Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Насос для теплої підлоги: водяного, як підібрати своїми руками, розрахунок, насосна група, інструкція, фото

  1. Інформація про насосах
  2. Особливості експлуатації в системах теплої підлоги
  3. Підбір по параметрах
  4. Формули і приклад розрахунку

Наша сеть партнеров Banwar

Плануючи ятати труб з гарячою водою під підлогове покриття, ми обов'язково замислюємося про придбання так званої насосної групи, що забезпечує рух теплоносія всередині системи. І невід'ємною деталлю цієї групи є циркуляційні насоси для теплих підлог.

Ці пристрої вбудовуються в трубопровід і забезпечують постійне і рівномірне переміщення рідини. За рахунок роботи циркуляційного апарата підлогу прогрівається максимально рівномірно, при цьому витрата енергії істотно знижується.

За рахунок роботи циркуляційного апарата підлогу прогрівається максимально рівномірно, при цьому витрата енергії істотно знижується

Колектор з встановленим наосом

Інформація про насосах

Загальні відомості

Циркуляційні насоси являють собою пристрої, які забезпечують перерозподіл рідини всередині замкнутого контуру. Найчастіше цей різновид насосного обладнання використовується в опалювальних системах (в тому числі в низькотемпературних, до яких і відноситься водяний обігрів підлогового покриття), а також в системах кондиціонування і охолодження.

Основне завдання пристрою - постійно переміщати значний обсяг рідини, забезпечуючи постійний тиск і рівномірний рух теплоносія по системі. Використання насоса істотно підвищує ефективність роботи теплої підлоги, оскільки в довгих контурах не застоювалася вода.

Основні елементи конструкції

Типовий насос для водяної теплої підлоги має наступну конструкцію:

  • Базовий елемнтов пристрої - корпус, який проводиться з матеріалів з високою механічною міцністю. Традиційно для виготовлення корпусів використовують метали (бронза, литий чавун, нержавіюча сталь), проте деякі сучасні моделі виконують в пластикових корпусах.
  • На корпусі розміщуються патрубки для приєднання вступних і вивідних труб. У промислових насосів, які використовуються для обслуговування контурів великої протяжності, замість патрубків передбачені фланцеві з'єднувачі діаметром 40 мм і більше.
  • Рух теплоносія забезпечується за рахунок обертання крильчасті лопаті. На сьогоднішній день кращими вважаються крильчатки, які виробляються з технолоплімера, оскільки цей матеріал практично не схильний до зносу.
  • Крильчатка приводиться в рух електромотором, який у більшості моделей розташований на бічній поверхні корпусу.

Зверніть увагу! Інструкція по монтажу наказує закріплювати пристрій таким чином, щоб його вал знаходився в горизонтальному положенні. Насоси для теплої підлоги, встановлені з вертикальною орієнтацією ротора, втрачають до 30-40% потужності.

Насоси для теплої підлоги, встановлені з вертикальною орієнтацією ротора, втрачають до 30-40% потужності

варіанти монтажу

  • Деякі моделі також комплектуються воздухоотводов. У інших зустрічається більш поширений варіант: спеціальна гайка на корпусі, яка викручується для випуску накопичився повітря.

Особливості експлуатації в системах теплої підлоги

принцип використання

Традиційно циркуляційні установки монтуються в опалювальних системах радіаторного типу.

Однак тепла підлога має свої конструктивні особливості, і тому насос потрібно купувати з урахуванням цих нюансів:

  • По-перше, в радіаторних системах використовується високотемпературний теплоносій, тому насосна група монтується на зворотному трубопроводі. Це дозволяє уникнути перегріву елементів, що контактують з гарячою водою, і збільшити ресурс експлуатації виробу.
  • Опалення підлог виробляється з використанням низькотемпературних рідин (нагрів вище 400С здійснюється вкрай рідко), тому насос можна монтувати як на що подає, так і на зворотну трубу.

Варіант установки на зворотний трубопровід

  • Радіаторні системи відрізняються малою швидкістю руху теплоносія, завдяки чому циркуляція може здійснюватися за рахунок природних факторів, таких як перепад температур.
  • А ось водяна тепла підлога без насоса ефективно працювати може тільки в тому випадку, якщо він має контур малої довжини. Для стандартних комплектацій, у яких для обігріву використовується 50 м трубопроводів і більш, потрібно насос з досить хорошим напором.

Зверніть увагу! При обладнанні опалювальної системи приватного будинку фахівці рекомендують встановлювати окремі пристрої на будках кожного поверху.

Крім того, варто брати до уваги і особливості розміщення керуючого колектора. Як правило, колекторний шафа має невеликі габарити, тому для обслуговування системи теплих підлог доводиться встановлювати компактний, але в той же час продуктивний насос.

Підбір по параметрах

На що треба звернути увагу

Ключовими параметрами, за якими здійснюється підбір обладнання для забезпечення циркуляції, є продуктивність і напір:

Ключовими параметрами, за якими здійснюється підбір обладнання для забезпечення циркуляції, є продуктивність і напір:

Ще одна схема розміщення в системі (на цей раз - на трубі, що подає)

  • Продуктивність - це величина, що показує, який обсяг теплоносія може пропустити через себе пристрій за одиницю часу (як правило, вказується в кубометрах на годину). Для нормального функціонування теплої підлоги необхідно, щоб протягом години обсяг теплоносія в трубах змінювався щонайменше тричі.

Порада! Щоб забезпечити безперебійну роботу при пікових навантаженнях, варто купувати моделі, продуктивність яких на 10-20% більше розрахункової. Ціна їх буде відрізнятися не дуже сильно, зате такий невеликий «запас» може серйозно виручити в потрібний момент.

  • Напір відповідає за «проштовхування» теплоносія по контуру. Довгі трубопроводи теплої підлоги (а в деяких випадках сумарна Діна контурів становить понад 100 метрів) відрізняються значним гідравлічним опором. Щоб подолати його, насос повинен забезпечувати досить сильний натиск.
  • Як правило, для побутового використання встановлюють моделі з напором не більше 6 м водяного стовпа. При розрахунках даного параметра потрібно брати до уваги втрату тиску в самій довгій петлі з боку підводу води.

Формули і приклад розрахунку

У більшості випадків розрахунок насоса для теплої підлоги виконує компанія, яка займається монтажними роботами. Втім, нічого особливо складного в цьому немає, і при необхідності можна обчислити основні параметри своїми руками.

Для обчислення використовуємо формулу:

Q = 0,86 * Pн / (tпр - tобр), де:

  • Q - обсяг теплоносія, кубометрів на годину.
  • 0,86 - коефіцієнт перетворення.
  • Pн-потужність контуру теплої підлоги, необхідна для покриття тепловтрат.
  • tпр - tобр - різниця між температурами надходить в систему води і виходить по зворотним трубах.

Щоб було зрозуміло, як підібрати пристрій, використовуючи дану формулу, наведемо приклад. Для цього розрахуємо параметри насоса для системи з поліпропіленових труб (діаметр 32 мм) з довжиною контуру 50 м. Графік температур візьмемо 400 / 300С, а тепловтрати будівлі 12кВт.

Виконуємо розрахунок:

Q = 0,86 * 12 (40-30) = 1,03 м3 / год.

Саме таким буде масова витрата теплоносія для даного контуру.

Далі нам необхідно визначити такий параметр як гідравлічне опір всіх контурів. Оскільки його величина залежить не тільки від використовуваних труб, але і від конфігурації розкладки, краще скористатися онлайн-калькуляторами або звернутися в спеціалізовану компанію, що займається проектуванням.

Оскільки його величина залежить не тільки від використовуваних труб, але і від конфігурації розкладки, краще скористатися онлайн-калькуляторами або звернутися в спеціалізовану компанію, що займається проектуванням

Фото моделі GRUNDFOS UPS 25-40

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов