Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Падає тиск в системі опалення

  1. Пошук місць витоку теплоносія ↑
  2. Діагностика справності опалювального котла ↑

Наша сеть партнеров Banwar

Опалення будинку або квартири без достатнього тиску нормально функціонувати не може. Причому перепад тиску в системі опалення негативно відбивається на обладнанні і здатний привести до його руйнування. При виявленні відхилень від норми необхідно вжити заходів щодо усунення причин, що викликали дані коливання. На якому ж рівні має підтримуватися тиск в опалювальній системі? Для відповіді на це питання доведеться згадати знання зі шкільного курсу фізики. Адже тиск буває статичним, динамічним, допустимим робочим. Розглянемо докладніше ці поняття.

  • Статичний тиск в системі опалення показує силу, з якою тисне обсяг теплоносія в залежності від висоти стовпа рідини в ємності. При цьому теплоносій знаходиться в стані спокою.
  • Динамічне тиск, що виникає в результаті руху рідини в системі, впливає на стінки трубопроводу зсередини.
  • Максимально допустимий робочий тиск - критичний показник, перевищення якого неприпустимо.

Важливо! Перепад показника тиску в системі опалення обумовлений різницею в зоні обратки (місці, де відбувається всмоктування теплоносія) і в зоні подачі (місці, де створюється його нагнітання).

Схема монтажу системи опалення може бути досить складною

Цікаво, а який тиск в системі опалення прийнято вважати нормальним? Для автономних систем опалення робочий рівень тиску становить півтори-дві атмосфери. Показник в три атмосфери вважається вже критичним. При такому тиску може відбутися розгерметизація всієї системи, а також вихід з ладу приладів опалення.

[Include id = "5" title = "РСЯ - в запису"]

У процесі закачування теплоносія в опалювальну систему рівень тиску повинен бути мінімальним (1,5 атмосфери). У період прогрівання системи відповідно до законів фізики теплоносій буде розширюватися. При цьому відбувається збільшення тиску, яке доводиться до робочого рівня.

Підтримувати робочий тиск в системі опалення покликані розширювальні баки, які не допускають надмірного збільшення напору. Функціонування цих пристроїв починається в момент, коли рівень тиску в системі досягає двох атмосфер. Напір вдається утримати на необхідному рівні за рахунок відбору надлишків теплоносія розширювальними баками.

Важливо! Якщо ємність розширювального бака, встановленого в системі опалення, виявляється недостатньою, то відбувається збільшення рівня тиску до критичного 3-атмосферного показника. В цьому випадку в роботу включається запобіжний клапан, який оперативно виводить надлишки теплоносія з опалювальної системи, тим самим зберігає її цілісність.

Різке або поступове падіння тиску в системі опалення закритого типу може бути обумовлено збоями в роботі котла або появою місць витоку в трубопроводі і опалювальних приладах.

Пошук місць витоку теплоносія ↑

Якщо виконана відкрита розводка опалювальних труб, то визначити місцезнаходження вогнищ витоку не складно. Необхідно перевірити якість монтажу трубопроводу і герметичність всіх з'єднань. Наявність води в вигляді калюж під трубами і радіаторами системи опалення повинно насторожити. Швидше за все в цьому місці система дала слабину. Часом волога випаровується, але на підлозі помітний слід. Це також є знаком появи витоку.

Падіння тиску можливо через витік теплоносія

Важливо! З особливою уважністю оглядають секційні з'єднання радіаторів на факт виявлення можливих слідів корозії. Наявність іржавих патьоків на поверхні батарей свідчить про їх пошкодженні.

Якщо тиск води в системі опалення неухильно падає, а розводка труб проведена прихованим способом, то виявити місця витоку буде вельми складно. Доведеться викликати фахівців, які мають професійним обладнанням. При цьому воду доводитися зливати з системи повністю. Для цих цілей на етапі проектування опалювальної системи передбачається наявність зливного крана. Потім в систему за допомогою повітряного компресора закачують повітря. До початку цієї процедури за допомогою кранів відсікають котел і радіатори. Повітря, що надходить під тиском, зі свистом виходить в місцях ослаблених з'єднань і мікротріщинах.

[Include id = "6" title = "РСЯ - в запису"]

Після виявлення пошкодження виконують ремонт:

  • проблемний шматок труби вирізається і замінюється;
  • проводиться підтяжка ослабленого з'єднання;
  • здійснюється підмотка ущільнювальної стрічкою;
  • змінюють пошкоджену вузол системи новою деталлю.

Ремонт пошкоджень магістралі опалювальної системи бажано довірити досвідченому сантехніку

Якщо втрати тиску в системі опалення не виявлені, то перевіряють справність котельного обладнання.

Діагностика справності опалювального котла ↑

Обслуговуванням котельного обладнання повинен займатися фахівець-інженер, який має освіту відповідного профілю. При постійному, але повільному, падінні тиску на манометрі котла доводитися періодично проводити підживлення системи. Відбуватиметься це може через появу мікротріщини в теплообміннику котла при наявності заводського браку, пошкодження обладнання в момент гідроудару, несправності підживлювального крана і ін.

Треба пам'ятати, що після запуску кілька днів падає тиск в системі опалення і це вважається нормальним. Хвилюватися не варто, тому що відбувається падіння через наявність в системі розчиненого в теплоносії повітря, який виводиться поступово в автоматичному режимі або за допомогою ручного обезвоздушіванія радіаторів. Тому і доводиться часто підживлювати систему опалення на перших порах, доводячи рівень тиску до норми.

Якщо опалювальне обладнання експлуатується понад місяць, а тиск в закритій системі опалення падає, то скоріше за все зроблений неправильно розрахунок обсягу розширювального бака. Це тягне спрацювання запобіжного клапана і скидання води. Охолодження теплоносія призводить до падіння тиску.

У разі відповідності обсягу розширювального бака параметрам опалювальної системи будинку причини падіння тиску треба шукати в розгерметизації мережі. Виявлення та ліквідація місць витоку теплоносія дозволить впоратися з проблемою втрати напору.

На якому ж рівні має підтримуватися тиск в опалювальній системі?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов