Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Pемонт мікрохвильовки своїми руками

  1. Пристрій мікрохвильової печі
  2. харчування магнетрона
  3. Блокування дверцят
  4. рухомий столик
  5. Вигляд ззаду при знятої кришці
  6. Самостійний ремонт мікрохвильової печі
  7. Не включається зовсім
  8. перегорів запобіжник
  9. Світло горить, столик обертається, але їжа не нагрівається
  10. Проблеми із слюдяною пластиною
  11. Проблеми з магнетроном
  12. Перевіряємо блокування дверей
  13. Мікрохвильовка іскрить. У чому причини і що робити
  14. Ремонт мікрохвильової печі своїми руками: заміна ковпачка магнетрона
  15. причини поломок

Наша сеть партнеров Banwar

Техніки в наших будинках стає все більше, що робить життя комфортнішим. Але будь-яка техніка коли щось ламається. Щоб не чекати майстра, можна спробувати усунути поломки самому. У цій статті будемо говорити про мікрохвильових печах і способи усунення їх несправностей. Ремонт мікрохвильової печі своїми руками, в основному, зводиться до визначення потерпілого блоку і його заміні на справний. Зрідка необхідно замінити деталі.

Зміст статті

Пристрій мікрохвильової печі

Ремонт мікрохвильової печі своїми руками піде простіше, якщо ви будете хоч трохи уявляти собі її будова і функції елементів. Знаючи алгоритм роботи і яка деталь за що відповідає, простіше визначати причини поломки.

Знаючи алгоритм роботи і яка деталь за що відповідає, простіше визначати причини поломки

СВЧ або мікрохвильова піч, мікрохвильова піч - це все про одному пристрої

харчування магнетрона

Для початку розглянемо алгоритм роботи мікрохвильовки. Основний робочий елемент - магнетрон. Саме він виробляє хвилі, за допомогою яких гріється їжа. Але на нього треба подавати висока напруга, тому харчування (220 В) спочатку подається на високовольтний трансформатор, з виходу якого вже йде Потужність 2000 Вт. Після трансформатора стоять діод і конденсатор, які піднімають напругу ще в два рази. На магнетрон надходить уже близько 4 кВт. Ось тут і починається генерація мікрохвиль. Для того щоб під час проблем з харчуванням магнетрон не згорів, в ланцюзі харчування встановлено запобіжник. При його перегорання грубка в роботу не включається.

При його перегорання грубка в роботу не включається

Основні робочі вузли мікрохвильовки

Випромінювані магнетроном хвилі потрапляють в робочу камеру, де, відбиваючись від стінок, концентруються в зоні установки посуду з їжею. Так як при роботі магнетрон сильно гріється, його обдуває вентилятор. Тепле повітря також надходить в камеру, що прискорює обігрів.

Щоб уникнути перегріву магнетрона, який в цьому випадку може вийти з ладу, в ланцюзі його живлення варто термопредохранитель. При порушеннях режиму роботи (вентилятор не працює або не справляється з охолодженням) цей запобіжник перегорає. Тоді виникає ситуація, коли мікрохвильовка працює але не гріє. В цьому випадку крутиться тарілка, горить лампочка, але їжа не розігрівається.

Блокування дверцят

Випромінювані магнетроном хвилі можуть «розігріти» все, що попадається у них на шляху. Тому мікрохвильова піч не повинна працювати при відкритих дверях. Всі хвилі повинні залишитися всередині камери. Тому в ланцюзі харчування трансформатора встановлені блокувальні кнопки. Вони замикаються тільки коли дверцята закрита, дверні засувки замикають контакти, використовується живлення на трансформатор.

Вони замикаються тільки коли дверцята закрита, дверні засувки замикають контакти, використовується живлення на трансформатор

Основні функціональні елементи

Іноді мікрохвильовка не включається саме тому, що не працює блокування дверцят. Це може бути сторонній предмет, який потрапив в отвори для дверних клямок, що підгоріли або розбовталися контакти. У цьому випадку ремонт мікрохвильовки своїми руками полягає в заміні контактної групи. З цим можна впоратися самостійно.

рухомий столик

Щоб їжа в мікрохвильовці розігрівалася рівномірно, в ній встановлений рухливий скляний столик. У нижній частині камери є направляючий ролик, на який встановлюється скляна стільниця-тарілка. На днище стільниці є певної форми виступи, які чіпляються за виступи направляючого ролика. Так як тарілка-стільниця має великі розміри, щоб вона не перекошувалася, під неї встановлюється пластикове кільце з невеликими коліщатками. Воно полегшує рух столика.

Воно полегшує рух столика

Мікрохвильовка не гріє. Одна з причин - не крутиться столик

Ролик приводиться в рух моторчиком, який отримує харчування при закритті дверки. Іноді мікрохвильовка працює, але гріє їжу нерівномірно бо перестав обертатися столик. Це можна побачити через закриту дверцята. Причина - вихід з ладу моторчика, поломка кільця з роликами. У цьому випадку ремонт мікрохвильовки своїми руками - замінити моторчик чи направляюча кільце.

Вигляд ззаду при знятої кришці

Знати, як працює мікрохвильовка для самостійного ремонту недостатньо. Треба ще мати уявлення як виглядають деталі, де вони розташовані. Починати ремонт мікрохвильовки своїми руками доведеться зі зняття кожуха. Всі елементи знаходяться під ним.

Всі елементи знаходяться під ним

Тильна сторона мікрохвильовки

Моделей мікрохвильових печей чимало, але компоновка зазвичай однакова. Магнетрон і ланцюг його живлення знаходиться з правого боку (якщо дивитися ззаду). Тут же знаходиться і вентилятор. Зліва стоїть блок управління, там же знаходяться замки і блокуючі пристрої дверки. Ось, власне, і все.

Самостійний ремонт мікрохвильової печі

Тепер, коли ви маєте уявлення про будову мікрохвильовки, алгоритмі її роботи, можна приступати до усунення несправностей. При роботі треба дотримуватися кількох правил:

  • Роботи проводити тільки після того як витягнутий шнур з розетки. Після цього необхідно розрядити високовольтний конденсатор. Розряд конденсатора - обов'язкова процедура після кожного включення в мережу. Навіть якщо мікрохвильовка не працює.
  • Не вмикати магнетрон при відкритій дверцята, тим більше якщо він виймуть зі свого місця.

    Ремонт мікрохвильової печі своїми руками вимагає дотримання деяких правил

  • При ремонті замінювати деталі на аналогічні. Навіть невеликі відхилення можуть привести до серйозних змін в роботі.
  • Після ремонту ретельно видаляти все зайве з камери, хвилеводу, з елементів.
  • При включенні мікрохвильової печі для перевірки обов'язково ставити щось всередину. Хоч стакан з водою або порожню тарілку. Запуск мікрохвильовки без навантаження призводить до виходу її з ладу.

Правила прості, але виконувати їх обов'язково. Інакше або обладнання зіпсуватися, або вашому здоров'ю буде завдано серйозної шкоди.

І ще одна порада. У процесі розбирання, фотографуйте ділянку ДО початку роботи. Потім буде простіше відновлювати.

Не включається зовсім

Дуже неприємно, якщо мікрохвильовка не включається. Але зазвичай ця проблема усувається просто. Складних поломок не так і багато. Отже, ось що може стати причиною:

  • Проблеми з електроживленням. Магнетрон вимогливий до харчування. Якщо напруга занадто низька, він просто може не включитися. Рішення - установка стабілізатора напруги.

    Насамперед перевіряємо чи цілий шнур і якість контакту на клемній колодці

  • Проблеми з мережевим шнуром. Треба продзвонити його на цілісність приводів, перевірити підключення, при необхідності підтягнути контакти.
  • Перевірити наявність напруги в розетці.
  • Перегорів запобіжник в ланцюзі харчування. Його знайти просто. Він зазвичай знаходиться поруч з трансформатором.

перегорів запобіжник

Запобіжник являє собою скляну трубочку з металевими ковпачками. Між ковпачками протягнута подпружиненная дріт, яка одним кінцем підпаяти до ковпачку. При проблемах з живленням проводок нагрівається, припой розм'якшується. Навіть якщо живлення приходить в норму занадто довго, проводок відпоювали.

Запобіжник - тендітна річ, яку легко пошкодити і його ховають в пластиковий чохол. Він може мати різну форму і вид, але всередині знаходиться скляна трубочка з дротом всередині.

Проблема зазвичай видно візуально - дріт бовтається. Але бувають випадки, що контакт порушений, а візуально цього не видно. Тому краще взяти мультиметр і продзвонити запобіжник або перевірити його на обрив, вимірявши опір.

Тому краще взяти мультиметр і продзвонити запобіжник або перевірити його на обрив, вимірявши опір

Один з варіантів захисного чохла для запобіжника

Якщо мікрохвильовка не включається саме через перегорів запобіжника, його потрібно замінити або відновити його працездатність. Із заміною все просто - він виймається зі свого місця, потім вставляється аналогічний. Інша справа, що такий же ще знайти. І повинен він бути такого ж номіналу (точно) і розміру. Тому в магазин треба буде взяти перегоріли з собою. А купити краще відразу кілька штук. Так як запобіжники зазвичай горять при наявності якоїсь причини. І поки ви її не виявите і не усунете, вони можуть горіти часто.

Також запобіжник можна відновити. Для цього акуратно знімають металевий ковпачок з того боку, де дріт відпаяні. За допомогою пінцета і паяльника її припаюють на місце, встановлюють ковпачок назад. Подібний ремонт мікрохвильовки своїми руками можливий, якщо ви вмієте поводитися з паяльником. Якщо немає, простіше купити запобіжник.

Світло горить, столик обертається, але їжа не нагрівається

Що робити якщо мікрохвильовка працює, лампа горить, столик рухається, але їжа не гріється? Причина може бути в ланцюзі харчування магнетрона, а може і сам випромінювач вийшов з ладу. Але та ж картина буде якщо пошкоджена слюдяная пластина, яка закриває вихід магнетрона, або є відколи емалі в камері. Якщо оголився метал, він може стати причиною виходу мікрохвильовій печі з ладу. Тому оглядаємо камеру, зафарбовує білою емаллю все відколи, усуваємо плями. Якщо все це не допомогло, а на пластині є пошкодження, то починаємо ремонт з неї.

Якщо все це не допомогло, а на пластині є пошкодження, то починаємо ремонт з неї

Всю чорноту треба прибрати. Спочатку наждачним папером, потім зафарбувати емаллю по металу

Проблеми із слюдяною пластиною

Слюдяная пластина має сіро-коричневий колір і зовні дуже схожа на метал. Вона закриває вихід магнетрона і знаходиться в камері справа. Беремо ліхтарик і уважно її оглядаємо. Вона не повинна мати пошкоджень і сильних забруднень.

Якщо ушкоджень немає, її ретельно очищаємо, використовуючи миючі засоби для посуду (неабразивні). Після просушування можна спробувати ще раз включити мікрохвильовку.

Слюдяну пластину можна замінити

Якщо пошкодження є, її відкручуємо. Вона кріпиться на гвинтах або пластикових засувках. Якщо дірка наскрізна, бажано пластину замінити. Якщо є тільки сліди кіптяви і пошкодження не настільки серйозні, знявши пластину, видаляємо нагар, кіптява, жирні плями. По можливості відновлюємо початкове її стан. Ставимо на місце, намагаємося запустити.

Якщо в слюдяною пластині дірка, а новий шматок взяти ніде, для екстреного ремонту можна її перевернути. Розгортаємо її догори ногами, щоб отвір виявився в іншому місці. Подібний ремонт мікрохвильовки своїми руками - тільки тимчасовий захід. Але на деякий час працездатність відновлюється.

Проблеми з магнетроном

Якщо із слюдяною пластиною камерою і все нормально, але мікрохвильовка як і раніше не працює, швидше за все проблема в магнетроні. Але в першу чергу треба перевірити ланцюг харчування. Вона складається з високовольтного трансформатора, конденсатора, високовольтного і запобіжного діода.

Вона складається з високовольтного трансформатора, конденсатора, високовольтного і запобіжного діода

Схема харчування магнетрона мікрохвильової печі

В першу чергу перевіряємо захисний діод. Саме він першим «вилітає». Він знаходиться в пластиковому корпусі біля магнетрона. Якщо є сліди кіптяви, значить він перегорів. Замінювати його треба на точно такий же.

Запобіжний діод легко знімається

Наступний крок - прозвонка обмоток трансформатора. Спочатку відключаємо харчування, розряджається конденсатор, знімаємо клеми первинної обмотки з контактних пластин. Тепер можна вимірювати опір обмоток трансформатора. Значення повинні бути такими:

  • первинна обмотка - 1,5 Ом;
  • вторинна - 110-120 Ом;
  • вторинна обмотка напруження - 0,1 Ом або менше.

Якщо є відхилення, трансформатор міняємо. Параметри підбираємо точно такі ж.

Якщо з трансформатором все нормально, ставимо його на місце, підключаємо клеми. Далі перевіряємо мережевий фільтр. Для цього знімаємо клеми, за допомогою яких магнетрон підключений до трансформатора. По черзі вимірюємо опір між знятими клемами і корпусом. Якщо опір хоча-б однієї з них менше 50 Ом, значить пробиті конденсатори на мережевому фільтрі. У цьому випадку ремонт мікрохвильовки своїми руками можна провести повністю замінивши всю плату в зборі або замінити пробиті конденсатори. Ще раз звертаємо увагу, що номінали повинні бути такими ж.

Якщо мікрохвильовка все одно не включається, перевіряємо сам магнетрон. Його треба зняти зі свого місця, оглянути. Якщо прогорів ковпачок антени - треба міняти. Але вартість магнетрона порівнянна з вартістю нової мікрохвильовки. Так що, якщо техніка стара, простіше розумніше купити нову.

Перевіряємо блокування дверей

Якщо після всіх маніпуляцій мікрохвильовка все ще не працює, треба перевірити блокіратори дверей. Для початку перевіряємо наскільки щільно вона прилягає. Беремо аркуш паперу і затискаємо між корпусом і дверцятами щоб її край стирчав. За цей край намагаємося витягнути аркуш паперу при закритій дверцятах. При нормально працюють блокіратор це неможливо або дуже складно.

Якщо лист витягується, регулюємо притиск дверки. В районі петель є регулювальні гвинти. Підкручуючи їх, добиваємося щільного і рівномірного притиску.

Далі треба перевірити електричну частину роботи блокаторів. Якщо дивитися ззаду, вони знаходяться зліва. Беремо мультиметр і перевіряємо їх опір у відкритому і закритому стані. Якщо хоч один з них несправний, замінити краще все. Вони мають практично однакову ступінь зносу. Якщо замінити тільки що вийшов з ладу, через короткий проміжок часу вилетить »інший. Доведеться знову розбирати мікрохвильовку і проходити всі крок за кроком.

Мікрохвильовка іскрить. У чому причини і що робити

Якщо під час роботи в камері НВЧ печі часто проскакують іскри, швидше за все пошкодився слюдяною екран. На нього під час експлуатації потрапляє жир і частинки їжі, які поступово обугливаются. Між цими вуглинками і стінкою мікрохвильовки через різницю потенціалів з'являються іскри. Вони на кшталт дугового розряду при зварюванні. Виникають при певних умовах, нанести можуть істотної шкоди. Тому бажано проблему відразу вирішити.

Тому бажано проблему відразу вирішити

Приклад прогара слюдяною пластини

Перший спосіб - зняти слюдяною екран і ретельно його очистити, прибравши всі сліди нагару і кіптяви. Другий варіант - замінити його на новий. Купити відповідний шматок слюди можна в сервісному центрі. Це пресована слюда. З неї вирізується шматок потрібного розміру і форми, за допомогою викрутки в ньому проробляють отвір, краї зашкурівают наждачним папером з дрібним зерном.

Але якщо вже ви зібралися його міняти, краще поставити зі спеціального пластика. Такі екрани також є в сервісних центрах, а служать вони довше, так як не вбирають жир, легко очищаються.

Такі екрани також є в сервісних центрах, а служать вони довше, так як не вбирають жир, легко очищаються

Такий нагар веде до появи іскри при роботі. Ремонт мікрохвильової печі своїми руками - зачистити нагар, зафарбувати метал

Є мікрохвильовки, в яких варто вже пластиковий екран. У них обгорає фарба в місці виходу хвиль. Цей нагар точно також викликає іскріння. Пластиковий екран фіксується на двох затискачах, зняти його просто - підчепити викруткою і віджати. Щоб відремонтувати мікрохвильовку своїми руками в цьому випадку, наждачним папером з дрібним зерном зчищають нагар. Він знімається разом з фарбою. Зачищаємо добре, щоб слідів не залишилося. Вийшло пляма зафарбовує білою фарбою (емаллю). Можна використовувати лак для нігтів.

Ремонт мікрохвильової печі своїми руками: заміна ковпачка магнетрона

Іноді іскріння печі викликано прогаром ковпачка магнетрона. В цьому випадку знімаємо магнетрон зі свого місця, оглядаємо ковпачок. Якщо є ушкодження, ремонт мікрохвильовки своїми руками полягає в заміні цього ковпачка.

Якщо є ушкодження, ремонт мікрохвильовки своїми руками полягає в заміні цього ковпачка

Метал може бути пропалений і в іншому місці

Акуратно його знімаємо, оглядаємо антену. Якщо метал цілий, можливо пристрій робоче. Тоді знаходимо ковпачок відповідного розміру, встановлюємо його на місце. У продажу знайти ковпачок непросто -він коштує копійки, ніхто з таким не зв'язується. Але можна його зробити з конденсатора старого зразка. Важливо знайти потрібний діаметр. Потім відрізають шматок потрібної довжини, по центру свердлять отвір, обробляють наждачним папером з дуже дрібним зерном краю і всю поверхню. Потім її полірують до дзеркального блиску. Від того, наскільки добре буде ковпачок відображати хвилі залежить ефективність роботи мікрохвильовки.

причини поломок

У більшості випадків причиною поломок мікрохвильовій печі є недотримання правил експлуатації. Перше правило, яке треба запам'ятати - в камеру не повинні потрапляти металеві предмети. Навіть металізований ободок на тарілці - намальований фарбою із вмістом металу - може стати причиною того, що в мікрохвильовці починається бурхливий іскріння. Іскра часто «прошиває» магнетрон, який після цього виходить з ладу. Крім того, саме коли мікрохвильовка іскрить, пошкоджується захисна пластина, можуть вийти з ладу елементи ланцюга живлення.

Друга поширена причина - використання посуду, не призначеної для мікрохвильових печей. Якщо розігрівати їжу в звичайному закритому контейнері, його може розірвати. При цьому вміст розлітається на всі боки, забиває хвилевід, мікрохвильовка знову не працює. Включення її в такому стані знову-таки призведе до прогорання магнетрона.

Використання посуду, не призначеної для СВЧ печі, може привести до поломки

Останній неприпустимий режим - без навантаження. Якщо включити мікрохвильовку з порожньою камерою, вихід її з ладу майже гарантований. І в цьому випадку також згорить магнетрон.

Технічних причин поломки СВЧ печей не так много. По-перше, це перепади по харчування. Цю проблему можна усунути встановивши стабілізатор напруги. По-друге, це фізичний знос деталей. Це справедливо для обладнання, яке пропрацювало більше 7 років. По-третє, використання неякісних деталей. Це - біда дешевої техніки. І по-четверте, виробничий брак. І знову-таки, у марок, які не один рік на ринку, контроль якості поставлений краще, ніж у нікому не відомих. Хороша новина в тому, що виробничий брак зазвичай «вилазить» протягом гарантійного терміну.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов