Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Небезпечні і шкідливі виробничі фактори

  1. Заходи захисту від впливу шкідливих і небезпечних виробничих факторів

Наша сеть партнеров Banwar

Шкідливий виробничий фактор - фактор середовища і трудового процесу, вплив якого на працюючого за певних умов (інтенсивність, тривалість та ін Шкідливий виробничий фактор - фактор середовища і трудового процесу, вплив якого на працюючого за певних умов (інтенсивність, тривалість та ін.) Може викликати професійне захворювання, тимчасове або

стійке зниження працездатності, підвищити частоту соматичних та інфекційних захворювань, призвести до порушення здоров'я, потомства.

Шкідливі виробничі фактори поділяються на такі види:

  • фізичні;
  • хімічні;
  • біологічні;
  • психофізіологічні.

Залежно від кількісної характеристики і тривалості дії окремі шкідливі виробничі фактори можуть стати небезпечними.

Небезпечний виробничий фактор - фактор середовища і трудового процесу, який може бути причиною гострого захворювання або раптового різкого погіршення здоров'я, смерті.

Гігієнічні нормативи умов праці (ГДК, ПДУ) - рівні шкідливих виробничих факторів, які при щоденній (крім вихідних днів) роботі, але не більше 40 годин на тиждень, протягом усього робочого стажу не повинні викликати захворювань або відхилень у стані здоров'я, які виявляються сучасними методами досліджень, в процесі роботи або у віддалені терміни життя теперішнього і наступного поколінь. Дотримання гігієнічних нормативів не виключає порушення стану здоров'я в осіб з підвищеною чутливістю.

Виходячи з гігієнічних критеріїв, умови праці поділяються на 4 класи: оптимальні, допустимі, шкідливі і небезпечні.

Оптимальні умови праці (клас 1) - такі умови, при яких зберігається здоров'я працюючих і створюються передумови для підтримання високого рівня працездатності. Оптимальні гігієнічні нормативи виробничих факторів встановлені для мікрокліматичних параметрів і факторів трудового процесу. Для інших факторів за оптимальні умовно приймаються такі умови праці, за яких несприятливі фактори відсутні або не перевищують рівнів, прийнятих за безпечні для населення.

Допустимі умови праці (клас 2) характеризуються такими рівнями факторів виробничого середовища і трудового процесу, які не перевищують встановлених гігієнічних нормативів для робочих місць, а можливі зміни функціонального стану організму відновлюються за час регламентованого відпочинку або до початку наступної зміни і не повинні негативно впливу в найближчому і віддаленому періоді на стан здоров'я працюючих і їх потомство. Допустимі умови праці умовно відносячи до безпечних.

Шкідливі умови праці (клас 3) характеризуються наявністю шкідливих виробничих факторів, що перевищують гігієнічні нормативи і здатні чинити несприятливий вплив на організм працюючого та / або його потомство.

Шкідливі умови праці за ступенем перевищення гігієнічних нормативів та вираженості змін в організмі працюючих поділяються на 4 ступені:

1 ступінь 3 класу (3.1) - умови праці характеризуються такими відхиленнями рівнів шкідливих факторів від гігієнічних нормативів, які викликають функціональні зміни, що відновлюються, як правило, при більш тривалому (ніж до початку наступної зміни) перериванні контакту з шкідливими факторами і збільшують ризик пошкодження здоров'я .

2 ступінь 3 класу (3.2) - рівні шкідливих факторів, що викликають стійкі функціональні зміни, що призводять у більшості випадків до збільшення виробничо обумовленої захворюваності (що проявляється підвищенням рівня захворюваності з тимчасовою втратою працездатності та, в першу чергу, на ті хвороби, які відображають стан найбільш вразливих органів і систем для даних шкідливих факторів), появи окремих ознак або легких (без втрати професійної працездатності) форм професійних захворювань, що виникають віслюку тривалої експозиції (часто після 15 і більше років).

3 ступінь 3 класу (3.3) - умови праці, що характеризуються такими рівнями шкідливих факторів, вплив яких призводить до розвитку, як правило, професійних хвороб легкого та середнього ступенів тяжкості (з втратою професійної працездатності) в період трудової діяльності, зростання хронічної (виробничо обумовленої) патології, включаючи підвищені рівні захворюваності з тимчасовою втратою працездатності.

4 ступінь класу 3 (3.4) - умови праці, при яких можуть виникати важкі форми професійних захворювань (з втратою загальної працездатності), відзначається значне зростання числа хронічних захворювань і високі рівні захворюваності з тимчасовою втратою працездатності.

Небезпечні (екстремальні) умови праці (4 клас) характеризуються рівнями виробничих факторів, вплив яких протягом робочої зміни (або її частини) створює загрозу для життя, високий ризик розвитку гострих професійних захворювань, в тому числі і важких форм.

Заходи захисту від впливу шкідливих і небезпечних виробничих факторів

Організація сучасного виробництва немислима без чіткого дотримання норм, правил безпеки і виробничої санітарії.

У вирішенні цих питань повинні брати участь всі, хто створює і освоює нові техніку і технологію, хто контролює їх відповідність вимогам системи стандартів безпеки праці (ССБТ), гігієни і психології праці.

Організаційно-технічні засоби забезпечення безпеки захищають людину від виробничих травм і професійних захворювань.

Всі засоби захисту від впливу шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища поділяються на два великі класи: засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) і засоби колективного захисту.

Всі ЗІЗ поділяються на 12 класів, наприклад засоби індивідуального захисту органів дихання (ЗІЗОД), спеціальний одяг, засоби захисту рук і ніг, засоби захисту очей, обличчя та голови, засоби захисту органів слуху, засоби захисту від вібрації. Для захисту від ураження електричним струмом застосовуються діелектричні засоби захисту. При роботі на висоті, в ємностях, колодязях і т.п. застосовуються запобіжні пояси зі страхувальної ланцюгом або мотузкою. Для захисту від шкідливих і іонізуючих випромінювань служать спеціальні індивідуальні засоби захисту.

До колективних засобів захисту відносяться, наприклад, знаки безпеки, попереджувальні плакати для електроустановок, попереджає забарвлення, знаки небезпеки для вантажів і т.д.

Верстатне обладнання обов'язково повинно мати захисну огорожу і запобіжні пристрої.

Іонізуючі випромінювання. До засобів колективного захисту від іонізуючих випромінювань відносяться бокси, камери, ніші, колодязі, сейфи, витяжні шафи, пересувні і стаціонарні щити, ширми, фартухи, металеві кожухи, маніпулятори та інші засоби дистанційного керування, а також захисні покриття.

Коливання тіл, що передаються безпосередньо або через навколишні нас тверді, рідкі та газоподібні середовища, викликають шум, вібрацію і ультразвук.

Шум. Найбільш ефективним способом боротьби з шумом є усунення його в самому джерелі освіти, тобто в конструкціях машин, агрегатів і обладнання. Усунення або зменшення шуму досягається при зміні технологічних процесів і заміні як кричав обладнання на безшумне.

Зниження шуму досягається також різними засобами звукопоглинання (глушники, капоти, кожухи і т.д.).

Колективний захист від шуму повинна здійснюватися технічними засобами, тобто застосуванням малошумливих вузлів, незвучних матеріалів, правильним вибором кінематичних схем, використанням звукопоглинальних матеріалів, звукоізоляції джерел шуму т.д.

Вібрація. Засоби колективного захисту - виброгашение і віброізоляція. Виброгашение досягається встановленням обладнання на фундаменти, ізольовані від статі. Віброізоляція здійснюється введенням проміжної ланки між джерелом вібрації і робочим місцем або тією частиною інструменту, яка має безпосередній контакт з тілом працюючого.

Ультразвук. До засобів колективного захисту від ультразвуку відноситься зменшення шкідливого випромінювання звукової енергії в джерелі за рахунок підвищення номінальних робочих частот джерел ультразвуку і виключення паразитного випромінювання.

Локалізація дії ультразвуку можлива при відповідних конструктивних і планувальних рішеннях: застосування звукоізолюючих кожухів, полукожухов і екранів; розміщення обладнання в окремих приміщеннях і кабінах; застосування дистанційного обладнання; облицювання окремих приміщень і кабін звукопоглинальними матеріалами.

Електричний струм. Безпека експлуатації електроустановок забезпечується застосуванням ряду технічних способів і засобів, що використовуються окремо або в поєднанні один з одним. При нормальному режимі роботи це вирівнювання потенціалів, електричне розділення полів, ізоляція струмоведучих частин, застосування захисних пристроїв, попереджувальна сигналізація, блокування, використання знаків безпеки, засобів захисту та запобіжних пристроїв. В аварійному режимі - це захисне заземлення, занулення, захисне відключення, додаткова (подвійна ізоляція), застосування пробивних запобіжників.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов