Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Паяльник своїми руками

  1. Необхідні фізичні характеристики для саморобного паяльника
  2. Порядок самостійного складання паяльника
  3. Молотковий саморобний паяльник
  4. Найпростіший мініатюрний паяльник
  5. Паяльник з резистором як нагрівальний елемент
  6. Паяльник з дротяного резистора

Наша сеть партнеров Banwar

У багатьох сферах діяльності виникає необхідність забезпечити міцні нероз'ємні з'єднання деталей, що мають однаковий або відрізняється хімічний склад. До такого типу сполук відноситься пайка, яка заснована на скріпленні двох або декількох деталей за допомогою розігрітого припою. Різниця в хімічному складі і фізичних властивостях, як самих деталей, так і застосовуваних припоїв, вимагає різної температури нагріву місць з'єднання. Зазвичай пайку розділяють на низькотемпературну і високотемпературну. У першому випадку необхідно забезпечити нагрів додається припою до температури в 450 ° С, у другому випадку температура повинна бути значно вище цієї позначки. Для реалізації цього технологічного процесу сучасні виробники пропонують велику кількість типів паяльників. Правда, таке електричний пристрій як паяльник можна виготовити самостійно в домашніх умовах. Найголовніше розібратися з областю його застосування, що планується паяти: мікросхеми в радіоелектронної апаратурі або самовари. У багатьох сферах діяльності виникає необхідність забезпечити міцні нероз'ємні з'єднання деталей, що мають однаковий або відрізняється хімічний склад

Паяльник своїми руками

Необхідні фізичні характеристики для саморобного паяльника

Широкий вибір паяльників, які представлені сьогодні на ринку, спрощує вибір пристрою для вирішення конкретних завдань. Однак багато хто намагається мати саморобний паяльник. Для цього слід розглянути необхідні фізичні характеристики саморобного паяльника.

Ці характеристики поділяються за такими величинами:

  • напрузі, що подається до нагрівального елементу (для електричних паяльників);
  • потужності нагрівального елементу;
  • наявності регулятора потужності;
  • розміром і формою жала;
  • способу нагріву припою;
  • конфігурації ручки;
  • вартості.

По першому параметру на електропаяльник подається або стандартне змінну напругу 220В, або постійне 12В, 24В. Величина напруги визначає потужність таких паяльників. Вона має дискретні значення з інтервалом в 20 Вт. Тобто 40 Вт, 60 Вт, 80 Вт і так далі. Більш досконалі пристрої мають спеціальний регулятор потужності для паяльника.

Більш досконалі пристрої мають спеціальний регулятор потужності для паяльника

Саморобний паяльник на акумуляторах

Розмір і форма жала паяльника має досить широкий діапазон конструктивних рішень. Часто для роботи зі складними радіоелектронними пристроями застосовують спеціальні насадки (наприклад, для випоювання мікросхем, в залежності від її конструкції).

У сучасних типах припоїв застосовують такі способи нагрівання припою:

  1. За допомогою електричного струму, що подається на нагрівальний елемент. У цьому випадку застосовується: нихромовая дріт, керамічний стрижень, індукційна котушка, імпульсний перетворювач.
  2. Газові апарати. Нагрівання припою відбувається за рахунок горіння газового струменя. Можна його назвати міні зварювальний апарат. Такі пристрої відносяться до професійного обладнання.
  3. Інфрачервоні станції. Нагрівання припою відбувається за допомогою інфрачервоного випромінювання. Він створює зону нагріву від 10 міліметрів до 60 міліметрів. Розміри і форма зони розігріву можу варіюватися в залежності від пристрою вікна інфрачервоного випромінювання.

Конструкція газового паяльника

Найбільш вживаними вважаються апарати, що реалізують нагрів жала за допомогою електричного струму. Невелика кількість елементів і простота конструкції, дозволяє стверджувати, що паяльник можна зробити своїми руками.

Порядок самостійного складання паяльника

Необхідність мати саморобний паяльник може бути продиктована двома міркуваннями: характеристики існуючих зразків не відповідають конкретним вимогам, прагнення знизити витрати на придбання паяльника. Щоб зрозуміти, як зробити паяльник своїми руками, необхідно розглянути його пристрій.

Звичайний електропаяльник включає: нагрівальний елемент для паяльника, жало, корпус, захисний фартух, ручку, підвідний провід. Всі перераховані елементи можуть бути зроблені своїми руками або обрані з готових елементів від інших, наприклад несправних приладів.

пристрій паяльника

В даний час існує велика кількість саморобних конструкцій подібних пристроїв. Найбільш популярними можна вважати наступні:

  • зміна існуючої конструкції або додавання необхідних деталей (наприклад, зміна діаметру жала);
  • додавання регулятора потужності нагріву паяльника;
  • саморобний мікропаяльнік;
  • апарат з резистора.

Зміна конструкції паяльника передбачає зміну форми жала, і тим самим зниження потужності і часу контакту з деталлю.

Бувають випадки, коли навіть малопотужні паяльники (наприклад, 25 Вт або 40 Вт) не здатні вирішити потрібні завдання. У цьому випадку на готове жало накручують ніхромную дріт по спіралі, залишаючи один кінець вільним, як нового жала. Таким чином, вдається істотно знизити діаметр жала, що знижує площу контакту з деталлю.

Застосування саморобного регулятора потужність в комплексі вдається отримати поліпшені характеристики нагріву. У радіоаматорського літературі можна вибрати схему регулятора потужності, виходячи зі своїх вимог, доступу до необхідних радіодеталей, досвіду складання радіотехнічних пристроїв.

У радіоаматорського літературі можна вибрати схему регулятора потужності, виходячи зі своїх вимог, доступу до необхідних радіодеталей, досвіду складання радіотехнічних пристроїв

Принципова схема регулятора потужності паяльника на 36В

Зазвичай в якості регулюючого елемента використовується тиристор або симистор. Для стабілізації вихідного параметра застосовують мікроконтролер. Вибір форми корпусу залишається за виробником. Найчастіше використовують вже готові корпуси: розетки, корпус подовжувача, корпус від блоку живлення мобільного телефону і так далі. Тому виготовити самостійно такий регулятор потужності для паяльника досить просто.

Молотковий саморобний паяльник

Для пайки великих деталей можна виготовити молотковий саморобний паяльник. Таке специфічне назва він отримав завдяки наконечнику, який за формою нагадує молоток. Потужність такого паяльника може досягати 200 ват.

Потужність такого паяльника може досягати 200 ват

молотковий паяльник

Виготовити його нескладно. Найголовніше продумати систему надійного кріплення наконечника. Зазвичай він досить масивний. Основною проблемою при виготовленні є складність відшукання заготовки для наконечника.

Найпростіший мініатюрний паяльник

Для пайки дрібних деталей можна своїми руками мікропаяльнік. Для його виготовлення використовують деталі від приладу для випалювання. Вийде найпростіший мініатюрний паяльник.

Вийде найпростіший мініатюрний паяльник

Найпростіший паяльник своїми руками

В цьому випадку необхідно замінити жало і надати йому необхідну конфігурацію. Найчастіше використовується звичайний мідний дріт діаметром 0,16 мм.

Паяльник з резистором як нагрівальний елемент

Цікаву конструкцію можна реалізувати, застосовуючи потужний резистор. З його допомогою можна виготовити паяльник своїми руками. Для збору такого пристрою знадобляться наступні деталі:

  • Резистор серії ПЕВ, розрахований на потужність до 10 Вт, з номіналом від 15 до 27 Ом. Слід враховувати, що підключатися він буде в мережу напругою 12В або 24В.
  • Мідний стрижень. Він буде виконувати роль жала паяльника. Слід враховувати, що зовнішній діаметр стержня повинен відповідати внутрішньому діаметру отвору резистора. Стрижень повинен щільно фіксуватися в цьому отворі. Можна передбачити отвір, в яке буде укручуватися болт для фіксації стрижня.
  • Як нагрівальний елемент використовується готова спіраль, яка присутня в резисторі. Вона розрахована на конкретне опір і забезпечить необхідну потужність розсіювання.
  • Шнур живлення з вилкою.
  • Ручку для кріплення резистора. Вона повинна бути виконана з діелектричного матеріалу і мати високі термоизолирующими властивостями. Крім цього для зручної роботи ручці необхідно надати ергономічно обгрунтовану форму.

Якщо такий апарат планується використовувати для вирішення широкого кола завдань, доцільно підключати його до регулятора потужності.

Паяльник з дротяного резистора

Крім резисторів марки ПЕВ можна зібрати паяльник з дротяного резистора. застосовуватися резистори типу МЛТ. При виборі резистора можна провести розрахунок майбутньої потужності саморобного паяльника. Наприклад, використовуючи стандартний джерело живлення 12В і струм приблизно 2,5 А виходить паяльник потужністю 30 Вт. Зменшуючи напругу, можна знизити потужність до необхідної потужності. Наприклад, при тих же параметрах ланцюга, але напрузі 5В потужність становитиме 12,5 Ватт. Цей розрахунок показує, що на виході виходить низьковольтний паяльник, зібраний своїми руками. Таким чином, можна зібрати мініатюрний паяльник з недротяних резистора.

Таким чином, можна зібрати мініатюрний паяльник з недротяних резистора

Паяльник для мікросхем з резистора МЛТ-0,5

Такий паяльник в домашніх умовах монтується досить легко. Якщо все зроблено правильно, паяльник з резистора, зібраний своїми руками прослужить досить довго. Дана методика зазвичай застосовується для збору мініатюрного паяльника з недротяних резистора.

Інтерес представляє саморобна конструкція так званого імпульсного паяльника. До її реалізації слід приступити в тому випадку, якщо є досвід читання електричних схем, досвід роботи по їх монтажу і налаштування. Перевагою такого паяльника є висока швидкість нагріву (вона становить 5 секунд). Для реалізації цієї конструкції можна використовувати імпульсний блок живлення, який застосовується в лампах денного світла.

Особливу увагу слід приділити області застосування. Які радіодеталі планується паяти. Якщо це будуть мікросхеми або польові транзистори необхідно обов'язково передбачити можливість заземлення жала. Це дозволить знімати електростатичний заряд і не призведе до пробою напівпровідникових переходів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов