Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Пандус для інвалідів, висота поручнів по ГОСТу

  1. сутність конструкції
  2. особливості конструкцій
  3. конструктивні елементи
  4. Забезпечення оптимального нахилу
  5. Вибір розмірів конструкції

Наша сеть партнеров Banwar

Пандус для інвалідів є обов'язковим елементом всіх сучасних суспільних споруд, і це не данина моді. Такі конструкції дозволяють людям з обмеженими можливостями відчувати себе більш незалежними і рівноправними. Більш того, законодавство всіх розвинених країн (в т. Ч. І РФ) встановлює вимоги до доступності інфраструктури загального користування для таких людей (з обов'язковою комплектацією необхідними елементами, зокрема пандусами). Установка їх повинна проводитися строго відповідно до вимог ГОСТ та СНиП.

Установка їх повинна проводитися строго відповідно до вимог ГОСТ та СНиП

сутність конструкції

За своєю суттю пандус представляє похилу площину між двома горизонтальними майданчиками, по якій може переміщатися транспортний засіб колісного типу малих розмірів. Такі конструкції необхідні для переміщення дитячих колясок і важких господарських сумок з коліщатками, але основне призначення - можливість самостійного пересування людей з обмеженими можливостями на інвалідному візку. Якщо звичайна людина спокійно переміщується вгору і вниз по сходах, то на візку зробити це без сторонньої допомоги неможливо. Цю проблему і вирішує пандус.

Які вимоги пред'являються до облаштування пандусів Які вимоги пред'являються до облаштування пандусів? Найбільш важливі вимоги і норми регламентує відповідний ГОСТ. Ці вимоги спрямовані на вирішення основних завдань: забезпечення безпеки і комфортного переміщення інваліда на візку без сторонньої допомоги. В якості найважливішого параметра виділяється кут нахилу майданчика, який відповідальний за безпеку під час спуску і можливість підйому. Не менш важливим можна вважати ширину доріжки - вона повинна дозволяти використання будь-якої стандартної коляски.

Вимоги з безпеки аналогічні вимогам, що пред'являються до сходів. По-перше, майданчики повинні мати необхідну міцність і витримувати з великим запасом людини з коляскою (найчастіше декількох людей). Крім того, безпеку будь-яких конструкцій для підйому немислима без встановлення обмежувальних перил. Поручні для інвалідів на пандусі також повинні відповідати ГОСТ і в повній мірі відповідати нормам безпечного переміщення людини (в т. Ч. Дитини).

особливості конструкцій

Конструкція пандуса в залежності від призначення споруди і частоти використання мають декілька різновидів. Всі вони відповідають ГОСТ і монтуються з урахуванням наявності простору, зручності експлуатації та дизайну споруди. Виділяються наступні конструкції пандусів: стаціонарні і нестаціонарні типи.

Виділяються наступні конструкції пандусів: стаціонарні і нестаціонарні типи

Основні параметри пандусів.

Найбільшого поширення знаходять постійно діючі стаціонарні конструкції, які зводяться, як правило, при будівництві споруди. Залежно від висоти підйому стаціонарні пандуси можуть бути складені з одного або двох прольотів. В останньому випадку в конструкцію вводиться проміжна горизонтальна поворотна майданчик. Такі системи будуються відповідно до ГОСТ. Окремо виділяється досить рідкісний варіант - гвинтовий пандус, який забезпечує достатню висоту підйому, займаючи мінімум площі.

Нестаціонарні системи встановлюються при дефіциті площ біля входу в споруду або при рідкісному використанні. Такі пристрої, наприклад, потрібні при забезпеченні необхідності під'їзду машини - в потрібний момент прибираються, а потім встановлюються назад. Нарешті, рухомі конструкції забезпечують потрібний простір іншим людям, в той період, коли пандуси не експлуатуються.

Знаходять застосування наступні нестаціонарні конструкції:

Типові конфігурації пандусів.

  1. Відкидний тип застосовується при невеликій довжині прольоту. Він використовується тільки при необхідності, а весь інший час розташовується вертикально, в притиснутому до стіни положенні.
  2. Сумний варіант передбачає швидкий його монтаж і демонтаж з переміщенням всієї конструкції в інше місце. Він встановлюється в 2-х випадках: при рідкісному застосуванні, коли більшу частину часу в ньому немає необхідності, і він зберігається в відведеному місці; або, навпаки, при постійному використанні, але з можливістю прибрати на якийсь час.
  3. Телескопічна конструкція заснована на збільшенні довжини майданчика шляхом висунення його частин. Така система більш складна, але володіє універсальністю.
  4. Ролл-система може скручуватися в рулон за аналогією з килимом.
  5. Рампа - невеликий пандус, який встановлюється при необхідності подолання невеликого перешкоди (наприклад, бордюру).

конструктивні елементи

Найбільш поширена стаціонарна конструкція досить проста. Вона включає горизонтальні майданчики: в'їзну, виїзну (вгорі і внизу) і проміжні (для відпочинку при довгому прольоті), а також похилу доріжку. На верхньому майданчику і доріжці встановлюються обмежувальні поручні для інвалідів. Вся система встановлюється на опорній конструкції, від якої багато в чому залежить міцність всього пандуса. Окремий ГОСТ регламентує облаштування стаціонарних опор.

В принципі, пандуси можуть виготовлятися з різних будівельних матеріалів, але найбільше використання знаходить бетон, метал і деревина.

Основні вимоги до пандусах.

Найчастіше використовуються металеві конструкції (особливо якщо пандуси прилаштовуються вже в побудованому спорудженні). В процесі будівництва капітальних споруд, як правило, пандуси розташовуються поруч зі звичайною сходами і виготовляються з бетону (залізобетону).

При конструюванні пандусів необхідно враховувати деякі додаткові умови:

  1. Доріжка повинна мати покриття, що виключає надмірне ковзання.
  2. Матеріал покриття вибирається з урахуванням виключення його руйнування при пересуванні будь-якого типу інвалідних колясок, а також інших можливих засобів (велосипед, господарська сумка, тачка і т. Д.).
  3. Необхідно передбачити демпферні пристрої для усунення шуму при пересуванні коляски та інших засобів.
  4. У громадських спорудах конструкція повинна розраховуватися на можливість переміщення всіх можливих типів інвалідних колясок.

Забезпечення оптимального нахилу

Розрахунок кута нахилу пандуса.

Кут нахилу майданчика нормується, виходячи з можливості вільного підйому на стандартній колясці і безпечного спуску (без зайвого розгону). Відповідно до ГОСТ ухил доріжки не повинен перевищувати 5%, т. Е. Кут нахилу вибирається не більше 2,9-3 градуси. При установці конструкції необхідно дотримуватися таких умов: висота підйому повинна становити не більше 0,8 м. Іншими словами, при високому прольоті через кожні 80 см підйому повинні передбачатися проміжні горизонтальні площадки. Такі елементи дозволяють перепочити людині при підйомі і виключити неконтрольований розгін коляски при спуску.

Допускаються й певні відхилення від норми. Так, для нестаціонарних систем і при загальному підйомі не більше 0,5 м допускається збільшення ухилу до 8% або кута нахилу до 4,7-4,8 градусів. У разі наявності дуже нерівних підлог (з перепадом висот до 15-18 см) ухил пандуса допускається до 10% (кут нахилу не більше 5,6-5,8 градусів).

Вибір розмірів конструкції

При виборі розмірів пандусів особлива увага звертається на ширину доріжки і габарити майданчиків. Перш за все, майданчики вгорі і внизу пандуса повинні мати ширину, що перевищує розміри коляски і дають можливість її розвороту. Сама похила доріжка виготовляється шириною не менше 0,9 м при односторонньому русі і 1,8 м - при двосторонньому русі. Широкий, двосмуговий пандус може обладнуватися центральним розділовим поручнем.

Проміжні площадки при великій довжині одного прольоту повинні дозволяти в'їзд всієї довжини коляски. Горизонтальна майданчик при двопрогінному варіанті повинна дозволяти розворот коляски (ширина - не менше 1,8 м, довжина - понад 1,5 м).

Поручні для інвалідів встановлюються обов'язково при висоті підйому більше 20 см і довжиною прольоту більше 1,6 м. Висота перил вибирається 60 і 80 см, а для дітей-інвалідів - 50 см. Ширина перила вибирається в межах 4-5 см. Край доріжки для виключення провалювання колеса обладнується бортиком висотою близько 5-8 см.

Пандус для інвалідів є обов'язковим елементом всіх громадських споруд. Він повинен облаштовуватися з урахуванням вимог безпеки та зручності використання.

Які вимоги пред'являються до облаштування пандусів?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов