Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Патрон свердлильний - як зняти і поміняти на дрилі, шуруповерти

  1. Способи кріплення сверлильного патрона
  2. Яким способом закріплений патрон на інструменті
  3. Маркування свердлильних патронів кріпляться за допомогою конуса Морзе
  4. Маркування свердлильних патронів кріпляться за допомогою різьблення
  5. Який за способом затиснення патрон для дрилі краще
  6. Як відкрутити з дрилі патрон закріплений за допомогою нарізного сполучення
  7. Як відкрутити патрон з вала дрилі або шуруповерта
  8. Як накрутити патрон на вал дриля або шуруповерта

Наша сеть партнеров Banwar

Навіть у самого надійного фірмового електроінструменту, такого як електродриль , Перфоратор або шуруповерт, не кажучи про інструмент китайського виробництва, з часом, в залежності від інтенсивності експлуатації, зношується і починає погано тримати свердла, біти, або заклинювати патрон. Навіть у самого надійного фірмового електроінструменту, такого як   електродриль   , Перфоратор або шуруповерт, не кажучи про інструмент китайського виробництва, з часом, в залежності від інтенсивності експлуатації, зношується і починає погано тримати свердла, біти, або заклинювати патрон

Така доля спіткала і патрон моєї електродрилі, що служить вірно вже більше 12 років. Проявлятися несправність почала з заклинювання, що виражається в труднощі обертання отжимного кільця. До того ж всередину патрона при ремонті квартири потрапила вода, і в напрямних пазах кулачків патрона з'явився наліт іржі. Робочі поверхні кулачків теж зносилися. Хоча патрон ще був робочим, але міняти свердла було вкрай незручно. Вирішив замінити його новим, і тут виникло питання, а як зняти патрон з вала дрилі?

Способи кріплення сверлильного патрона

Для того щоб відповісти на питання як зняти патрон потрібно розібратися в існуючих способах кріплення патронів на валах дрилів і шуруповертів.

Застосовуються два способи закріплення затискного патрона на інструменті. Перший спосіб запропонував ще в 1864 році Стівен Морзе за допомогою конуса. Морзе до речі є і винахідником спірального свердла. Суть методу полягає в сполученні двох поверхонь у вигляді валу і деталі з отвором, що мають однакову конусність з кутом в діапазоні від 1 ° 25'43 "до 1 ° 30'26". На честь винахідника цей спосіб кріплення назвали конус Морзе, який зображений на фотографії нижче. Конус на фотографії має більший кут для наочності.

Спосіб кріплення на конусі Морзе широко поширений, так як є простим і досить надійним при навантаженнях уздовж осі, як в дрилях і шуруповертах. Для кріплення сверлильного патрона досить з невеликим зусиллям надіти його тильною стороною на вал з конусом Морзе. Знімається патрон теж просто, достатньо нанести удар по його корпусу вздовж осі в напрямку місця установки свердла молотком. Можливість швидко встановлювати і знімати інструмент в процесі роботи є головною перевагою кріплення за допомогою конуса Морзе.

Другий, більш поширений в даний час для кріплення сверлильного патрона на валах електроінструменту, це різьбовій.

На кінці вала, що виходить з дрилі або шуруповерта, нарізана метрична або дюймова різьба і патрон, як гайка до упору у фланець, накручується на цей вал. Так як різьба права, а при виконанні робіт в основному патрон обертається за годинниковою стрілкою, то він постійно затягується і тим самим забезпечується надійне його кріплення на інструменті.

Яким способом закріплений
патрон на інструменті

Зовнішнім оглядом електроінструменту, часто не вдається визначити, яким способом закріплений патрон. Але якщо знати маркування, то спосіб кріплення буде визначено навіть при побіжному погляді на патрон.

Маркування свердлильних патронів
кріпляться за допомогою конуса Морзе

Відповідно до ГОСТ 9953-82 «Конуси інструментів укорочені. Основні розміри. »Передбачено дев'ять типорозмірів конусів Морзе для кріплення свердлильних патронів: В7, В10, В12, В16, В18, В22, В24, В32 і В45. Чим число після букви В більше, тим більше розмір конуса.

Чим число після букви В більше, тим більше розмір конуса

Тепер і Ви з легкістю визначте спосіб установки сверлильного патрона, зображеного на фотографії по нанесеній на ньому маркування. Очевидно, що даний патрон кріпиться за допомогою конуса Морзе типорозміру В10. Для зняття з вала електроінструменту цього патрона знадобиться збити його молотком.

У маркуванні перед В10 нанесені ще цифри 1-6. Вони позначають діапазон діаметрів хвостовиків свердел, які дозволяє затискати патрон.

Маркування свердлильних патронів
кріпляться за допомогою різьблення

Для кріплення сверлильного патрона на інструменті за допомогою різьблення застосовується як метрична, так і дюймова різьба. Патрони вітчизняного виробника, як правило, випускаються з метричної різьбою, а імпортного виробника завжди з дюймової.

Патрон з кріпленням за допомогою метричної різьби зазвичай має на корпусі маркування такого вигляду: 1,5-13 М12 × 1,25. Числа 1,5-13, як Ви, напевно, вже здогадалися, означають діаметр хвостовиків свердел або іншого інструменту, які можливо затиснути в даному патроні. Буква М означає, що різьблення метрична, числа 12 і 1,25 позначають діаметр різьблення і крок її нитки відповідно. В даний час свердлильні патрони з кріпленням на метричної різьби практично не зустрічаються, хіба що такий патрон можна побачити на старій ручного дриля радянського виробництва.

В даний час ринок заповнений електроінструментом закордонних виробників, і свердлильні патрони на ньому, як правило, кріпляться за допомогою дюймового різьблення.

В даний час ринок заповнений електроінструментом закордонних виробників, і свердлильні патрони на ньому, як правило, кріпляться за допомогою дюймового різьблення

Маркуються свердлильні патрони з дюймової різьбленням по такому ж принципу, як і патрони з метричної різьбою. Наприклад, 2-13 мм 1/2 -20 UNF, як на фотографії. Числа 2-13 позначають діапазон затискаємо діаметрів хвостовиків свердел, 1/2 - діаметр різьби в дюймах (для довідки, один англійський дюйм дорівнює 2,54 см), 20 вказує на кількість ниток різьблення на один дюйм (крок різьби).

Дізнавшись правила маркування свердлильних патронів, тепер Ви без зусиль визначите спосіб його кріплення на інструменті і зможете вибрати правильну технологію заміни патрона. Маркування також дозволити придбати взаємозамінний патрон в разі його зносу або поломки на дрилі або шуруповерт.

Який за способом затиснення
патрон для дрилі краще

У побутових дрилях і шуруповертах зазвичай встановлюють один з видів за способом затиснення робочого інструмента патронів, це за допомогою ключа та швидкозажимні. Ключові кулачкові патрони з'явилися давно і добре знайомі будь-якому домашньому майстрові. Швидкозажимні патрони стали застосовувати зовсім недавно, і вони швидко завоювали велику популярність.

Швидкозажимні патрони стали застосовувати зовсім недавно, і вони швидко завоювали велику популярність

На фотографії зліва Ви бачите патрон, а праворуч - ключовий з ключем. Існує думка, що ключовий патрон краще затискає свердла, але з багаторічного досвіду експлуатації як ключового патрона, так і швидкозатискного насмілюся стверджувати, що різниці ніякої немає. Обидва види патронів затискають з однаковим успіхом. Тільки зручність і швидкість зміни свердел в дрилі з швидкозажимний патроном незаперечні. Чи не потрібен ключ, який вічно втрачається при роботі, якщо його не закріпити на дрилі або не прив'язаний до неї на мотузці, для затиснення свердла потрібно задіяти дві руки.

Спосіб затиску патрона не пов'язаний зі способом його кріплення на валу дрилі, тому якщо будете міняти патрон з ключовим способом затиску, то раджу встановити замість нього патрон з швидкозажимним способом фіксації свердел.

Як відкрутити з дрилі патрон
закріплений за допомогою нарізного сполучення

Як правило, патрони, закріплені за допомогою різьблення на валу інструменту, додатково фіксуються ще й гвинтом з лівим різьбленням. Тому з'їм сверлильного патрона треба починати з відгвинчування цього гвинта. Для того щоб до гвинта дістатися необхідно кулачки патрона на скільки це можливо втопити всередину, як показано на фотографії.

Для того щоб до гвинта дістатися необхідно кулачки патрона на скільки це можливо втопити всередину, як показано на фотографії

На денці патрона по центру повинна здатися головка гвинта з шліцом під хрестову викрутку або зірочку. Щоб гвинт при свердління не відкручувався, він встановлений з лівого різьбленням. Тому відкручувати гвинт треба, обертаючи викрутку за годинниковою стрілкою. Вінта може і не бути. В такому випадку відразу приступають до другого кроку - відгвинчування патрона.

Як відкрутити патрон з вала дрилі або шуруповерта

Щоб зняти патрон з інструменту потрібно зафіксувати вал і захопивши патрон за корпус свінтіть його, обертаючи проти годинникової стрілки, якщо дивитися з боку кулачків. Головне зірвати патрон з мертвої точки, далі він зазвичай легко відкручується.

Головне зірвати патрон з мертвої точки, далі він зазвичай легко відкручується

Мені пощастило, так як на круглому підставі патрона були фаски, за які добре можна було зачепитися ріжковим ключем №19. У купленому на заміну патроні таких вибірок не було.

У купленому на заміну патроні таких вибірок не було

Після захоплення патрона ріжковим ключем і одного різкого удару по ключу молотком навіть без фіксації вала, як на фотографії, патрон стронулся з місця. Але відкручувався туго, і на це була своя причина. Довелося продовжувати скручувати його легкими ударами по ключу молотком.

Довелося продовжувати скручувати його легкими ударами по ключу молотком

Заглядаючи всередину патрона, я не помітив фіксуючий гвинт тому, що отвір в головці під біту виду зірочка було забито брудом, яку всього лише треба було видалити. Тому, відкручуючи патрон, я одночасно зривав різьблення фіксуючого гвинта, дивно, що він не обламався.

Якщо фасок на підставі патрона немає, то тоді потрібно затиснути в його губах шестигранний пруток або болт М10-12 з шестигранною головкою, на яку накинути ключ і стукнути по ньому молотком. Якщо таким чином свінтіть патрон не вийде, то доведеться розбирати дриль, виймати вал з патроном, затискати його в лещатах і скрутити. Замість ріжкового ключа можна скористатися трубним ключем, захопивши патрон за зовнішню частину корпусу.

Як накрутити патрон на вал дриля або шуруповерта

Знайти новий гвинт з лівого різьбленням не вийшло, тому що їх застосовують тільки у виняткових випадках. Спробував закриття вин на місце в вал дрилі, закрутився без проблем і тримався, на мій подив, міцно.

Спробував закриття вин на місце в вал дрилі, закрутився без проблем і тримався, на мій подив, міцно

Для більш зручної затяжки і надалі відкручування вирішив прорізати за допомогою ножівки по металу в головці гвинта шліц під плоску викрутку. Для того, щоб не зіпсувати вже зіпсовану різьблення, перед затискачем гвинта в лещата, обернув різьблення шматочком шкіри.

Для того, щоб не зіпсувати вже зіпсовану різьблення, перед затискачем гвинта в лещата, обернув різьблення шматочком шкіри

Завчасно був куплений такого ж типу свердлильний патрон. Встановити його на дриль не представляло ніяких труднощів. Нагвинчується за годинниковою стрілкою, як звичайна гайка на болт. Достатньо злегка патрон наживити на різьблення вала і притримуючи злегка патрон за корпус включити дриль. Коли патрон накрутиться до упору, відпустити його і вимкнути дриль.

Далі потрібно розтиснути кулачки патрона і загвинтити фіксуючий гвинт. Тепер дриль відремонтована і знову готова до роботи. Пробне свердління показало, що дриль стала працювати як нова, патрон тримається міцно, свердло легко і надійно затискається.

Вирішив замінити його новим, і тут виникло питання, а як зняти патрон з вала дрилі?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов