Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Підключення світлодіодним стрічки до мережі 220В і блоку живлення 12В і акумуляторної батареї || AxiomPlus

  1. Підключення в розетку 220В з блоком живлення
  2. А як же підключити світлодіодну стрічку до 220В мережі без блоку живлення
  3. Автономне живлення стрічки від батарейок або акумулятора
  4. Харчування від двох пальчикових батарейок типу АА на 1,5 В
  5. Підключення до батарейці на 9В і 12В
  6. Підключення живлення від акумулятора
  7. Підключення RGB-стрічки
  8. Як правильно різати світлодіодну стрічку
  9. Не кожен профіль підійде для монтажу
  10. Краще алюмінієві або пластикові?
  11. Порядок монтажу LED стрічки в різні профілі
  12. Припаювання проводів до контактів
  13. зрощування обрізків
  14. Захист від пилу і вологи

Наша сеть партнеров Banwar

На відміну від світлодіодних ламп , LED стрічки , Як правило, не підключаються в побутову електромережу безпосередньо. Для цього потрібні Блоки живлення (Далі БП), які перетворюють змінний струм 220В в постійний з напругою 12В або 24В (для RGB). При виборі БП потрібно орієнтуватися на його технічні параметри: вихідна напруга (В), силу струму (А) і потужність (Вт).

Підключення в розетку 220В з блоком живлення

Для ефективної експлуатації номінал БП повинен на 20% перевищувати сумарну потужність світлодіодів, яка залежить від їх типу і концентрації на погонний метр Для ефективної експлуатації номінал БП повинен на 20% перевищувати сумарну потужність світлодіодів, яка залежить від їх типу і концентрації на погонний метр. Найбільш поширені два типи світлодіодів: SMD 3528 і SMD 5050 - легко відрізняються за розміром і формою.

Перед початком розрахунку, крім маркування SMD потрібно знати кількість світлодіодів на метр, а також їх потужність. Виробник завжди вказує дану інформацію в паспорті або на коробці. Для зручності можна скористатися таблицею.

І так, давайте зробимо розрахунок на прикладі LSR-3528B60-4.8-IP65-12V IEK-eco. Виходячи з розшифровки назви, тут використовуються SMD 3528, в одному метрі їх 60 шт., А потужність погонного метра - 4,8 Вт. В одній бухті 5 метрів, а це значить, що потужність ланцюга дорівнюватиме:

4,8 Вт / м × 5 м = 24 Вт.

Якщо додати ще 20% запасу ми отримаємо:

24 Вт + 24 Вт × 0,2 = 28,8 Вт.

Тип Кількість / м Потужність, Вт / м SMD 3528 60 4,8 SMD 3528 60 7,2 SMD 3528 240 16 SMD 5050 60 7,2 SMD 5050 60 14 SMD 5050 120 2,5

Значить тут оптимальним буде блок живлення на 36 Вт .

При виборі додаткового обладнання (наприклад, контролера або підсилювача для RGB) може знадобитися значення сили струму.

Для розрахунку скористаємося формулою

I = P / U,

де P - електрична потужність, а U - напруга:

28,8 Вт / 12 В = 2,4 А.

Інший приклад: Нам потрібно підключити 10 метрів діодів LSR-3528B60-4.8-IP65-12V IEK-eco (2 шт.). Як не дивно, в цьому випадку можливі два варіанти підключення:

Як не дивно, в цьому випадку можливі два варіанти підключення:

Схема паралельного підключення до одного адаптера

Схема паралельного підключення до одного адаптера

Схема живлення від двох адаптерів

Якщо в другому випадку Вам просто достатньо підключити два БП на 36 Вт, то в першому - необхідний більш потужний БП. І так, якщо одна п'ятиметрова стрічка має потужність 28,8 Вт, то дві при паралельному підключенні досягнуто загальної потужності:

(24 Вт × 2) + 20% запасу = 57,6 Вт.

Сила струму при цьому буде досягати:

57,6 Вт / 12 В = 4,8 А.

При паралельному підключенні десяти метрів відмінно підійде блок живлення на 60 Вт .

А як же підключити світлодіодну стрічку до 220В мережі без блоку живлення

Таке рішення, як правило, використовують поза приміщенням - для підсвічування фасаду або святкової ілюмінації. При послідовному підключенні світлодіодних стрічок на 12 вольт напруга буде підсумовуватися. Тобто для такого підключення до 220В нам знадобиться 20 послідовно підключених стрічок:

12 В × 20 шт. = 240 В.

Світлодіоди будуть працювати тільки при правильному підключенні фаз, якщо полюса поміняти місцями, то вони просто не будуть світити, якщо підключати до струму з високою напругою (як в нашому випадку) то він може їх «пробити».

Після включення такої системи в розетку світло буде мерехтіти з частотою 50 Гц, щоб це виправити необхідне підключення додаткових пристроїв:

  1. Для випрямлення напруги в ланцюг необхідно підключити випрямляч (діодний міст VD1-VD4);
  2. Щоб згладити мерехтіння необхідно також підключити електролітичний конденсатор С1.

Для випрямлення напруги в ланцюг необхідно підключити випрямляч (діодний міст VD1-VD4);   Щоб згладити мерехтіння необхідно також підключити електролітичний конденсатор С1

Випрямляч можна зробити, як самому, з'єднавши послідовно 4 діода, так і купити вже готову збірку на радіоринку.

При підключенні до 220В настійно рекомендується ізолювати всі струмопровідні частини, так як струм з напругою 220В може бути небезпечним для здоров'я і життя.

Автономне живлення стрічки від батарейок або акумулятора

Найчастіше такий вид харчування використовують, коли немає можливості (або необхідності) підключатися до електромережі, наприклад для внутрішнього підсвічування шафки. Як ІП можна використовувати, як пластиковий корпус з батарейками, так і навіть батарею від старого мобільного телефону або ноутбука. І так, варіантів харчування може бути кілька:

  1. від двох батарейок АА на 1,5 В;
  2. Від корпусу з батарейками 12В або крони 9В ;
  3. Від акумулятора.

Харчування від двох пальчикових батарейок типу АА на 1,5 В

Харчування від двох пальчикових батарейок типу АА на 1,5 В

Це, мабуть, найскладніший варіант, так як для його реалізації потрібно віртуозне володіння паяльником.

Щоб освітлення працювало трохи від 12В, а батарейок (2 х 1,5 В = 3В) необхідно розімкнути послідовні контакти Щоб освітлення працювало трохи від 12В, а батарейок (2 х 1,5 В = 3В) необхідно розімкнути послідовні контакти. Для цього потрібно зробити розріз вище зазначеного місця і випаять резистор. Далі кожен світлодіод необхідно з'єднати провідникової житлової таким чином, щоб оголена частина проводів не торкнулася контактів від витягнутого резистора - їх можна закрити шматочком ізоляційної стрічки , Інакше буде замикання ланцюга і жилка перегорить. У підсумку ми отримаємо кілька світлодіодів підключених паралельно.

Підключення до АА батареям - це чисто аматорський варіант, і він може не завжди працювати. Тому, при підключенні в побуті, краще подумати над більш надійним джерелом харчування.

Після, просто припаюємо дроти до спеціального корпусу з батарейками і тумблера для розчеплення (як правило, готовий корпус-відсік і тумблер можна придбати на місцевому радіоринку). Корпус повинен бути розрахований на послідовне підключення двох АА батарейок.

При необхідності можна підключити і кілька стрічок до батареям, але все одно спочатку потрібно розімкнути контакти, розрізавши їх вище зазначеного маркером місця, а потім з'єднати паралельно житлової або проводом.

Підключення до батарейці на 9В і 12В

Даний варіант простіше попереднього, так як в ньому не потрібно проводити особливих маніпуляцій Даний варіант простіше попереднього, так як в ньому не потрібно проводити особливих маніпуляцій. Для початку, просто відріжемо ділянку потрібної довжини по контактної розмітці. Потім, є два варіанти:

  • З'єднати послідовно два корпуси з батарейками (8 батарейок при послідовному з'єднанні будуть давати напругу в 12В):

2 корпуси × 4 батарейки × 1,5 В = 12В;

  • Або підключити до крони (9В).

Додаємо в ланцюг тумблер і отримуємо готове автономне освітлення. Далі монтуємо всі в зручному місці за допомогою двостороннього скотча.

Незважаючи на те що стрічка SMD 3528 розрахована на напругу 12 В, але буде працювати і від меншої напруги крони, але світити буде не так яскраво.

Підключення живлення від акумулятора

Головна перевага даного варіанта полягає в можливості підзарядки. І так, в нашому випадку можуть бути 2 типу батарей:

  • телефонна;
  • для ноутбука.

Виходячи з того, що в більшості мобільних батарей напруга знаходиться в діапазоні 3-3,7В для харчування ланцюга потрібна схема підключення аналогічна першому варіанту. Корпус для батареї можна зробити самому з підручних засобів, головне правильно підключити полюса.

Якщо в будинку є зайва батарея від ноутбука, можна монтувати автономне освітлення за схемою другого варіанта (живлення від 12В).

Але, тут є один нюанс: батареї у різних ноутбуків можуть мати різну напругу, і чим воно вище, тим яскравіше світло. Тому, рекомендується брати батарею з номіналом не нижче 9В і не вище 12,5 В.

Популярні номінали напруги батарей ноутбуків Відтворений світло 7,2В дуже тьмяний і майже непомітний 7,4В 10,8 середній, на половину яскравості 11,1В яскравий 14,4 дуже яскравий і небезпечний для світлодіодів 14,8В

При занадто високій напрузі, світлодіоди будуть перегріватися, а термін їх експлуатації значно скоротиться.

Підключення RGB-стрічки

більшість світлодіодних RGB-стрічок вже комплектуються БП і контролером. Не залежно від контролера, підключення завжди відбувається по одній і тій же схемі. Роз'єми живлення, як правило, позначені символами «V +» і «V-».

До силового контакту прийнято підключати червоний провід, до нейтрального - чорний. (Перетин провідника повинен бути не менше 1,5 мм ²).

Для підключення RGB використовуються 4 роз'єми:

  • R (Red) - управління червоним світлом;
  • G (Green) - контроль зеленого світла;
  • B (Blue) - синє світло;
  • V + - загальний провід.

Для підключення двох п'ятиметрових RGB-стрічок можна використовувати, як один контролер, так і два.

У першому випадку головне, щоб потужність контролера була на 20-30% вище сумарної потужності діодів.

У другому випадку - із застосуванням додаткового БП і RGB-підсилювача головне - не переплутати дроти. Для зручності, роз'єми на ньому позначені, як «Input» (вхідні) і «Output» (вихідні). Така схема обійдеться дорожче, але в ній є вагомі переваги:

  • Менше габарити БП, так як їх номінал нижче;
  • Можна підключити будь-які контролери, що знаходяться у продажу;
  • Гнучка схема, яку при необхідності можна розширити.

Як правильно різати світлодіодну стрічку

Як правильно різати світлодіодну стрічку

З'єднати нарізані ділянки можна за допомогою коннектора або пайки. Як правило, з лицьового боку вже є припаяні короткі проводки.

Необхідну довжину потрібно нарізати тільки за спеціальним маркером.

Найдешевший і надійний спосіб з'єднання - припаивание. Паяти потрібно дуже акуратно, утримуючи жало паяльника біля контакту не довше 2-3 секунд, так як конструкція полотна схильна до руйнування від сильного нагрівання.

Не кожен профіль підійде для монтажу

Для монтажу використовуються спеціальні профілі з оптичними елементами (лінійними лінзами) з кутом розсіювання світла до 90 °, які можуть бути прозорими або матовими Для монтажу використовуються спеціальні профілі з оптичними елементами (лінійними лінзами) з кутом розсіювання світла до 90 °, які можуть бути прозорими або матовими.

Кріпиться за допомогою спеціальних кріплень, клею або саморізів, на кінцях встановлюються заглушки, а на вводі - спеціальна кришка з отвором для дроту.

Краще алюмінієві або пластикові?

Алюмінієвий - найпопулярніший і універсальний варіант, який застосовується в інтер'єрі Алюмінієвий - найпопулярніший і універсальний варіант, який застосовується в інтер'єрі. Використовується в основному для підсвічування стельового плінтуса. Має міцну конструкцію, швидко і легко монтується. Відрізняється підвищеною теплопровідністю.

Пластиковий (полікарбонатний) - має еластичність і підвищеною стійкістю до механічних впливів і кліматичних умов (вологи, температурі). Продаються полікарбонатні корпусу в двох виконаннях: прозорі і матові (білі). Може використовуватися для підсвічування конструкцій громадських будівель або торгових залів.

Порядок монтажу LED стрічки в різні профілі

При установці стрічки в алюмінієвий профіль необхідно звернути увагу на те, щоб його довжина дорівнювала довжині стрічки При установці стрічки в алюмінієвий профіль необхідно звернути увагу на те, щоб його довжина дорівнювала довжині стрічки. Монтаж проводиться в такій послідовності:

  1. Встановлюємо профіль за допомогою кріплень;
  2. Знімаємо захисну оболонку із зворотного боку стрічки, потім акуратно і щільно наклеюємо її на профіль;
  3. Припаюємо проводки і закриваємо корпус кришкою;
  4. Виводимо проводу і підключаємо їх до БП.

При монтажі в пластик необхідно дотримуватися таку послідовність:

  1. Докладаємо профіль до стіни і маркером робимо розмітку, де потрібно свердлити дірки для кріплення;
  2. Відступивши 2-3 см від краю, дрилем просвердлюємо діри на необхідну глибину. Для цього використовується свердло діаметром 8 мм (для бетонної стіни - спеціальне свердло по бетону) (кутовий корпус з полікарбонату монтується клейовим способом).
  3. Встановлюємо дюбеля і прикручуємо профіль;
  4. Далі, попередньо знявши захисну оболонку, щільно приклеюємо стрічку до корпусу і закриваємо його кришкою.
  5. Виводимо проводу і підключаємо їх до БП.

Припаювання проводів до контактів

Припаювання проводів до контактів

Для з'єднання використовуються тонкі мідні дроти перетином 0,5 мм². Перед припаюванням їх потрібно залудити.

Перед лудінням з кінця проводу потрібно зняти 8-10 мм ізоляції, потім оголену частину змастити каніфоллю і паяльником нанести на неї шар припою. Якщо провід багатожильний, припой наноситься таким чином, щоб його частина затекла під ізоляцію - тоді тоненькі жилки НЕ будуть ламатися при згинанні. Після лудіння кінець необхідно обрізати до 3 мм.

Легким дотиком жала паяльника приєднуємо провідник до контактної майданчику. Щоб запобігти коротке замикання відразу ж перевіряємо, чи не з'єдналися чи сусідні контактні площадки. Місце з'єднання необхідно ізолювати по-старому ізолентою або акуратно термоусадочної трубкою .

зрощування обрізків

Як правило, при монтажі виходить багато обрізків занадто короткої довжини.

Загальна довжина зрощуються ділянок не повинна перевищувати 5 метрів, інакше на кінці з протилежного від струмопровідних жил боку буде падати напруга, і світлодіоди будуть тьмяно світити.

На рівних ділянках поверхні зрощування роблять без провідників. Для цього контактні площадки на обох кінцях необхідно залудити. З внутрішньої сторони потрібно акуратно зняти плівку, під нею Ви побачите ще кілька контактних майданчиків. Припаювати потрібно, як з внутрішньої, так і зовнішньої сторони, потім місце з'єднання необхідно ізолювати.

Для більш надійного з'єднання і захисту місця спайки від механічного впливу використовуються спеціальні пластикові коннектори . Крім того, це відмінне рішення для монтажу у важкодоступних місцях.

Захист від пилу і вологи

Рівень пиловологозахисту може бути позначений, як IP20 (незахищені) або IP44 і вище -   вологозахищені стрічки Рівень пиловологозахисту може бути позначений, як IP20 (незахищені) або IP44 і вище - вологозахищені стрічки . У робочій зоні на кухні або при підсвічуванні акваріума на світлодіоди може випадково потрапити вода, тому можливі два варіанти рішення:

  • Вибір високого рівня пиловологозахисту;
  • Використання додаткового захисного обладнання для IP20.

Найпростіший спосіб додаткового захисту - за допомогою термоусадочної трубки і герметика. При цьому головне підібрати трубку правильного діаметру, щоб стрічка в неї вільно входила. Для 100% захисту від попадання вологи кінці труб рекомендується запаяти будівельним феном. Аналогічним чином можна захистити і зовнішнє підсвічування, як наприклад, святкову ілюмінацію фасаду будинку.

У місцях з високим ризиком попадання води, наприклад біля басейну, джакузі або фонтану рекомендується брати моделі з пиловологозахисту не нижче IP65, а для підводного освітлення - IP68 покриту силіконом ..

Зручність і простота монтажу дозволяють реалізувати будь-які дизайнерські рішення. Все залежить тільки від Вашої фантазії.

Автор: Владислав

Краще алюмінієві або пластикові?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов