Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Огляд двухсредного зброї

  1. Особливості стрільби під водою Людина давно освоює гідрокосмоса, вже століттями і працює, і воює...
  2. Розглянемо принцип руху кулі у воді.

Особливості стрільби під водою

Наша сеть партнеров Banwar

Людина давно освоює гідрокосмоса, вже століттями і працює, і воює під водою. Та й бойові плавці з'явилися аж ніяк не зараз, а ще в античності. Вони «перебували на озброєнні», наприклад, в Стародавній Греції. І все підводники гостро потребували надійних і ефективних засобах захисту.

Підводні мисливці застосовують нині спеціальні підводні рушниці. І бійці невидимого підводного фронту теж їх використовують: з гумовими амортизаторами, пружинні і пневматичні загальногромадянського зразка, злегка модернізовані для специфічних бойових завдань. Але всі ці пристрої є однозарядними, з вкрай малою скорострільністю і ефективною дальністю стрільби.

Проблема підводного «вогневої» стрільби аж ніяк не вирішена остаточно і по сей день. Іноді в пресі зустрічаються рекламні повідомлення про зразки пістолетів-кулеметів, однаково добре стріляють як на суші, так і під водою, причому одним і тим же боєприпасом (!), Наприклад, іспанська пістолет-кулемет Зет-84. Слід обережно оцінювати достовірність подібної інформації. Як правило, сенсація виявляється дута.

Широкі дослідження в області створення підводного стрілецької зброї розгорнулися тільки після Другої світової війни. І тільки в 60-х роках нинішнього століття з'явилися цілком боєздатні вогнепальні конструкції «підводного бою». Адже існують спеціальні вогневі та інші бойові завдання, виконати які звичайними засобами або вкрай важко, або взагалі неможливо. І якраз характерний приклад - підводне протиборство бойових плавців. А для стрільби під водою пристосоване лише дуже обмежена кількість спеціально сконструйованих зразків вогнепальної зброї.

Сучасне зброю бойового плавця

Перед винахідниками стала проблема створення повноцінного вогнепальної підводного зброї.

Основні труднощі тут полягає в тому, що стрілянина під водою пов'язана з такими несприятливими факторами, як, по-перше, висока щільність води (в 800 разів вище, ніж повітря) і, по-друге, неодмінна заповнення каналу ствола водою.

Перша обставина різко знижує як дальність стрільби, так і стійкість кулі на траєкторії. Останнє призводить до різкого збільшення тиску порохових газів в патроннику і стовбурі і імпульсу, що діє на рухомі частини автоматики (в разі використання напів- і автоматичної зброї). Все це призводить до швидкого руйнування звичайної конструкції.

Тому для стрільби під водою потрібні спеціальне зброю і боєприпаси до неї. Розробка таких зразків виявилася під силу лише небагатьом країнам і одиничним збройовим фірмам. Та й самих зразків створено вельми обмежена кількість, а інформації про них опубліковано у відкритій пресі і того менше.

Бойова зброя для підводного стрільби в силу самих особливостей середовища застосування спочатку відноситься до прихованого, так як видимість під водою суттєво обмежена, а для надводного спостерігача без спеціального обладнання виявлення застосування такої зброї взагалі неможливо. Тому воно прекрасно підходить для бойової роботи бойових плавців, розвідників і диверсантів.

Провівши короткий аналіз основних характеристик зброї, в якому для метання вражаючого елементу використовується енергія стислої пружини, енергія розтягнутого пучка гуми або стисненого повітря, можна зробити висновок, що для цих типів підводного зброї характерні великі габарити, значна маса і мала скорострільність. Їм також притаманні незначна потужність пострілу, що забезпечує фактичне рух кулі (гарпуна, голки) на дальність 5-10 м, і вкрай низька кучність стрільби.

Тому, з урахуванням тактики ведення бойових дій під водою, зброя цих типів як особиста зброя бойових плавців малоефективно. Однак це ні в якій мірі не означає, що над його соверешенствованіем не треба працювати, так як можливі такі тактичні ситуації, коли оптимальне виконання бойового завдання можливо саме їм.

Однак аналіз використання бойових плавців в різних локальних війнах післявоєнного періоду дозволяє зробити висновок про те, що окремі види індивідуального підводного стрілецької зброї повинні володіти дальністю ефективної стрільби під водою до 30 м при глибині занурення до 40 м.

Виконання цих вимог (ефект впливу кулі по цілі, кучність і точність стрільби, дальність ефективної стрільби), як показують розрахунки і результати експериментів, можна забезпечити тільки за рахунок використання вогнепальної стрілецької зброї, в якому для метання вражаючого елементу використовується енергія порохових газів.

Великі роботи по створенню підводного зброї були проведені в США. Один із сучасних зразків такої зброї - шестиствольний неавтоматичний револьвер американського конструктора Ірвіна Р. Барра, розроблений ним в 1969 році. [ 1 ]

Револьвер-амфібія конструкції Ірвіна Барра
Револьвер-амфібія конструкції Ірвіна Барра.

Конструктор повністю позбувся демаскуючої підводного стрілка газового міхура - цього бича зброярів. Постріл виходить безшумним, бездимних і безполуменевий. Можлива стрілянина і на суші, правда, на дуже невелику дальність. Але звернення з боєприпасами до цієї зброї вимагає підвищеної обережності, так як кожен патрон являє собою по суті заряджений однозарядний пістолет. Даний револьвер використовується бельгійськими «командос».

Інша модель зарубіжного підводного зброї «активного» типу - револьвер Ф. Стівенса має обертовий блок з 6 стовбурів калібру .38 (по американській системі калібрів, з російської - 9,0; 9,3) і стріляє також стрілами. [ 1 , 3 ]

Американський же інженер Чандлі Вільям Ламберт розробив в 1964 році многоствольное «реактивне рушницю з обертовим бойком. Відчутний недолік - значний газовий міхур, що утворюється при пострілі, демаскирующий стрілка і утруднює точне прицілювання для здійснення наступного пострілу.

У США були розроблені також багатозарядні гладкоствольні підводні рушниці зі стволами, мають три канали під калібр 12 мм, призначені для захисту плавців від акул та інших морських тварин, і підводну рушницю, яка працює за принципом міномета. Але всі ці зразки представляють інтерес лише з точки зору аналізу різноманіття технічних рішень.

У 1971 році в ФРН був розроблений підводний пістолет BUW-2. Це многозарядное напівавтоматичне пусковий пристрій, що стріляє активно-реактивними кулями з гідродинамічної стабілізацією. Патрони розміщуються в 4 стовбурах, які утворюють блок одноразового використання.

Пізніше, в 1978 році, американський зброяр В. Лінкольн Барр сконструював «підводний магазинну гарпунну гвинтівку». Зброя в нього вийшло зовні схожим з розглянутої вище конструкцією Ламберта, але принциповою відмінністю є обертовий барабан з блоком з 13 пускових трубок з реактивними стрілами і нерухомими бойками. Для перезарядження зброї барабан відділяється від корпусу, споряджається стрілами і знову вставляється на місце. Великий боєзапас дозволяє вести підводному бійцю досить тривалий вогневий бій.

Оригінально підійшла до розробки зброї для бойових плавців фірма «Хеклер унд Кох». У своєму пістолеті Р11 вона використовувала змінний блок з п'яти заздалегідь споряджаються стовбурів, що забезпечують постріл без освіти газових бульбашок. Стовбури заряджаються на заводі, перезаряджатимуться можуть тільки в спеціальній майстерні. Найбільш незвичайною частиною Р11 став електронний пусковий механізм, який ініціює електрокапсюлі «стволів». Електронний механізм, добре знайомий за цільовим спортивної зброї, забезпечує мале зусилля спуску, регульоване в широких межах час роботи. Але в умовах настільки агресивного середовища, як морська вода, його надійність викликає побоювання.

Особливо пекучий інтерес представляють радянські автомат АПС (автомат підводного спеціальний) та неавтоматичних 4-стовбурний пістолет СПП-1 (спеціальний підводний пістолет), призначені для підводного стрільби. Дані зразки були створені понад 20 років тому, але тільки на початку 90-х років вони були офіційно представлені публіці. Сказати, що цей комплекс підводного зброї і боєприпасів до них викликав величезний інтерес західних фахівців - значить не сказати нічого. Це був шок. І було від чого. Це пояснюється тим, що, наприклад, в США проблема створення підводного автомата тривалий час вважалася нерозв'язною в принципі і стояла по реальній перспективі здійснення в одному ряду з розробкою вічного двигуна і прозорого танка (!).

У другій половині 1960-х років в нашій країні з'явилися підрозділи «бойових плавців»: так, в 1967 р на Чорноморському флоті був сформований загін боротьби з підводними диверсійними силам і засобами (ПДСС). Причиною тому були активізувалися за кордоном роботи по створенню регулярних підрозділів бойових плавців для проведення розвідувально-диверсійних операцій. Свіжа була пам'ять про загибель лінкора «Новоросійськ» в Севастопольській бухті 29 жовтня 1955 р І хоча припущення про диверсію виглядало (і виглядає досі) найменш імовірним, скидати з рахунків таку небезпеку не можна було. Бійцям, покликаним боротися з підводними диверсантами, потрібно зброя, здатна вести вогонь під водою.

Створені для цієї мети 5,66-мм автомат АПС і 4,5-мм пістолет СПП-1 становлять особливий інтерес в ряду зброї підводного стрільби, завдяки незвичайним технічним рішенням. Безпосередньо розробкою зброї займалися подружжя Олена та Володимир Симонова.

Підводний пістолет СПП-1
Підводний пістолет СПП-1.

У 1968 р було видано завдання на розробку підводного пістолета, точніше - пістолетного комплексу. ЦНИИТОЧМАШ і ТОЗ були створені 4,5-мм патрон і пістолет, прийнятий на озброєння в 1971 р під позначенням СПП-1 ( «спеціальний підводний пістолет»). Зауважимо, що паралельно з «активним» СПП велася розробка 7,62-мм реактивного пістолета підводного стрільби, якій передувало вивчення зарубіжних реактивних зразків. Розробку патрона СПС (4,5х39) до СПП-1 вели П. Ф. Сазонов і О. П. Кравченко. «Куля» підводного патрона виглядає дещо незвично. Це голка масою 13,2 г великого подовження (близько 25: 1 - довжина голки 115 мм), іменована в просторіччі «цвях». «Гвоздь» вставляється в гільзу звичайного проміжного патрона з зарядом пороху. Зрозуміло, вживаються заходи для герметизації і підвищення корозійної стійкості патрона. [1]

зліва направо: патрон 7,62x39 M43 для порівняння; 4,5мм куля і гільза патрона СПС; 4,5мм пістолетний патрон СПС; 5,66мм автоматний патрон МПС

Розглянемо принцип руху кулі у воді.

В основі руху кулі у воді лежить, головним чином, явище кавітації - утворення в рідині порожнин (кавітаційних бульбашок, або каверн), заповнених газом, паром або їх сумішшю.

Коли місцеве тиск рідини в деякій точці падає нижче величини, що відповідає тиску насиченої пари при даній температурі навколишнього середовища, тоді рідина переходить в інший стан, утворюючи, в основному, фазові порожнечі, які називаються кавітаційними бульбашками.

Фізичний процес кавітації близький процесу закипання рідини, але при кавітації середній тиск рідини вище тиску насиченої пари, а падіння тиску носить локальний характер. Цей ефект використаний і в даному випадку. Куля автомата АПС є сталевий стрижень довжиною 120 мм і діаметром 5,6 мм, який звужується до головної частини і закінчується плоским зрізом діаметром близько 2 мм. Куля має значну масу і з великою силою, володіючи велику кінетичну енергію, впливає на воду на площі плоского зрізу. Під впливом тиску формується витягнута каверна з тиском повітря всередині неї порядку 0,01-0,1 атм., Що обволікає кулю. [ 2 , 5 ]

Куля в каверні
Куля в каверні.

Стабілізація у напрямку руху кулі (збереження напрямку) здійснюється за рахунок постійного биття задньої частини кулі об стінки каверни. Після проходження кулі каверна схлопивается, залишаючи після себе дрібні бульбашки повітря. Куля буде продовжувати зберігати досить велику швидкість, поки швидкість не впаде нижче критичного значення. Популярно пояснюючи, каверна "схопить кулю за її задню частину" і тертя об воду різко зросте, що призведе до гальмування і зупинки. Зниження дальності стрільби з глибиною занурення обумовлено різним тиском води на різних глибинах і як наслідок, зміною умов для формування каверни.

Стійкість кулі і її рух забезпечується законами гідродинаміки (кавітація і ін.), Які істотно відрізняються від принципів стійкості кулі при польоті в повітрі. У зв'язку з цим, практично не можливо створити універсальну кулю для повітря і для води. Обертається куля або куля з оперенням розіб'є каверну і т.д. Бойового плавця не утруднить від'єднати магазин з патронами для підводного стрільби і перейти на патрони для стрільби в повітрі. Заявляються характеристики АПС по дальності стрільби в повітрі до 100 м, можуть бути реалізовані тільки з іншим патроном, який в даний момент нам не відомий, але особливої ​​фантазії тут бути не може. Всі варіанти кулі для гладкого стовбура можуть бути тільки спрощеними варіантами снарядів для гладкоствольної артилерії і мисливських рушниць.

Зауважимо до речі, що на цьому ж принципі (рух в режимі розвиненою кавітації) заснована стрілянина і унікальною вітчизняної ракетою-торпедою «Шквал», що має рекордні швидкісні характеристики (100 м / с!). А за секретами її гідродинаміки західні спецслужби активно полюють досі, навіть маючи на руках її зразки ...

Таким чином, хочеться сказати, що патрони для підводного стрільби є однією з вершин людської думки, яка по праву належить СРСР, а тепер Росії. Це стало можливим тільки завдяки фундаментальним дослідженням з гідродинаміки в м Москві, інженерної думки в містах Клімовськ, Подольск, Тула і звичайно фахівцям Ржевського полігону. Всі країни світу безнадійно відстали. Незважаючи на те, що на Заході і Сході вітчизняні розробки з підводного зброї відомі з 80-90-х років, вони так і не змогли поставити його на озброєння, повторити, зробити аналоги. Хоча й були спроби дослідження. У спеціальній літературі можна зустріти дослідження західних фахівців з "Стабільності стержня в польоті". Подібні дослідження поки не можуть розраховувати на позитивний результат. [ 2 ]

СПП-1 відноситься до типу неавтоматичних багатоствольних пістолетів. Блок із чотирьох гладких стовбурів шарнірно кріпиться на рамці і обертається навколо її цапф. Для заряджання він відкидається вниз - як в «переломних» мисливській зброї, а закривається, знову-таки подібно рушниці, на нижній гак і засувку. Заряджання проводиться пачкою (обоймою) з чотирма патронами. При відмиканні блоку стовбурів екстрактор зрушує пачку з стріляними гільзами тому, полегшуючи і кілька прискорюючи перезарядження: під водою процес перезарядження займає близько 5 секунд.

Самовзводний ударно-спусковий механізм забезпечує послідовну стрілянину і працює від одного спускового гачка. При кожному натисканні на нього бойок ударника, розташований позаду стовбурів, повертається на 90 градусів і, рухаючись по гвинтовому копиру, розбиває капсуль чергового патрона (частково це нагадує схему багатоствольних пістолетів другої половини XIX століття). Зусилля спуску самовзводом становить 3,5 кгс.

Характерними особливостями з'явився в 1979 р СПП-1М є спеціальна пружина, довантажувати шепотіло і полегшує спуск, і сильно вигнута вперед спускова скоба. Збільшена скоба допускає стрілянину в утеплених рукавичках, які є частиною спорядження плавця, особливо при діях в північних водах.

Рукоятка пістолета - пластикова, пустотіла. З лівого боку у поглибленні запобіжник прапорця. Оперувати їм також можна в рукавичках. Прапорець управляє також замиканням блоку стовбурів і має три положення: «заряджання» (блок стовбурів відкритий), «запобіжник» і «вогонь».

Прицільні пристосування - найпростіші: відкрита мушка і постійний відкритий цілик. Переноситься СПП в закритій кобурі зі шкірозамінника. У боєкомплект бойового плавця входить від 4 до 10 споряджених обойм по 4 патрона.

Маса спорядженого СПП-1М - 0,95 кг, довжина - 244 мм, висота - 138 мм, ширина - 25 мм, довжина стволів - 195 мм. Початкова швидкість кулі на повітрі становить 250 м / с. Прицільна дальність стрільби на глибині 5 м - 17 м, на глибині 20 м - 11 м, на глибині 40 м - 6 м, тобто відповідає дальності видимості під водою. Виробництво пістолета СПП-1 разом з автоматом АПС здійснюється на ТОЗ.

Ходять чутки, що відділ по військових винаходах міністерства оборони США свого часу відмовився приймати до розгляду будь-які пропозиції «вічного двигуна, невидимого танка і підводного автомата». Однак «підводний автомат» все ж був створений і три десятка років перебуває на озброєнні в Росії.

Автомат АПС ( «автомат підводний спеціальний») розрахований на стрілянину спеціальними 5,66-мм патронами МПС і МПСТ (трасуючий) типу 5,66х39. Патрон (як і патрон для пістолета) розроблений в ЦНИИТОЧМАШ Сазоновим і Кравченко на основі гільзи проміжного патрона і також споряджений «цвяхом». Довжина «цвяха» - 120 мм, маса 20,3-20,8 г, всього патрона - відповідно 150 мм і 27-28 м

Підводний автомат АПС
Підводний автомат АПС.

Стовбур гладкий. Робота автоматики заснована на відводі порохових газів через отвір в стінці каналу ствола, з довгим ходом газового поршня, є газовий регулятор. Замикання каналу ствола - поворотом затвора. Постріл з заднього шепотіла дозволяє трохи компенсувати дію віддачі, що важливо під водою. Проте, кучність стрільби підводного автомата невелика.

Спусковий механізм зібраний в окремому корпусі і допускає ведення одиночного або безперервного вогню (короткими чергами - 3-5 пострілів і довгими - до 10 пострілів), забезпечений прапорцевим перекладачем-запобіжником.

Харчування - від окремого коробчатого магазина на 26 патронів. Незвичайна форма магазину пов'язана з великою довжиною патрона і порівняно невеликою шириною пружини подавача. Довга куля породила ряд проблем в подачі патронів. Два ряди патронів в магазині розділені пластиною, верхні кулі утримуються пружинної затримкою. Усередині стовбурної коробки змонтований відсікач патронів.

Відкидний приклад висувною, на двох стрижнях. При прибраному прикладі плечовий упор накриває задню частину пістолетної рукоятки, не заважаючи стрільбі. На стовбурі автомата виконані цапфи для кріплення в борту підводного засоби руху - подібно до того, як звичайний автомат може вести вогонь через бортові амбразури БТР. Аналогів у світі автомат АПС, наскільки відомо, до цих пір не має.

Довжина АПС з висунутим прикладом - 840 мм, з примкнутим магазином - 252 мм, ширина - 65 мм, маса автомата, повністю спорядженого - 3,4 кг, темп стрільби - 500 постр. / Хв. Початкова швидкість «цвяха» під водою (в залежності від глибини) - 240-350 м / с, на повітрі - відповідно 365 м / с. Ефективна дальність стрільби (на якій «цвях» пробиває костюм підводника або скло його маски товщиною 5 мм): на глибині 5 м - 30 м, на 20 м - 20 м, на 40 м - 11 м. Як і СПП-1, автомат АПС має мінімум органів управління, оскільки розрахований на дії плавця в щільній рукавичці. Прицільна дальність стрільби на повітрі встановлена ​​в 30 м, але реально не перевищує 15 м. [1]

Проводилися експерименти стрільби з АПС в двох середовищах.

1. Експеримент - стрілянина в підводному положенні. Стрілець (експерт) в стандартному гідрокостюмі з аквалангом і вантажами в басейні здійснив стрілянину по мішені на дальності до 5 м. Як Кулеуловлювачі, використовувався сталевий лист (бронелистами) товщиною 2,5 см, встановлений під кутом до поверхні дна басейну таким чином, щоб в разі рикошету кулі йшли в дно басейну. Стрільба проводилася як чергами, так і одиночними пострілами. Всі постріли відбулися без затримок. При русі кулі у воді, спостерігається утворення сліду у вигляді бульбашок газу, які формують добре видимі траси і дозволяють коригувати наведення зброї при автоматичній стрільбі не використовуючи прицільних пристосувань. При попаданні в сталевий лист більшість куль впровадити в нього на глибину до 10 мм, а частина впала на дно. Рикошет практично відсутня через "закушування" плоским зрізом кулі металу бронелиста за аналогією з твердосплавним наконечником зі сплаву зі збідненим ураном подкалиберних бронебійних снарядів. Витяг куль зі сталі утруднено і здійснювалося за допомогою плоскогубців. При ударі кулі об тверду перешкоду спостерігається втрата поздовжньої стійкості тіла кулі і згортання її в спіраль. За результатами стрільби можна зробити висновок, що зброя здатна не тільки уразити людину, але і морських тварин, акул, а так само вивести з ладу різні технічні засоби.

Яких-небудь наслідків для органів слуху стрілка не спостерігалося. Більш того, враження, що звук на багато сильніше при стрільбі в повітряному середовищі. Ймовірно, міхур з газів пом'якшує критичний поріг по звуку для людини, амортизує і знижує пікові значення.

Суб'єктивні враження експерта: - «відмінна зброя для підводного стрільби! Зараз би на сафарі - стріляти акул по узбережжю США або Австралії! Ось це було б розвага, адреналін !!! ».

2. Експеримент - стрілянина в повітряному середовищі. Стрілець (експерт) справив прицільну стрілянину в тирі по мішенях з положення стоячи з відстані 25 м. При стрільбі спостерігається втрата стійкості кулі на польоті практично відразу після вильоту з каналу ствола і значний розліт в боки від лінії прицілювання. Практично всі кулі не долетіли до мішеней і вдарилися об землю на відстані 15-20 м. З проведеного експерименту можна зробити висновок, що дальність прицільної стрільби патронами з кулею для підводного стрільби незначна, стрілянина небезпечна для оточуючих, потрапити в ціль на дальності 20-30 м практично не можливо.

Експерименти при стрільбі з СПП-1 в підводному і надводному положенні і їх результати практично ідентичні експериментів при стрільбі з автомата АПС.

Заслуговує на увагу і той факт, що навчання бойових плавців стрільбі з підводного пістолета і автомата можна проводити на суші. Для цього здійснюється заміна гладких стовбурів на нарізні та для стрільби застосовуються звичайні стандартні патрони калібру 5,45 мм. [ 2 ]

Зауважимо, що американські фахівці, офіційно випробували зразки російської зброї спеціального призначення на початку 1998 р, визнали цілком імовірною закупівлю для своїх сил спеціальних операцій пістолета СПП-1 та автомата АПС.

Подальший розвиток цього екзотичного досі підводного зброї йде по шляху створення єдиного зразка автомата-амфібії. Адже бойовим плавцям доводиться діяти як на суші, так і під водою і бути в постійній готовності до миттєвого відкриття вогню в разі раптового виявлення. Тому для виконання бойового завдання і забезпечення самооборони плавці повинні мати при собі по два зразки зброї, що, звичайно ж, дуже незручно.

Як показують останні дослідження, створення єдиного двухсредного патрона, куля якого могла б бути однаково ефективною при стрільбі під водою і на суші, досить важко. Занадто різняться закони гідро- і аеродинаміки. Тому рішення знайшли в створенні зброї з комбінованим харчуванням, від різних магазинів. Тобто при стрільбі на суші до нього приєднується магазин зі звичайними патронами, наприклад з автоматними 5,45-мм 7Н6, а при стрільбі під водою - магазин зі спеціальними патронами 5,66-мм МПС. Слід зазначити, що гільзи у патрона МПС і патрона 7Н6 однакові. [ 1 ]

Щоб розширити діапазон застосування підводних автоматів на основі вузлів АПС і АКС-74У була розроблена схема «підводно-повітряного» автомата зі змінним харчуванням - магазин від АПС з патронами МПС або від АК-74 зі штатними 5,45-мм патронами обр. 1973 г. (7Н6). В результаті на світ з'явився експериментальний амфібійний (двухсредний, підводний) автомат АСМ-ДТ "Морський Лев".

Експериментальний автомат АСМ-ДТ «Морський Лев»
Експериментальний автомат АСМ-ДТ «Морський Лев».

Калібр: 5,45мм (5,45х39 М74 для надводної та 5,45х39 спеціальний для підводної стрільби)

Тип автоматики: газовідвідний, замикання поворотом затвора

Магазин: 30 патронів для надводної або 26 - для підводного стрільби

Експериментальний автомат АСМ-ДТ «Морський Лев» є подальшим розвитком Автомату Підводного Спеціального АПС, створеного в СРСР в 1970-х роках.

В кінці 1990-х років співробітники Тульського проектно-конструкторського технологічного інституту машинобудування (ТПКТІМаш) під керівництвом доктора технічних наук Юрія Данилова розробили унікальний амфібійний (двухсредний) автомат АСМ-ДТ. Даний автомат дозволяє вести ефективний вогонь під водою спеціальними боєприпасами з голкоподібними кулями великого подовження (конструктивно аналогічними патронам МПС і МПСТ від автомата АПС, але відрізняються від них діаметром куль-голок). При переході в повітряне середовище в автомат замість магазина з підводними патронами встановлюється стандартний магазин від автомата АК-74 з патронами калібру 5,45х39мм (7Н6, 7Н10, 7Н22 і іншими), що дозволяє вести ефективну стрільбу по цілях на суші на дальностях стрілянини і з точністю, близькою до таких для автомата АКС-74У, і набагато кращими, ніж у автомата АПС в повітряному середовищі.

В даний час автомат АСМ-ДТ існує тільки в експериментальних зразках.

Основні механізми автомата АСМ-ДТ запозичені від підводного автомата АПС, включаючи газоотводний механізм з автоматичним газовим регулятором, що замикає механізм стовбура з поворотним затвором, ударно-спусковий механізм, що забезпечує ведення вогню з відкритого затвора одиночними пострілами і чергами.

Основна відмінність АСМ-ДТ від АПС - нарізний ствол калібру 5,45мм, з кроком нарізів порядку 150 - 200 міліметрів, і з глибиною нарізів порядку 1,5 - 2% від діаметра стовбура (0,008 - 0,011 мм). Такі нарізи дозволяють задовільно стабілізувати кулю штатного автоматного патрона 5,45х39мм. Кулі підводних патронів мають фактичний діаметр 5,45мм (на відміну від куль патронів МПС, що мають діаметр 5,66мм), що дозволяє їм проходити по стовбуру, що не врізаючись в нарізи, з подальшою стабілізацією в товщі води за допомогою кавітації порожнини, що генерується при русі кулі в воді. Підводні патрони побудовані на основі стандартної гільзи від патронів 5,45х39мм, що дозволяє стріляти ними з того ж стовбура, що і звичайними патронами 5,45мм.

Для забезпечення харчування автомата патронами різних типів і розмірів (загальна довжина підводного патрона більш ніж в 2 рази перевищує довжину 5,45мм патрона 7Н6) використовуються магазини двох типів. Для підводної стрільби використовуються коробчаті магазини від автомата АПС ємністю в 26 патронів, а для стрільби на повітрі - магазини від автомата АК-74 ємністю 30 патронів. Для кріплення в автоматі магазинів різної довжини засувка магазина АСМ-ДТ зроблена рухомий, і може переміщатися в прорізи вікна приймача магазинів вперед і назад. Зафіксована в задньому положенні, ця засувка дозволяє ставити в автомат довгі «підводні» магазини, а в передньому - коротші магазини від АК-74. Для захисту механізмів зброї від пилу і бруду в конструкції вікна приймача магазинів передбачена відкидається убік кришка. При клямці зрушеною тому, в «підводне» положення, кришка знаходиться у відкритому положенні, а при перекладі засувки в переднє, «наземне» положення, подпружиненная кришка автоматично перекриває задню, невикористовувану частина вікна приймача магазинів.

Проблема видалення води з малокаліберного стовбура при переході з водного середовища в повітряну при стрільбі штатними 5,45мм патронами вирішена шляхом відведення невеликої частини порохових газів від патронника вперед в стовбур, перед кулею, по спеціальних каналах, виконаним в стінках патронника і пульного входу, так що вода просто «видувається» зі стовбура до того, як може стати перешкодою при русі кулі по стовбуру.

В. Н. Дворянінове і Н. А. Кудряшова розроблені навчальні 4,5- і 5,66-мм патрони для стрільби під водою. [ 4 ]

Порівняльна таблиця характеристик основних представників підводного вогнепальної зброї

Держава-раработчік

Росія

Німеччина

США

Характеристики

Пістолет СПП-1

автомат АПС

Пістолет BUW -2

Універс. пневм. пістолет

6-зарядн. ПУ

Однозар.

Пістолет «Lancejet»

Калібр, мм

4,5

5,66

6-8

4-6

6,4

6,4

13

Початкова швидкість, м / с

250

360

-

150

-

-

-

Тип харчування

обойма

магазин

обойма

магазин

обойма

-

-

Ємність магазина

4

26

4

15-20

6

1

1

Маса зброї, кг

0,95

2,46

-

-

0,68

0,45

-

Довжина зброї, мм

244

620

-

-

456

456

-

Довжина кулі, мм

115

120

-

150

-

-

-

[ 1 ] Наявні розробки підводного зброї інших країн, з використанням інших принципів руху кулі, виглядають ненадійними і сумнівними для бойового застосування. Російська інженерна школа видала просте, як молоток, зброю і з такою зброєю боєць або аквалангіст буде відчувати себе впевнено серед акул або недобре налаштованих людей. Сподіваюся, що наша держава буде продовжувати тримати марку, і ми ще почуємо про нові розробки наших збройових конструкторів в цій області.

джерела:

  1. Зброя спеціальне, незвичайне, екзотичне: Ілюстрований довідник. / А. Н. Ардашев, С. Л. Федосєєв. - М .: ТОВ «Видавництво Астрель»: ТОВ «Видавництво АСТ», 2003. - 319 с .: іл. - (Військова техніка).
  2. http://www.cneat.ru/bullet.htm
  3. http://www.cneat.ru/bullet-2.html
  4. http://world.guns.ru
  5. http://ru.wikipedia.org
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов