Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Огляд процесорного кулера ARCTIC Freezer 33 eSports Edition

  1. Комплект поставки
  2. ARCTIC Freezer 33 eSports Edition
  3. установка
  4. продуктивність
  5. Ціна

Наша сеть партнеров Banwar

Питання охолодження процесорів завжди хвилювало власників потужних десктопних чіпів, а з настанням літа він стає ще більш актуальним

Питання охолодження процесорів завжди хвилювало власників потужних десктопних чіпів, а з настанням літа він стає ще більш актуальним. Базові кулери Intel і AMD часто придатні для стерпним роботи CPU лише в штатному режимі. Охолоджувачі кілька ефективніше, але коли температура за вікном перевищує 30С, власники коробкових охолоджувачів обох виробників з побоюванням поглядають на зростаючий «робочий градус» своїх процесорів. Додаткове шумовий супровід - ще один аргумент подумати про більш ефективному охолоджувачі. Сьогодні у нас на експрес-огляді оригінальний повітряний кулер ARCTIC Freezer 33 eSports Edition. Допрацьована версія популярної моделі ARCTIC Freezer 33 зі спеціальним покриттям радіаторного блоку і парою нових вентиляторів. Подивимося, чи допоможе це кулеру проявити заявлений спортивних характер.

Комплект поставки

Кулер поставляється в картонній коробці середніх розмірів.

У комплекті з ARCTIC Freezer 33 eSports Edition поставляється сам охолоджувач з двома 120-міліметровими вентиляторами, пластиковий кронштейн для кріплення кулера на платформі LGA115x, дві металеві монтажні планки, набір необхідних гвинтів і невеликий тюбик з термопастою Arctic MX-4 (0,8 г) .

Відзначимо, що паперового керівництва по установці в комплекті немає. Виробник пропонує сканувати додається QR-код і отримати інструкцію в електронному вигляді.

ARCTIC Freezer 33 eSports Edition

ARCTIC Freezer 33 eSports Edition - повітряний кулер баштового типу з парою 120-міліметрових вентиляторів. Загальні габарити - 150 × 123 × 103 мм, підсумкова маса - 805 г.

Пофарбований в чорний радіаторний блок являє собою масив з 49 тонких алюмінієвих пластин товщиною 0,5 мм і відстанню між ними в 1,8 мм. Загальна площа розсіювання радіатора - близько 5500 cм².

Для прискорення передачі тепла в конструкції використовуються чотири мідні теплові трубки діаметром 6 мм. Маючи U-подібну формування, кожна з них двічі пронизує блок пластин. В цілому це класична конструкція охолоджувачів такого плану.

В цілому це класична конструкція охолоджувачів такого плану

З особливостей можна відзначити розташування теплових трубок не в одній площині. При такій компоновці вони краще обдуваються вентиляторами.

Щоб поліпшити передачу тепла від джерела, теплові трубки безпосередньо контактують з кришкою процесора. Такий прийом має свої переваги і недоліки. Відсутність додаткової об'єднує пластини дійсно частково прискорює передачу тепла, проте наявні пази між трубками - потенційні області підвищеного нагріву.

Теплові трубки досить щільно запресовані, хоча невеликі пази між ними все ж є. Як видно на фото, обробка поверхні не ідеальна, але мікронерівності після шліфування заповнить теплопровідна паста.

Для ARCTIC Freezer 33 eSports Edition використовується пара 120-міліметрових вентилятора BioniX F120 з гідродинамічними підшипниками і новими трифазними двигунами. Заявлений діапазон регулювання частоти обертання - 200-1800 об / хв. Кожен з вентиляторів на максимальних 1800 об / хв здатний генерувати повітряний потік 69 CFM, тобто близько 2 м3 / хв.

Кожен з вентиляторів на максимальних 1800 об / хв здатний генерувати повітряний потік 69 CFM, тобто близько 2 м3 / хв

Швидкість обертання регулюється методом широтно-імпульсної модуляції, при цьому BioniX F120 підтримують опцію PWM Sharing Technology (PST), дозволяючи підключити обидва вентилятора до одного 4-контактного конектора на платі.

Швидкість обертання регулюється методом широтно-імпульсної модуляції, при цьому BioniX F120 підтримують опцію PWM Sharing Technology (PST), дозволяючи підключити обидва вентилятора до одного 4-контактного конектора на платі

Щоб знизити вібрацію, на вентиляторах наклеєні демпфирующие гумові стійки і шайби.

Виробник пропонує декілька колірних варіантів. Вентилятори можуть бути пофарбовані в білий, зелений, жовтий або червоний кольори. Їх технічні параметри ідентичні, це виключно можливість підібрати пристрій, що підходить під загальне кольорове оформлення системи. У нас на тесті був кулер з червоним вентиляторним декором.

ARCTIC Freezer 33 eSports Edition сумісний з усім сімейством платформ Intel LGA115х, а також LGA2066 і LGA2011 (-v3). Що стосується рішень AMD, то розглянуту модифікацію кулера можна використовувати тільки для охолодження чіпів під Socket AM4. Виробник заявляє про те, що кулер впорається з відведенням 320 Вт, рекомендуючи використовувати охолоджувач з процесорами, що мають TDP до 210 Вт.

установка

Установка ARCTIC Freezer 33 eSports Edition навряд чи викличе якісь труднощі. Весь процес детально відображений в керівництві. Для кріплення кулера попередньо знадобиться зняти встановлені вентилятори, які фіксуються за допомогою сталевих скоб.

Після цього необхідно гвинтами закріпити на теплосприймач комплектні монтажні пластини. Перед установкою кулера на процесор потрібно обов'язково зняти захисну плівку і нанести на теплосприймач термопасту. Комплектний термоінтерфейс - дуже навіть хороший варіант. Під час експериментів з процесорами на тестовому стенді ми часто використовуємо пасту Arctic MX-4.

Після підготовчого етапу подальший процес залежить від використовуваної платформи. Як ми вже згадували, в комплекті з кулером поставляється три набори гвинтів для LGA2066 / LGA2011-v3, LGA115x і Socket AM4. У випадку з LGA2066 / LGA2011-v3 процесорний роз'єм спочатку має кріпильні стійки, тому, встановлюючи ARCTIC Freezer 33 eSports Edition на один з великовагових чіпів цих родин, досить буде просто закрутити чотири гвинта крізь монтажні планки кулера. Для LGA115x знадобиться також використовувати комплектну пластикову хрестовину, оснащену штуцерами з внутрішнім різьбленням.

При установці на платформу Socket AM4 знадобиться зняти з лицьової панелі плати пластикові кронштейни. Штатну металеву плиту зі зворотного боку PCB видаляти не потрібно, вона використовується як елемент кріплення.

У всіх випадках кулер через монтажні металеві планки надійно притискається чотирма гвинтами.

У всіх випадках кулер через монтажні металеві планки надійно притискається чотирма гвинтами

Відклавши викрутку, можна повертати на свої місця вентилятори, переконавшись в тому, що потоки повітря обох будуть спрямовані в одну сторону. На цьому етапі також краще перевірити ще раз, щоб комплектні гумові шайби виявилися на своїх місцях. Додаткові демпфери попередньо посаджені на клей, але під час установки вентиляторів шайби все ж можуть зміщуватися.

продуктивність

Для оцінки ефективності ARCTIC Freezer 33 eSports Edition ми використовували платформу Socket AM4 і процесор AMD Ryzen 7 1700X. Чіпи AMD даного сімейства мають припій під кришкою, тому фактична температура CPU багато в чому залежить від можливостей системи охолодження. Та й повторюваність результатів в цьому випадку помітно краще.

У штатному варіанті AMD Ryzen 7 1700X поставляється зовсім без кулера. Виробник пропонує вибрати для потужного CPU охолоджувач на свій розсуд. ARCTIC Freezer 33 eSports Edition напевно повинен справлятися з таким чипом, що має тепловий пакет в 95 Вт.

ARCTIC Freezer 33 eSports Edition напевно повинен справлятися з таким чипом, що має тепловий пакет в 95 Вт

Щоб надати експрес-тесту якийсь момент змагання, ми також спробували в якості охолоджувача AMD Wraith Stealth - базовий повітряний кулер для молодших моделей сімейства Ryzen. Зокрема наш екземпляр поставлявся в комплекті з Ryzen 3 1200.

Зокрема наш екземпляр поставлявся в комплекті з Ryzen 3 1200

Зізнатися, ми з самого початку не розраховували на те, що проста алюмінієва болванка, обдуваемая 92-міліметровим вентилятором, впорається з 8-ядерним Ryzen 7 1700X навіть в штатному режимі. Припущення підтвердилися на практиці.

Припущення підтвердилися на практиці

Незважаючи на максимальну швидкість обертання в 2600 об / хв, під навантаженням на всі обчислювальні блоки чіпа, процесор швидко нагрівався до 75С. Після цього CPU починав скидати тактову частоту і зменшувати напругу живлення, щоб виключити перегрів.

Як же з охолодженням такого чіпа впорається З ARCTIC Freezer 33 eSports Edition? Перш за все зазначимо, що через трифазної конфігурації двигунів вентиляторів BioniX F120, материнська плата некоректно реєструвала швидкість їх обертання.

Замість заявлених 200-1800 об / хв після первинної калібрування ми побачили приблизно 330-3000 об / хв. Тобто відображаються в утиліти моніторингу значення виявилися на 2/3 вище фактичних. В цілому нічого страшного немає, але все ж це не дуже зручно при налаштуванні алгоритму роботи системи охолодження.

Щоб оцінити можливості кулера, ми використовували кілька режимів, підібравши фактичну швидкість обертання вентиляторів близьку до 600 об / хв, 1200 об / хв і 1800 об / хв.

Навіть 600 об / хв виявилося досить для того, щоб температура процесора Ryzen 7 1700X в стрес-тесті AIDA64 утримувалася на рівні 60C. Судячи з моніторингу, в цьому випадку тактова частота всіх блоків становила стабільні 3500 МГц, а напруга живлення в автоматичному режимі без додаткових компенсацій виявлялося трохи менше 1,2 В.

При 1200 об / хв температура процесора не перевищувала 53С, а при максимальній швидкості обертання утримувалася на рівні 50-51 градус. Вентилятори BioniX F120 можна назвати безшумними, при підвищенні частоти до 1200-1400 об / хв шелест пари вентиляторів легко відрізнити на відкритому стенді. На максимальних 1800 об / хв шум помітно збільшується. Це вже швидше експериментів з розгоном процесора, тоді як для штатного режиму можна обійтися куди меншими значеннями, зробивши роботу СО практично безшумною.

Ціна

Рекомендована виробником ціна ARCTIC Freezer 33 eSports Edition становить € 50. В Україні ця модель коштує близько 2000 грн (€ 65, $ 75), тобто помітно дорожче класичної версії ARCTIC Freezer 33 (~ 1250 грн; € 40; $ 47).

Різниця в ціні пояснюється додатковим покриттям, а також парою вентиляторів BioniX F120, кожен з яких окремо коштує € 15.

Якщо формат і естетика кулера вам припали до душі, але є бажання заощадити, виробник пропонує версію з одним вентилятором - ARCTIC Freezer 33 eSports One. Такі модифікації на нашому ринку коштують близько 1600 грн.

Як же з охолодженням такого чіпа впорається З ARCTIC Freezer 33 eSports Edition?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов