Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Не включаються кулери відеокарти. Чи не працює кулер на відеокарті

  1. Причини зупинки вентиляторів
  2. Чому не крутяться кулери на відеокарті?
  3. Можливі проблеми
  4. Проблема в драйверах
  5. Причини поломки вентиляторів
  6. Найгірший варіант

Наша сеть партнеров Banwar

На відеокарті не працює вентилятор? Є рішення як замінити кулер або змастити його.

Якщо ти не знаєш що робити, коли гуде вентилятор на відеокарті, то прочитай цю невелику статтю. Вона допоможе тобі дізнатися як зняти вентилятор або замінити його.

Моя ситуація полягає в тому, що на відеокарті nVidia GeForce 9600 GT практично з самого початку її використання почав гудіти вентилятор. Кулер для відеокарти GeForce 9600 звичайно не найкращою моделі, так як шуму від нього буває багато, але він мене майже не напружував до недавнього часу. А саме, почала гудіти дуже голосно.

Перш ніж почати ремонтувати карту, переконайся, що саме на ній гуде вентилятор, а не в будь-якому іншому місці. Як це зробити? Відключи системний блок від мережі. Висмикни з нього все шнури ( задня панель ). Потім відкрутити два гвинти, які тримають бічну кришку. Приблизно маємо отримати ось так:

Підключи харчування і уточни де знаходиться джерело шуму. Якщо це саме відеокарта, то дію далі.

Потім зніми саму відеокарту. Зазвичай, вона тримається на одному гвинті (болтику) і до неї підключений роз'єм живлення. Акуратно відключи роз'єм живлення і відкрутити болт. Висмикни акуратним похитування відеокарту з гнізда.


Сам вентилятор тримається зазвичай на трьох болтах або чотирьох. Їх потрібно відкрутити. Ще звичніше, при відкручування самого вентилятора, тобі не потрібно заново заливати щось термопастой. Вона нам не знадобиться взагалі. Нижче ти бачиш вже розібраний вентилятор графічного процесора.


кріплення вентилятора відеокарти nVidia GeForce 9600


Також потрібно розібрати пластикову панель.


Там, де вказано стрілкою, обов'язково капни рідкого масла або ж літолу (пластелінообразная мастило), також підійде силікон.


Якщо дана процедура не допомогла. Те сміливо викидай вентилятор. Іди в найближчий комп. магазин і купи звичайний малий вентилятор. Він коштує близько 50-60р., 2 $ або 15 грн. Можна будь-дротом в оболонці (вінілової, наприклад), міцно закріпити його ЗАМІСТЬ старого вентилятора. Попередньо !!! Почисть холодильник від пилу. Це та залізяка, яка знаходиться під пластиковою панеллю.

Потім тобі потрібно зробити харчування вентилятора.


Потім тобі потрібно зробити харчування вентилятора

Всі разом виглядає приблизно ось так:


Всі разом виглядає приблизно ось так:


Переконайся, що карта не гріється.


Переконайся, що карта не гріється

2016-04-11 - їй все-таки прийшли тапки. АЛЕ! Вентилятор працює до цих пір. І виконував свою роль бездоганно. Доводилося іноді змащувати. Звичайно, рівень шуму від нього значно більше, ніж від більш дорогих вентиляторів, які стоять на відео / процесорах і т.п.


п

Системи охолодження відеокарт (повітряні) обладнані одним або декількома вентиляторами, що забезпечують відведення тепла від радіатора, що контактує з графічним чіпом і іншими елементами на платі. Згодом ефективність обдування може знижуватися через вироблення ресурсу або з інших причин.

У цій статті поговоримо про те, які фактори можуть привести до нестабільної роботи та навіть повної зупинки вентиляторів на відеокарті.

Часом буває нелегко помітити, що на системі охолодження графічного адаптера перестали працювати один або кілька «крутилок», оскільки все обладнання комп'ютера знаходиться в закритому корпусі. У цьому випадку ми можемо запідозрити недобре тільки тоді, коли отримуємо перегрів карти, що супроводжується збоями в роботі останньої.

При розтині корпусу виявляється, що при натисканні на кнопку «Power» вентилятори на кулері відеокарти не стартують. Також подібне можна побачити при першому тестовий запуск встановленого пристрою. Розберемо докладніше причини такої поведінки системи охолодження.

Причини зупинки вентиляторів

Більшість сучасних відеокарт самостійно управляють швидкістю обертання вентиляторів (PWM), тобто, вони починають розкручуватися тільки при досягненні певної температури на чіпі. Перш, ніж судити про несправності, потрібно перевірити роботу системи охолодження під навантаженням і, якщо кулер не включається в роботу (повністю або тільки одна з «крутилок») при температурах від 60 - 65 градусів, то ми маємо несправність механічної або електронної частини.


Перш, ніж судити про несправності, потрібно перевірити роботу системи охолодження під навантаженням і, якщо кулер не включається в роботу (повністю або тільки одна з «крутилок») при температурах від 60 - 65 градусів, то ми маємо несправність механічної або електронної частини

Несправності в охолодному блоці можуть привести до більш серйозних проблем, аж до «пуза» графічного чіпа при перегріванні, тому уважно стежте за температурою відеокарти і регулярно перевіряйте вентилятори на працездатність. Першим дзвінком до дій повинен стати підвищений шум з системного блоку , Що говорить про вироблення ресурсу або про пересохлої мастилі.

При роботі комп'ютера кулери відеокарти повинні крутитися - це їх нормальний режим роботи. Але часто деякі користувачі стикаються з проблемою, коли кулер на відеокарті не крутиться. Панікувати не варто, адже в деяких випадках навіть ця ситуація є нормальною. Але розібратися все одно рекомендується.

Чому не крутяться кулери на відеокарті?

Деякі моделі відеокарт оснащуються кулерами, які крутяться постійно. Це вважається нормальним режимом роботи, але інші моделі охолоджуються тільки тоді, коли графічний процесор нагрівається. У таких відкритих кулер не крутиться при температурі нагріву чіпа до 50 градусів, однак точна цифра залежить від самої моделі. Деякі відеокарти мають більш високу температурну кордон для активації кольорів. Сучасні чіпи з великими радіаторами можуть нагріватися до температури 70 градусів і навіть більше. При цьому вентилятори обертатися не будуть, і тільки при досягненні певної температури (наприклад, до 75 градусів) вони активуються. Однак після того як температура падає нижче встановленого порога, кулер на відеокарті перестає крутитися.

Зроблено це для збереження ресурсу вентиляторів і економії електроенергії, що цілком логічно, адже нема чого обертатися кулерам даремно, якщо чіп і без них непогано справляється. Але в багатьох моделях ця система відсутня, і кулери починають крутитися вже при натисканні на кнопку включення комп'ютера.


Але в багатьох моделях ця система відсутня, і кулери починають крутитися вже при натисканні на кнопку включення комп'ютера

Тому для початку потрібно спробувати просто запустити яку-небудь гру на комп'ютері. При цьому графічний процесор буде навантажений. В результаті він нагріється, і спеціальний алгоритм запустить кулери. Якщо вентилятори закрутилися після нагрівання чіпа, то значить, що з ними все в порядку.

Можливі проблеми

Незважаючи на те що вентилятори можуть не обертатися з природної причини, не виключені і можливі поломки. У тому випадку, якщо не крутиться кулер на відеокарті, коли температура графічного процесора піднімається вище 50 або 75 градусів (як задано системою), то це привід насторожитися. Таке може відбуватися через поломки в апаратної або програмної частини відеокарти.

Проблема в драйверах

Найчастіше при підвищенні температури до 51 градуса алгоритм повинен запустити кулери, і якщо він цього не зробив, то в першу чергу потрібно спробувати поміняти драйвери. Справа в тому, що інструкції по запуску і зупинці кольорів зберігаються саме в драйвері, і часто після видалення старих і встановлення нових драйверів відеокарта починає працювати стабільно, як і її система охолодження, включаючи вентилятори.


Якщо навіть після зміни драйвера проблема залишається, то потрібно копати глибше. В першу чергу слід спробувати запустити їх вручну. Робиться це за допомогою спеціального додатку, яке встановлюється разом з драйвером. Залежно від виробника і моделі карти додаток може називатися по-різному. Найчастіше разом з драйвером для карти виробництва AMD встановлюється програма AMD Control Center.

У цій програмі можна вручну задати швидкість обертання вентиляторів і запустити їх. Якщо вентилятори будуть обертатися, то це говорить про несправності датчика вимірювання температури. Він не працює, а значить, система думає, що температура завжди в нормі. Отже, алгоритм не подаватиме напруга на вентилятори. Жити з цією поломкою можна, але це не зовсім зручно. Адже при запуску ігор доведеться вручну активувати вентилятори на максимум, щоб забезпечити гарне охолодження.

Але якщо навіть після ручного запуску вони не будуть обертатися, то, швидше за все, проблема полягає не в програмній частині, а в апаратній.

Причини поломки вентиляторів

Дуже рідко через брак харчування кулер на відеокарті не крутиться. Що робити в цьому випадку? Як мінімум можна спробувати встановити більш потужний блок живлення, після чого вентилятори знову запустяться. Але досить рідко подібна проблема трапляється через нестачу харчування. Швидше за все, має місце саме апаратна (фізична) поломка.


Ще один варіант рішення, який навряд чи допоможе (але надія є): знімаєте відеокарту, протираєте спиртом контакти, підключаєте назад. Якщо кулери закрутяться, то значить, можна говорити про окислення деяких контактів, через що струм не надходив до вентиляторів, й ті не оберталися.

У цьому випадку карту необхідно зняти і віднести в сервісний центр. Якщо на неї є гарантія, то ремонт обійдеться безкоштовно. В іншому випадку доведеться заплатити. Подібна поломка досить поширена, і ремонт її простий. Найімовірніше, проблема полягає в тому, що для кулерів не надходить струм, що говорить про перебої будь-якої доріжки на схемі відеокарти.

Найгірший варіант

Останній випадок, коли немає зображення, кулер відеокарти крутиться і на екрані взагалі нічого не відбувається. У цьому випадку проблема полягає не в вентиляторах, а в поломці відеокарти. Тут необхідна повна діагностика і ремонт. Самостійно визначити причину не вийде, якщо тільки у вас є мультиметр і ви добре розбираєтеся в електронних схемах.

Як це зробити?
Чому не крутяться кулери на відеокарті?
Що робити в цьому випадку?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов