Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Основні електричні величини і способи їх вимірювання

  1. Сила струму
  2. Електрична напруга
  3. електричний опір

Наша сеть партнеров Banwar

До основних електричним величинам електричного кола відносяться сила струму, напруга і опір.

Сила струму

Під силою струму розуміють електричний заряд, що проходить через поперечний переріз проводу в одиницю часу. Користуючись виразами «сила струму», «сильний струм», «слабкий струм», ми повинні знати, що означають ці вирази.

Вираз «сильний струм» означає, що по ланцюгу в одиницю часу протікає великий електричний заряд. Вираз «слабкий струм» означає, що протікає по ланцюгу заряд малий. Одиниця виміру сили струму - ампер (скорочено а).

Силу струму вимірюють приладами, званими амперметрами.

амперметр

амперметр

На шкалі амперметра, градуйованою в амперах, зазвичай ставлять букву А. Силу струму відраховують за показниками стрілки, яка переміщається по шкалі від нульового розподілу. Включають амперметр в ланцюг за допомогою двох його затискачів. У одного затиску варто знак плюс (+), в іншого - мінус (-). Затиск зі знаком «+» обов'язково з'єднують з проводом, що йде від позитивного полюса джерела струму. Амперметр включають в ланцюг послідовно з тим приладом, в якому потрібно виміряти струм.

Електрична напруга

Електрична напруга - це величина, що є причиною виникнення струму. Щоб ознайомитися з напругою, виконаємо такий досвід. Складемо електричне коло, в якій приймачем служить лампочка від кишенькового ліхтаря, а джерелом струму - акумуляторна батарея.

Лампочка від кишенькового ліхтаря, включена в ланцюг з акумуляторною батареєю

Лампочка від кишенькового ліхтаря, включена в ланцюг з акумуляторною батареєю

Складемо іншу електричний ланцюг, джерелом струму в якій буде міська освітлювальна мережа. У цю мережу включимо лампу, яка використовується для освітлення приміщення.

Лампа розжарювання, включена в електромережу

Вимірявши силу струму амперметром, побачимо, що струм в обох ланцюгах буде приблизно однаковий, проте лампа, включена в міську мережу, дає набагато більше світла, ніж лампочка від кишенькового ліхтаря. Пояснюється це тим, що при рівних токах електричні напруги на лампочках різні. Лампочка від кишенькового ліхтаря горить при низькій напрузі, а лампа - при більшій напрузі.

напруга електричного струму вимірюють у вольтах (скорочено в).

Вимірюють напругу приладами, званими вольтметрами.

На шкалі вольтметра ставлять букву V. Один затискач вольтметра обов'язково з'єднують з проводом, що йде від позитивного полюса джерела струму. Вольтметр включають в ланцюг непослідовно з лампочкою, а так, як показано на малюнку нижче.

Включення вольтметра в ланцюг

а - електрична схема.

Затискачі вольтметра приєднують до точок ланцюга, між якими треба виміряти напругу. Таке включення приладу називають паралельним.

електричний опір

Під електричним опором розуміють опір провідників проходженню електричного струму. Електричний опір залежить від матеріалу, довжини, площі поперечного перерізу або товщини провідника.

Різні метали по-різному проводять електрику: одні - краще, інші - гірше.

Чим довше провідник, тим більше його опір. Чим товщі провідник, тим менше опір.

Одиницю опору називають Омом (ом). 1 ом - це опір такого провідника, в якому сила струму становить 1 а при напрузі 1 в.

питання

  1. Назвіть основні електричні величини.
  2. Що розуміють під силою струму і яким приладом вимірюють силу струму?
  3. Що розуміють під електричною напругою і яким приладом вимірюють напругу?
  4. Від чого залежить опір провідника проходженню струму?

«Слюсарна справа», І.Г.Спірідонов,
Г.П.Буфетов, В.Г.Копелевіч

Копелевіч

У штепсельну розетку за допомогою штепсельних вилок включають в електричний ланцюг переносні освітлювальні або з'єднувальні шнури електропобутових приладів. У підставі з ізоляційного матеріалу штепсельної розетки укріплені два латунних гнізда, до яких приєднують дроти від електричної мережі. Розетка штепсельна вилка складається з корпусу з отвором для шнура. У корпусі з ізоляційного матеріалу є металеві втулки ...

У корпусі з ізоляційного матеріалу є металеві втулки

У виробничих приміщеннях, крім вимикачів, встановлюють загальні рубильники. У великих будинках рубильники дозволяють відключити відразу цілу ділянку електричної мережі (наприклад, поверх або групу квартир). У школі рубильники встановлюють в розподільних закритих щитах навчальних майстерень, де вони служать для включення електродвигунів різних верстатів. Рубильники бувають: одно-, дво- і триполюсні. Рубильники а - однополюсний; б - двополюсний; ...

Рубильники а - однополюсний;  б - двополюсний;

Часто доводиться приєднувати дроти електричного шнура до патрона, вимикача, штепсельної розетки і до затискачів електроприладів. Для цього кінці підключаються проводів найчастіше закладають кільцем, якщо їх надягають на болти, іноді - стусаном, коли їх вставляють в спеціальні втулки і кріплять гвинтами. Закладення кінців проводів а - кільцем; б - стусаном. При закладенні кільцем кінці проводів ...

При закладенні кільцем кінці проводів

Якщо прилад не працює, то слід: включенням настільної або спеціальної контрольної лампи перевірити, чи справна штепсельна розетка; при справної розетки проконтролювати включенням тієї ж лампи, чи не пошкоджені шнур приладу і контакти штекера. Якщо штепсельні розетка і вилка, а також шнур справні, пошкоджений сам прилад. Прилад може не діяти, якщо перегорів нагрівальний елемент або ...

Прилад може не діяти, якщо перегорів нагрівальний елемент або

Речовини, по яких передаються електричні заряди, називають провідниками електрики. Хороші провідники електрики - метали, грунт, розчини солей, кислот або лугів у воді, графіт. Тіло людини також проводить електрику. З металів кращі провідники електрики срібло, мідь і алюміній, тому дроти електричної мережі найчастіше роблять з міді або алюмінію. Речовини, за якими заряди не передаються, називають ...

Що розуміють під силою струму і яким приладом вимірюють силу струму?
Що розуміють під електричною напругою і яким приладом вимірюють напругу?
Від чого залежить опір провідника проходженню струму?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов