Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Ноутбук не пізнає матрицю LCD (лікуємо)

Наша сеть партнеров Banwar

$ 0,0

В один не дуже прекрасний день, після включення домашнього ноутбука (HP Compaq nx7400) я з подивом побачив що відразу ж при закрузка всі букви стали як би менше і все зображення зрушено вліво.

Після завантаження операційної системи виявилося що зображення правильне, яке неспотворене але має дозвіл 1024х768 і зрушено до лівого верхнього кута екрану. Так як екран має пропорції 16:10 а не 3: 4, справа є чорна смуга. Курсор на цю смугу не входить, тобто комп'ютер вважає що це і є край екрана.

Курсор на цю смугу не входить, тобто  комп'ютер вважає що це і є край екрана

Знизу є смуга, приблизно в 30px де курсор як би розмивається.

Знизу є смуга, приблизно в 30px де курсор як би розмивається

Відразу поліз в налаштування, там побачив що комп'ютер розпізнав LCD матрицю як «стандартний плоский LCD-монітор 1024х768". Дозвіл можна змінити тільки на 800х600. Зрозуміло що це проблема «заліза» а не програмна, тому що зображення має такий розмір (не на весь екран) відразу після включення, до завантаження windows і драйверів.

Зрозуміло що це проблема «заліза» а не програмна, тому що  зображення має такий розмір (не на весь екран) відразу після включення, до завантаження windows і драйверів

Проблема з «залізом» це погано. Ноутбук досить древній, хоча і проапгрейджен до непоганого швидкодії: замінений процесор до максимально продуктивного з підтримуваних, пам'ять збільшена до 4 ГБ, SSD диск. Для серфінгу в Інтернет і написання оглядів його вистачає, але ось вкладати гроші в застаріле «залізо» вже не хочеться, тут вже варто думати про покупку нового ноутбука, а це вже пристойні витрати.

Вирішив не поспішати. Витратив вечір на збір і аналіз інформації в Інтернет. З'ясував що подібна (точніше 1 в 1) проблема періодично зустрічається, причому до певного виробника або типу ноутбука не прив'язана. Проблема у деяких «плаваюча», тобто то з'являється, то зникає.

Готового рішення даної проблеми я не знайшов. Всі поради в основному закінчувалися порадою звернутися в сервіс, замінити матрицю або перевстановити драйвера. Поради дурні і безглузді. Черговий раз переконався що найчастіше і найактивніше поради дають люди, які абсолютно не мають поняття про вирішення проблеми. Ті ж люди хто знає як цю проблему усунути, мовчать і не поспішають ділитися з ким попало своїми знаннями, вони такі проблеми вирішують за гроші, це їхній бізнес.

Як не дивно, поштовх в потрібному напрямку мені дали на сайті по ремонту ноутбуків, зокрема в розділі по заміні матриць. Там не кількох сторінках нудно і заплутано намагаються умовити користувачів приходити з грошима до них, і відмовити змінювати матриці самостійно. Вони розповідали що матриці оснащені унікальною прошивкою і після заміни матриці потрібно її обов'язково перешити прошивкою від старої (розбитою), випаюючи мікросхеми і перешиваючи все программатором. Це, звичайно, повна маячня. Прошивка в матриці потрібна для ідентифікації та визначення правильного вирішення. Прошивати нову прошивкою від старої може знадобитися тільки в зовсім вже рідкісних одиничних випадках унікального «заліза» ноутбука. У 99% все працює без перепрошивки, навіть якщо матриця з іншим дозволом (залежить від інтерфейсу LDVS, про зовсім вже стародавні ми не говоримо). Та й перешити EEPROM, якщо вже буде потрібно, можна нічого не випаюючи, всі контакти виведені на шлейф LDVS. Із завданням «налякати» письменники з цього сайту не впоралися, але їх марення вказав мені напрямок, в якому потрібно рухатися.

Почнемо думати.

У старих ноутбуках дозвіл матриці виставлялося перемичками на шлейфі. З 2002 року (може роком помиляюся) комп'ютер розуміє яка матриця до нього підключена зчитуючи інформацію з EEPROM на матриці. Якщо ця інформація не зчитується або зчитується некоректно, комп'ютер виставляє стандатрное дозвіл 1024х768.

Для початку я все розібрав. LDVS роз'єм у мене на матриці 30 контактний. У мене як раз лежала матриця від ноутбука ACER з таким же роз'ємом. Щоб бути впевненим що проблема все ж не в прошивці матриці, не довго думаючи підключив її. Все працює, але результат той же.

Все працює, але результат той же

Тепер розвіяні всі сумніви, зрозуміло що справа не в самій матриці, точніше не в її EEPROM.

А ще на одному англомовному форумі я прочитав що в однієї людини проблема з такими ж симптомами була через погано вставленого роз'єму на материнській платі шлейфу. Мені пересмикування шлейфа не допомогло, але утвердився в думці що наступний підозрюваний - шлейф LDVS.

Якщо переламаний один з провідників, що йдуть до eeprom, комп'ютер не зможе зчитати інформацію про матриці. По-хорошому, шлейф потрібно б поміняти на новий. Шлейфів в продажу вистачає і в он-, і в офлайні. Ціни різні, від космічних до цілком прийнятних, близько 5 доларів (якщо пошукати). Але справа була в суботу, купити в офлайні вийде не раніше ніж у понеділок, та поки поставиш - це в сумі три дні. З eBay замовляти так взагалі мінімум місяць.

Ні, чекати не вистачить терпіння, спробую все зробити сам.

Дивлюся терморегулятори LDVS. Мене цікавлять 3 контакту: 4-й - V EEDID (3,3 харчування EEPROM), 6-й - Clk EEDID (DDC Clock) і 7-й - DATA EEDID (DDC Data).

Я знайшов cервис-мануал на свій ноутбук, але розібратися з терморегулятори роз'єму на материнській платі виявилося не так просто і я не став витрачати на це час. Продзвонити кабель можна і без схеми, орієнтуючись за кольором і малюнком (смужках) на проводах в шлейфі.

Потрошимо кабель біля LDVS роз'єму щоб бачити якого кольору провід підходить до контактів.

Усередині шлейф складається з тонких різнокольорових провідників, простих і в смужку.

Озброюємося тестером і починаємо прозвонку. Виявилося що контакти на роз'ємі материнської плати йдуть в тому ж порядку що і на роз'ємі LDVS, тільки зміщені на один. 6-й і 7-й контакти (DDC Clock і DDC Data) продзвонив, а ось 4-й контакт не звонится нікуди. Поки все логічно, якщо на мікросхему EEPROM не надходить харчування, вважати щось з неї навряд чи вийде.

Доведеться потрошити шлейф далі.

Ну ось, відмотав декілька витків обмотки шлейфу і знайшовся обрив оражевого з білою смужкою дроти від 4-го контакту.

Розмотувати далі.

Розмотувати далі

Ось і другий кінець. Що цікаво, обрив стався зовсім не в місці перегину шлейфу де він виходить з екрану в основний корпус (там він зроблений круглим) а в тому місці де був перехід шлейфа з круглого в плоский.

Запаяти обірваний проводок зайняло пару хвилин.

Запаяти обірваний проводок зайняло пару хвилин

Додатково зміцнив шлейф ворсистої тканинної ізолентою (застосовується в автомобілях щоб не шаруділи дроти). Це було робити не обов'язково, але якщо вже зробив - гірше не буде.

Це було робити не обов'язково, але якщо вже зробив - гірше не буде

Ставлю шлейф на місце, ще закріп його на матриці. Вставляю роз'єм в материнську плату. Чи не збираючи стартую комп'ютер (не терпиться адже) ...

Чи не збираючи стартую комп'ютер (не терпиться адже)

Комп'ютер розпізнав матрицю як дисплей мобільного ПК з її родим дозволу 1280х800px. Зображення на повний екран, все працює коректно.

При переломі інших провідників в шлейфі, крім вищеназваних, симптоми будуть інші. Можливо екран взагалі не буде світитися. Але на цю несправність (неспотворене зображення 1024х768 в лівому верхньому кутку) готового рішення в Інтернет не було. Нехай це не така вже часта і нетипова несправність, тепер ви знаєте як її лікувати.

Можливо, вам буде цікаво:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов