Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Міфи з минулого: термін зберігання акумуляторів

Міфи з минулого: термін зберігання акумуляторів

Наша сеть партнеров Banwar

Авторемонтний бізнес - суто професійна, не терпить дилетантства сфера діяльності Авторемонтний бізнес - суто професійна, не терпить дилетантства сфера діяльності. Однак, на жаль, некомпетентність, а нерідко навіть відверта безграмотність окремих горе-фахівців, які все ще живуть вчорашнім днем, сприяє міфотворчості і широкому поширенню недостовірної, неправдивої інформації.

Один з таких міфів пов'язаний з акумуляторними батареями. Останнім часом все частіше стало звучати думка (з околоавтомобільних ЗМІ, інтернет-форумів і так далі) про те, що АКБ можна купувати лише «свіжими» - нібито тільки в цьому випадку вони будуть працювати належним чином, справно реалізуючи свої функції. При цьому, що дивно, ніяких чітких термінів і інших конкретних параметрів, за якими слід було б визначати і диференціювати цю «свіжість», не наводиться.

Подібні розмови набули такого широкого поширення і вагомість, що люди стали дуже насторожено ставитися до акумуляторів, з моменту випуску яких пройшло рік-півтора, а нерідко навіть і менше того. Вони відмовляються їх купувати, вважаючи «старими», вимагають додаткових гарантій, просять замінити, знову ж таки, «свіжішими», та інше. Але жодним чином не можуть пояснити, що в їхньому уявленні є нормою цієї горезвісної «свіжості».

Дана проблема, до речі, - суто російський феномен. У будь-якій країні світу споживачеві і в голову не прийде перевіряти дату виготовлення АКБ і вже, принаймні, надавати їй таке значення, оскільки автомобільний акумулятор навіть з великою натяжкою ні в якому разі не можна віднести до категорії швидкопсувних товарів. Головне, щоб продекларовані виробником технічні характеристики були витримані. У нас же, як завжди, все по-іншому, ми і тут йдемо своїм «унікальним шляхом», намагаючись відшукати крамолу навіть у безневинних цифрах дати виробництва.

Чи обґрунтовано таку думку? Частково - так. Але це «частково» обумовлена ​​лише кричущою безграмотністю і непрофесіоналізмом деяких індивідуумів, взагалі не стежать за розвитком технологій і не цікавляться останніми інноваціями, хоча сфера їх діяльності зобов'язує бути більш уважними і вдумливими. Справа в тому, що АКБ попередніх поколінь дійсно мали досить високий рівень так званого саморазряда - втрати ємності при бездіяльності. Але сучасні автомобільні акумулятори позбавлені цього недоліку і можуть зберігатися без шкоди своїми технічними характеристиками досить тривалий час (природно, за умови неухильного дотримання основних правил зберігання). Для того щоб зрозуміти, чому це так, потрібно хоча б у загальних рисах ознайомитися з останніми технологіями виробництва АКБ.

Вогонь, батарея!

Класифікувати автомобільні стартерні акумуляторні батареї можна по-різному. По-перше, вони можуть бути малообслуговуваних (з гратами з свинцево-сурм'янистого сплаву з малим вмістом сурми), обслуговуються ( «гібридні» і «кальцієві»), повністю не обслуговуються (герметизовані зі зв'язаним електролітом). По-друге, АКБ можна диференціювати за складом сплаву решітки:

  • PbSb - позитивні і негативні решітки виготовлені з свинцево-сурм'янистого сплаву з вмістом сурми до 2,5%;
  • «Гібрид» - позитивні решітки виконані з добавкою сурми, негативні - з добавкою кальцію;
  • PbCa - позитивні і негативні решітки свинцево-кальцієві.

По-третє, батареї поділяються за технологією виготовлення решітки: виливок (PbSb, PbCa), перфорація і подальша розтяжка (PbCa), устаткування (PbCa).

Так ось, швидкий саморозряд (в середньому за 4 місяці ступінь зарядженості падає на 60%) характерний для тепер уже фактично «реліктових» вмістом сурми стартерних батарей. Саме їм ми і зобов'язані розповсюджуваному сьогодні міфу про необхідної для нормальної роботи «свіжості» АКБ.

Пам'ятайте такі? Ебонітові корпусу, комірчасті кришки ... У той час вимоги до виконання АКБ були невисокі, ККД батареї був дуже низьким. А тим часом на характеристики саморозряду безпосередньо впливає чистота застосовуваних матеріалів.

Сьогодні в руслі тенденції, спрямованої на економію матеріалу, актуальність отримав коефіцієнт використання свинцю в батареї - грубо кажучи, скільки грам свинцю потрібно, щоб отримати 1 А • ч. Це дозволяє робити АКБ надзвичайно технологічними. Протягом всього терміну служби (на 4-5 років їх вистачає з лишком) можна взагалі не доливати дистильовану воду в більшості випадків. Це стало можливим завдяки застосуванню більш чистих технологій і переходу від сурми до кальцію. Дані матеріали додаються в сплав для того, щоб надати решітці велику жорсткість, - свинець, як відомо, дуже м'який метал, - але при цьому сурма сприяє рясному виділенню газів при заряді. Доливка туди дистильованої води, яка, до речі, теж не завжди відрізняється кришталевою чистотою, призводить до того, що саморазряд збільшується.

Паралельно змінювалися і технології виготовлення решітки. Спочатку пластини виготовлялися з сурми методом відливання. Лиття під тиском - звичайна технологія, відома з незапам'ятних часів. Чи не найдосконаліша, але на певному етапі вона дозволяла з успіхом вирішувати поставлені перед виробником завдання і робити решітки певної форми.

Так би, напевно, і тривало до цього дня, якби не необхідність обслуговування виготовлених за цією технологією батарей. Основній масі автолюбителів це обслуговування було, м'яко кажучи, в тягар. Для того щоб позбутися від настільки досужлівой обов'язки, сурму замінили кальцієм. Але кальцій при виготовленні решітки методом лиття вигорає. Тому довелося шукати нову технологію виробництва. Нею стала технологія просечки і розтяжки (металевий валик рівномірно прорубується - «просікають» і розтягується в ромбовидні, розташовані в шаховому порядку осередки).

У першому десятилітті 2000-х років це була найсучасніша технологія. Проте і вона не позбавлена ​​недоліків: грати можуть мати тільки строго встановлений дизайн, і ніякий інший. До того ж у неї не може бути рамки, тому що грати нарізаються (маючи певну довжину) з получающейся в результаті просічно-розтяжної стрічки.

Тобто технологів знову спантеличили розробкою більш прийнятного процесу виробництва, і він не змусив себе довго чекати. Штампування (або, точніше, вирубка; по-англійськи вона називається punching, що означає «перфорування», «пробивання [пробивання] отворів») - ось прекрасне рішення всіх проблем. До неї звернулися в другій половині першої декади 2000-х і стали поступово впроваджувати.

Відлита металева заготовка багаторазово вальці до додання форми тонкої пластини. Потім на ній акуратно, в кілька стадій видавлюють отвори з певним малюнком. Відразу плюси: тепер можна отримати найоптимальніший дизайн решітки, що дозволяє створювати велику щільність струму там, де це необхідно. Це дуже важливо, особливо для позитивної пластини, тому що на неї припадає основне навантаження.

До того ж штампована решітка має рамку, значення якої важко переоцінити, адже позитивна решітка схильна в процесі експлуатації корродировать і рости в розмірах, як би розбухати - її перетин збільшується. В результаті без рамки вона легко ламається або замикає через сепаратор.

Метод просечки і розтяжки позбавлений подібного переваги, оскільки, як уже було сказано вище, не дає можливості будь-яким чином розподіляти жилки для досягнення максимальної ефективності. Через це такі батареї нерідко виходять з ладу раніше часу.

Ще одна перевага штампування / вирубки - більш якісне виготовлення і велика стабільність з точки зору корозії. Як наслідок - збільшений термін служби акумуляторної батареї. Причому з ладу вона виходить вже аж ніяк не через корозії.

Ну і ще один позитивний ефект - штампування більш економічна і продуктивна. Швидкість випуску таких пластин - 600 штук в хвилину, просічних - 300-400 одиниць, відливних - 4-5 штук.

Як відзначають фахівці, сам по собі метод штампування відомий давно, але робити з його допомогою якісну стабільну свинцеву решітку навчилися буквально років п'ять тому.

Тепер про принципово важливому, про саму суть - зміні стану батарей в процесі зберігання. Ступінь зарядженості «гібридних» АКБ при бездіяльності знижується до рівня 40% (це близько 12,4-12,5 В) приблизно через 14 місяців, батарей типу «кальцій - кальцій» (і позитивна, і негативна пластини виготовлені з кальцію) - через 18-20 місяців.

Тобто головне - сучасні технології дозволяють випускати акумулятори, здатні зберігатися і рік, і півтора без втрати своїх якостей, а після закінчення цього терміну і підзарядки їх можна продовжувати зберігати далі і потім успішно використовувати.

Терміни, терміни

Але, як би добре не була акумуляторна батарея, коректне зберігання - питання, що грає принципову роль в підтримці її функціональних можливостей і технічних характеристик на початковому рівні. Правила зберігання до продажу досить прості, але їх необхідно строго дотримуватися:

  • зберігати в сухому прохолодному місці (температура 0 ... 15 ° С);
  • враховувати дату виробництва при зберіганні та відвантаженні;
  • проводити періодичний вибірковий контроль НРЦ (напруга розімкнутого ланцюга - напруга без навантаження; раніше використовувалася ЕРС);
  • скорочення терміну логістики батареї від виробника до споживача: треба розуміти, що, тим не менш, акумуляторна батарея - це не та запчастина, яка може лежати на складі роками, батареї повинні продаватися як мінімум протягом року; і не забувайте, що гарантійний термін після продажу кінцевому споживачеві починає обчислюватися саме від дати продажу, а не виробництва, навіть якщо АКБ пролежала на складі 18 місяців;
  • при зниженні НРЦ менше 12,5 В батарея потребує підзарядки;
  • не рекомендується продавати батареї з напругою нижче 12,6 В.

Фахівці одностайні: загальний час зберігання залитих і заряджених батарей з моменту виробництва до продажу кінцевому споживачеві не повинно перевищувати:

  • 18 місяців - максимальний термін зберігання без підзарядки для кальцієвих батарей;
  • 12 місяців - для батарей з гібридною технологією.

Акумуляторні батареї в сухозаряженном виконанні можуть зберігатися до трьох років. При активації після заливки і просочення, якщо НРЦ нижче 12,5 В, рекомендується підзарядка.

З іншого боку, при покупці АКБ, щоб упевнитися в якості придбаного товару (виключно для особистого спокою - у дилерів відомих фірм-виробників зазвичай при зберіганні проблем не виникає), в принципі, досить перевірити вольтметром НРЦ. Ніяких спеціальних тестерів не потрібно. Просто переконайтеся, що НРЦ - не нижче 12,5-2,6 В (у повністю зарядженої батареї НРЦ складає десь 12,8 В). Важливі саме десяті частки. Акуратний зовнішній вигляд і цілісність упаковки маються на увазі за замовчуванням.

Актуальна тема

Статистика дорожніх несправностей свідчить про зростання проблем з акумулятором в зимовий період. Це не дивно. Енергоспоживання зростає, експлуатаційні характеристики погіршуються - в холодне і вологе час року автомобільні акумулятори піддаються найбільшому навантаженню. Ось чому не тільки для старих, а й взагалі для всіх автомобілів перевірка батареї повинна бути такою ж невід'ємною частиною осіннього техобслуговування, як і перевірка роботи освітлення або зміна шин на зимові. За статистикою дорожніх несправностей, що збирається автоклубами, щозими перше місце займає акумулятор, який не здатний завести автомобіль.

Одна з головних причин: в холодну пору року значно підвищується енергоспоживання - включений обігрів заднього скла і сидінь, вентилятор працює на повну потужність. Особливо при коротких поїздках генератор не встигає повністю відновити заряд батареї для наступного запуску. Одночасно з цим погіршуються експлуатаційні характеристики акумулятора, оскільки при низьких температурах хімічні процеси протікають повільніше. Оскільки багато автолюбителів не замислюються про стан свого акумулятора, майстерні повинні ще до початку зимового сезону перевірити і, якщо необхідно, замінити батарею для своїх клієнтів. Це дозволить СТО краще організувати вигідний для них бізнес і забезпечить автомобілістам безпечну і безпроблемну зиму.

Зараз на російському ринку для легкових автомобілів пропонуються в основному лише «гібридні» акумулятори або батареї типу «кальцій - кальцій».

Але як зрозуміти, за якою технологією виготовлено батарея? Візуально це, як правило, не визначити - на етикетці може бути написана маса красивих іноземних слів в найвищому ступені, на кшталт: «супергігаплатінум» або «гіпермегакальцій», однак ясності вони не вносять. Це лише маркетингові новації ушлих продавців, зовсім не проливають світло на те, з чого і як насправді зроблені позитивна і негативна пластини. Тому точну інформацію про конструкцію АКБ можна отримати лише з більш достовірних джерел - супровідної документації, сайту виробника та інших.

Втім, в принципі на ринку є місце будь-яким видам акумуляторів: одним автолюбителям подобається самостійно обслуговувати батареї, вони вміють це робити правильно. Такі люди набувають батареї попередніх поколінь, купують дистильовану воду і самі «хімічать» вечорами вдома або в гаражі. Інші, навпаки, не хочуть ні про що думати. Їм потрібні АКБ більш сучасні. І хороший ринок повинен надавати такий вибір.

Автор: Михайло Калінін

Джерело: «Міф з минулого», журнал «Правильний АВТОСЕРВІС», листопад 2012

Чи обґрунтовано таку думку?
Пам'ятайте такі?
Але як зрозуміти, за якою технологією виготовлено батарея?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов