Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Пайка аудіо роз'ємів. Як припаяти штекер до екранованому аудіо кабелю

  1. З чим найчастіше можна зіткнутися
  2. обрив проводів
  3. несправності штекера
  4. Неполадки з мікрофоном
  5. Вихід з ладу динаміків
  6. Поломки, пов'язані з регулятором гучності
  7. Ремонт регулювання регулятора гучності (відео)
  8. Підготовка до пайки
  9. Приступаємо до пайки
  10. Ремонт зі старим штекером
  11. Виготовлення штекера з силікону і терморукава
  12. Типи штекерів і область застосування
  13. Як дізнатися що несправний роз'єм
  14. Штекер на чотири жили
  15. Схеми терморегулятори по виробникам
  16. Терморегулятори аудіо Apple
  17. Терморегулятори аудіо Lenovo
  18. Терморегулятори аудіо Samsung
  19. Самостійна заміна штекера 3,5

Наша сеть партнеров Banwar

Вийшли з ладу улюблені навушники? Якщо у вас є трохи вільного часу і бажання заощадити на покупці нової гарнітури, то можете провести ремонт навушників своїми руками. Тим більше що поломка часто вже не настільки серйозна, щоб відразу ж йти в магазин.

Як правило, якщо ви маєте найменше уявлення про роботу з паяльником, припоєм, кусачками і клеєм, то все повинно вийти.

Якщо у вас збереглася інструкція до навушників, прочитайте її перед початком робіт. Можливо, в ній зазначена послідовність дій при несправності, подібної вашої.

З чим найчастіше можна зіткнутися

Найбільш часто зустрічаються такі поломки:

  • обрив кабелю;
  • несправності штекера;
  • неполадки з мікрофоном;
  • вихід з ладу динаміків;
  • поломки, пов'язані з регулятором гучності;
  • несправності дужок навушників;
  • неполадки з кріпленнями (штангою) мікрофона.

Вийшли з ладу улюблені навушники

Незважаючи на гадану простоту, навушники можуть ламатися з багатьох причин

обрив проводів

Ймовірно, це найпоширеніша поломка навушників. Щоб відремонтувати їх, нам знадобляться такі інструменти:

  • паяльник з припоєм;
  • гострий ніж і кусачки;
  • термостійкий клей і трубки;
  • нитки високої міцності.

Для початку слід визначити, в якому саме місці обірвався кабель. Адже часто буває, що верхній гумовий куля не має будь-яких візуальних підтверджень розриву. Можливо, для пошуку доведеться підключити навушники до телефону або комп'ютера, а потім акуратно згинати дріт, поки не з'явиться звук.

Визначивши місце, де обірвався кабель, розріжте його на відстані двох-трьох сантиметрів з кожного боку від ймовірної проблемної точки. Тепер треба зняти ізоляційний шар і «залужити» дроти.

Скористайтеся будь-яким з доступних флюсів, щоб підготувати поверхню кабелю до пайки. Покладіть його на дерев'яну дощечку, притисніть розігрітим паяльником і робіть рухи як при очищенні дроти від лаку, наприклад.

Після лудіння надіньте на електричний кабель термостійкі трубки і проведіть пайку, звертаючи увагу на кольори проводів. Тепер для поліпшення з'єднання складіть їх буквою Z і зафіксуйте нитками.

При бажанні можна провести декорування кабелю за допомогою термостійкого клею. Його потрібно акуратно наносити паяльником. Це не дасть ниткам розмотуватися і зробить місце з'єднання естетично привабливим.


Це не дасть ниткам розмотуватися і зробить місце з'єднання естетично привабливим

Проблеми зі штекером можуть бути пов'язані з неакуратним використанням техніки

несправності штекера

У більшості випадків штекер вам доведеться спочатку розібрати, а потім зібрати заново. Його неполадки можна умовно розділити на дві групи: механічні та немеханічні, пов'язані з обривом кабелю безпосередньо на згині біля штекера.

Процес розбирання аналогічний практично для всіх навушників і буде полягати в акуратному розрізуванні пластмаси уздовж деталі з метою дістатися до проводів.

Якщо стався облом останньої ланки штекера і воно залишилося в пристрої подачі звуку, дістаньте решту деталі пінцетом або шилом і йдіть в магазин за новим штекером, тому що відремонтувати його вже неможливо.

При провертанні першої ланки деталі навколо свого корпусу ви помітите, що звук став наче з-під води, а гучність зменшилася. Відремонтувати штекер можна, якщо припаяти контакти між ланкою і пелюсткою так, щоб вони не рухалися відносно один одного.

При обриві кабелю біля основи деталі потрібно буде цей провід відрізати на 2-3 см вище точки поломки і припаяти тому, з огляду на кольорову гаму електрошнурів, що входять в штекер. Якщо точно визначити, який куди провід паяти, складно, скористайтеся амперметром для вимірювання опору між шнурами.

Неполадки з мікрофоном

Як правило, в гарнітури встановлюють електретних капсульні мікрофони з підсилювачами. Це означає, що при ремонті потрібно уважно стежити за полярністю, не можна чистити їх отвори механічним способом і не допускати довготривалого підвищення температури. Останнє означає, що паяти треба швидко, але в той же час дуже акуратно.

Щоб процес пайки був максимально якісним, скористайтеся органічним флюсом. А перевірити, чи справний мікрофон, без спеціальних приладів ви зможете, якщо замініть його на інший або ж підключіть до іншого пристрою, яке напевно працює.

В іншому випадку вам буде потрібно осцилограф, активна справна акустична система або добре знання електрофізики, щоб самостійно зібрати схему инвертирующего підсилювача.

Вихід з ладу динаміків

Обмотка динаміка перегорає, якщо відбувається перевищення підводиться на нього потужності. Серйозність поломки визначають за допомогою амперметра або мультиметра. Опір обмоток працюють динаміків буде практично однаковим (плюс-мінус близько 10%) і варіюється в діапазоні 16-100 ом.


Опір обмоток працюють динаміків буде практично однаковим (плюс-мінус близько 10%) і варіюється в діапазоні 16-100 ом

Хрипи в навушниках зазвичай викликані проблемами з мембраною або обмоткою

Якщо динамік відтворює звук, але до нього підмішуються хрипи, то це вказує на неполадки обмотки або мембрани. Обмотка від сильного удару, зміщення магніту або перевищення максимально допустимої потужності відклеюється від мембрани. Буває, що котушка відходить від мембрани внаслідок механічних пошкоджень.

Для ремонту вам знадобиться суперклей, зубочистка (гостра сірник) і акуратність. Будьте уважні, тому що після склеювання потрібен час для прийняття деталями правильного положення.

Поломки, пов'язані з регулятором гучності

Основна причина виходу з ладу регулятора гучності - скупчення великої кількості пилу на резистивном шарі, що призводить до поганого контакту з повзунком, який приводиться в дію регулятором. Несправність видає себе тріском або повним зникненням сигналу в гарнітурі.

Щоб усунути поломку, на поверхню резистивного шару потрібно нанести графитную мастило або технічний вазелін.

Ремонт регулювання регулятора гучності (відео)

Несправності дужок навушників або штанги мікрофона

Зламану дужку навушника досить легко відновити, використовуючи тонку пластинку металу, маленькі гвинти, епоксидний клей і дрель.

У випадку ж з ремонтом штанги мікрофона треба розуміти, що повний функціонал відтворити складно, але зафіксувати в нерухомому положенні не складе труднощів. Знадобиться провід діаметром 0,7-0,8 мм, дриль і термостійкий клей. Зверніть увагу, що при склеюванні ви можете змочити руки водою, і тоді у вас вийде надати нової деталі потрібну форму.

Оскільки в магазині продається величезна кількість навушників від різних виробників, ви можете зіткнутися з поломками, які не описані вище. Головне - не панікувати, а подумати, що в даній ситуації можна зробити своїми руками.

При використанні навушників у кожного з нас, напевно, наступав такий момент, коли вони починають працювати гірше, або взагалі не працюють. Також буває, що один з навушників працює, а інший ні.

Найчастіша причина таких поломок - це перелом дроти в місці входу в зарядному дроти, так як в цьому місці він найбільш часто гнеться, що і призводить до його розриву.

Зверніть увагу: механічна міцність мідних проводів досить висока, але не довговічна.

Підготовка до пайки

Для пайки нам буде потрібно: Для пайки нам буде потрібно:

  • паяльник;
  • припій;
  • флюс;
  • ніж для зачистки проводів;
  • заздалегідь куплений штекер.

необхідно підготувати робоче місце так, щоб на столі не було нічого зайвого і не відволікало від процесу. Порядок робіт наступний:

    1. Встановлюємо паяльник так, щоб він не торкався своїм жалом ні до чого, включаємо його в мережу.
    2. Обрізаємо старий штекер на відстані 15-30мм для того, щоб позбутися від проблемної ділянки дроти.


Обрізаємо старий штекер на відстані 15-30мм для того, щоб позбутися від проблемної ділянки дроти


Приступаємо до пайки

Приступаємо до пайки

Найвідповідальнішим етапом при ремонті навушників є саме цей, так як від нього залежить робота навушників, а також кількість разів перероблення надалі.

    1. Протягуємо дріт через кожух штекера.
    2. Далі протягуємо дріт через пружинку.
    3. Облужіваем зачищені дроти кожен окремо. Для цього знадобиться покрити його флюсом, а після набрати трохи олова на жало паяльника і покрити проводки оловом.
    4. Облужіваем контакти штекера аналогічно попередньому пункту.
    5. Припаюємо дроти до контактів. Рекомендуємо починати спочатку з загального каналу, а потім вже лівий і правий. Виконуйте так, як показано на зображенні.


Виконуйте так, як показано на зображенні

  1. Після чого затискаємо кабель затискачем, це дозволить довше зберігати провід від переломів, і не дає його зрушення в місцях припаювання.
  2. Далі ізолюємо контакти. Якщо у вас є термо-рукав, то його слід надіти після пружинки. Якщо її немає, то ізолюємо за допомогою ізоляційної стрічки, для того щоб канали не замикалися на корпус.
  3. Зав'язуємо маленький вузлик на дроті якомога ближче до контактів для того, щоб провід не вирвався з-під штекера, звичайно, якщо цей вузлик буде міститися в штекер. Якщо ж ні, не варто, так як ви не закриєте його.
  4. Закриваємо штекер.
  5. Перевіряємо справність навушників: вставляємо в плеєр і користуємося на здоров'я.

Ремонт зі старим штекером

Подібний ремонт ускладнюється тим, що не кожен штекер розбірний, внаслідок чого доведеться докласти трохи фантазії для його ремонту, яка не потрібен був би в черговий раз Подібний ремонт ускладнюється тим, що не кожен штекер розбірний, внаслідок чого доведеться докласти трохи фантазії для його ремонту, яка не потрібен був би в черговий раз.

В такому випадку треба зачистити старий штекер до контактів. Ці контакти облужівают, готуються до пайки. Після цього треба подумати над тим, щоб захистити ці самі контакти від механічного впливу. В даному випадку рішення обмежується тільки вашою фантазією.

Виготовлення штекера з силікону і терморукава

Береться рукав, протягується через нього провід Береться рукав, протягується через нього провід. Процедура повторюється, як з новим штекером, але в цьому випадку необхідно заздалегідь визначити за допомогою мультиметра, який контакт є нульовим, а які є каналами.

Після припаювання штекер заливається силіконом. Надаватися термохомут, який обдається гарячим повітрям.
І ось - готовий новий штекер, який повинен бути досить міцний.

Дивіться детальну відео-інструкцію, як поміняти штекер і припаяти до нього навушники:


Продовжуючи тему про ремонт навушників я б хотів розповісти як лудяться дроти для навушників. Можна просто взяти і залудити дані дроти як здавалося б нічого складного в цьому немає. Беремо каніфоль, припой, паяльник, я використовую звичайний радянський паяльник. Беремо на кшталт білий провід, і по ідеї він не повинен бути нічим покритий. Але бачимо що він ніяк не змочується.

В цьому немає нічого дивного, тому що гарнітура у нас часто гнеться, і для того щоб провід довше жив і не переламувався він зроблений з дуже і дуже тонких жилок. І природно кожна жилка ізольована від інших жилок лаком. Точно також як і обмотувальний дріт яким мотається трансформатор. Природно, що коли ми намагаємося щось підпаяти, то припой доходить до лаку який перешкоджає тому, щоб припій торкнувся міді. Природно, припій не може змочити лак, але мідь він змочує добре. Для лудіння дроту нам потрібно якимось чином зачистити його, щоб дістатися до міді. Іншими словами - очистити дріт від лаку. Для цього є кілька способів, особисто я використовую наступний метод.
Я в аптеці купую ацетилсаліцилову кислоту, також вона ще відома як аспірин, але аспірин це торговий бренд, і швидше за все він теж складається з ацетилсаліцилової кислоти. Ці таблетки завжди називають аспірином хоча це ацетилсаліцилова кислота.
В цьому немає нічого дивного, тому що гарнітура у нас часто гнеться, і для того щоб провід довше жив і не переламувався він зроблений з дуже і дуже тонких жилок
Коштують таблетки копійки, і для того щоб зачищати провід однієї таблетки вистачить на дуже довго. Ставимо пігулку. Беремо паяльник, переконуємося що на ньому є припій, і якщо необхідно - трохи додаємо, щоб була велика жирна крапля припою. Потім беремо провід, ставимо його на таблетку як на флюс. Паяємо точно також як і звичайним шматочком каніфолі. Ви ж каніфоллю теж так лудіте провід? Тут же каніфоль його не бере, але при нагріванні ацетилсаліцилової кислоти, вона активно роз'їдає лакову ізоляцію, але при цьому виділяється дим, який дуже смердить, і їдкий. Тому працюйте в добре провітрюваному приміщенні і тримайте подалі ніс, що не вдихайте дим, тому що дійсно, це дуже їдкий і неприємний дим. Продовжуємо його прогрівати, і ось бачите, з нього злізло ось це ось лакове покриття. Ось воно, в крапельку зібралося.
Потім я промаківающімі провід в каніфолі, для того щоб всі залишки таблетки залишилися всередині каніфолі.

І ось, красивий Залужений провід. Точно також проробляємо з усіма проводами. Виходить все швидко, красиво, правда трохи запахів.

Є ще один спосіб зняти лакову ізоляцію про який я знаю, але я їм ніколи не користувався. Для цього знадобиться наждачний папір. У мене є папір, четирёхсотка.

Папір має бути не велика. Я відірвав невеликий шматочок. Наносимо на наждачний папір трохи каніфолі.

Беремо паяльник з припоєм. Потім беремо наш проводок ставимо його на наждачний папір куди була нанесена крапля каніфолі. Притискаємо провід паяльником, прогріваємо кілька секунд і витягуємо провід. При прогріванні лакова ізоляція розм'якшується, і провід швидше лудітся. Знову притискаємо і витягуємо провід. Тобто ми механічно зскрібає з дроту ізоляцію.

Вийшло все досить швидко, не так швидко як з аспірином, зате також дуже акуратно і немає сильної страшної смороду. Такий спосіб є, якщо цікаво, теж беріть його на озброєння. Мені він навіть здається цікавішим ніж аспірин.

Ось так ось, в цьому немає нічого складного, не потрібно ніякого дорогого устаткування, все робиться дуже швидко і просто. Все, всім пока.

В результаті постійних згинів проводи біля штекера 3,5 "типу Джек, можуть з'являтися шуми в навушниках при ворушіння з'єднання штекера з проводом, а то і зовсім буде пропадати звук на одному з навушнику. Іноді відбувається обрив загального проводу, тоді звук спотворюється: майже повністю пропадають високі і середні частоти. Це відбувається через те, що правий і лівий підсилювачі телефону включаються в протифазі і їх вихідні сигнали майже повністю компенсують один одного.
Також буває, що просто пропадає стерео-ефект. Або звуку у вухах немає, але мікрофон працює, або навпаки. А буває через обрив мікрофонного дроти разом з мікрофоном перестають працювати кнопки управління на шнурі гарнітури.

Отже, роз'ємне з'єднання типу TRS призначене для комутації між собою приладів, наприклад, навушників і плеєра. Пристрій складається з штекера (plug) і гнізда (jack). Найчастіше даний роз'єм просто ламається в тому місці де дроти заходять в сам роз'єм. Через це у нас з вами може не працювати або правий або лівий навушник або обидва відразу. Причому іноді з'являються сторонні шуми через обриви проводу в самому роз'ємі jack 3.5.


Взагалі варто відзначити, що сама абревіатура TRS сталася від англійських слів: tip (кінчик), ring (кільце) і sleeve (гільза). Серед російськомовного населення встановилося поняття, що «джеки» - це сам штекер, тому якщо вживати в повсякденному житті первинна назва роз'єму TRS, багато хто не зрозуміють, про що йде мова.

Типи штекерів і область застосування

Залежно від діаметра робочої поверхні коннектори поділяються на:

  1. Мікро jack 2.5 мм. Ними обладнуються невеликі портативні пристрої, такі як телефони, плеєри і т. Д.
  2. Міні jack 3.5. Встановлюються в прилади побутового призначення: комп'ютери, телевізори і т. Д. До того ж терморегулятори jack 3.5 гранично проста.
  3. Великий jack 6.35. В основному застосовується в професійній техніці: заварних інструментах, потужних акустичних підсилювачах, але можуть вбудовуватися в бюджетну апаратуру, таку як мікрофони для караоке, металошукачі.

В основному застосовується в професійній техніці: заварних інструментах, потужних акустичних підсилювачах, але можуть вбудовуватися в бюджетну апаратуру, таку як мікрофони для караоке, металошукачі

За кількістю виходів (pin) «джеки» поділяються на:

  1. Двухконктактние (TS). За ним здійснюється передача несиметричного сигналу, наприклад, на навушники подається моно сигнал або за допомогою мікрофона здійснюється аудіо запис.
  2. Трьохконтактні (TRS). За допомогою них можна передавати і несиметричний сигнал, при цьому контакти 2 і 3 з'єднуються перемичкою, і симетричний.
  3. Четирехпіновий (TRRS). Вони можуть відразу передавати відео та аудіо інформацію. Чотирьохконтактного роз'єму обладнуються, в основному, сучасні телефони, планшети, відеопрогравачі і т. Д.
  4. П'ятипозиційного (TRRRS). Чи не поширений коннектор, застосовується виробником Sony в смартфоні Xperia Z для одночасного функціонування двох мікрофонів, один з яких працює на шумозаглушення. Сумісний з TRRS.

Так само існують гнізда двох типів: звичайні, створені під конкретну різновид штекера і з перемикачем - при вставлянні штиря, пристрій перемикається з одного положення в інше.


Дуже часто бувають ситуації, коли китайські розбірні штекера, які були встановлені замість монолітного поламаного «джека», в повному обсязі заходять в гільзу або погано фіксуються. Такі ситуації можливі при невідповідності діаметрів гільзи і штекера. Тому, при виборі такого штекера вам бажано його зовнішній діаметр перевіряти штангенциркулем по всій робочій довжині.

Як дізнатися що несправний роз'єм

Вставите в роз'єм робочі навушники включіть музику. Якщо в працюючих навушниках музика не грає - у вас зламався роз'єм. Також якщо чути шипіння при ворушіння штекера - це значить що скоро повністю вийде з ладу роз'єм.


Зараз в основному скрізь використовується терморегулятори проводів навушників з мікрофоном наведена на першій картинці нижче але також і існує інша про основному вона використовується на старих телефонах і в телефонах деяких виробників. Розрізняються вони тим, що контакти мікрофона і землі поміняні місцями.

Штекер на чотири жили

Тут є два різних варіанти.

  1. Звичайні навушники без мікрофона і кнопок управління. До штекера підводяться 4 проводка: мінус від кожного динаміка мідного кольору і плюс (синій з червоним або зелений з червоним). Для зручності мінуси скручуються в один джгут і в результаті виходить три жилки, які необхідно припаяти на свої конкретні місця.
  2. Гарнітура з мікрофоном. Тут штекер має 4 види контактів: по одному від кожного динаміка, один для мікрофона і залишається місце для припаювання загального проводу або маси. Схематично така пайка виглядає наступним чином:


Схематично така пайка виглядає наступним чином:

Слід Зазначити, что колірна маркування может варіюватіся в залежності від фантазії виробника и є Досить умовно. Провід лівого каналу может буті зеленим, Білим або синім кольори. Провід правого каналу всегда маркується червоного кольору. Загальний провід - мідний (лакований або без ізоляції), але може бути і білим, якщо білий колір не задіяний під лівий канал.

Схеми терморегулятори по виробникам


Схеми терморегулятори по виробникам


Терморегулятори аудіо Apple

  • 1 - лівий
  • 2 - правий
  • 3 - земля
  • 4 - мікрофон

1 - лівий   2 - правий   3 - земля   4 - мікрофон

iPod Nano (4th, 5th Gen), iPhone (1st, 2nd, 3rd, 4th Gen), iPod Shuffle (3rd Gen), Cell Phone Connection iPhone headphone (handsfree)

Терморегулятори аудіо Lenovo

1 - лівий
2 - правий
3 - земля
4 - мікрофон

Lenovo Thinkpad Edge & X Series Notebook audio

Терморегулятори аудіо Samsung

1 - лівий
2 - правий
3 - земля
4 - мікрофон

Samsung Galaxy S I9000, S8500 Wave headset EHS60AVNBE / EHS60ANNWEGSTA / EHS60ANNBECSTD / GH59-09752A headsetSamsung Galaxy S2 i9100 headset should be compatible with Samsung Galaxy Note N7000, Samsung Galaxy Tab GT-P1000, P7100 Galaxy Tab 10.1, 4G LTE, C3530, [Email protected] 350, Galaxy 551 i5510, Galaxy 550 I5500, E2330, I100 Gem, i220 Code, i350 Intrepid, I9003 Galaxy SL, I9100 Galaxy S II, i997 Infuse 4G, Google / Samsung Nexus S I9023 / I9020, [Email protected] 335 S3350, Galaxy mini S5570, Wave 525 S5250, Star II S5260, Wave II S8530, S5780 Wave 578, Wave 533 S5330, Galaxy Gio S5660, Wave 723 S7230, Galaxy Ace S5830, Galaxy Fit S5670, Galaxy S 4G, Galaxy S WiFi 5.0, R910 Galaxy Indulge, S3850 Corby II, M190 Galaxy S Hoppin, M210S Wave2, M220L Galaxy Neo, M580 Replenish, C6712 Star II DUOS

Samsung i300, i330, i500, i700 handsfree / headset connector

Samsung OEM EHS64 Headset for Samsung Galaxy SIII GT-i9305 and some others

Samsung Series 9 Notebook headset (NP900X3D-A02DE)

Samsung SPH-a420, a580, a640, m220, m240, m300, m320, m330, Rant m540, Exclaim m550 SCH-R451C headset Samsung headset P / N: AEP010SLEB / STD

Samsung SPH-A880, SCH-U620, SCH-U540, SPH-M500, SCH-A950, SCH-A870, SCH-A930, SPH-A920, SPH-A940, SCH-A970, SPH-A900 BLADE, A900M, SCH- A990, SCH-U740 AEP204VBEB / STD Headset / Music

У деяких моделях Самсунга контакт маси і мікрофон можуть мінятися місцями!

Самостійна заміна штекера 3,5


Самостійна заміна штекера 3,5

Нам знадобиться ножик, паяльник, припій, каніфоль. Відрізаємо 5-10 см дроти від штекера, прибираємо всю ізоляцію зі штекера, запам'ятайте послідовність проводів за кольорами (іноді вони відрізняються). Зачистіть дроти і припаяти їх до 3.5 мм роз'єму. Місце пайки краще залити термоклеем і стиснути термоусадкой, так з'єднання прослужить значно довше.

Доброго дня! У сьогоднішньому невеликому міні випуску зробимо огляд штекера під назвою jack 3.5. Зокрема ми з вами дізнаємося його призначення, різновиди та сфери застосування.

До того ж я розповім, як правильно вибрати такий штекер, ну і звичайно ж, ви дізнаєтеся, яка повинна бути правильна терморегулятори jack 3.5.

Отже, роз'ємне з'єднання типу TRS призначене для комутації між собою приладів, наприклад, навушників і плеєра. Пристрій складається з штекера (plug) і гнізда (jack). Так-так це той самий роз'єм, який ви підключаєте до свого комп'ютера, мобільному телефону . Найчастіше даний роз'єм просто ламається в тому місці де дроти заходять в сам роз'єм. Через це у нас з вами може не працювати або правий або лівий навушник або обидва відразу. Причому іноді з'являються сторонні шуми через обриви проводу в самому роз'ємі jack 3.5.


Взагалі варто відзначити, що сама абревіатура TRS сталася від англійських слів: tip (кінчик), ring (кільце) і sleeve (гільза). Серед російськомовного населення встановилося поняття, що «джеки» - це сам штекер, тому якщо вживати в повсякденному житті первинна назва роз'єму TRS, багато хто не зрозуміють, про що йде мова.

Різновиди і області застосування.

Залежно від діаметра робочої поверхні коннектори поділяються на:

1. Мікро jack 2.5 мм. Ними обладнуються невеликі портативні пристрої, такі як телефони, плеєри і т. Д.

2. Міні jack 3.5. Встановлюються в прилади побутового призначення: комп'ютери, телевізори і т. Д. До того ж терморегулятори jack 3.5 гранично проста.

3. Великий jack 6.35. В основному застосовується в професійній техніці: заварних інструментах, потужних акустичних підсилювачах, але можуть вбудовуватися в бюджетну апаратуру, таку як мікрофони для караоке, металошукачі.

За кількістю виходів (pin) «джеки» поділяються на:

1. Двухконктактние (TS). За ним здійснюється передача несиметричного сигналу, наприклад, на навушники подається моно сигнал або за допомогою мікрофона здійснюється аудіо запис.

2. Трьохконтактні (TRS). За допомогою них можна передавати і несиметричний сигнал, при цьому контакти 2 і 3 з'єднуються перемичкою, і симетричний.

3. четирехпіновий (TRRS). Вони можуть відразу передавати відео та аудіо інформацію. Чотирьохконтактного роз'єму обладнуються, в основному, сучасні телефони, планшети, відеопрогравачі і т. Д.

4. п'ятипозиційного (TRRRS). Чи не поширений коннектор, застосовується виробником Sony в смартфоні Xperia Z для одночасного функціонування двох мікрофонів, один з яких працює на шумозаглушення. Сумісний з TRRS.

Так само існують гнізда двох типів: звичайні, створені під конкретну різновид штекера і з перемикачем - при вставлянні штиря, пристрій перемикається з одного положення в інше.


Так само існують гнізда двох типів: звичайні, створені під конкретну різновид штекера і з перемикачем - при вставлянні штиря, пристрій перемикається з одного положення в інше

Як правильно вибрати jack 3.5

Дуже часто бувають ситуації, коли китайські розбірні штекера, які були встановлені замість монолітного поламаного «джека», в повному обсязі заходять в гільзу або погано фіксуються. Такі ситуації можливі при невідповідності діаметрів гільзи і штекера. Тому, при виборі такого штекера вам бажано його зовнішній діаметр перевіряти штангенциркулем по всій робочій довжині.

При відхиленні вимірів від номінального перетину хоча б одного з кільця на 0,1 мм роз'єм краще не використовувати. На малюнку нижче я спеціально для вас представив спосіб перевірки jack 3.5.


5

Терморегулятори jack 3.5

У представленому типі роз'єму, який використовується для підключення навушників до пристрою, дуже часто, найбільш вразливим місцем є ділянку з'єднання проводу з нерознімним корпусом штекера. У цьому місці кабель працює на злам, що призводить до обриву жили і відповідно до відсутності сигналу. В загалом не буду вас мучити, а пропоную подивитися наступне відео:

Для усунення поломки необхідно відрізати штекер, зачистити, залудити провідник і припаяти їх до контактної групи відповідно до світових стандартів, якщо тільки ремонтується девайс відносить до саморобним пристроям. Для правильного з'єднання можна акуратно розрізати корпус штекера, і при наявності колірної індикації на ізоляції проводу скласти схему їх підключення до контактів. При відсутності підказок, з'єднання здійснюємо за відповідними схемами.

На малюнках 1 і 2 представлена ​​розпаювання штекера навушників з різною кількістю кілець, а також інформація для підключення додаткового обладнання.

Малюнок 1


Малюнок 1

малюнок 2


малюнок 2

Завершуючи сьогоднішній матеріал, я сподіваюся, що інформація, представлена ​​в цьому випуску була для вас цікава і ви витягли з неї корисну для себе інформацію.


Ви ж каніфоллю теж так лудіте провід?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов