Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Однотрубна система опалення приватного будинку: що може бути простіше і надійніше

  1. Як працює опалення з однією трубою
  2. Принцип розводки трубопроводів
  3. Особливості підключення тепловіддаючим приладів
  4. Варіанти використання однотрубних систем
  5. Горизонтальна або вертикальна розводка
  6. Відкрита або закрита система
  7. Гравітаційна або примусова циркуляція
  8. Переваги та недоліки однотрубного опалення
  9. Відео: однотрубна схема радіаторного опалення

Наша сеть партнеров Banwar

Зміст статті:

Для кожного будинку конфігурація опалення вибирається індивідуально. У розрахунок беруть не тільки нюанси планування будівлі, але також експлуатаційні особливості і, звичайно, економічність конструкції. Двох однакових систем годі й шукати, але всі вони описані в сучасних класифікаціях. Відома багатьом однотрубна система опалення приватного будинку давно використовується нашими співвітчизниками. Активно впроваджувати її почали в державному багатоквартирному будівництві, коли гостро стояло питання економії коштів. Постараємося розібратися, які переваги і які обмеження дає ця схема.

Як працює опалення з однією трубою

В основі однотрубного або двотрубного опалення лежить циркуляція рідкого теплоносітеля.Ето може бути як централізована, так і автономна генерація тепла. У будь-якому випадку вода (або антифриз) рухається по кільцю, в яке за допомогою трубопроводів включені: котли / печі / каміни, опалювальні прилади, запірно-регулююча арматура.

У будь-якому випадку вода (або антифриз) рухається по кільцю, в яке за допомогою трубопроводів включені: котли / печі / каміни, опалювальні прилади, запірно-регулююча арматура

Системи з однією трубою завжди закільцьовані

Принцип розводки трубопроводів

При реалізації двухтрубной схеми маємо два кільця ( «контуру», «розливу»), де відведення та лінія, як перемичками, з'єднується радіаторами опалення. У свою чергу, однотрубна система опалення має тільки один контур трубопроводу. Опалювальні прилади (радіатори чи регістри) розташовані в єдиній магістралі часто послідовно і, по суті, розмикають її. Труби розводки йдуть біля підлоги по зовнішніх стінах і огинають весь будинок, теплоносій рухається в одному нерозривному контурі, поетапно віддає тепло. Така схема в народі зветься «ленінградка», «барачне».

Така схема в народі зветься «ленінградка», «барачне»

Як бачимо, труба всього одна, радіатори забезпечені кранами для регулювання інтенсивності протоки

Зверніть увагу! При описі однотрубних систем (хоча трубопровід для прийому відпрацьованого носія відсутня) частина їх можуть називати «обратку» - це друга половина контуру, де вода / антифриз вже істотно втрачає енергію.

Особливості підключення тепловіддаючим приладів

Послідовне розташування радіаторів в одному контурі стає причиною деяких технічних проблем. Найсерйозніший момент - це нерівномірний нагрів опалювальних приладів, коли кожен наступний радіатор завжди холодніше попереднього. Як наслідок, ближні кімнати опалюються занадто сильно, а приміщення з останніми батареями системи - найхолодніші. Щоб цього уникнути, в однотрубної схемою опалення будинку передбачається еквівалент паралельного підключення радіаторів - байпаси. Це перемички, які продовжують прямоток теплоносія в контурі, дозволяють, використовуючи спеціальну арматуру, регулювати температурний режим.

Зверніть увагу! Незалежне однотрубну підключення радіаторів опалення дає домовласникові можливість без зупинки системи, і без зливання рідкого носія в будь-який момент повністю демонтувати будь-опалювальний прилад, наприклад, для обслуговування або на час проведення оздоблювальних робіт при ремонті.

Магістраль радіатором не рвуться. Опалювальний прилад живиться відводами, які проведені в штробах стіни. Для регулювання протоки (тепловіддачі) встановлені кутові крани

Що стосується розташування точок підключення, то застосовуються всі варіанти:

  • бічне,
  • діагональне,
  • нижнє.

Однотрубна система опалення з нижнім розведенням (підключенням) застосовується найчастіше, так як це простіше зробити технічно, забезпечує рівномірний прогрів радіатора по довжині і практично виключає утворення відкладень в опалювальному приладі. Однак в обов'язковому порядку у верхній пробці радіатора необхідно використовувати пристрій для скидання повітря.

Зверніть увагу! Використовуючи в однотрубної системі різні типи підключення радіаторів, можна істотно поліпшити збалансованість опалення.

Весь вузол виглядає лаконічно. Справа вгорі встановлений клапан для відведення повітря. При нижньому підключенні цей елемент використовується завжди.

Варіанти використання однотрубних систем

Може здатися, що однотрубну опалення є надто простим і через це по функціональності має обов'язково поступатися двотрубних конфігурацій. Насправді, схеми з однією трубою досить універсальні і часто бувають краще в певних умовах.

Горизонтальна або вертикальна розводка

Однотрубну опалення з вертикальними магістралями можна побачити в багатоквартирних будинках радянської будівлі. Там носій заганяється на горище, а потім по «стояках» поступово спускається по поверхах вниз. У малоповерховому приватному секторі, природно, використовується горизонтальна однотрубна система опалення, тобто класична «ленінградка». Варто відзначити, що в обох випадках є як вертикальні ділянки системи, так і горизонтально йдуть труби.

Варто відзначити, що в обох випадках є як вертикальні ділянки системи, так і горизонтально йдуть труби

Це вертикальний варіант однотрубної розводки. Стояк з радіаторами на кожному поверсі є єдиною спадну магістраль

Відкрита або закрита система

У відкритому однотрубному опаленні у теплоносія є зв'язок з атмосферою через розширювальний бак, який приймає витіснений повітря з радіаторів. У закритих системах за основу взята герметичність всього контуру, тут створюється надлишковий тиск (особливо актуально в багатоповерхових будинках), а повітря відводиться через спеціальні стічні пристрої.

Гравітаційна або примусова циркуляція

Для організації коректного перетікання теплоносія можуть використовуватися циркуляційні насоси, які допомагають подолати підвищений гідравлічний опір, що утвориться підключеними послідовно радіаторами.

Для організації коректного перетікання теплоносія можуть використовуватися циркуляційні насоси, які допомагають подолати підвищений гідравлічний опір, що утвориться підключеними послідовно радіаторами

Насос встановлений в найхолоднішою точці трубопроводу

Ці пристрої дозволяють створювати складні схеми розводки і при цьому не робити обов'язкових ухилів трубопроводів. Такі системи виходять більш естетичними, але залежними від електропостачання.

Гравітаційне опалення з однією трубою реалізують досить часто, так як це повністю автономна конструкція, яка вільна від електрики. Причому, однотрубну опалення двоповерхового будинку також може бути гравітаційним. Але незалежність від зовнішніх мереж вимагає дотримання жорстких технічних вимог:

  • необхідний підйом теплоносія під стелю, звідки він буде прискорюватися за «розгінному колектору»;
  • слід використовувати розширювальний бак і ставити його в найвищій точці (часто на горищі, по суті, перетворюючи його в технічне приміщення);
  • збільшується діаметр труб, а також їх стійкість щодо тиску і температурі;
  • зменшується кількість пристроїв, і посилюються вимоги до запірної арматури;
  • доведеться забезпечити постійні ухили (з'являються складності з красою розводки, важко провести труби під дверима).

На даній схемі гравітаційного опалення трійкою позначений розгінний колектор

Зверніть увагу! Досить практичним вирішенням цієї проблеми є комбінована система, коли насос для забезпечення примусової циркуляції встановлений за допомогою байпаса. Так опалення може в разі виникнення перебоїв з електроенергією працювати в самопливний природному режимі.

Переваги та недоліки однотрубного опалення

Почнемо з негативних чинників, з якими доводиться боротися.

  • Систему необхідно балансувати так, щоб у всіх кімнатах було однаково тепло. Є кілька інструментів:
  • радіатори підключають до контуру через байпас і постачають регулюючою апаратурою (крани, термоголовки);
  • використовують різні схеми підключення для опалювальних приладів, розташованих в різних місцях системи;
  • у віддалених кімнатах, куди носій приходить остиглий, збільшують кількість секцій на радіаторах.
  • Потрібно подолання збільшеного опору, тому часто використовують великі діаметри труб, температури, потужності насосів.
  • Потрібно дуже ретельно проводити гідравлічний розрахунок однотрубної опалювальної системи, особливо гравітаційної.

Трубу, яка є одночасно подачею і обратку, зовсім не важко заховати

Переваги однотрубного опалення теж очевидні.

  1. Найбільший плюс - це економія матеріалів, і сил / часу на монтаж. Замість двох магістралей з труби потрібно збирати тільки одну.
  2. Одиничну трасу легко можна розташувати в порожнинах статі. Вона навіть на стіні буде виглядати гарніше двухтрубной.
  3. У систему опалення можна послідовно підключити два незалежних джерела тепла, наприклад, електричний і твердопаливний котел.

Конструкція однотрубного опалення простіше, ніж у інших схем опалення, але від цього роботи по його складання й налагодження не стають менш відповідальними. Потрібно досконально знати і суворо дотримуватися всіх правил монтажу опалювальних систем, а також володіти навичками грамотного проектування. Тільки тоді можна розраховувати, що зроблене своїми руками опалення буде служити без аварій і дасть очікуваний ефект.

Відео: однотрубна схема радіаторного опалення

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов