Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Однотрубна система опалення приватного будинку

  1. Пристрій системи однотрубного опалення
  2. Технічні характеристики однотрубного опалення.
  3. Схема пристрою однотрубної опалювальної системи.
  4. Характеристики системи однотрубного опалення, при якій циркуляція є природною.
  5. Встановлення опалення з однотрубної системою

Наша сеть партнеров Banwar

однотрубна система

зміст:

В даний час широкого поширення набула організація опалення в приватних будинках за допомогою однотрубної системи. У більшості випадків вона є єдиним способом організації опалювальної системи в приватному будинку. Основною її перевагою є простота пристрою і монтажу, висока ступінь ефективності і надійності, а також недорога вартість і зручність експлуатації. Ну і звичайно можливість прокладання основних труб системи під покриттям підлоги дозволить приховати комунікації.

Пристрій системи однотрубного опалення

  1. Основним пристроєм даної системи опалення виступає котел. Зазвичай для котла використовують природний газ. Але бувають випадки, коли котел працює на паливі твердих сортів. Даний варіант зручний для організації обігріву будинків в районах, де немає централізованої системи газопостачання.
  2. Основні елементи системи

    Опалювальними елементами виступають стандартні радіатори. Однак не варто встановлювати чавунні радіатори, які широко застосовувалися за радянських часів. Це пов'язано з тим, що вони на сьогоднішній день не відповідають технічним вимогам і не можуть забезпечити якісний обігрів приміщень в будинку. Краще віддати перевагу більш ефективний варіант використання радіаторів, які за своєю структурою є біметалічними. Такий тип радіаторів має ефективну тепловіддачу і естетичний зовнішній вигляд.

  3. Незамінним елементом системи однотрубного опалення є розширювальний бак, який виконує функцію стабілізатора тиску теплоносія і контролює ступінь його розширення. За допомогою розширювального бака при нагріванні теплоносія зайва вода витісняється в нього, тим самим вирішується проблема перенагрівання теплоносія. Теплоносій являє собою або воду, яка тече з крана в будинку, або антифриз.
  4. Подача води або антифризу з котла в нагрівальні елементи відбувається за допомогою розводки труб, зливних кранів і запірної арматури. Основною відмінністю однотрубного обігріву є неможливість зворотних процесів. При організації двотрубної системи вода або антифриз проходить в прямому і зворотному напрямках. Організація системи з однією трубою дозволяє приховати труби, наприклад під покриттям підлоги. Найтепліше приміщення від цього не стане, але зовнішня естетика значно збільшиться.

Технічні характеристики однотрубного опалення.

Система обігріву будинку з використанням однієї труби являє собою магістраль, яка розташовується під невеликим кутом, з послідовним підключенням до неї радіаторів.

Вода або антифриз послідовно проходить по всім нагрівальних елементів. Після того як теплоносій досягає кінцевого радіатора цикл теплообміну завершується. Даний нюанс можна назвати єдиним мінусом однотрубної системи. Однак дана проблема легко вирішувана.

Для того щоб уникнути наслідків даного нюансу варто встановлювати в усіх приміщеннях більше число радіаторів. Або на кожному радіаторі встановити спеціальні вентилі (крани). Даний спосіб дозволить зробити систему збалансованою. Краще віддати перевагу придбанню клапанів Маєвського, які встановлюються на кожному радіаторі і забезпечують догляд зайвого повітря. Тим самим не буде утворюватися повітряна пробка.

Схема пристрою однотрубної опалювальної системи.

Схема однотрубної розводки опалення

Залежно від площі будинку слід вибирати різні варіанти опалювальної системи. Для будинків з невеликою площею (приблизно 100-150 кв. Метрів) буде досить монтажу опалювальної системи, циркуляція води або антифризу в якій відбувається природним шляхом. За рахунок різної щільності теплоносія на різних ділянках радіаторів система буде працювати збалансовано.

Якщо площа будинку перевищує середнє значення, то необхідно використовувати систему примусової циркуляції, яка забезпечується за рахунок установки водяного насоса певної необхідної потужності.

У будь-якому випадку радіатори необхідно додатково оснастити вентилями (кранами). Їх установка дозволить в потрібний час перекрити подачу води на конкретній ділянці магістралі. Це необхідно для ізолювання певної ділянки для проведення ремонтних робіт і збереження обігріву інших приміщень. У той же час інші приміщення в будинку будуть обігріватися в звичайному режимі.

Характеристики системи однотрубного опалення, при якій циркуляція є природною.

Дана система однотрубного опалення не має зворотних стояків. При її монтажі необхідно обов'язкове розташування трубопроводу зверху. Вона легка в установці і не вимагає значного числа труб як при двотрубної системі обігріву будинку. Безсумнівним достоїнством однотрубного опалення є зовнішня привабливість і естетичність.

Безсумнівним достоїнством однотрубного опалення є зовнішня привабливість і естетичність

Однотрубні системи опалення з верхнім розведенням і природною циркуляцією

Сучасні виробники пропонують два варіанти системи однотрубного опалення. Перший варіант передбачає використання проточної системи стояків. Другий варіант обумовлений застосуванням замикаючих ділянок на радіаторах (байпасів).

Пристрій проточною системи і системи з замикаючими ділянками з байпасами ідентичне. Існує єдина відмінність. У другому випадку перед радіатором додатково монтуються байпаси.

За проточною схемою стояків відсутня стояк подачі. У даній системі радіатори з'єднуються між собою зверху вниз. Отже, і подача води в радіатори відбувається поступально з верхніх радіаторів в нижні радіатори. При наявності такої схеми неминуче в нижні радіатори вода надходить з більш низькою температурою. В такому випадку в приміщеннях верхніх поверхів будинку температура буде значно вище, ніж в нижніх кімнатах. Для того щоб уникнути різних температур в приміщеннях одного будинку (будівлі) слід встановлювати на нижніх поверхах більше радіаторів, ніж на верхніх поверхах. Нюансом такої системи пристрою опалення є те, що на радіатори не можна встановлювати крани і клапани. У разі перекриття крана на радіаторі віддача тепла знизиться в нижніх радіаторах і обігрів будинку значно знизиться.

Також при такій організації опалення регулювання температурних режимів в приміщенні неможлива. Тобто якщо будинок має кілька поверхів, то запустити систему обігріву одного поверху буде неможливо. Запускається тільки система обігріву всього приміщення. Система опалення будинку проточним способом активно застосовувалася раніше на протязі тривалого часу, коли був актуальним є питання економії труб. Але як показала практика застосування такої системи, вона малоефективна і економічно недоцільна. Саме тому на сучасному етапі вона не застосовується для обігріву будинків. В даний час застосовується система з наявністю замикаючих ділянок на радіаторах.

Друга схема передбачає наявність замикаються ділянок (байпасів) на радіаторах. За даною схемою вода з стояка рівномірно потрапляє і в верхні радіатори і в нижні радіатори. В даному випадку вода остигає повільніше, тому температура на різних поверхах приблизно однакова.

Якщо використовувати однакові по діаметру труби, то порушиться циркуляція води в трубах. Вийде ситуація, що гідравлічний тиск в радіаторі буде більше, ніж на замикає ділянці. Вода буде спокійне текти через замикаючу ділянку.

Для забезпечення збалансованості системи опалення з трубами однакового діаметра (труба байпаса дорівнює діаметру труби підключення до радіатора) використовують крани. Зазвичай встановлюється два крана. Один на трубі, яка подає теплоносій, а другий на байпасе.

Використовуючи крани на трубі, яка подає воду, стає можливим регулювання подачі води в радіатор. Даний варіант є досить оптимальним, оскільки можна перекрити один радіатор і теплоносій буде перенаправлений в байпас, а потім до нижніх радіаторів.

Сьогодні широко застосовується установка одного крана, що має назву триходового замість двох окремих кранів. Закривається заслінка дозволяє одночасно пускати воду в радіатор при цьому, щоб вона не потрапляла в байпас. І навпаки, встановивши заслінку в певне положення можна домогтися результату, що вода буде надходити в байпас, і не буде текти в радіатор. Робота триходового крана забезпечується контролером. Спеціальні функції контролера дозволяють регулювати температуру в різних приміщеннях, і самостійно віддає команду вентиля і в разі необхідності зменшується або збільшується подача води в радіатор.

У однотрубної системі опалення можна зробити за аналогією з двухтрубной системою рух теплоносія в двох напрямках. В попутному русі можна збалансувати систему. При тупиковому русі такого ефекту досягти не можна.

Встановлення опалення з однотрубної системою

Для установки системи однотрубного опалення в будинку необхідно спочатку встановити котел. Відзначимо, що котел повинен розташовуватися на глибині, але поміщати його в підвал вкрай небажано. Зазвичай для установки котла готують поглиблення в підлозі. Підготовка поглиблення увазі заливку бетоном і облагороджування кахлем.

  • Після установки котла монтується димохід. З'єднання димоходу з котлом здійснюється гофрованої металевою трубою. При виборі труби дотримуйтесь необхідний діаметр.
  • Потім основна труба підключається до котла для магістралі. Діаметр труби становить близько 25 мм.
  • Ну, ось котел і встановлений. Пам'ятайте, що до котла можна монтувати тільки металеві труби, тому що інші матеріали не витримають високої температури нагріву. Перехідники використовувати не можна. Для стабілізації процесу до нагріву розширювальний бак слід встановлювати на висоті близько 3 метрів. Таким чином, розширювальний бак повинен бути найвищою точкою опалювальної системи.
  • клапан Маєвського

    Далі починається установка труб і радіаторів. Паралельно на цьому ж етапі встановлюються клапани Маєвського та крани. Радіатори монтують під віконними прорізами. Важливо щоб між підвіконням і радіатором залишався вільний простір для необхідної циркуляції гарячих повітряних потоків. Труби монтуються прямо без вигинів. Наявність вигинів буде ускладнювати нормальну циркуляцію води або антифризу і як наслідок знижувати ефективність опалювальної системи. Особливо даний факт важливий для однотрубних систем опалення. Кінець труб системи кріпиться до зворотної сторони контуру котла. Для уникнення попадання в котел зайвих і непотрібних домішок і матеріалів на котел встановлюється металевий фільтр.

Ну і звичайно при установці опалювальної системи необхідно провести роботи по монтуванні вузла, який буде виконувати функцію наповнення водою системи обігріву, і в разі потреби через нього можна буде воду злити.

Установка системи опалення завершена. Після закінчення монтажних робіт слід перевірити справність роботи котла. Для цього необхідно наповнити котел під струменем води і включити його.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов