнях або дитячих, однак існують забарвлення і фактури, добре імітують дерев'яні покриття. І в експлуатації керамічна плитка буде дуже практичним рішенням.

12. Опір теплопередачі покриття, м²К / Вт
Для різних типів покриттів по-різному. Визначається або розрахунком, або за даними виробника, або з таблиці для найбільш поширених типів:

Опору теплопередачі різних підлогових покриттів для теплого водяного статі.

13. ВНУТРІШНІЙ діаметр труби ТП, мм
На цьому етапі краще визначитися з діаметром труби для теплої підлоги, тому що далі будуть деякі відмінності при отриманні даних з номограм. Вибір труби, як правило, не великий: 16 × 2, 17 × 2 або 20 × 2 мм. Відмінності для труби 16 × 2 і 17 × 2 при розрахунку кроку укладання по номограммам незначні, тому для них використовуємо значення цього параметра в 12мм. Для труби 20 × 2 мм - 16 мм. Стежимо, щоб значення були тільки або 12 (труба 16 × 2 або 17 × 2), або 16 (труба 20 × 2).

14. Крок укладання труби ТП, мм
Цей параметр підбирається вручну і дозволяє пов'язати між собою петлі різних зон / приміщень. Слід використовувати значення від 100 мм (для самого теплонапруженого приміщення) до 300мм (до найменш теплонапруженого приміщення). Переважніший ряд значень 100-150-200-250-300мм. Можна також використовувати проміжні значення: 100-125-150-175-200-225-250-275-300мм. Але більш дрібну градацію кроків застосовувати не слід, тому що буде складніше знайти точні параметри з номограм, а при монтажі - дотримуватися точний крок. Віддавати перевагу слід більш рідкісним кроків, надмірне зменшення кроку укладання труби дає незначні результати в плані збільшення теплос'ема і зменшення температури подачі, але при цьому значно збільшує опір контурів!

15. Надмірна перепад температур, К
Знаходимо з номограм. Визначає, на скільки середня температура теплоносія в петлі теплої підлоги даного приміщення / зони буде вище температури повітря приміщення (п.9) при даній питомої теплової потужності (п.8), даному опір теплопровідності покриття підлоги (п.12) і обраному кроці укладання труби (п.14). Номограми для визначення надлишкового перепаду температур відрізняються для труби діаметром 16 × 2 (17 × 2) мм і для труби 20 × 2 мм - див. Відповідні вкладки в нашому файлі!

Приклад розрахунку надлишкового перепаду температур з опору підлогового покриття, кроку укладання труби і необхідної питомої теплової потужності.

  1. Для обраного діаметра труби 20 × 2 мм, знаходимо у файлі 'ятати Table_20мм.
  2. З значення опору теплопровідності підлогового покриття (в прикладі - 0,01мК / Вт) проводимо горизонтальну лінію до перетину з кривою для обраного кроку укладання труби теплої підлоги (в прикладі - крок 20см).
  3. З точки перетинів проводимо вертикальну лінію вгору.
  4. З значення необхідної питомого теплового навантаження (потужності статі, в прикладі - 60 Вт / м²) проводимо горизонтальну лінію.
  5. З точки перетину ліній 2 і 3 паралельно похилим лініям проводимо лінію 4 і відраховуємо значення розрахункового надлишкового перепаду температур в контурі теплої підлоги для даного приміщення / зони (в прикладі - 13,5 ° К).

Значить, для отримання теплового потоку вгору в 60 Вт / м² при кроці укладання труби 20 × 2 мм в 200мм, середня температура в контурі теплої підлоги для цього приміщення / зони буде на 13,5 ° К (° С.) Вище температури повітря в цьому приміщенні / зоні. І, скажімо, при температурі повітря в 21 ° С. середня температура в контурі складе 34,5 ° С.

16. Температура подачі в петлі, ° С
Підбирається параметр. Маємо на увазі, що температура подачі в петлі теплої підлоги буде однакова для всіх петель, що живляться від одного змішувального вузла. Тому, зміною цього параметра добиваємося, щоб інші важливі параметри всіх петель залишалися в необхідних межах. Це в першу чергу відноситься до перепадів температур в петлях (п.17), витрат теплоносія в петлях (п.26) і опорам контурів (п.32). Якщо при будь-якому обраному значенні температури подачі (п.16), значення в п.17, 26 і 32 будуть в межах норм - то справа в капелюсі! Так само при необхідності змінюємо крок укладання труби (п.14) а, значить, і п.15 і дивимося за результатом. Температура подачі в тепла підлога ніколи не повинна перевищувати 50..55 ° С і зазвичай лежить в межах 35..45 ° С.

17. Перепад температур в петлі ТП, К
Автоматично розраховується виходячи з температури подачі (п.16) і надлишкового перепаду температур (п.15). Саме різними перепадами температур в різних петлях між собою узгоджуються різні теплові навантаження в різних приміщеннях з різними типами підлогових покриттів при одній і тій же температурі подачі для всіх контурів. Ось чому розрахунок теплої підлоги значно спрощується, коли питома потужність теплої підлоги у всіх приміщеннях / зонах будинку приблизно однакова, а підлогові покриття володіють близьким опором теплопередачі. І, навпаки, узгодити між собою всі контуру теплої підлоги, що живляться від одного змішувального вузла (однакова температура подачі для всіх петель) при сильно відрізняються питомих теплових навантаженнях на теплу підлогу (скажімо, в 2..3 рази) і різних підлогові покриття (наприклад , опір теплопередачі паркету і плитки відрізняється в 5..10 разів) буває дуже складно. Альо можливо.

Перепад температур у всіх петлях не повинен перевищувати 5.10 ° К, інакше може бути помітна нерівномірність прогріву поверхні теплої підлоги. Перепад температур може бути трохи більше в приміщеннях допоміжного плану, де вимоги до комфорту не такі суворі. При надмірному зменшенні різниці температур в контурі значно зростають його гідравлічні втрати (п. 32).

18. Температура обратки петлі ТП, ° С
Необхідна для подальшого розрахунку середньої температури обратки і різниці температур в колекторі теплої підлоги (п.46,47).

19. Температура в приміщенні нижче ° С
Температура в приміщеннях, розташованих поверхом нижче. Необхідна для оцінки втрат тепла від теплої підлоги вниз. Для підлог по грунту приймається в -24 ° С, а опір товщі грунту вказується в п.22.

20. Товщина утеплювача під ТП, мм
Вибирається для різних приміщень виходячи з типу приміщень внизу і побажань на обмеження втрат тепла.

Товщина утеплювача під ТП, мм   Вибирається для різних приміщень виходячи з типу приміщень внизу і побажань на обмеження втрат тепла

Таблиця рекомендовані товщини утеплювача в різних приміщеннях при опаленні водяним теплою підлогою.

21. Коефіцієнт теплопровідності утеплювача, Вт / мК
Для екструдованого і спіненого пінополістиролу становить 0,04Вт / мК (найпоширеніші для теплої підлоги утеплювачі).

22. Додаткове опір (грунт, плита перекриття), м²К / Вт
Враховує додатковий опір пустотною плити перекриття (0,2 м²К / Вт) або товщі грунту для підлог по грунту.

Додаткове опір (грунт, плита перекриття), м²К / Вт   Враховує додатковий опір пустотною плити перекриття (0,2 м²К / Вт) або товщі грунту для підлог по грунту

Таблиця Опору теплопередачі грунту для розрахунку підлог по грунту.

23. Опір теплопередачі вниз, м²К / Вт
Загальний опір конструкції підлоги під трубами теплої підлоги. Повинно бути не менше рекомендованих значень (див. Таблицю в п.20).

24. Питомі тепловтрати вниз, Вт / м²
Втрати від теплої підлоги вниз через конструкцію підлоги на 1м площі теплої підлоги.

25. Загальні тепловтрати вниз, Вт
Загальні втрати тепла вниз від теплої підлоги даного приміщення / зони. Повинні бути до 10% потужності теплої підлоги. Якщо знизу - опалювальне приміщення, то значення підставляється в п.6 для відповідного приміщення, і тепловтрати вниз не будуть марними. Якщо ж знизу - грунт, неопалюване приміщення або зовнішнє повітря - то втрати вниз будуть безповоротними і повинні бути мінімізовані. При бажанні їх знизити, потрібно збільшити товщину ізоляції під трубами теплої підлоги (п.20).

26. Витрата теплоносія в петлі ТП, л / хв
Розраховується витрата теплоносія з урахуванням корисної потужності теплої підлоги вгору (п.7) і втрат тепла вниз (п.25) при різниці температур в петлі (п.17). Повинен бути в межах 0,5..5,0 л / хв.

27. Швидкість теплоносія в петлі, м / с
Не менш 0,10..0,15м / с для видалення повітря з петель теплої підлоги.

28. Довжина петлі, м
Визначається виходячи з площі під ТП (п.2) і кроку укладання труби (п.14) Не більше 80..120м.

29. Загальна довжина підводки петлі (подача + обратка), м
Виходячи з планованого розташування колектора теплої підлоги, визначаємо загальну довжину підводки для кожної петлі. Колектор теплої підлоги краще всього розташовувати в центрі обслуговується теплою підлогою простору, тоді довжина підводки до петель буде мінімальна.

30. Загальна довжина контуру, м
Сума п.28 і п.29. Не більше 80..120м.

31. Питомі втрати тиску, Па / м
Втрати тиску в 1м труби петлі теплої підлоги даного приміщення / зони. Розраховуються автоматично виходячи з витрат теплоносія і діаметра труби: для 16 × 2 і 20 × 2 точно, для труби 17 × 2 потрібно скорегувати за графіком на вкладці RehauPipes.

32. Опір контуру, Па + 20%
Загальний опір контуру теплої підлоги, обслуговуючого дане приміщення / зону з урахуванням 20% надбавки на місцеві опори (вигини труби). Не повинно перевищувати 10..20кПа.

От і все. Після заповнення всієї таблиці необхідно переконатися, що ключові параметри для всіх приміщень / зон знаходяться в межах норми:
п.10 - температура поверхні підлоги (не вище 27..35 ° С),
п.14 - крок укладання труби (не більше 300мм),
п.16 - температура подачі в петлі (однакова для всіх і не вище 50 ° С.),
п.17 - перепад температур в петлі (до 5.10 ° К),
п.26 - витрата теплоносія (від 0,5 до 5,0 л / хв),
п.30 - загальна довжина контуру (до 80..120м),
п.32 - опір контуру (до 10..20кПа).


Зведені вихідні дані наверх

Нижче в файлі є таблиця з загальними даними з розрахунку з наступними корисними параметрами. Вони будуть корисні для контролю, а також для подальших розрахунків. Наприклад, для підбору потужності опалювального котла, циркуляційних насосів і змішувальних клапанів, розрахунку гідравлічних параметрів системи опалення і т.п.

п

Зведені результати розрахунку теплої підлоги.

33. Загальна корисна потужність ТП, Вт
Загальна потужність всіх петель теплої підлоги, яку випромінює вгору.

34. Загальна потужність втрат ТП вниз, Вт
Загальна потужність втрат тепла усіма петлями теплої підлоги, що передається вниз в неопалювані приміщення і в грунт. Зручна для оцінки безповоротних втрат від теплої підлоги.

35. Загальна потужність ТП (корисна + втрати), Вт
Стільки теплової потужності потрібно в контурі теплих підлог, щоб опалити будинок. Необхідна для розрахунку гідравлічних втрат і підбору обладнання (потужності котла, циркуляційного насоса, змішувального клапана і т.п.).

36. Загальний витрата контурів ТП, л / хв
Повна витрата теплоносія в системі теплої підлоги. Необхідний для розрахунку гідравлічних втрат і підбору обладнання (потужності котла, циркуляційного насоса, змішувального клапана і т.п.). Див. Так само п.39.

37. Мінімальний витрата, л / хв
Мінімальна витрата в петлях теплої підлоги, служить для контролю. Необхідно стежити за тим, щоб всі приміщення в таблиці були задіяні або просто звузити діапазон перевірки цього параметра тільки до задіяних стовпців.

38. Максимальна витрата, л / хв
Максимальні витрати в петлях теплої підлоги, служить для контролю.

39. Загальний витрата контурів ТП, м³ / год
Те ж, що і п.36, тільки в м³ / год.

40. Мінімальна dT ТП, К
Мінімальна різниця температур серед всіх контурів теплої підлоги. Необхідно стежити за тим, щоб всі приміщення в таблиці були задіяні або просто звузити діапазон перевірки цього параметра тільки до задіяних стовпців.

41. Максимальна dT ТП, К
Максимальна різниця температур серед всіх контурів теплої підлоги. Необхідно стежити за тим, щоб всі приміщення в таблиці були задіяні або просто в п.2 і п.3 основної таблиці поставити мінімальні значення (наприклад 0,1) для невикористовуваних приміщень.

42. Максимальні втрати напору, Па
Максимальні серед всіх петель теплої підлоги втрати напору.

43. Загальна довжина труби ТП, м
Загальна довжина труби для монтажу теплої підлоги в будинку. Зручно використовувати для оцінки витрат труби при різних варіантах зміни кроку укладання труби в приміщеннях / зонах будинку. Завдяки раціональному вибору кроку укладання і температур подачі часто вдається скоротити загальну довжину труби на 10..50% в порівнянні з неоптимальною розкладкою.

44. Загальна потужність радіаторів, Вт
Загальна потужність всіх додаткових джерел тепла (радіатори, конвектори, рушникосушки)

45. Потужність ТП + РВ, Вт
Загальна потужність для опалення всього будинку радіаторами та теплою підлогою. Зручна для оцінки загальних потреб будинку на опалення, підбору опалювального обладнання (котел).

46. Середні питомі тепловтрати, Вт / м²
Середні тепловтрати будівлі, що припадають на 1 м² площі опалювальних приміщень. Наочний параметр, зручний для оцінки загального рівня теплового захисту (утеплення) всієї будівлі.

47. Температура обратки в колекторі, ° С.
Обчислюється виходячи з витрат і різниць температур у всіх петлях теплої підлоги. Необхідна для обчислення п.48.

48. Різниця т-р в контурі ТП, К
Різниця температур в контурі теплої підлоги, необхідна для розрахунку продуктивності змішувача вузла і підбору обладнання (циркуляційного насоса, змішувального клапана і т.п.).


Опалювальні криві і питання погодозавісімого регулювання теплої підлоги наверх

Подальша тяга до світла і знань послужила причиною створення ще однієї, як нам здається, корисної вкладки: Опалювальна крива. На цій сторінці можна здійснити розрахунок зміни температури подачі теплоносія в контури теплої підлоги різних приміщень / зон для різних періодів опалювального сезону - для декількох характерних середніх температур повітря на вулиці і, відповідно, для різної потужності опалення в ці періоди. Це так звані опалювальні криві або криві нагріву, які використовуються в погодозалежному регулювання систем опалення.

Одночасно можна побудувати порівняльний графік кривих нагрівання для п'яти різних приміщень, що дуже наочно.

Приклад розрахунку опалювальних кривих (кривих нагрівання) для різних приміщень будинку. Видно значні розбіжності в необхідних температурах подачі при відмінних від розрахункових температурах на вулиці.

Аналіз погодозалежної опалювальних кривих ще раз підтверджує наше глибоке переконання в необхідності обов'язкового використання зональної (кімнатної) автоматики для регулювання температури в приміщеннях. Використовуючи тільки кошти погодозавісімого (якісного) регулювання без врахування індивідуальних чинників різних приміщень просто не здатне повністю вирішити питання точності підтримки температур в приміщеннях будинку і економії енергоресурсів (див. Графік). Але це питання потребує більш детального уваги і буде розглянуто в наступній статті.


Висновок наверх

У цій статті ми розглянули метод детального розрахунку і узгодження параметрів водяної теплої підлоги в різних приміщеннях одного будинку. була запропонована таблиця-калькулятор , В якій в наочній формі можна провести підбір і розрахунок основних параметрів петель теплої підлоги, що впливають на продуктивність системи опалення будівлі: діаметр і крок укладання труби, температура подачі, витрата теплоносія і гідравлічний опір контуру. Так само можна визначити температури подачі теплоносія в різні періоди опалювального сезону для різних приміщень - опалювальні криві або криві нагріву.

Если вам необходимо Виконати роботи по розрахунку и монтажу інженерних систем: опалення, водопостачання, каналізації, електрики, вентиляції та вбудованим пилососом, ви можете звернути до нас в розділі КОНТАКТИ . Ми проводимо роботи по монтажу інженерних систем в Мінську и мінському районі.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов