Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

П'ять прийме поганого бензину

  1. Перевіряйте паливо на колір і зберігайте чеки з АЗС Для автомобіля якісне паливо такий же важливе...
  2. Переробка і виробництво
  3. Перевезення
  4. Зберігання на АЗС
  5. Сам собі експерт
  6. ... І дизпаливо
  7. Як «бодяжат» паливо
  8. вибираємо заправку
  9. Що робити, якщо авто зламалося після заправки
  10. КРОК 1. Знайдіть чек
  11. КРОК 2. Викликайте сервіс та експерта
  12. КРОК 3. Проводьте відбір проб у присутності свідків
  13. КРОК 4. Оцініть збиток и пред'являйте АЗС претензію
  14. КРОК 5. Домовляйтеся з АЗС про світову. А якщо не допоможе - в суд

Перевіряйте паливо на колір і зберігайте чеки з АЗС

Наша сеть партнеров Banwar

Для автомобіля якісне паливо такий же важливе питання, як і правильне харчування для людини: якщо часто їсти гидоту з фаст-фудів, постраждає шлунково-кишковий тракт і печінку, аналогічно, якщо в бак автомобіля заливати дешеву «бодягу», незабаром вийдуть з ладу компоненти паливної системи, двигун і свічки.

Серед водіїв побутує думка, що протягом останніх декількох років проблема якості палива на АЗС вирішена повністю: мовляв, власники заправок і без того знають безліч способів отримання надприбутку, а ризикувати репутацією і клієнтами - справа нерозумне. Однак, за словами директора консалтингової компанії «А-95» Сергія Куюна, в періоди різкого зростання цін на паливо (читай: в даний момент) продаж «бодяги» під виглядом бензину і дизеля є дуже прибутковим бізнесом для всілякого роду ділків: ціна на хімічні компоненти, якими розбавляють паливо для приготування «сурогату», залишається незмінною. «Сегодня» за допомогою експертів Інституту споживчих експертиз, Національного транспортного університету, компанії «Сканія Україна» і консалтингових фірм «А95» і «ЮПЕКО» з'ясовувала, як правильно слід вибирати «їжу» і «їдальню» для свого автомобіля, щоб він не отруївся .

Шлях від НПЗ до АЗС: як паливо втрачає якість

Якщо в кінці минулого століття при заправці на АЗС у водія був вибір тільки з «А76», «А92», «А95» і «ДТ», то сьогодні стели заправок рябіють від величезної кількості варіантів: «А95 +», «А95 Євро», «ДТ Євро» і безлічі інших позначень, причому, різниця в ціні однієї і тієї ж марки бензину часто становить до 50 копійок за літр. У чому різниця і чи варто переплачувати за якість?

Переробка і виробництво

Не секрет, що всі види автомобільного палива отримують з одного і того ж сировини - нафти. Вона складається з різних сполук, основними з яких є вуглеводні (парафінові, нафтенові, ароматичні) і, в невеликих кількостях, - сірчисті, кисневі і азотні сполуки. На нафтопереробних заводах (НПЗ) нафту нагрівають і методом «прямий» перегонки розділяють по температурах кипіння на різні види палива: бензин, гас, дизпаливо, і в залишку - мазут. Однак товарною продукцією вони стають тільки після видалення шкідливих для двигуна з'єднань (смол, сірки, парафінів та інших компонентів) - для цього на НПЗ виробляють додатковий процес очищення. Залежно від ступеня очищення і якості присадок, автомобільне паливо ділять по екологічному рівню, відповідно до європейської класифікації: Євро-2 (сірки не більше 0,005%), Євро-3 (сірки до 0,0015%), Євро-4 (сірки до 0,0005%) і Євро-5 (сірки до 0,0001%). Після цього продукцію ДПН продають за оптовою ціною на нафтобази, куди вона часто надходить у вигляді напівфабрикату, в який вже за місцем заливають присадки (октаносодержащіе, антидетонаційні, миючі та багато інших) і отримують той самий «А76», «А92» і «А95». Тільки після цього готовий продукт везуть на АЗС і продають автомобілістам. Продаж палива, невідповідного хоча б нормам Євро-2, українським законодавством заборонена. Але шахраї примудряються обходити і цю заборону.

Микола Худолій, директор лабораторії з випробування паливно-мастильних матеріалів при Національному транспортному університеті, говорить, що крім шести великих НПЗ, які у всіх на слуху (Одеський, Кременчуцький, Лисичанський, Херсонський, Нафтохімік Прикарпаття, Галичина), в Україні працює безліч дрібних виробників , які орієнтують свою продукцію спочатку на сільгосптехніку і автомобілі старих конструкцій. Такі міні-заводи для того, щоб уникнути проблем з контролюючими органами, пишуть в документації про те, що випускають не «паливо автомобільне» по ДСТУ, а «компонент» відповідно до власних технічних умов. Кількість сірки, смол і парафінів в такому бензині і дизпаливі значно відрізняється від держстандарту, відповідно, заливати його в бак для сучасного автомобіля смерті подібно. Щоб не потрапити, рекомендується перед заправкою на невідомій або сумнівної АЗС попросити у них технічний паспорт на паливо і переконатися в тому, що в ньому написано саме «бензин автомобільний ДСТУ 4063-2001» і «дизельне паливо ДСТУ 3868-99».

За словами експерта, якщо двигун автомобіля відповідає нормам Євро-2 і вище, а його заправляти сірчистим паливом, це швидко призведе до виходу з ладу свічок, каталітичного нейтралізатора, паливної апаратури та інших елементів «серця» автомобіля. Те ж саме стосується і сучасніших моторів: якщо в паспорті двигуна записано, що він відповідає нормам Євро-3 і вище, заливати в бак необхідно тільки паливо, яке піддали дуже високого ступеня очищення.

Перевезення

Втрата якості палива може виникнути у продавців вже на етапі транспортування, - каже експерт консалтингової компанії «ЮПЕКО» Андрій Перов. - По-перше, під час перевезення в разі температурних коливань виникає таке явище, як зміна обсягів палива (при охолодженні воно зменшується в обсязі до 10%), по-друге, не виключені випадки банального злодійства, адже водіям часто платять дуже мало і вони зливають частина палива. Природно, перед водієм бензовоза виникає проблема того, чим покрити недостачу: в дизель він може долити відпрацьовані масла, в бензин - дешеві присадки, а різницю в ціні - покласти в кишеню. Якщо на заправці немає додаткового контролю, співробітники АЗС навіть і не дізнаються про те, що продають вже зіпсований товар.

Зберігання на АЗС

Друга проблема, яка позначається на якості палива, - підхід власника заправки до ведення бізнесу. Справа в тому, що ємності, в яких зберігається паливо на АЗС вимагають регулярного очищення за спеціальною технологією, інакше всередині резервуара розмножуються біологічні організми, можуть залишатися сторонні речовини (піщинки, листя, вода), відкладення, а це вимагає від власника додаткових витрат, на яких завжди можна заощадити. Але забруднене паливо використовувати в сучасних автомобілях категорично заборонено ... І, нарешті, ланцюжок замикається на співробітниках самих АЗС, які при відсутності належного контролю, можуть відливати собі якісне паливо з резервуарів, а натомість лити туди більш дешеві присадки.

Сам собі експерт

Обчислюємо справжній бензин

За кольором. Якщо є така можливість, наберіть бензин в прозору тару і подивіться на світло: не повинно бути ніяких домішок, а колір - тільки блідо-жовтий (виняток - мережеві заправки, на яких бензин підфарбовують спеціальними барвниками-Судані для захисту від підробок). Простий аналіз можна зробити і своїми силами: додайте в бензин марганцівки, і якщо він придбав рожевий колір, значить, в ньому є домішки води.

По запаху. Підозра повинен викликати і незвичайний запах: наприклад, можна понюхати нафталін, сірководень, меркоптановую сірку (різкий запах скрапленого газу) - насторожити повинен будь-який запах, який не характерний для нафтопродуктів.

На дотик. Спробуйте капнути бензином на руку - чистий продукт сушить шкіру, а не розмазується жирним плямою - ознака домішки дизпалива.

... І дизпаливо

За кольором і запахом. Як і у випадку з бензином, ознакою підробки є нетипові колір, запах: справжній дизель трохи темніше соняшникової олії і має приємний масляний запах, а темний колір і сморід, як від мазуту - ознака підробки.

За зовнішнім виглядом. Якщо ви набрали дизель в прозору ємність, зверніть увагу на дно - там не повинно бути ознак води або піщинок.

Особливу обережність слід дотримуватися взимку: навіть при низькій температурі дизпаливо повинне залишатися рідким, а будь-який згущення або наявність білих пластівців - ознака випали парафінів.

На дотик. Дизпаливо повинно бути маслянистим і жирним, якщо ні, - воно сильно розбавлене з бензином.

Як «бодяжат» паливо

Втрата якості на шляху від НПЗ до АЗС - це не найстрашніше, що може статися з паливом. Опитані нами експерти говорять, що навіть якщо паливо не відповідає стандартам, негативний вплив на автомобіль відбувається не відразу: щоб вивести мотор з ладу, потрібно регулярно, протягом від півроку то декількох років, заправлятися дещо не дотягує до стандартів бензином або дизелем. Набагато гірше, коли власник заправки спочатку ставить перед собою завдання заробити на «фальсифікат».

Підробка бензину. «Саме дохідна справа - виробництво« лівих »бензинів. Тут в хід йде все, що горить: сировина для нафтопереробки, стабільний бензин, газовий конденсат з додаванням продуктів коксохімічних виробництв для підвищення октанового числа », - зазначає директор консалтингового агентства" А95 "Сергій Куюн. У базове «сировина» (для того, щоб надати паливу нормальний вигляд) найчастіше додають наступні «інгредієнти».

Тетраетилсвинець. Додавання розчину тетраетилсвинцю (ТЕС) дозволяє збільшити октанове число на 5-10 одиниць. Наприклад, етилований бензин АІ-98 довгий час створювався додаванням ТЕС до бензину АІ-93. До сих пір, за оцінками експертів, Україна залишається найбільшим в Європі споживачем ТЕС, який присутній в п'ятій частині продаваного бензину. Підвищує токсичність, змінює температуру згоряння палива, що призводить до закоксовування поршневих кілець, клапанів і відкладенням на стінках циліндрів.

Нафталін. Це засіб від молі підвищує октанове число на 5-6 одиниць. Утворює значна кількість нагару в паливній системі і кристалізується, забиваючи шланги, бензонасос і форсунки інжектора.

Залізовмісні присадки. Здатні збільшити октанове число на 3-6 одиниць. Перевищення концентрації приводить до утворення "іржавого» нагару в циліндрах, виходу з ладу свічок і зменшення терміну служби двигуна.

З'єднання бензолу. Часто для додання бензину «марки» використовують бензол, толуол та інші ароматичні вуглеводні. Ці сполуки, з октановим числом вище 100, набагато дешевше ТЕС, та й придбати їх простіше, ніж той же нафталін. Бензолосодержащіе речовини є сильними розчинниками, які знищують практично всі еластичні деталі мотора і приводять до активної корозії.

Метил-трет-бутиловий ефір. Додавання 7-11% метил-трет-бутилового ефіру (МТБЕ) в бензини робить з 92 бензину А95. Атоми кисню в МТБЕ і в його суміші з трет-бутиловим спиртом (фетерол) покращують процес згоряння палива, підвищуючи економічність двигуна. Без дорогих присадок-утримувачів за кілька годин МТБЕ випаровується, а октанове число бензину падає - виникає детонація.

Етиловий спирт. При додаванні 5-20% спирту в бензин, октанове число зростає на 3-8 одиниць (з 76 можна отримати 92, а з 92 - А95 рівня «супер-пупер-преміум»), при цьому поліпшується процес згоряння, зростають потужність і ККД двигуна. У бензин можна додавати тільки зневоднений спирт, а він коштує дорого. Інакше суміш швидко розпадається і октанове число падає: виникає детонація, стукіт клапанів

Ацетон. Зовсім нехитрий спосіб підняти октанове число до необхідного стандартом рівня. Суміш ацетону з бензином викликає корозію металу, роз'їдає сальники і прокладки.

Підробка дизеля. За словами фахівця з гарантії компанії «Сканія Україна» Олександра Тітскі, основні випадки підробки дизеля пов'язані з продажем палива сільгосппризначення під виглядом дизеля для сучасних автомобілів. А в холодний період під виглядом «зимового дизеля» (не замерзає при негативних температурах) продають літнє дизпаливо (застигає вже при мінус п'яти). Бували випадки затримання бодяжники, які під виглядом дизпалива продавали навіть відпрацьовані мастила (СТО, які займаються заміною масла, віддають такі рідини задарма).

Бензин і гас. Популярним способом зробити з літнього дизпалива зимове є додавання туди бензину або гасу - це запобігає випаданню парафінів і дизель не замерзає при низьких температурах. Якщо з бензином або гасом переборщити, вони змивають масляну плівку з блоку циліндрів. Наслідки - капремонт.

Сірка і домішки. При недостатній очищенню дизпалива, в ньому залишається багато сірки і смолистих речовин. Призводить до підвищення температури згоряння в двигуні і в результаті порушується його нормальна робота, залишаються незгорілі залишки. Результат - утворюється нагар в насос-форсунках і їх підклинює.

вибираємо заправку

Щоб не «потрапити» на погане паливо, опитані нами експерти рекомендують дотримуватися наступних порад.

1. «Оскільки з документами на« ліві »нафтопродукти завжди є проблеми, реалізація підробок найчастіше відбувається на периферійних заправках», - говорить Сергій Куюн. Це не означає, що всі власники заправок на околицях міст є шахраями, але водієві в цих місцях потрібно дотримуватися особливої ​​обережності. І ні в якому разі не ризикуйте, купуючи паливо з рук, - часто біля приватних будинків уздовж доріг висять оголошення про продаж палива за зниженою ціною, і навіть поруч стоїть бензовоз, водій якого стверджує, що просто не довіз паливо до АЗС: ризик купити саморобку тут надмірно високий.

2. За словами Миколи Худолія, на АЗС є сенс підійти до «куточка споживача» (за законом, він повинен бути на кожній заправці) і подивитися, чи є там телефон гарячої лінії, контакти власника заправки, інформація про те, що паливо перевіряється при допомоги мобільної лабораторії. Якщо нічого подібного немає, слід насторожитися.

3. Зверніть увагу на те, наскільки за заправкою стежать її власники: часто навіть на старих АЗС проведений косметичний ремонт, територія облагороджена квітами, є інформаційні таблички, а обладнання виблискує нової фарбою. Якщо ж всюди суцільна іржа, а люки резервуарів обросли травою, - краще відправитися на іншу заправку. Важливим критерієм є і стан обладнання, з якого виробляють заправку паливом: старі колонки часто забруднені і неоткалібровани.

Якщо зовнішній вигляд заправки залишає бажати кращого, але заправлятися на ній зручно, наприклад, з тієї причини, що вона знаходиться біля будинку, можна взяти проби палива і віддати в лабораторію: аналіз коштує 600 грн., А на нього можна скинутися з сусідами по гаражу , у яких є точно такі ж сумніви.

4. Все як один з опитаних нами експертів говорять про те, що автомобіліста повинна обов'язково насторожити занадто низька ціна. «Величина роздрібної націнки зараз така, що не дозволяє« сваволити »з цінами на заправках. Як правило, в межах області вони змінюються в діапазоні ± 30 копійок за літр. Аномально низька вартість в більшості випадків свідчить про підозрілий походження продаваного палива », - вважає Сергій Куюн.

Підтверджує його думку і директор Інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець: «У серпні ми проводили дослідження, в ході якого брали проби на різних АЗС столиці. Порівнявши результати проведених в лабораторії Національного транспортного університету досліджень, ми виявили, що на 3 з 8 заправок, де ціна відрізняється від середньої по Києву аж на 45 копійок, є проблеми з вмістом сірки і невідповідністю октанового числа ».

Що робити, якщо авто зламалося після заправки

З огляду на те, що заправка неякісним паливом може завдати автомобілю дуже серйозної шкоди (ремонт паливної апаратури дизельного двигуна тягне на $ 1000, капремонт бензинового движка - близько $ 900, заміна каталізатора - близько $ 150-300), ми вирішили дізнатися, як домогтися відшкодування збитку від АЗС.

КРОК 1. Знайдіть чек

«Зберігайте чеки з АЗС, - говорить адвокат Донецької колегії адвокатів Марина Гавяда. - Це послужить доказом факту заправки на конкретній АЗС, що має значення для суду ».

КРОК 2. Викликайте сервіс та експерта

Викликайте евакуатор і буксируйте автомобіль на професійну СТО, а там відразу ж попросіть, щоб горловину паливного бака опечатали в присутності двох свідків. Відразу ж потрібно замовити незалежну експертизу у ліцензованого підприємства, експерт якої зазвичай виїжджає до місця стоянки автомобіля і бере забір проб палива з бака.

КРОК 3. Проводьте відбір проб у присутності свідків

На місце проведення забору слід викликати телеграмою представника АЗС, щоб він не міг заявити на суді про те, що пробу взяли без його відома. Після цього потрібно в присутності свідків взяти три проби палива з бака: одну - для експертів, одну - для себе, третю - для заправки і відразу після цього знову опечатати паливний бак автомобіля.

Бажано відразу ж поїхати на АЗС і попросити експерта провести там відбір проб (теж при свідках і, запросивши на місце забору представника заправки) - якщо на цій АЗС, як і раніше торгують сурогатом, це буде ще одним доказом для суду.

КРОК 4. Оцініть збиток и пред'являйте АЗС претензію

Замовте у співробітніків СТО оцінку вартості ремонту автомобіля и чекайте результатів експертизи, яка триває зазвічай 3 робочих дня. «Протокол випробувань, що підтверджує невідповідність палива чинним нормам, може служити підставою для пред'явлення претензій по відшкодуванню витрат на усунення наслідків використання неякісного палива», - каже Марина Гавяда.

КРОК 5. Домовляйтеся з АЗС про світову. А якщо не допоможе - в суд

«Зазвичай після експертизи власник АЗС йде на контакт з автомобілістом і намагається вирішити проблему полюбовно, - каже Микола Худолій, - для нього це найпростіший і дешевий шлях, при якому він зберігає і репутацію, і клієнта». Але і клієнтові заправки, в разі такої можливості, найкраще погоджуватися на досудове врегулювання. За словами Марини Гавяда, на суді відповідач завжди вимагає спростувати результати експертизи, яка проводилася не в ході судового слідства. Крім того, автомобілісту доведеться довести, що шкода заподіяна паливом, придбаним на конкретній заправці. Справа в тому, що в баку може бути бензин, який залишився після попередньої заправки. Незважаючи на складності, шанси виграти таку справу цілком реальні.

У чому різниця і чи варто переплачувати за якість?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов