Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Мікроконтролер управляє витяжним вентилятором - Статті :: Міжнародний Електротехнічний Журнал Електрик

Наша сеть партнеров Banwar

Повітря для людей - основа існування. Стабільність температури, вологості, свіже повітря завжди були супутниками здорового способу життя. На сучасному етапі система вентиляції - невід'ємна частина приміщення. Правильно управляти вентилятором допоможе мікроконтролер (МК) з добре розвиненими функціями. Можливість перепрограмування МК дозволяє використовувати плату в різних пристроях.

Пристрій спроектовано з таких міркувань Пристрій спроектовано з таких міркувань. Коли людина, наприклад, входить в туалетну кімнату, він обов'язково включає світло. Фотодатчик фіксує зміна освітленості, і автоматично включається вентиляція. Після того як освітленість приміщення знизилася до мінімально допустимого рівня (світло вимкнули), автомат продовжує роботу вентилятора ще півгодини (або інше встановлений час). Тим самим приміщення додатково провітрюється. Пристрій може реагувати в темряві на присутність людини, при цьому фотодатчик повинен бути піролітичним [1]. Приблизний дизайн вентилятора в зборі з керуванням показаний на рис.1, приблизний вигляд, який вийшов у автора, - на фото 1. Вентилятор кріпиться до стіни, пристрій управління - поруч з вентилятором, так щоб фотодатчик фіксував освітленість приміщення.

Функціональна схема пристрою показана на рис.2. У ній для посилення сигналу з фотодатчика використовується підсилювач, вбудований в МК. Далі сигнал перетвориться в цифровий 10-розрядний код і порівнюється з встановленим значенням програмним способом. При збігу цифрових кодів, МК за допомогою порту введення / виведення через опторазвязку включає симистор. Включення сімістора здійснюється при нульовій напрузі мережі. При відкритому сімісторов двигун вентилятора починає працювати і провітрювати приміщення. Час запізнювання вимикання симистора встановлюється DIP-перемикачами.

Схема пристрою показана на рис.3. Воно зібрано на МК типу tiny26 [2]. МК має пам'ять Flash 2 Кбайт, EEPROM 128 байт, SRAM 128 байт, 16 ліній введення / виводу, вбудований RC-генератор, а також 10-розрядний АЦП, 11 входів АЦП, вхідний підсилювач АЦП, аналоговий компаратор і два таймера-лічильника. З міркувань економічної доцільності застосована схема бестрансформаторного живлення пристрою. Однак пристрій можна живити і від понижувального трансформатора, що робить його більш безпечним для настройки і експлуатації. У представленій схемі напруга 220 В знижується за допомогою гасить баласту. Як його використовується реактивний опір конденсаторів С4 і С5.

Застосований в пристрої запобіжник F1 встановлюється в спеціальну колодку на платі або в виносної спеціалізований корпус.

Діод D1 запобігає потраплянню постійної складової в вимірювальний канал детектора нуля. Стабілітрон D2 обмежує вхідна напруга до рівня 10,5 В. Для МК потрібно стабілізовану харчування, тому D2, D3 виконують функцію ступеневої стабілізованого джерела живлення. Так як мікросхема МК має корпус SOIC, то програмування МК виконується через роз'єм J1. Для цього напруга +5 В необхідно подати на висновки 5 і 6 МК. Для повернення програми в початок використовується кнопка скидання. Для стабільної роботи програми і точності відліку синхронізація МК здійснюється від кварцового резонатора. Перед установкою схеми в корпус вентилятора необхідно вибрати за допомогою DIP-перемикачів SW1 час затримки вимкнення симистора. При включенні одночасно декількох позицій час підсумовується.

Так як фоторезистор R1 встановлений в плече дільника напруги R1R6, то при зміні освітленості приміщення напруга на R6 змінюється. Напруга з R6 подається на підсилювач сигналу в МК. Його коефіцієнт посилення 20 забезпечує потрібну чутливість пристрою. Для включення симистора в момент переходу мережевої напруги через нуль використовується детектор нуля мережі. Ручна настройка детектора нуля необхідна для коригування точності вибору нуля мережі. Для захисту МК від мережевих перешкод використовується оптична розв'язка силових і слабкострумових елементів за допомогою оптосімістори ОК1, який управляє симистором Т1.

Ознайомитися з повною версією статті Ви зможете, замовивши свіжий номер журналу в нашому Інтернет-магазині .

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов