Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Озима совка - північна сарана

  1. Трупи культури і рівень шкодочинності совки озимої
  2. Опис озимої совки
  3. Цикл розвитку і розмноження озимої совки
  4. Методи боротьби з озимою совкой
  5. Агротехнічні методи боротьби
  6. Хімічні методи боротьби
  7. Народні методи боротьби

Наша сеть партнеров Banwar

У народі за рівень наноситься шкоди озиму совку називають північною сараною. У регіонах з озимими - озимим хробаком. За оптимальних умов навколишнього середовища одна самка відкладає від 600 до 2247 яєць, з яких вихід гусениць становить до 95-98%. Через 20-25 хвилин після виходу з лялечки молоді совки готові до перельотів і харчуванню. Понад 100 видів совок завдають шкоди рослинам на поверхні грунту (листогризучі) і в верхньому шарі грунту (підгризаючі). Все совки - полифаги, що ускладнює боротьбу з ними, і вони краще виживають в боротьбі за життя і продовження роду. Абсолютно позбутися совок неможливо (льотні форми забезпечують перельоти на великі відстані), але звести їх кількість до мінімуму можна, використовуючи різні методи боротьби, що веде роль в яких належить профілактично-агротехнічним заходам. У народі за рівень наноситься шкоди озиму совку називають північною сараною

Совка озима, або нічниця озима (Agrotis segetum). © Philip Sansum

Трупи культури і рівень шкодочинності совки озимої

Гусениці совки озимої ушкоджують понад 140 видів рослин 36 родин. Вони підрозділяються на листогризучих, внутрістеблевих і підгризаючих, які знищують кореневу систему рослин. За добу одна совка знищує 10-20 коренеплодів цукрових буряків. На корені нищить соняшник, кукурудзу, тютюн, просо, бавовник, до літа переходить на овочеві та технічні, включаючи гарбуз, кабачок, баштанні, горох, картопля і восени заселяє озимі і подзимние посіви. Гусениця, під'їду коріння, губить посадки винограду і саджанці молодих садів. З бур'янів совки вважають за краще селитися і харчуватися корінням подорожника, осоту, берізки.

Озима совка заселила всю європейську частину РФ, крім Крайньої Півночі і посушливих зон. Ареал нанесення шкоди охоплює нечерноземную, степову, лісостепову, північну зони, Північне Поволжі. Далекий Схід, південну Сибір, Приуралля, Північний Кавказ. Кількість поколінь у регіонах Росії пов'язано з кліматичними умовами. У північних районах з недостатньою кількістю тепла розвивається одне покоління озимої совки. У південних до 3-4 повноцінно розвинених поколінь.

Опис озимої совки

Совка озима (Agrotis segetum) відноситься до особливо небезпечних шкідників. Непримітна зовнішність і скромні розміри метелики оманливі. Довжина тулуба не перевищує 1,8-2,2 см при розмаху крил до 3,0-5,0 см. Забарвлення передніх крил самок однотонно-сірий або жовтувато-бурий, на якому виділяються окремі плями та поперечні темні і світлі смуги у вигляді ліній, зламаних або вигнутих. Забарвлення передніх крил самців світліше, ніж у самок. У самок задні крила сіро-брудні, їх зовнішній край облямований сірою смугою. У самців задні крила білі. Голова і груди комахи покриті щетинками. Ротовий апарат представлений довгим сильним хоботком. Вусики у самок ниткоподібні, у самців зламані-борін. Метелики активні в сутінки, харчуються в основному вночі. За нічний харчування озиму совку ще називають нічниця озимої.

Гусениця совки велика, блискуча, по зовнішньому окрасу - зеленуватих відтінків. Шкірочка покрита дрібною зерню. З боків виділяються поздовжні темні смужки. Довжина тулуба коливається в межах 4,0-5,0 см. У гусениці 8 пар ніг: 3 пари грудних і 5 пар черевних.

Гусениця совки озимої. © Drew Ontano

Цикл розвитку і розмноження озимої совки

У своєму розвитку совка проходить всі стадії від яйця до вильоту метелика. У період теплого сезону шкідник в північних районах виробляє одне покоління, а в регіонах з тривалим теплим періодом 2-4 покоління. Тривалість розвитку покоління займає 50-70 діб і залежить від температурних умов. При холодному і мокрому літо совка відкладає дуже мала кількість яєць (до 40-50), при оптимальних умовах - понад 2000. Для кладок відбирає добре прогріваються ділянки з пухким ґрунтом, рідкісним квітучим травостоєм. Після виходу з яйця гусениця проходить 6 віків, перетворюється в літньому поколінні в Пронімфа, потім в лялечку і через 10-12 днів з'являється метелик, яка через 10-25 хвилин готова до польоту. Посилений років спостерігається вночі при температурі повітря вище + 12 * С. Основний корм метелики - нектар квітучих рослин. Життя імаго озимої совки обмежується 5-40 цілодобово і вся присвячена спаровування і відкладання яєць. У зимівлю йдуть дорослі гусениці 6-й віковій стадії, молодші гинуть від заморозків. Зимують в 20-25 сантиметровому шарі грунту і витримують температури до -11 * С. Навесні при прогріванні грунту до + 10 * С піднімаються у верхні шари грунту, де заляльковуються і трансформуються в метеликів. Таким чином, слабким місцем у розвитку озимої совки є відкладення осінніх яєць і догляд гусениць на зимівлю, весняний підйом гусениць в верхній 10 см шар ґрунту для окукливания. Глибока перекопування восени і навесні буде сприяти знищенню значної кількості шкідників. Упущена можливість призведе до масового льоту метеликів першого покоління в травні і в липні - другого. Кожні 5-10 днів з яєць будуть відроджуються гусениці молоді, а попередні - дорослішати. Шкідники різного віку будуть посилено харчуватися до середини жовтня. Дорослі особини, які досягли 6-го віку, будуть мігрувати в грунт на зимівлю. У другій половині серпня метелики відкладуть яйця, з яких поріддя гусениці першого покоління майбутнього року і з травня цикл розвитку озимої совки почнеться спочатку.

У другій половині серпня метелики відкладуть яйця, з яких поріддя гусениці першого покоління майбутнього року і з травня цикл розвитку озимої совки почнеться спочатку

Совка озима, або нічниця озима (Agrotis segetum). © Martin Grimm

Методи боротьби з озимою совкой

Ознаки ураження рослинності озимої совкой

Гусениці пошкоджують стебла на рівні грунту і практично виїдають підставу стебел молодих рослин, бульби картоплі і коренеплодів, залишаючи характерні порожнечі, в яких іноді і поселяються. Совки об'їдають м'яку частину листя, залишаючи одні прожилки. Рекомендується звертати увагу на загальне в'янення великої кількості рослин на великих площах буквально протягом доби.

Агротехнічні методи боротьби

Виконання таких вимог, буде сприяти зниженню кількості шкідників.

  • Чергування культур в культурообороти, в яких систематичні міжрядні обробки просапних культур сприяють знищенню великої кількості личинок і лялечок.
  • Після збирання гороху та інших азотнакаплівающіх культур, необхідна рання оранка для знищення літніх поколінь гусениць і лялечок не тільки озимої совки, а й інших шкідливих комах.
  • Повне знищення при рідкісному заселенні ділянки бур'янами. При щільному травостої метелик озимої совки не відкладати в цих місцях яйця.
  • Дотримання термінів посіву і посадки городніх культур. При можливості використання раннього посіву і висадки розсадних культур.
  • Посадка і посів городніх культур районованими сортами.
  • Очищення узбіч дачних ділянок від бур'янів. Заміна посівом густо ростуть декоративних злакових культур.
    біологічні
  • Висадка рослин, що залучають хижих комах і переносників грибкових та інших захворювань озимих совок: чорний банхус, муха-муха, трихограмма і ін.
  • Залучення на садово-городні посадки граків, шпаків, трясогузок, мухоловок, синичок, горобців та інших корисних птахів. Велика кількість гусениць і лялечок знищують галки, ворони, чайки.

Совка озима, або нічниця озима (Agrotis segetum)

Хороший ефект забезпечує застосування сучасних біопрепаратів, розроблених на основі позитивних ефективних мікроорганізмів: Фитоверм, Агровертін, Тріходермін, Актофіт, Гаупсин, Бітоксибацилін і інші. Їх можна використовувати весь теплий сезон. Вони не шкодять людині, тваринам, корисних комах (бджіл, джмелям). Способи їх приготування і періоди внесення чітко розписані в рекомендаціях. Не потрібно збільшувати концентрацію розчинів: очікуваного ефекту це не принесе.

Хімічні методи боротьби

В особистому господарстві, на обмеженому декількома сотнями ділянці хімічні препарати краще не застосовувати. Для поспішайок і вірять тільки в хімічні заходи боротьби можна рекомендувати нижче наступні препарати.

Але, пам'ятайте! хімічні препарати отруйні для людини, їх залишки здатних накопичуватися в городніх культурах. Захворювання настає поступово і не проявляється відразу, як отруєння. Тому, працювати з хімічними препаратами необхідно дуже обережно, дотримуючись заходів особистої безпеки і відповідно до рекомендацій.

Навесні, в період першого вильоту метеликів (при встановленні температури вище +12 .. + 15 ° С) для обробок рослин використовуються хімічні препарати Децис, Ф'юрі, Карате, Протеус, Фас, Шерпа, Арріво, Інта-ВИР, Стріла, Матч, Карбофос . При річному лёте ще рекомендовані Золон, Данадим, Фуфанон, Дурсбан.

Використовувати хімічні препарати для обробок рослин можна не більше 2-х разів за сезон. Остання обробка проводиться за 30-40 днів до збирання врожаю. Під культури з коротким періодом вегетації хімічні препарати не застосовують. Всі обробки проводять строго відповідно до рекомендацій.

  • Досвідчені городники радять не обприскувати овочеві рослини отрутами, а дрібно нарізати улюблені бур'яни совок (лобода біла або звичайна, осот, березка), обробити їх (наприклад, децисом) і розкласти навколо грядок.

Народні методи боротьби

Народні методи боротьби засновані на «звички» шкідників.

  • Вони не виносять запахів трав-інсектицидів і відварів з них.
  • Їх приваблює запах улюблених квітучих бур'янів і окультурених квіткових рослин.

Гусениці совки озимої. © warwick

Метелики совок не переносять запах цибулі, листя лопуха, бадилля картоплі, часниковий стрілок, полину. Готують настій у співвідношенні 1: 2-3. Одну частину рослин-інсектицидів (щільно набита літрова банка) залити 2-3 частинами окропу, настояти 2-3 діб, розбавити до 4-5 літрів. Розчинити 25-30 г дрібно натертого господарського мила (для кращого прилипання), обприскати рослини. Обприскування можна повторити через 7-10 днів.

  • Відганяє метеликів запах календули, кінзи, базиліка, якими можна обсадити грядки або висадити їх серед овочевих культур.

Можна використовувати відвари і настої багатьох трав-інсектицидів. Пам'ятайте! Не всі трави прийнятні для використання, так як і вони можуть бути сильними отрутами, що викликають отруєння (аконіт, дурман і ін.).

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов