Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Налаштування шестиструнної гітари. 6 способів настройки та поради для початківців гітаристів.

  1. Зміст статті Ввідна інформація
  2. Основні поняття
  3. З чого почати налаштування шестиструнної гітари?
  4. Стандартний лад гітари
  5. Способи налаштування струн гітари
  6. Налаштування гітари через тюнер
  7. Налаштування через телефон
  8. За допомогою програм для настройки гітари
  9. Налаштування флажолетами
  10. Налаштування через онлайн-тюнер
  11. Що робити, якщо гітара не тримає лад?
  12. Інструкція на кожен день. Як швидко налаштувати вашу гітару
  13. Висновок і поради

Наша сеть партнеров Banwar

Зміст статті

Ввідна інформація

Ще до того, як ви почнете грати на гітарі свої перші пасажі, акорди і пісні, варто навчитися налаштовувати її. Тоді гітара звучатиме рівно, все співзвуччя будуть гармоніювати один з одним, акорди і гами будуть саме такими, якими про повинні бути. Існує кілька способів настройки струн шестиструнної гітари, і саме про це розповідає ця стаття. Варто зазначити, що майже всі способи, зазначені нижче, підійдуть, як для бажаючих встановити інструмент в стандартний лад, так і для любителів скорчити її в Drop або нижче, але базуючись на квартовий звучанні.

Основні поняття

Колки - це місце, куди кріпляться струни, і які потрібно крутити для їх налаштування.

Флажолети - так називаються обертони, які можна витягувати, просто торкаючись до струн на п'ятому, сьомому і дванадцятому ладу. Для того, щоб грати ними, треба просто покласти палець на струну в районі порожка, при цьому, не притискаючи її, і смикнути. Пролунає дуже високий звук - це і є флажолет.

Тюнер - спеціальна програма, яка по коливанню повітря навколо струни зчитує її амплітуду, і визначає ноту, яку вона дає.

З чого почати налаштування шестиструнної гітари?

Якщо ви прихильник простих шляхів - то з покупки тюнера. Можете не розорятися на дорогі апарати, а купити простеньку «прищіпку», або мікрофонний варіант - вони досить точні, тому проблем з налаштуванням виникнути не повинно.

Стандартний лад гітари

Стандартний лад називається таким, оскільки саме так грається велика частина класичних гітарних творів. У ньому дуже просто затискати більшу частину акордів, тому сучасні музиканти здебільшого використовують або його без змін, або його логіку розподілу нот. Виглядає він так, як ми писали вище:

1 - позначається як E
2 - позначається як B
3 - позначається як G
4 - позначається як D
5 - позначається як A
6 - позначається як E

Всі вони налаштовані в кварту, і тільки четверта і п'ята між собою утворюють зменшену квінту - інший інтервал. Це також пов'язано з тим, що таким чином простіше виконувати деякі твори. Крім того, це важливо при налаштуванні гітари на слух.

Способи налаштування струн гітари

Метод п'ятого ладу

Це, напевно, найскладніший спосіб відбудувати гітару, і найменш надійний, особливо якщо у вас не дуже добре розвинений музичний слух Це, напевно, найскладніший спосіб відбудувати гітару, і найменш надійний, особливо якщо у вас не дуже добре розвинений музичний слух. Головне завдання тут - це правильно скорчити першу струну, Мі. У цьому може допомогти камертон, або ж звуковий файл з правильним звуком. На слух змусьте гітару звучати в унісон з файлом, і приступайте до відбудові далі.

1. Отже, затисніть другу струну на п'ятому ладу і одночасно дерните її і ще відкриту першу. Вони повинні звучати в унісон - тобто давати одну ноту. Підкручуйте кілки, поки не почуєте потрібний звук - але будьте акуратніше, оскільки можна перестаратися, і доведеться займатися заміною струн на гітарі .

2. Після цього на четвертому затисніть третю струну, і вона повинна звучати так само, як і відкрита друга. Те ж саме відбувається і з налаштуванням третьої через другий - тобто затискає четвертий лад.

3. Всі інші струни повинні на п'ятому ладу звучати також, як і відкрита струна до настроюваної.

А найцікавіше те, що даний принцип зберігається навіть якщо ви опустіть весь лад на півтону нижче, а то і на все півтора. Однак покладатися до кінця на слух не варто - але приблизно без тюнера інструмент ви налаштувати зможете.

Налаштування гітари через тюнер

Найпростіший і один з найбільш надійних методів настройки Найпростіший і один з найбільш надійних методів настройки. Для його проведення просто включите пристрій і дерните струну так, щоб мікрофон захопив звук. Він покаже, яка нота зараз грається. Якщо вона нижча за ту, яка вам потрібна - то крутите, кілочок в сторону натягу, якщо вище - то ослабляйте її.

Налаштування через телефон

Як на пристроях Android, так і iOS є спеціальні програми для настройки гітари, які працюють точно так само, як звичайний тюнер Як на пристроях Android, так і iOS є спеціальні програми для настройки гітари, які працюють точно так само, як звичайний тюнер. Рекомендується завантажити їх кожному гітаристу, оскільки крім безпосередньо роботи через мікрофон, в них є підказки по тому, як відбудовувати інструмент в інші строї.

За допомогою програм для настройки гітари

Крім портативних пристроїв, на ПК також є маса різного софта для гітаристів Крім портативних пристроїв, на ПК також є маса різного софта для гітаристів. Діють вони по-різному - якісь як звичайні тюнери через мікрофон, якісь просто дають потрібний звук, і налаштовувати доводиться на слух. Так чи інакше, працюють вони так само, як і механічні тюнери - просто для настройки акустичної гітари знадобиться хоч який-небудь мікрофон.

Налаштування флажолетами

Ще один метод відбудови інструменту на слух Ще один метод відбудови інструменту на слух. Він теж не дуже надійний, зате дозволяє набагато швидше налаштувати гітару, ніж за методом п'ятого ладу. Відбувається це так:

Як вже було сказано вище, флажолет можна витягти, доторкнувшись до струни подушечкою пальця прямо над ладом, і не притискати її. У вас повинен вийти високий, що не деренчливий звук, який не пропаде після того, як ви опустите палець. Вся фішка в тому, що певні обертони повинні звучати в унісон на двох сусідніх струнах. Так чи інакше, якщо гітара зовсім засмучена, то одну з струн все одно доведеться налаштовувати по камертону або на слух.

Принцип такий:

  1. Основа - флажолет на п'ятому ладу. Він повинен використовуватися завжди.
  2. Флажолет на п'ятому ладу шостої струни повинен звучати в унісон з флажолетів на сьомому ладу п'ятої.
  3. Те ж саме застосовується до п'ятої і четвертої.
  4. Те ж саме застосовується до четвертої і третьої
  5. А ось з третьої і друге питання трохи інший. У цьому випадку на третій струні флажолет треба витягти на четвертому ладу - він буде трохи тихіше, але все одно звук буде йти. Для другої ж процес не змінюється - п'ятий лад.
  6. Друга і перша струна налаштовуються стандартно по співвідношенню п'ятий - сьомий.

Налаштування через онлайн-тюнер

Крім програм, в мережі з'являється маса онлайн-сервісів для настройки гітари 6 струн, які звільняють від необхідності завантажувати сторонній софт. Нижче представлений один з таких онлайн тюнерів за допомогою якого ви без проблем зможете налаштувати свій інструмент.

Що робити, якщо гітара не тримає лад?

Насправді, в цьому питанні може ховатися маса проблем. В першу чергу - зніміть свої струни і підтягніть кілки викруткою і спеціальним ключем - цілком можливо, що вони розбовталися і натяг швидко проходить саме через це.

Крім того, проблема може критися в налаштування грифа гітари - він, може бути, перетягнуть, недотягнутого, або взагалі пішов гвинтом. В цьому випадку краще всього звернутися до гітарного майстра, а не чинити інструмент самостійно.

Інструкція на кожен день. Як швидко налаштувати вашу гітару

  1. Вивчіть нотні позначення кожної струни;
  2. Купіть, скачайте, або знайдіть хороший тюнер;
  3. Увімкніть його і дерните потрібну струну окремо;
  4. Якщо бігунок натягу йде вліво, або вниз - то крутите кілочок в сторону натягу;
  5. Якщо вправо або вгору - то крутите кілочок в бік ослаблення;
  6. Досягніть того, щоб бігунок був посередині і показував, що струна настроєна правильно;
  7. Повторіть ту ж операцію з рештою.

Висновок і поради

Зрозуміло, настройка гітари через мікрофон - найбільш точний спосіб відбудувати інструмент, і кожному гітаристу варто купити тюнер для цього. Однак рекомендується все-таки освоїти хоча б один спосіб настройки інструменту без тюнера і по слуху - так ви розв'яжете собі руки, якщо раптом забудете прилад будинку, а на гітарі грати захочеться.

З чого почати налаштування шестиструнної гітари?
Що робити, якщо гітара не тримає лад?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов